Дитині 3 місяці: уміння, навички, харчування, купання, сон, прогулянки, ігри, гімнастика з дитиною в 3 місяці. Що потрібно знати мамі тримісячної дитини: режим дня малюка

У даній статті ми розглянемо режим дитини в 3 місяці. Стаття буде корисна молодим, що мають недостатньо досвіду матусям.

Даний матеріал буде корисний молодим матусям, які хочуть більше знати про своєму малюку. Пропонуємо ознайомитися з режимом дня малюка, якому виповнилося 3 місяці.

Вміння та навички дитини в 3 місяці

В перший рік свого життя діти дуже швидко ростуть і розвиваються. З кожним днем, тижнем, місяцем на ваших очах відбувається величезна кількість змін.

Крихітка
  <>До 3 місяців вага малюків наближається до позначки 7 кг. Середній зріст становить 62 див. До цього часу у малюка збільшився період неспання.
 • Він з цікавістю починає реагувати на навколишній світ. Доросла дитина спілкується з вами за допомогою посмішки і різних звуків.
 • В 3 місяці в дитини знижується м'язовий тонус. Він впевненіше тримає голову і спирається на ручки. Стає більш динамічним. Перевертається і впевнено лежить на животі.
 • Більш тривалими і постійними стали проміжки між годуваннями.
 • За 3 місяці у вас з малюком виробляється певна послідовність дій. Проаналізувавши особливості вашої дитини, ви легко рангу або відкоригуєте зручний для малюка режим.

Для чого потрібен режим дитині в 3 місяці?

Коли дитина починає дорослішати, кожна мама замислюється про режим свого малюка. Час сну і неспання, час їжі, прогулянок, час купання – все це необхідно привести до порядку і черговості.

 1. Ваше завдання правильно організувати дозвілля вашої дитини протягом дня. Від цього залежить його правильне фізичний і емоційний розвиток. Якщо малюк буде недоїдати або недосипати, то про гарному настрої не може бути й мови.
 2. Режим дня дасть можливість мамі розпланувати свій день. З встановленим розпорядком малюк буде правильніше і гармонійніше розвиватиметься. Навчитися швидше і правильніше сприймати інформацію із зовнішнього світу. Поетапність ваших дій задасть малюкові певний біологічний ритм, позбавить від зайвих хвилювань.
 3. Графік допоможе вам краще зрозуміти причину плачу вашої дитини. Без чіткого розпорядку активні діти швидко приходять в стан нервового збудження. Стабільно повторювана ланцюжок дій додасть дитині відчуття гармонії і стабільності. У міру дорослішання малюка графік необхідно коригувати.
Режим дитини в 3 місяці

ВАЖЛИВО: Всі діти спочатку схильні до порядку. Завдання батьків — сформувати корисну виховну звичку, яка буде супроводжувати дитину протягом всього подальшого життя.

Типові проблеми, з якими стикаються батьки при відсутності режиму – це відсутність апетиту і часті істерики. Розпланований день і регулярне харчування позитивно позначаються на психічному стані дитини і його поведінці.

Особливості режиму дитини в 3 місяці

Для кожної дитини в 3 місяці режим дня повинен вибудовуватися індивідуально.

 • Для більш чіткого уявлення малюка про денному і нічному часу доби щодня проводите такі процедури, як умивання вранці і купання перед сном.
 • Не лінуйтеся при кожній зміні підгузника підмивати малюка проточною водою – це позбавить його від дискомфорту і небажаної висипки.
 • Постарайтеся, щоб погодні умови не впливали на кількість і якість ваших прогулянок на вулиці.
 • Передбачте у вашому розкладі час для ігор з дитиною. Активне проведення часу з малюком позитивно вплине на його рухові та сенсорні здібності. Стануть більш помітні зміни в зорових і слухових функціях організму.
 • Встановіть індивідуальний графік годувань, від цього прямо залежить кількість і якість сну.
Режим важливий і для мами

Щодня виділяйте невелику кількість часу для гімнастики. Нескладні вправи і мамині дотику сприятимуть здоровому росту і розвитку дитини.

Прогулянки з дитиною в 3 місяці

Прогулянки на вулиці дадуть вам можливість розвіятися і змінити обстановку. Прогулюючись розмовляйте з малюком про те, що відбувається навколо. Перебуваючи в горизонтальному положенні маляті буде цікаво спостерігати за польотом птахів, вловлювати звуки вуличної суєти, споглядати рух листя на деревах. Підвісьте в коляску яскраву підвіску. Малюк навчиться фокусувати погляд на рухомому предметі.

Прогулянки
 • Поєднуйте одну з прогулянок з денним сном малюка. Це дозволить вам відпочити, не відволікаючись на домашні рутинні справи.
 • У літній час забезпечте попадання сонячних променів на тіло дитини – це посприяє вироблення організмом вітаміну Д. В зимовий час при температурі нижче 10°C прогулянки на вулиці повинні складати не більше години.

Прогулянки на свіжому повітрі стануть вашим помічником у правильному побудові денного сну дитини. Якщо у вас не виходить укласти дитину вдома, то на вулиці він засне набагато швидше. Свіже повітря зробить сон більш довгим і міцним.

Харчування дитини в 3 місяці

Своєчасне і повноцінне харчування до 3 місяців життя — найважливіше, що необхідно швидкорослому малюкові. У віці трьох місяців між годуваннями виробляється певний інтервал. Занадто часті годівлі можуть призвести до переїдання малюка.

Надмірне харчування додасть дитині зайву вагу і може викликати алергію. Недостатній час для перетравлення їжі призводить до проблем з животиком і нерегулярним стільцем. Не рекомендується годувати дитину на вимогу, це обмежить вашу свободу дій.

Найважливіше
 • У віці 3 місяців грудне молоко – найкраще харчування для дитини. Склад поживних речовин в материнському молоці найбільш пристосований до потреб малюка. Таке харчування легко засвоюється.
 • Після кожного годування малюка необхідно потримати кілька хвилин в горизонтальному положенні – для зригування повітря і зайвої рідини.
 • Для діток, які перебувають на грудному вигодовуванні, добова норма молока складає 800-900 мл Це приблизно 6-7 годувань протягом дня. В такому разі у вашому графіку режиму необхідно вказати час для перекусів.
 • Для діток, які перебувають на штучному вигодовуванні, інтервали між їжею становлять більш тривалий час, так як суміш перетравлюється і засвоюється довше молока. Денна кількість годувань сумішшю повинно бути 4-5 разів з інтервалом 3-4 години.

Проміжок між нічними годуваннями не повинен становити 5-6 годин.

Ігри з дитиною в 3 місяці

В 3 місяці дитина активно рухає руками і ногами. Закріпіть у дитячого ліжка мобіль або підвіску з обертовими і виконуваними брязкальцями. При контакті з ними малюк задіює свої фізичні можливості. Допоможіть йому дотягнутися до предметів або вдарити їх ногами.

Використовуйте мобіль
 • Частіше співайте дитині. Малюк буде вловлювати гучність і інтонацію вашого співу. Співайте на відстані, і поблизу. Ваш голос заспокоїть малюка і принесе йому радість.
 • Якщо у вас є домашні вихованці, дайте можливість дитині спостерігати за ними.
 • Поносіть малюка на руках, вивчаючи предмети в кімнаті. У вертикальному положенні всі навколо випаде йому в іншому світлі.
 • При самостійному проведенні часу дитини в ліжечку вмикайте фонову музику. Малюк навчиться розрізняти темп і гучність мелодій.
 • Розкажіть дитині в 3 місяці про різних тварин, видаючи при цьому різні звуки. Дитина уважно буде спостерігати за вашою мімікою, почне розрізняти манеру вимови.
 • Наближайте і отстраняйте від малюка різні іграшки, це скоординує рух очей, і викличе бажання у дитини наблизитися до предмета.
 • Вкладайте в руку малюкові брязкальця. З кожним разом він буде тримати іграшку впевненіше, почне робити з нею різні маніпуляції.

За допомогою різних матеріалів сконструюйте іграшки для тактильних ігор малюка.

Розпорядок дня дитини в 3 місяці: таблиця

Опишемо найпоширеніший графік для 3-х місячного малюка:

Час Процедура
6.00 Ранкове пробудження
6.00-8.00 Гігієнічні процедури, ранковий масаж, спільні ігри
8.00-9.00 Ранковий сон
9.00-9.30 Сніданок
9.30-11.00 Ранкова прогулянка
11.00-13.00 Денний сон
13.00-13.30 Обід
13.30-15.00 Денна прогулянка, ігри
15.00-16.00 Третій сон
16.00-16.30 Полуденок
16.30-18.00 Спільне проведення часу
18.00-19.00 Вечірній сон
19.00-20.30 Вечеря, ігри
20.30-21.30 Купання, гігієнічні процедури
21.30-22.00 Нічний сон
 • Не поспішайте піднімати малюка, якщо він прокинувся раніше покладеного часу. Прикладіть зусилля для продовження його сну.
 • Не виводьте малюка на прогулянку відразу після пробудження. Дайте їй час охолонути і остаточно прокинутися.

Кожна мама повинна відкоригувати графік виходячи з особливостей свого малюка. Не варто примушувати дитину дотримуватися суворих часових правил.

Сон дитини в 3 місяці

У віці 3 місяців денний і нічний сон дитини займає до 15 годин на добу. Нічний сон має тривалість близько 8 годин. Решта часу відводиться на 4 денних сну з тривалістю від години до двох. Якість сну малюка залежить від навколишніх чинників.

ВАЖЛИВО: Прогулянки на свіжому повітрі, активне проведення часу, правильне харчування забезпечують дитині тривалий спокійний відпочинок.

Причиною неспокійного сну можуть бути природні явища, на які організм малюків починає реагувати на три місяці. В такі ночі дозвольте дитині довше поспати поруч з вами. Малюк відчує ваше тепло і заспокоїться. Коли з якоїсь причини ваш графік збивається — не примушуйте малюка. Якщо він не хоче спати – ви його не примусите, тільки дарма витратите нерви.

Сон

Дії батьків, що поліпшують якість нічного сну:

 • Послідовність дій перед сном. Проводите перед сном однакові процедури і малюк рефлекторно буде розуміти, що скоро настає ніч.
 • Підтримання комфортної температури в кімнаті. Повітря належним бути свіжим, при необхідності зволоженим.
 • Комфортний одяг для сну. При необхідності використовуйте спальний мішок або сповивання.
 • Тиха і спокійна обстановка в кімнаті. Виключіть всі сторонні шуми.
 • Вечірні купання. Не нехтуйте щоденними водними процедурами перед сном. Купання у ванні дозволить витратити залишок енергії і розслаблять малюка.

Купання дитини в 3 місяці

Водні процедури надають зміцнює дію на нервову систему малюка. Знімають м'язову напругу і забезпечують міцний нічний сон. Відчуваючи масажну дію, дитина занурюється у стан комфорту. Під дією води в організмі посилюється обмін речовин, відновлюються дихальні функції, покращується кровообіг.

Купання дитини

Не рекомендується купатися відразу після прийому їжі. Необхідно витримати інтервал не менше півгодини. Під час водних процедур потрібно контролювати попадання води в дихальні органи. Іграшки для води сприятливо вплинуть на емоційний фон дитини. При поганому настрої чи самопочутті дитини купання необхідно відкласти. Крім дотримання гігієни, проведення часу у воді є загартовуючим заходом.

Гімнастика для дитини в 3 місяці

Якщо до трьох місяців у вашого малюка не спостерігається ніяких відхилень від норми, і невропатолог не призначив вам масаж, то достатньо проводити щоденну ранкову гімнастику. Тактильний контакт з малюком дасть значний позитивний ефект. Починайте вправи з звичайних погладжувань і невеликих розтирань.

 • Основне завдання малюка в цьому віці – це навчиться перевертатися зі спини на живіт. Ваша мета — допомогти дитині досягти кінцевого результату. Як тільки ви починаєте помічати перші зусилля малюка, допоможіть розмістити йому руки і ноги в правильне положення. Виконуйте кругові рухи ніг у тазостегновому суглобі.
Массажируем і розминаємо
 • Не забувайте про масаж рук та ніг. Розминання пальчиків на руках стимулює розвиток дрібної моторики. Масажуйте стопи — активізуйте біологічно активні точки. Під час гімнастики промовляйте різні віршики. Розводьте ручки в сторони і схрещуйте їх на грудях.
 • Для правильної роботи кишечника згинайте і притискайте ніжки до живота. Для усунення колік погладжуйте животик за годинниковою стрілкою. Погладжуйте спинку і розминайте сідниці.
 • Для зміцнення шийних м'язів приподымайте малюка за ручки в положення напівсидячи.

Успіхів Вам у всіх починаннях!

Відео: Дитина в 3 місяці