Чим відрізняється мазь від крему і гелю: порівняння, відмінність. Що ефективніше, краще: мазь або крем або гель?

Відмінності та загальні властивості мазі, крему і гелю.

Зараз в аптеках можна знайти величезну кількість лікарських препаратів місцевої дії. Це крем, мазь, а також гель. Багато покупці зовсім губляться, коли виникає питання, що ж вибрати? У цій статті ми поговоримо про відмінності мазей, кремів, а також гелів. Який з препаратів доцільно купувати.

Що таке мазь, гель і крем?

Гель — це прозорий або напівпрозорий субстанція, яка не містить в собі ніяких жирів. Тобто він створений на основі води, являє собою досить в'язку масу, яка при попаданні на руки стає більш плинною. Всі речовини в складі гелю, повністю в ній розчинені. Гель зручний тим, що його можна наносити на шкіру в будь-який час. Тому як він не залишає жирних слідів і дуже швидко вбирається.

Мазь — це в'язка субстанція, яка виготовлена на основі жирів. Це може бути масло, ланолін, вазелін. У складі мазі взагалі немає води. Тому при попаданні на шкіру вона утворює на ній плівку, яка навіть при впливі води досить погано змивається. Утворення плівки підсилює ефект кошти, і діюча речовина мазі швидше проникає в глибокі шари шкіри.

Крем — це щось середнє, між гелем і маззю. Являє собою суміш водорозчинних речовин, а також жирів. У складі крему може бути до 50% води. Обов'язково присутній жирна основа. Відрізняється тим, що досить швидко вбирається. Але якщо ви нанесли його зовсім недавно, варто почекати. Бо як крем може залишатися на одязі, необхідний час для його всмоктування.

Мазь

Чим відрізняється мазь від крему і гелю: порівняння, відмінність

Так що ж варто вибрати, якщо в аптеках в наявності препарат з однаковою діючою речовиною, але різної форми випуску? Все залежить від того, якого роду у вас ушкодження. Мазь рекомендується в тому випадку, якщо на поверхні шкіри є лущення або затвердіння. При цьому вона добре зволожує, зміцнює уражене місце, утворюючи тонку плівку. Але виходить своєрідний парниковий ефект, завдяки якому діюча речовина краще проникає в глибинні шари шкіри.

Мазь представляє собою колоїдний розчин, коли частинки діючої речовини не повністю розчинені в основі. Гель на 70-80% складається з води і загусників, тому діюча речовина в ньому, на відміну від мазі, зазвичай повністю розчиняється в основі. За рахунок того, що гель не має в складі жирів, він при необхідності легко змивається з шкіри, а також швидко і просто відпирається водою при випадковому попаданні на одяг.

Відмінності гелю, крему і мазі:

  • Різні основи
  • Різне кількість і час всмоктування діючої речовини
  • Консистенція і в'язкість
Крем-гель

Крем використовується також в тому випадку, якщо на шкірі є незначні ушкодження, тобто немає відкритої рани. Тому можна нанести крем, він добре вбирається і підійде в тому випадку, якщо є лущення. Завдяки жирній основі, шкіра буде пом'якшено.

Гель використовується в тому випадку, якщо є мокнучі рани, тобто якісь нагноєння рани або з виділенням крові або ексудату. В такому випадку гель — ідеальний варіант. Він швидко розчиняється, не утворює на поверхні ніякої плівки і при необхідності легко змивається.

Насправді ще одним відмінність між кремом і маззю є те, що крем можна придбати не тільки на полицях аптек, але і в косметичних магазинах. Мазей у таких торгових точках немає, тому вони вважаються лікарськими препаратами. Їх можна придбати виключно в аптеці. Це найчастіше пов'язано з більш високою концентрацією діючої речовини в мазі, ніж в кремі або гелі.

Крем, гель і мазь

Що ефективніше, краще: мазь або крем або гель?

Найчастіше креми призначаються у випадку з себорейним дерматитом або ж при таких недугах, при яких можливо як лущення, так і мокнучі рани. В такому випадку необхідно вибирати варіант лікарського засобу виходячи з того, як виглядає пошкодження. Наприклад, атопічний дерматит проявляється у вигляді почервоніння, а також невеликого лущення. В такому випадку ідеальним варіантом стане специфічний крем. Він дуже швидко вбирається і добре проникає в шкіру. Завдяки цьому швидко настане лікувальний ефект.

Якщо у вас є якісь пошкодження шкіри, але при цьому ви відвідуєте басейн, або плануєте їхати на море, то відмінним варіантом стане мазь. Тому як багато подібні засоби не змиваються зі шкіри при попаданні на неї води. Якщо у вас є серйозні захворювання, і необхідна термінова допомога, але при цьому немає відкритої рани, ідеальним варіантом стане мазь. Бо вона утворює плівку і швидше всього проникає в глибокі шари шкіри. Відмінно вбирається і починає швидко діяти. Гель і крем менше вбираються, причому не так глибоко, як мазь. Їх необхідно частіше наносити, тому в запущених випадках гелі і креми рідко використовуються.

Гель

Якщо ж це запущений атопічний дерматит, дуже часто на поверхні з'являються бульбашки, мокнучі рани, щось схоже на екзему. У такому випадку краще використовувати гель. Тому як він не утворює на поверхні шкіри плівки, дуже швидко вбирається. В жирній середовищі розмножуються бактерії, завдяки чому може приєднатися вторинна інфекція. З гелями такого не відбувається, тому як вони створені на водній основі, і ближче всього до фізіологічного складу крові. Крім того, склад гелю нейтральний, він не подразнює шкіру, не пересушує її.

Крем, мазь, а також гель, істотно відрізняються один від одного. Основною відмінністю є властивості, а також характеристики основи. В гелі це вода, а в мазях жир. У кремі суспензія з жирною основою і води.

ВІДЕО: Відмінності крему, гелю і мазі