Як правильно варити макарони? Які помилки важливо не допускати під час приготування макаронів?

У варенні макаронів важливо враховувати важливі правила. Про які ми й поговоримо у статті.

Макарони — це їжа, заснована на манній крупі або борошні різного походження, розділеної на невеликі регулярні форми, призначені для приготування. Термін «макарони», також може вказувати страву, де макарони є основним інгредієнтом, супроводжуваним соусом, сальсою або інший приправою. Те, що це Марко Поло, який повернувся з Китаю в 1295 році, представив пасту на Заході, — це просто легенда.

Ця легенда з'явилася в Сполучених Штатах в журналі Marconi Journal. Паста — це, звичайно ж, улюблена їжа італійців, але й одне з найбільш відомих і улюблених страв у світі. Різноманітний інгредієнт з тисячею застосувань, макарони чудові в кожному сезоні і відмінно поєднуються з будь-яким типом приправи або інгредієнта. Однак, щоб бути по-справжньому «італійською пастою», макарони потрібно готувати «al dente» і спробувати досягти досконалості в кулінарії

Як приготувати макарони правильно?

Приготування макаронних виробів може здатися більшості людей простою операцією, в той час як насправді їх нелегко правильно приготувати. Макарони, по суті, повинні бути приготовлені до певного моменту, вони не повинні бути ні занадто жорсткими, ні надмірно м'яким.

 • Сьогодні більшість виробників схильні вказувати на упаковці час приготування відповідно з формою і типом макаронів, які готуються, і хоча це важлива ознака, завжди доцільно регулювати процес приготування самостійно.
 • Як вже згадувалося, справжня італійська паста виготовлена al dente. Це дозволяє макаронів не прилипати і підтримувати певну «консистенцію» при вживанні.
 • Насамперед, увага до дозам: завжди пам'ятайте три основних правила для регулювання з дозуванням 1, 10, 100, тобто один літр води і 10 г солі на кожні 100 г макаронів.
Макарони

Використовувати ці пропорції дуже важливо, тому що, крім того, що тісто добре переміщується всередині каструлі під час готування їжі, воно також забезпечує відповідне накопичення тепла, наприклад, щоб швидше довести воду до точки кипіння, і макарони будуть видалені вчасно.

Що стосується самої фази приготування, потрібно лише слідувати декільком правилам:

 • Використовуйте високу, широку каструлю для варіння макаронів.
 • Посоліть, коли вода закипить.
 • Тільки коли сіль розчиниться, кинути пасту в киплячу воду.
 • Помішуйте безперервно протягом перших 5 хвилин, а потім продовжуйте помішувати з регулярними інтервалами.
 • Готуйте пасту на хвилину менше, ніж вказано на упаковці.
 • Злийте воду після приготування.
Варіть макарони правильно

Ідеально приготовлена паста al dente повинна завжди підтримувати певний опір жування. Якщо час приготування пасти занадто коротке, макарони не будуть приготовані ідеально всередині, а якщо занадто довгий, будуть виглядати м'яким і розвареними. Загалом складність приготування макаронних виробів залежить від сорту продукту — якісні макарони будуть мати змінне час приготування в залежності від типу і форми пасти.

Можливі помилки при приготуванні макаронів

Навіть найменш складні рецепти на основі макаронів, такі як класична паста з соусом або з часником, олією та перцем чилі, виконуються по-різному.

10 самих повторюваних промахів, які виникають при приготуванні макаронів:

 1. Якість макаронів завжди однакове

Це не зовсім так. Якщо різниця в ціні є – значить є на це причини. Наприклад, макарони з рельєфним малюнком на поверхні, завжди краще, так як утримують будь соус, роблячи блюдо досконалим.

 1. Випадкова форма

Для того щоб приготувати смачну пасту, необхідно поєднати приправу з найбільш придатною формою макаронів. Зокрема, спагеті добре поєднуються з соусами, порівняно рідкими і вершковими, рифлені макарони — краще вбирають приправу, короткі макарони ідеально підходять для м'ясного рагу (болоньезе) і не однорідних соусів, а спіральні макарони чудово поєднуються з класичним помідорним соусом.

 1. Мало води для варіння

Правило говорить, що в одному літрі води має бути приготовлено не більше 100 г пасти. Приготування макаронів в маленькій кількості води є помилковим, якщо тільки це не рецепт для спеціальної макаронної посуду, секрет якої в приготуванні макаронів прямо в соусі, додаючи трохи води.

 1. Промиваєте пасту

Ніколи не промивайте свіжоприготовані макарони під струменем водопровідної води. Зупинка термообробки пасти — помилкова, навіть якщо необхідно приготувати салат з макаронів. Краще дайте їй охолонути, перемішавши з не великою кількістю масла, щоб запобігти злипанню.

Важливо не робити помилки
 1. Увагу на час приготування

Якщо упаковка вказує, що час приготування десять хвилин, не варіть далі. Злийте воду, в якій варилися макарони в інший посуд. Паста готується до безпосередньо в соусі. Додавши в соус воду, в якій варилися макарони, зробить соус кремовим і оксамитовим.

 1. Сіль за смаком

Як додаєте сіль у воду правильно? Насправді, точна доза становить 10 г на 100 грамів макаронних виробів і повинна бути додана у воду, як тільки вона почне кипіти, ніяк не раніше.

 1. Макарони під кришкою

Застосовуйте кришку, щоб накрити каструлю, чекаючи, поки вода закипить. Після, як тільки макарони кинуті у воду, не закривайте їх.

 1. Масло не потрібно

Деякі додають рослинне масло при варінні макаронів, щоб «розділити» макарони, особливо коли вони довгі або замішані на яйцях. Це марно!

 1. Каструля або каструлька

Не готуйте довгі макарони в надто низькою каструлі і не згинайте або, що ще гірше, ламайте, спагеті опускаючи у воду для варіння. Незмінно віддавайте перевагу підходящої посуді для приготування їжі.

 1. Зливати воду з макаронів

Щоб макарони чудово змішувалися з соусом, необхідно довести приготування до стану al dente і згасити їх з соусом протягом хвилини на вогні. Використовувати друшляк з ручкою і не зливати воду в раковину. Вийняти макарони з каструлі, не виливаючи кулінарну воду, яка дорогоцінна.

Відео: Як правильно варити макарони в каструлі?