Чим відрізняється балкон від лоджії в квартирі: порівняння, різниця. Що краще, більше: балкон або лоджія? Як виглядає балкон і лоджія: фото

Різниця між балконом та лоджією. Визначення по СНиП.

Людина прикрашає своє життя у всіх аспектах — від своєї зовнішності до фасаду житла. Останнє виглядає дорожче і комфортніше з літнім майданчиком, де можна розслабитися в теплу пору року з чашкою ароматної кави, улюбленою книгою або приємною компанією друзів.

Далекі від будівельних тим люди вважають, що балкон та лоджія — слова-синоніми. Це оману. Вони мають масу відмінностей як у конструкції, так і функціональності. Розберемося докладніше в їх особливостях.

Як визначити: в квартирі балкон або лоджія?

фото балкона і лоджії після ремонту

Відкрийте двері, що веде за межі кімнати, і подивіться є частиною квартири, оточений з 3 боків стінами, цей архітектурний ділянку чи ні.

Якщо ні, то вийде балкон, оскільки він виступає за межі несучої стіни і не має підтримки стін з боків. Якщо так — лоджія. Вона складає частину кімнати/кімнат, відокремлену тонкою стіною з вікнами.

Що таке лоджія і балкон, як вони виглядають?

фото лождіі і балкона зовні, вид на фасад будинку

Балкон — це виступає за площину фасаду ділянку, що нависає над землею. Він кріпитися до будівлі плитою або балками, утримують його нижню частину. Має огорожу у вигляді решітки або стрічки бетону висотою 1 м.

Лоджія — це окрема огороджена з 3 боків стінами кімната, що має відкриту зону. У разі кутового види таких стін буде дві.

Якщо подивитися на фасад будинку, балкон виступає, нависає, випинається за його межі. Лоджія ніби втоплена всередину фасаду будівлі.

Чим відрізняється балкон від лоджії в квартирі: порівняння, різниця

вид з фасаду будинків на балкон і лоджію
  • Балкон пов'язаний з квартирою тільки плитою, утримує його підлогу. Лоджія — трьома стінами.
  • У балкона немає стелі на відміну від лоджії.
  • Робити ремонт, утеплювати і склити легше лоджію, оскільки вона витримує великі навантаження, ніж балкон. Для останнього виробляєте додаткові розрахунки, щоб утримує плита була здатна витримати вагу матеріалів і скла.
  • Площа в переважній більшості більше у лоджії.
  • На відміну від балкона її можна утеплити, встановивши батарею. Правда, за законодавством доведеться включити її в опалювальну площу.
  • Балкон не затінює кімнату, до якої примикає. Чим ширше лоджія, тим менш насичений денне світло проникає в кімнату.
  • Лоджія легко може використовуватися як додаткове приміщення або продовження кімнати. Балкон ж являє собою декоративну або господарську прибудову.

Що краще, більше: балкон або лоджія?

Більше однозначно лоджія. Вона виграє і в плані безпеки, функціональності, різноманітності ідей з ремонту простору. Відносно краще — все залежить від уподобань і цілей господарів. Якщо вам важливий простір і використання простору як продовження кімнати, лоджія для вас краще.

Якщо ж ви хочете іноді просто вийти за межі квартири і помилуватися пейзажем або поставити розсаду перед поїздкою на дачу, то вибирайте варіанти житла з балконом.

Чим відрізняється лоджія від балкона за законом, нормам СНиП, у новобудові?

ескіз розташування балкона і лоджії щодо фасаду будинку

ЖК РФ чітко позначив, що територія між несучими стінами, плитами і огорожами літніх майданчиків (балконом) квартири — приватна власність. Тобто в плані прав на використання простору балкона і лоджії слід сказати, що вони однакові для господарів житла в обох випадках.

Норми СНиП дають чітку трактування поняттям «балкон» і «лоджія». Нижче на малюнку ознайомтеся з ними.

визначення балкона і лоджії по СНиП

В сучасних новобудовах ви можете зустріти і балкони і лоджії. Щоправда, майбутні господарі квартир воліють або лоджії, або відсутність літніх майданчиків. Однак вимоги пожежної безпеки вказують на обов'язкову наявність запасного виходу з приміщення в будівлі висотою вище 5 поверхів.

Лоджії в новобудовах більш просторі, іноді переходять у веранду, довжиною на всю стіну або стіни, якщо конструкція кутова. Балкони будинку класу вище економ можуть бути заскленими.

Отже, ми розглянули особливості конструкції балкона і лоджії, їх розташування в квартирі, визначення за СНиП.

Відео: в чому різниця між балконом та лоджією?