Вісцеральний масаж: суть, типи, призначення, техніка, протипоказання. Як виконувати вісцеральний масаж самостійно?

У цьому матеріалі ви дізнаєтесь про старовинній техніці вісцерального масажу.

Вісцеральний масаж – особливий метод, під час якого відбувається глибоке мануальний вплив на певний внутрішній орган, а також на тканини. Така методика має ще й іншу назву — вісцеральна хіропрактика. Якщо перекладати з латинської мови, то слово «вісцеральна» (Viscera) означає «нутрощі».

Даний масаж здійснюється через стінку живота, розташовану попереду. Якщо дивитися з технічної сторони, то такий масаж дозволяє працювати з органами всередині. Сама методика має вібраційним, масажним, зрушуючим і надавливающим характером.

Як з'явився вісцеральний масаж?

Ще тоді, коли лікування за допомогою медикаментозних препаратів практично не існувало, люди намагалися вилікувати різноманітні хвороби, використовуючи збори із трав і масажі. Перський лікар Авіценна, проживає в середніх століттях, вважався одним з перших народних цілителів. Він вирішив в практиці користуватися цілющими масажами, коли виліковував власних пацієнтів. Лікар стверджував, що лікувати потрібно не кожен орган окремо, а повністю організм.

Техніка
 • Про вісцеральний масаж люди знали ще з незапам'ятних часів. Однак багато століть тому дану методику лікування називали зовсім по-іншому. Масаж робили в різних країнах.
 • Китай, Індія та інші держави використовували у власній практиці саме цю методику.
 • На Русі такий масаж теж використовувався, звідси й виникла інша назва лікування, яке звучало «старослов'янський масаж живота».
 • Час стрімко нісся, професійні вчені, біологи, лікарі намагалися розробляти новітні способи лікування різноманітних хвороб. Масажі з часом пішли на 2-ий план, вони застосовувалися лише з тих державах, які значно відставали в сфері медицини.
 • В кінці 20-го століття людство змогло зрозуміти, що лікування органів з використанням медикаментів, не завжди може дати позитивних результатів. Деколи після здійснення подібної терапії проявлялися інші хвороби або виникали побічні ефекти. Після цього лікарі і вчені знову вирішили скористатися чудотворної сильною, яка полягала у вісцеральному масажі.
Стародавня

Вчені стали проводити різні дослідження даного лікування. Багато змогли довести, що масаж дійсно володіє приголомшливим ефектом. Зараз масаж широко застосовується лікарями в багатьох державах. В нашій країні їм теж часто користуються лікарі, які називають його вісцеральним масажем живота за методикою Огулова. Саме він і є засновником школи, де лікарі навчалися вісцерального лікування.

У чому полягає суть проведення вісцерального масажу?

Головна мета даного масажу – нормалізувати функціональний стан кожного органу, тканин. Відзначимо те, що кожен орган в організмі людини скріплюється до кісток скелета за допомогою зв'язок, які складають єдиний пучок. В даний пучок входять:

 • Система кровопостачання.
 • Нервові імпульси.
 • Система, завдяки якій надходять в організм живильні компоненти і так далі.

Після того, як людська постава сильно змінюється, стає набагато гірше, пучки, які тримають органи, зміщуються або пережимаються. Внаслідок таких процесів може порушуватися кровообіг, також з'являється недолік іннервації. Після цього деякі органи отримують недостатню кількість кисню і корисних речовин, загальна функціональність їх порушується. Крім цього, іннервація може призвести до порушення роботи мозкових центрів, що негативно впливає на функціональність органів.

Для всього тіла

Крім того, в зміщеному органі можуть пригальмовуватися обмінні процеси. Подібні затримки, як правило, здатні провокувати локалізоване розвиток патологій, захворювань. Також, після зсуву тільки одного органу, починає страждати майже все тіло.

Завдяки вісцерального масажу нормалізується структура, локалізація кожного органу. Досвідчений масажист з допомогою спеціального методу починає промацувати живіт, знаходити порушення, які можуть виникнути в зв'язкової системі. Після цього майстер потроху повертає органи в те положення, в якому вони були спочатку.

Через певний час можуть повернутися на свої місця органи, тканини. Хворий відчує приплив сил, стане бадьоріше.

Популярні типи вісцерального масажу

Зараз найчастіше люди користуються класичним видом даного масажу. Він складається з наступних процесів:

 • Зрушення.
 • Натискання.
 • Постукування.

Завдяки такому масажу можна:

 • Відновити мікроциркуляцію крові в органах.
 • Відновити мікроциркуляцію в просторі, розташованому між органами.
 • Нормалізувати обмінні процеси.
 • Побороти функціональні розлади.

Сам процес триває приблизно 60 хвилин. Єдиний мінус цієї методики – він не завжди може надавати позитивну дію. Отже, масаж часто використовують разом з іншими способами лікування, приміром, з баночними масажами, або з медовими. Якщо грамотно поєднувати прийоми технік, можна отримати потрібне лікування, оздоровчий ефект. Як би там не було, особливу увагу докторові доведеться приділити опрацюванню зони живота, під час якого він буде коригувати стан органів.

Масажні рухи

Відзначимо те, що в клініці Огулова вісцеральний масаж не використовується, як монотерапія. Методика входить в комплексний лікувальний процес.

Існує ще одна методика – це психовисцеральная техніка. У ній поєднані відразу вісцеральний масаж і психотерапія. Коли проводиться сеанс масажу живота з хворим, одночасно використовується мануальна робота з психікою.

 • Під час опрацювання зони живота з'являються глибокі відчуття, які дають можливість «витягнути» назовні приховані глибоко пласти відчуттів. А цього неможливо досягти навіть під час інтенсивного вербального масажу.
 • Тривалість, ритм масажу живота значно відрізняється від класичного виду. Процес триває не менше 4-х годин. За даний проміжок часу глибоко опрацьовуються всі зони живота.
 • В процесі враховується біоенергетика, психічний стан пацієнта. Коли відбувається сеанс, спеціаліст грунтовно вникає в проблеми хворого, вживається в них.

На тлі використовуваних вісцеральних технологій починає відпочивати нервова система людини, його психіка. А тому кожна робота з тілом хворого виходить ефективніше. Крім цього, завдяки сеансу активується самовідновлення організму.

Особливий тип вісцерального масажу – це коли важлива увага приділяється зоні пупка. Основа даної техніки – зрозуміти, що пупок є енергетичним провідником. Він підтримує тісний зв'язок між усіма органами.

Вісцеральний масаж: призначення

Вісцеральний масаж можуть призначати людям в наступних ситуаціях:

 • При захворюванні ШЛУНКОВО-кишкового тракту, якщо людину турбує, наприклад, гастрит, запор, розлади травної системи.
 • При хворобах печінки.
 • Якщо людина скаржиться на нирки, мочеотделительную систему.
 • При хворобах статевих органів.
 • Під час хвороб, які пов'язані з жіночими статевими органами.
 • При дерматологічні проблеми.
 • При хворобах серцево-судинної системи.
 • Якщо у людини порушені обмінні процеси, у нього виявлена патологія щитовидки.
 • При ЛОР-захворюваннях.
 • Якщо відбувається порушення опорно-рухової системи.
 • При хворобах, пов'язаних з системою дихання.
 • Під час ожиріння або навпаки виснаження.
При захворюваннях

Також масаж може призначатися людям, які хропуть, заїкаються, у них присутні певні дефекти мови. Масаж даного типу може використовуватися в той час, коли людина довго знаходиться в ізоляції, наприклад, під час польоту в космос. У такій ситуації йому обов'язковий масаж.

Техніка змогла стати популярною також в спортивній галузі. Масаж може застосовуватися для того, щоб збільшити стійкість, витривалість ОДА людини, якщо на нього покладається сильна навантаження.

Якщо брати в цілому цей метод, то вісцеральний масаж відіграє важливу роль не при лікуванні захворювання, а під час ослаблення роботи органів, зміни їх розташування. Масаж цікавий майже кожній людині, і тут не має значення, хворий він чи ні. Людям, які хворіють, масаж може допомогти впоратися з багатьма захворюваннями. Здоровим нагоді масаж, щоб попередити розвиток хвороби, підтримати організм в ідеальному стані.

Техніка вісцерального масажу

Вісцеральний масаж відбувається тільки безболісно. А оскільки у людей різні больові пороги, то і підхід для кожного хворого береться індивідуальний. Вас хвилює, скільки процедур необхідно робити? Все буде залежати від того, яке у вас здоров'я, якщо у вас показання або протипоказання до проведення масажу.

В ідеалі лікарі призначають приблизно 10 масажів. Однак деяким хворим вистачить і однієї процедури. Якщо пацієнту призначається 2 і більше сеансів, тоді вони здійснюються так: з кожною наступною процедурою хвора частина продавлюється сильніше і сильніше. Отже, організм адаптується до впливів, які йдуть ззовні.

Для животика
 • Спочатку масажу фахівець виявляє хворі, спазмовані ділянки на животі.
 • Потім він починає робити сам масаж. Спеціаліст масажує живіт у спеціальній послідовності, оскільки функціональні збої можуть розвиватися за спеціальною схемою.

Фахівець спочатку робить масаж в зоні, де розташований жовчний міхур. Потім він впливає на печінку, переходить до підшлунковій залозі, і тільки потім до товстій кишці. Головна мета сеансу – продавити всі органи. Відзначимо, що процедура продавлювання певного органу відбувається максимум 3 хвилини. Цей час масажист може збільшувати, але тільки під час наступних сеансах.

Одна з основних особливостей вісцерального масажу – спочатку процедури у вас може з'явитися в зоні живота «бурчання». Це говорить про те, що починають відкриватися жовчні потоки, прибираються спазми.

Ви повинні знати, що натискання на органи здійснюється з певною силою. Коли масажист не дотримується цього правила, хворого може турбувати нудота, біль в області живота, іноді навіть запаморочення.

Може бути бурчання

Крім всього того, що було перераховано вище, масаж вважається чудовим способом діагностики хвороб органів. Масажист за допомогою натискання знаходить локалізацію патологій, процесів зміни, що можуть бути всередині людини.

Як виконувати вісцеральний масаж самостійно?

Головний принцип вісцерального масажу – вплив на певну частину живота. Перед тим, як будете його робити самі, врахуйте, які хвороби вас турбують, як працює сечостатева система, який у вас стілець. Лише після цього можете приступати до прощупыванию живота пальцями.

Самому проводити процедуру вдома можна, але вам доведеться скористатися щадним режимом:

 • Пощупайте живіт, щоб він був м'яким. Не повинні бути присутніми ущільнення, здуття.
 • Почніть з неглибокого і легкого натискання живота.
 • Коли прощупаете ділянки пальцями, трохи помасажуйте черевну порожнину, натисніть на неї.
 • Робіть натискання тільки за допомогою кінчиків пальців. Також включіть в процес долоні.
 • Потім пройдіться по центральній частині живота плавно, використовуючи глибокі пальці.

Кому протипоказаний вісцеральний масаж?

Старослов'янська техніка вісцерального масажу вимагає від фахівця, щоб він точно знав фізіологію і анатомію організму людини. Отже, процес повинен робити тільки професіонал з відповідною освітою. І, якщо ви вирішите вирушити до масажиста, тоді спочатку переконайтеся, що він досвідчений у цьому ділі.

Є й протипоказання

Далі вам доведеться дізнатися, чи немає у вас протипоказань. До таких належать:

 • Злоякісна пухлина.
 • Психічні розлади.
 • Кровотеча.
 • Висока температура, яка виникла із-за інфекційної хвороби.
 • Тромбофлебіт.

Масаж протипоказаний людині, якщо він знаходиться в нетверезому стані. Також лікар повинен бути в курсі, які лікарські засоби приймає пацієнт. Перед вісцеральним масажем пройдіть обстеження, здайте всі необхідні аналізи. Так ви точно будете знати, яка у вас хвороба (якщо вона є), її характер розвитку.

Відео: Массажируем внутрішні органи