Хто такі мілленіали, покоління селфи, некст, ехо-бумери? Загублене покоління дев'яностих

Хто такі мілленіали, ехо-бумери?

Покоління миллениалов — це люди, народжені в період з 1980 по 2000 роки. Цей феномен соціологи виділили ще в 1987 році. Вони порахували, що люди, які до двухтысячному році закінчать школу і організують випускний бал, будуть істотно відрізнятися від попереднього покоління. Тобто це люди, народжені на стику двох тисячоліть. У цій статті ми докладно розповімо про даному поколінні і його характеристики.

Хто такі мілленіали?

Мілленіали — люди нового тисячоліття, які бажають жити в світі і прагнуть комфорту. Варто відзначити, що дане покоління істотно відрізняється від попереднього, так званого покоління X. У ньому основними категоріями була конкуренція, а також змагання і боротьба за місце першості.

Особливості:

 • З миллениалами ситуація тотальним чином змінилася. Справа в тому, що люди нового тисячоліття не хочуть ні з ким змагатися. Це пов'язано з тим, що вони народжені у відносно спокійний час, коли все вляглося, ні наслідків війни або якихось серйозних військових конфліктів.
 • Відповідно люди відчувають себе у відносній безпеці, і у них немає психологічної потреби з кимось боротися за першість. Основною характеристикою є те, що у миллениалов немає своїх героїв і лідерів.
 • Так, у них є кумири і якісь люди, які імпонують, але у них немає героїв і лідерів. Основною рисою даного покоління стало те, що вони хочуть самовиражатися. Тобто основне завдання — бути ексцентричним і істотно відрізнятися від всіх інших. У них більше, ніж у інших поколінь є потреба до самовираження. Вони не хочуть бути схожими на інших і бажають виділятися з натовпу.
 • Саме цим і зумовлюється різноманіття течій, а також релігій в поколінні миллениалов. Можна відзначити конкретної, панівної релігії. В поколінні миллениалов стали більш популярними давно забуті релігії, які не дуже поширені у світі. Серед них можна виділити буддизм, а також атеїзм. Ці люди самостійно створюють для себе релігії і секти.
 • Але в більшості випадків багато з них є далекими від релігії і богослужіння, так як є прихильниками нових технологій. Основною рисою ехо-бумерів є потреба в постійному спілкуванні в мережі. Справа в тому, що це покоління зіткнулося зі своєрідним проривом і появою інтернету. Тепер інформація стала доступною для всіх, і людина може сам вибирати, що йому дивитися і слухати.
 • Саме тому більшість телерадіокомпаній зіткнулося зі своєрідним кризою. У них істотно зменшилася кількість глядачів, тому що мілленіали практично не дивляться телевізор і не слухають радіо. Ці люди можуть вільно зайти в інтернет і знайти необхідну інформацію. Тепер для миллениалов основними джерелами отримання інформації стали Facebook, Twitter, а також YouTube.
Мілленіали

Особливості покоління селфи

Покоління миллениалов призвело до кризи звукозаписних компаній. Якщо раніше в деяких країнах з піратством боролися, то зараз багато артистів не випускають пластинок, а те, що роблять, відразу ж зливають в мережу. Мілленіали не звикли платити за музику, фільми або якусь інформацію. Їх часто називають поколінням селфи, так як молоді люди схильні до самозамилування і часто виставляють своє життя напоказ.

Характер миллениалов:

 • Для них набагато простіше знайти піратську копію в мережі і насолодитися новою музикою або фільмом. Відповідно це ті люди, які не купують диски, і не витрачають гроші на придбання нових кінострічок. Дане покоління називають ехо-бумерами. Це пов'язано з підйомом народжуваності в США, починаючи з 1980 років.
 • Цей час є досить спокійним, війни пройшли і почалося деяке переродження. З'явилося бажання людей, народжених у п'ятдесятих шістдесятих роках обзавестися потомством. Дійсно спостерігався деякий бебі-бум, але не такий потужний, як відразу в повоєнний час. Саме тому покоління назвали ехо-бумерами.
 • Дане покоління більше часу проводить в мережі, спілкуючись мессенджерами, на відміну від попереднього покоління X, яке звикло постійно перебувати в русі і приходити в гості, спілкуватися один з одним. Ехо-бумери воліють залагоджувати всі питання за допомогою електронної пошти, а також мессенджерами, такими, як WhatsApp або Viber. Ці люди також мають своєрідне відношення до роботи. Справа в тому, що основним завданням покоління Х (наших батьків), було досить в юному віці знайти роботу і обзавестися сім'єю.
Покоління селфи

Мережеве покоління — феномен нового тисячоліття

Тому більшість людей покоління X, які були народжені в 50-60 роках, обзавелися потомством до 25 років і знайшли роботу. Однак покоління Y або мілленіали, абсолютно по-іншому ставляться до пошуку роботи і сім'ї. Вони щодня бачать результати вибору покоління X, дивлячись на своїх батьків.

Цінності миллениалов:

 • Вони бачать і розуміють, що їхні батьки ходять на нелюбиму роботу, і до 40 або 50 річного віку встигли розлучитися. Відповідно вони не хочуть такого життя. Більшість миллениалов хочуть створити сім'ю, вони не проти неї, але бажають зробити вибір раз.
 • Тобто один раз, для того щоб не розлучатися, і не міняти відносини. Точно також покоління Y ставиться до роботи. Саме тому в 2008 році, в період світової кризи, близько 40% молоді були безробітними. Це пов'язано не тільки з кризою, але і підвищеними вимогами миллениалов до роботи. Зараз більшість людей у віці 30 років не хочуть підлаштовувати свій життєвий устрій під роботу. Вони роблять навпаки.
 • Вони хочуть, щоб робота підлаштовувалася під їх особисте життя та уподобання. Це істотно турбує роботодавців, під бо як найбільш молоді, талановиті люди, і представники покоління миллениалов, досить швидко прощаються з умовами праці та роботою, яка їм не подобається. При цьому компанії втрачають досить цінні кадри, нічого не можуть з цим вдіяти.
 • Покоління миллениалов — це люди, які хочуть продуктивно витрачати свій час і не сидіти в офісі з 8:00 до 17:00. Така робота їм не підходить, саме тому в поколінні миллениалов дуже багато фрілансерів, а також людей, що працюють на віддаленій роботі. Серед них дуже багато мережевих менеджерів, а також бухгалтерів, фрілансерів, веб-майстрів і програмістів. Тобто це ті роботи, які вимагають знання нових технологій, а також дозволяють працювати вдома, а не в офісі.
Покоління селфи

Загублене покоління дев'яностих: сімейні цінності

Відсутність сім'ї — усвідомлений вибір:

 • Мілленіали, більше, ніж всі інші покоління, є самотніми, тобто не поспішають пов'язувати себе узами шлюбу. Саме серед цього покоління багато старих дів, а також холостяків. Це обумовлено зовсім не неконтактностью, і неможливістю знайти другу половинку.
 • Ці люди просто бояться помилитися, і не хочуть витрачати свій час на не придатних людей, розлучаючись потім у 40 років. Відповідно серед цих людей багато тих, хто вступає у шлюб після 30 років. Для миллениалов це є абсолютно нормальним.
 • Серед цього покоління не вважається чимось надприродним вийти заміж в 30 або навіть 40 років. Дуже багато миллениалов живуть зі своїми батьками. При цьому даний факт їх зовсім не бентежить. Вони більше цінують своїх батьків, люблять їх, а спільне проживання в одній квартирі для них не є тягарем. Це покоління називають Загубленим трофеєм. Це пов'язано з тим, що після дев'яностих років дуже багато конкурсів, а також змагань, проводиться без вручення призів.
 • Тобто в результаті багатьох конкурсів, які організовують у школах, університетах, перемагає дружба. Ці люди не прагнуть бути першими і не хочуть бути лідерами. Вони хочуть жити в щасливій, комфортній обстановці, висловлюючись, витрачаючи час на те, що їм подобається.
Покоління 90-х

Ким працюють і як живуть ехо-бумери?

Багато роботодавців відзначають, що серед миллениалов дуже багато людей, які часто змінюють роботу. Це пов'язано не з тим, що вони не хочуть працювати. Навпаки, серед миллениалов дуже багато людей з високою працездатністю і дійсно хорошими талантами.

Професії ехо-бумерів:

 • Дане покоління в своїй більшості є працьовитими, але вони не хочуть витрачати свій час, енергію, а також здоров'я на роботу, яка оплачується в невеликому розмірі.
 • На відміну від попереднього покоління, вони не хочуть працювати на якійсь посаді 20 років, отримуючи при цьому копійчану зарплату і триматися за дане місце.
 • Мілленіали вільні і волелюбні самі по собі, відповідно, серед цих людей дуже багато тих, які подорожують, їздять на заробітки в інші країни, шукають кращого життя. Ці люди не бояться змінювати звичний життєвий уклад і готові на різноманітні експерименти.
 • На даний момент велика кількість компаній були змушені підлаштуватися під миллениалов, адже дійсно при їх відсутності на роботі залишаються тільки люди, старші 50 років.
 • Саме тому в багатьох офісах зробили вільний робочий день, або плаваючий графік. Крім того, в деяких офісах зробили комфортні умови, які схожі на домашні для того, щоб стимулювати і затримувати миллениалов на даній роботі.
 • Зараз близько 40% миллениалов зайняті фрілансом, і працюють на віддаленій роботі. Причому тенденція до відходу з постійної роботи в офісі зростає. Люди просто не хочуть працювати за невелику зарплату і займати весь свій час роботою. В інтересах миллениалов може бути все, що завгодно.
 • Багато з них є веганами, хто віддає перевагу здоровий спосіб життя, а також регулярно займатися фітнесом, відвідуючи тренажерний зал. Настільки активне проведення часу ніяк не зістиковується з роботою в офісі з 8 до 17. Відповідно люди хочуть працювати тоді, коли їм зручно, в тому числі і вночі.
Живуть в мережі

Вільне покоління некст: робота без роботи

Роботодавці та ехо-бумери:

 • Ще 10 років тому на біржі праці практично не було вільних вакансій. Зараз дуже багато вільних професій, які є робочими і низькооплачуваними. Якщо раніше навіть на низькооплачуваній роботі можна було відзначити велику кількість людей, то зараз ситуація кардинально змінилася. Мілленіали не хочуть йти на копійчану роботу, відбираючи у себе все життя.
 • Саме тому зараз люди з низькою кваліфікацією і низьким освітнім рівнем легко можуть знайти собі роботу, навіть з офіційним працевлаштуванням. Найцікавіше, що більшість миллениалов навіть не хочуть нічого одержувати від держави, тому не стають на біржу праці, і не знаходяться в активному пошуку роботи, яка займає більшу частину часу.
 • Зараз більшість миллениалов, які працюють в офісах, віддають перевагу молодим і динамічним компаніям, які кардинально змінили умови праці і своє ставлення до працівників. Тепер це зовсім не раби, а партнери і помічники. Ехо-бумери люблять працювати в команді, при цьому не прагнуть бути лідерами. Незважаючи на це, завдяки високій працездатності, багато проектів миллениалов стають проривами в науці, а також техніці.
Програміст

Як бачите, мілленіали суттєво відрізняються від попередніх поколінь тим, що не шукають собі лідерів, героїв, а також наставників. Це люди, які живуть самі по собі, будучи досить егоїстичними. В першу чергу вони піклуються лише про себе і своє благополуччя. Також ці люди не уявляють своє життя без нових технологій, смартфонів, комп'ютерів та інтернету. Незважаючи на те, що більшість з них не прагнуть стати лідерами, згідно останнім тенденціям, багато з них стають дійсно місіями і організаторами нових релігій, а також наукових віянь.

ВІДЕО: Загублене покоління 90-х