Формальдегід в лаку для нігтів: що це таке і чим небезпечний?

Лак для манікюру і педикюру – багатокомпонентний матеріал. Залежно від виробника, він може включати як нейтральні для здоров'я складові, так і небезпечні. До останніх відносять формальдегід. Розберемося, що це за компонент, і як він впливає на здоров'я.

Склад

Декоративні покриття для нігтів жінки використовували здавна. Раніше вони були доступні тільки для знатних осіб, згодом винайшли лаки, якими користується більшість жінок. Протягом кількох десятиліть склад лаку змінювався.

Сьогодні, незалежно від заводу-виробника, такі кошти володіють схожим складом. Вони містять наступні групи речовин.

 • Пластифікуючі компоненти. Відповідають за еластичність лаку при його розподілі по нігтьовій пластині. Речовини, що входять в цю групу, надають покриттю міцність.
 • Розчинники. Це інгредієнти, що дозволяють лаку при нанесенні певний час зберігати рідку консистенцію. Більшість виробників в якості розчинників застосовують спиртові складові.
 • Пігментні частинки. Являють собою речовини, від яких залежить колірна палітра покриття.
 • Полімерні сполуки. Компоненти, функція яких полягає в наданні блиску готовому покриттю.

  В останню групу можуть входити формальдегідні з'єднання.

  Що це таке?

  На різних сайтах розпалюються суперечки щодо того, небезпечний для здоров'я формальдегід в лаку для нігтів чи ні. Щоб дізнатися правду, слід розібратися, що ж це за речовина. Формальдегідом називається органічна сполука – альдегід мурашиної кислоти. У великих концентраціях воно є отрутою для організму.

  Формальдегідні сполуки широко використовуються в шкіряному виробництві, в легкій промисловості та медицині. Крім цього, формальдегід нерідко зустрічається в косметичних продуктах: бальзами для волосся, шампуні, засоби по догляду за порожниною рота, різних складах для манікюру.

  У лаках таке речовина застосовується як консервант, для збільшення термінів придатності продукції. А також формальдегід додає кольору додаткову стійкість. Входить до складу, він дає гарантію, що лакове покриття з часом не потьмяніє і не зблідне, а, навпаки, збереже первинну колірну гаму.

  Вплив на здоров'я і нігті

  Ще недавно люди не знали, як манікюрні лаки впливають на людський організм. Дослідними роботами стали займатися лише кілька десятиліть тому.

  Згідно проведеним випробуванням, було доведено, що формальдегід – токсична речовина, яка може всмоктуватися в кров при фарбуванні нігтя. Його максимальна концентрація (від 20 до 70%) досягається через 12 годин.

  Це речовина негативно впливає на імунітет людини і його нервову систему. Нерідко воно викликає алергію у вигляді шкірних висипань та свербежу. На сам ніготь формальдегід також впливає негативно. Він руйнує пластину, робить її тонше і поступово веде до розшарування. Однак такий вплив було виявлено в засобах, в яких перевищена допустима норма формальдегідних сполук. Якщо ж в лаку формальдегід знаходиться в мізерно малій кількості, він практично не несе шкоди здоров'ю.

  Єдиний недолік коштів з його змістом – «пересушування» нігтьової пластини.

  Щоб вибрати нешкідливі лаки, потрібно уважно вивчати етикетку. На безпечних засобах буде матися відмітка 5-free або 3-free. Зазвичай таких позначень немає на дешевих лаках від недорогих виробників.

  Способи зниження шкоди

  Безпечними для здоров'я і нігтів лакові матеріали без толуолу, камфори та формальдегіду. На жаль, не всі виробники пропонують продукцію без цих складових. Якщо вони входять у звичні продукти для манікюру, слід прислухатися до рекомендацій, щоб уникнути ризиків виникнення проблем з нігтями.

  • Не можна наносити лакові покриття з формальдегідом постійно. Слід робити перерви. Краще не ходити з лаком більше 2-3 тижнів. Після закінчення цього часу потрібно дати нігтя двотижневий відпочинок.
  • Під час перерв нігті слід плекати. Для цих цілей необхідно втирати в них різні масла. Підійде рослинна нерафінована, анісова, оливкова, рицинова.
  • Для підтримки здоров'я нігтьової пластини рекомендується пити вітамінно-мінеральні добавки. Вони будуть приводити в норму структуру нігтів і не давати їй руйнуватися.

   Робити здоровий манікюр можна і зі спеціальними засобами без формальдегіду. У них найчастіше застосовуються інші консерванти, отримані екологічними методами. Їх єдиний мінус – більш дорогий цінник. Що вибрати – якісну і безпечну продукцію або дешеву, але шкідливу, кожен вирішує сам.

   Детальніше дізнатися про формальдегіді в лаку для нігтів ви зможете на відео нижче.