Як підібрати форму нігтів?

Правильне оформлення нігтів є запорукою вдалого манікюру. Якщо вибрати вірний варіант, пальці будуть виглядати красиво і витончено. До того ж гармонійне рішення дозволить приховати недоліки рук і пальців. Спираючись на рекомендації професіоналів нігтьового сервісу, давайте докладно зупинимося на даному питанні і з'ясуємо, як правильно підібрати форму нігтів, грунтуючись на їх індивідуальних особливостях.

Основні орієнтири

Незалежно від того, що конкретно хочеться вибрати, існують певні правила, за якими орієнтуються професіонали, пропонуючи клієнткам оптимальну форму нігтів.

 1. Перший орієнтир — це довжина: якщо нігті зовсім короткі, то вибирають той варіант, на який вистачає довжини. Коли довжина достатня, підбирають потрібний варіант виходячи з особливостей нігтьового ложе.
 2. Другим орієнтиром будуть бічні стінки нігтьової пластини. Умовно їх можна розділити на три типи: паралельні, трапецієвидні, тобто розширюються від підстави, і дугоподібні — округлі, дивляться в бік один одного. При цьому в кожній з форм можуть бути свої особливості. Наприклад, стінки можуть бути несиметричними. Проте в цілому майстра спираються на одну з трьох вихідних форм.
 3. Третім орієнтиром буде тип самої лунки. Саме від неї нерідко залежить форма нігтів. При цьому майстри відзначають, що оцінювати потрібно лунки чотирьох пальців, за винятком великого, оскільки лунка цього пальця практично завжди незграбна.

Підбір за формою бічних стінок

Щоб вибрати дійсно найкращий варіант, майстер відштовхується від одного з трьох типів. Якщо бокові стінки нігтьового ложе паралельні, він може запропонувати форму квадрат, округлений квадрат, овал і мигдаль. Власницям такого типу нігтьового ложе дозволені всі варіанти, такі нігтики будуть красиво виглядати, навіть якщо загострити їх кінчики, зробити стилети, сворд або пайп. Можна не обмежувати себе у виборі форми.

Якщо бічні сторони нігтьового ложе розширюються від основи, тут доведеться надавати формі візуальний ефект вирівнювання. Незалежно від нашого бажання відразу треба підпиляти бокові сторони в зоні відростання на заужение. Після цього можна вивести край м'якого квадрата. Така хитрість дозволить врівноважити розширення нігтьової пластини.

Надалі покриття слід наносити з практично паралельними лініями з боків нігтя, відступаючи від розширення. Такий прийом дозволить отримати красиві паралелі і рівна м'який квадрат.

Не можна робити на трапецієподібної пластині спрямленный овал, та ще при короткій довжині. Мигдаль або овал на нігтях такої форми можливі тільки в тому випадку, якщо у пластин велика довжина.

Якщо бічні сторони бочкоподібні, тут потрібно врівноважувати скруглення, що можливо шляхом вибору між овалом і мигдалем. При цьому довжина нагідок повинна бути хоча б середньої. Це додасть рук витонченість. Квадрат тут непридатний, так як незалежно від довжини він буде розширювати пластини і надавати нігтям візуальну тяжкість.

По лінії кутикули

Цей пункт актуальний для нігтиків з бічними стінками. Щоб правильно підібрати форму нігтів, не можна не звертати уваги на лінію кутикули, яка може бути квадратної (з куточками), круглої і заужено-овальною. Тут варто дотримуватися золотого правила: лінія верхнього краю повинна бути дзеркальним відображенням лінії кутикули.

Відповідно, якщо лінія:

 • квадратна, ідеальною формою стане м'який квадрат;
 • овальна, то варто вибрати овал;
 • вузька, краще вибрати мигдаль, але при достатній довжині нігтів.

Під пальці і по формі руки

Відрізняються формою і жіночі пальці, на що не можна не звертати уваги, вибираючи оптимальний варіант нігтів. Тому одна і та ж форма може абсолютно по-різному виглядати на товстих, тонких, довгих або коротких нігтики.

Співвідносячи підбирається варіант з урахуванням особливостей самої нігтьової пластини, варто врахувати наступні особливості.

 • Округла форма хороша для візуально вузького нігтьового ложе. Її обирають, коли пальці короткі і широкі. До того ж такий варіант виглядає краще прямий і квадратної форми при короткій довжині.
 • Овальні нігті практично універсальні. Такий варіант стане порятунком при короткому нігтьовому ложі, за рахунок дещо витягнутого верхнього краю в цьому випадку вийде створити ефект врівноваження пластини і додання їй естетичного вигляду. Підходить овал для нігтів будь-якої довжини.
 • Мигдаль і стилет можна дозволити собі, якщо пальці широкі або закороткі. Ці варіанти дозволять витягнути недоліки короткого нігтьового ложе, вони візуально облагородять такі нігті, та й самі пальці. Гарні вони тим, що при достатній довжині навіть трапецієвидні бічні стінки будуть виглядати практично рівними. Однак є в цьому випадку й один істотний недолік: загострені і довгі нігті відрізняються підвищеною ламкістю.
 • Квадрат і м'який квадрат підходить для довгих і тонких жіночих пальців. Ця форма візуально укорочує пальці, а тому вона категорично протипоказана власницям пухких рук і коротких пальців. До того ж широкі пальці з такою формою здаються досить грубими, що не витягнути навіть самим вишуканим манікюром.

Що стосується форми рук, то тут теж є свої нюанси. Наприклад, тим, у кого тонкі не тільки пальці, але й самі кисті, можна вибрати для манікюру загострену форму нігтів, але не дуже великої довжини.

Пухким рук ця форма може перекреслити пропорції кистей. У цьому випадку кращим рішенням стане овальний варіант.

Важливо враховувати той факт, що для пухких рук краща подовжена форма.

Крім овалу, це можуть бути мигдалеподібні нігті. Якщо долоні занадто широкі, потрібно нівелювати незграбність, хоча навіть подовжений м'який квадрат тут не буде гармонійним. Маленькі і закороткі долоні треба витягувати. Витонченим ручкам потрібний варіант зі звуженням до кінців.

Докладніше про те, як підібрати форму нігтів ви дізнаєтеся, переглянувши наступне відео.

Як визначити форму самостійно?

Варто придивитися до своїх рук і відповісти на питання: короткі пальці або довгі. Якщо вони здаються короткими, маленьку довжину варто відкинути відразу. Далі дивляться на нігтьову пластину, відзначаючи, широке чи короткий нігтьове ложе. У першому варіанті перевага віддається мигдалю, у другому – овалу.

Якщо ж пальці довгі, довжина може бути натуральної або невеликий. В залежності від довжини нігтьового ложе можна вибрати овал і прямокутник (при довгому нігтьовому ложі), а також мигдаль і квадрат (при короткому). Якщо у дівчини вузьке нігтьове ложе, перевагу можна віддати кола, овалу або м'якому прямокутника.

При цьому не можна забувати, що занадто велика довжина на довгих пальцях буде вдосконалювати і пальці, і руки.

Вибравши оптимальний варіант, можна попередньо намалювати шаблон бажаної форми, вирізати і прикласти його до ноготку, трохи загнув з боків.

Висновок

   Вибір бажаної форми – завдання, посильна для кожної з нас. Вона не так складна, як може здатися на перший погляд. Велика довжина хороша для невеликих і коротких пальців, довгим і тонким краще прагнути до натуральності та природності.

   Уважно подивіться на свої нігті: вони самі підкажуть, що краще саме для вас. Не потрібно гнатися за ультравариантами, набагато важливіше правильно витримати баланс між формою нігтів, цибулю і довжиною пальців.