Як зробити красивий манікюр з намистинами?

Манікюр з намистинами – це оформлення нігтьових пластин невеликими кульками (бульонками), перетворюють однотонне лакове покриття в справжній витвір мистецтва. Розмір виробів коливається від крихітних намистин-икорок до більш великих – страз. Такий вид манікюру називають ікорним.

Його особливість полягає в тому, що при його використанні стиль нагідок може змінюватися: від зухвалого спортивного до елегантного суворого. Простота виконання дозволяє використовувати ікорний манікюр в домашніх умовах.

Підготовка

Намистини для нігтів можуть бути різного розміру, кольору і форми. Але красиво виглядати на руках вони будуть тільки після попередньої обробки нігтьових пластин.

Для цього знадобляться наступні інструменти:

 • щипчики;
 • манікюрна лопатка або апельсинова паличка (використовується тупий плоский кінець);
 • ножиці;
 • пилка.

Формування і довжина нігтів коригується за допомогою ножиць і пилки. Кутикула видаляється після розм'якшення. Для цього руки опускають у сольову ванночку (1 ч. л солі на 1 склянку теплої води) або змащуються нігтьові пластини біля основи оливковою або іншим рослинним маслом. Через 5-10 хвилин розм'якшену кутикулу акуратно видаляють щипцями, відсунувши її назад апельсиновою паличкою або лопаткою.

Вибір дизайну

Ікряний манікюр передбачає використання тонального лаку, і при його гармонійному поєднанні з бульонками виходить красива і закінчена композиція. Це можуть бути намистинки різної колірної гами або однотонні бульонки. Потрібно пам'ятати, що чим більший вироби, тим ретельніше їх кріплять на нігтьових пластинах. Тому для цього виду манікюру знадобиться закріплювач або спеціальний безбарвний клей. Другий варіант кращий, тому що зовнішня частина намистин залишається недоторканою, і вони виглядають дуже красиво і стильно.

Формування малюнка починається з підбору ескізу. Можна придумати візерунок самостійно і намалювати його кольоровими олівцями на папері або скористатися готовими малюнками. Бульонки підбираються точно у відповідності з обраними композиціями.

Дуже гарне поєднання виходить при комбінуванні великих намистин-страз з більш дрібними. Це можуть бути строгі прямі або зігнуті лінії, точки, квіти, пелюстки, намиста, гілки або малюнки-абстракції.

Потрібно пам'ятати, що прикраса має оформлятися, поки не висох лак або клей. Якщо бульонки мають зовсім невеликі розміри, при цьому ними буде покрита повністю нігтьова пластина, то клеючу основу використовувати необов'язково, але всі дії повинні проводитися швидко, щоб намистини встигли «впечататься» в покриття до його повного висихання. Намистини заздалегідь розкладають на світлій серветці або білому аркуші паперу. Якщо покриття однотонне, то бульонки краще висипати в ємність з високими краями.

Інструменти і матеріали

Робити композиції з намистин на початковому етапі краще з однотонного дрібного матеріалу.

Для икорного манікюру знадобляться наступні інструменти і матеріали:

 • базове покриття (лак-основа);
 • кольоровий лак;
 • бульонки одного або кількох кольорів, однакового або різного розміру;
 • дотс (манікюрна паличка з металевою кулькою на кінці) або апельсинова паличка;
 • клей або закріплювач.

Дії виконуються поетапно, від їх точності залежить якість покриття, яке при вмілому виконанні манікюру буде міцно триматися на нігтьових пластинах до 1-2 тижнів. Бульонки постійно норовлять» зачепитися за край одягу, волосся і предмети, тому зберегти композицію в первозданному вигляді довго не вдається. Якщо намистинки відриваються у великій кількості, при цьому візерунок втрачає початкові обриси, то з нігтів повністю знімають покриття. Прикраса роблять знову або використовують інший вид манікюру, щоб руки «відпочили».

Як зробити?

Після підготовки нігтьових пластин настає черга наносити намистини.

Ікряний манікюр виконується поетапно:

 • на очищені нігтьові пластини наносять базове покриття;
 • коли лак-основа повністю висохне, нігті покривають кольоровим лаком;
 • потрібно дочекатися, поки тональний покриття висохне, якщо необхідно приклеїти намистини різного розміру;
 • на висохлий кольоровий лак наноситься шар безбарвного лаку;
 • поки клеюча основа не висохла, швидко оформляють малюнок, розподіляючи намистинки в потрібних місцях апельсиновою паличкою або дотсом.

З однотонними бульонками, які будуть повністю покривати нігтьову пластину, процес значно спрощується.

 1. На нігті наносять лак-основу.
 2. Як тільки він висохне, нігті покриваються кольоровим лаком, який гармонійно відтіняє бульонки.
 3. Поки лак не висох, пальці занурюють в ємність з намистинками.
 4. Швидко і акуратно видаляють зайві бульонки, прилиплі до країв нігтьових пластин, за допомогою апельсинової палички або дотса.
 5. Можна додатково нанести закріплювач на намистини, щоб вони трималися краще. Але вони набувають глянсовий блиск, і початковий ефект втрачається. Тому майстри манікюру воліють використовувати його як можна рідше.

Красиво і правильно оформлений ікорний манікюр вигідно доповнює аксесуари та вбрання жінки. Важливо слідувати обраному стилю, щоб одяг і прикраси на нігтях вдало поєднувалися один з одним. Спортивна і морська тематика передбачає більш сміливі та яскраві малюнки, діловий стиль вимагає строгих, непомітних ліній, а романтичний настрій вдало відображають візерунки у вигляді намист і квітів.

Для нанесення складних малюнків краще відвідати манікюрний салон і поспостерігати за діями майстра. В домашніх умовах слід починати з нескладних візерунків або однорідного покриття з маленькими бульонками, а при придбанні необхідних навичок можна приступати до оформлення більш складних композицій, при цьому бажано використовувати не більше 3-4 кольорів бусинок.

Про те, як виконати дизайн нігтів з намистинками, дивіться у наступному відео.