Як зняти гель-лак в домашніх умовах без спеціальних засобів?

Гель-лак для нігтів стає все більш популярним: це покриття має яскравий насичений колір, тримається до трьох тижнів, дозволяє відростити нігті і не турбуватися про те, що манікюр швидко зіпсується. Тим не менш, є і мінуси у застосуванні гелю – зокрема, зняття в домашніх умовах є проблематичним, оскільки покриття щільно зчіплюється з нігтьової пластиною, є ризик пошкодити ніготь. Але при належної акуратності і дотриманні всіх правил зняти гель-лак будинку можна навіть без спеціальних засобів.

Кращі способи

Щоб видалити покриття з нігтів, зовсім не обов'язково йти в салон: зняти гель-лак в домашніх умовах можна без шкоди. У салонах його видаляють двома способами: спилюють з допомогою апарату або наносять засіб для зняття, а потім тримають пальці під фольгою. При цьому є й інші варіанти: вдома знімати гель можна без апарату і без спеціальної рідини. Застосовувати для таких цілей можна найбільш звичайні речовини — лак, спирт, ацетон або жорстку пилку для манікюру.

Всі ці способи однаково ефективні, але вимагають обережності. Позбавлення від гель-лаку – тривалий процес, не сподівайтеся зробити це за п'ять хвилин. Якщо ви покваптеся і будете просто відламувати покриття вручну, є ризик серйозно пошкодити нігтьову пластину. Якщо ж діяти поступово і по інструкції, гель можна м'яко видалити без фольги, без апарату і без спеціального засобу.

Звичайний безбарвний лак

Напевно, у будь-якої сучасної жінки в квартирі є безбарвний лак. Мало хто знає, що його можна використовувати не тільки для зміцнення нігтів, але і для зняття будь-якого лакового шару. Для цього виконайте наступні кроки.

  • Вимийте руки і обезжирьте поверхню нігтя з гель-лаком. Це важливо, щоб прозорий лак щільно зчепився з вашим нинішнім покриттям.
  • Розмажте прозорий лак поверх гелю. Потрібно зробити декілька досить щільних шарів. Чим товще буде покриття, тим легше його буде зняти.
  • Тепер зробіть теплу ванночку для рук, щоб розпарити нігті. Ідеальним рішенням стане вода з додаванням соди. Потримайте руки в теплій ванночці протягом 2-3 хвилин.
  • Візьміть апельсинову паличку і почніть повільно видаляти лак з її допомогою, рухаючись від основи нігтьової пластини до кінчиків пальців. Такий спосіб допоможе прибрати гель дбайливо і без пошкоджень.
  • Якщо з першої спроби не вийде видалити весь гель, зніміть те, що відділяється легко, а потім повторіть процедуру – якщо гель був нанесений в кілька щільних шарів, може знадобитися декілька спроб, щоб позбутися від нього повністю.

Цей спосіб досить щадний, але забирає багато часу і зусиль. Зазвичай безбарвний лак використовують в тих випадках, коли під рукою немає підходящої рідини або пилки для зняття покриття. Якщо ж у вас є спирт, ацетон або жорстка пилочка, з їх допомогою позбутися старого покриття буде простіше.

Спирт або горілка

Для безпечного та комфортного видалення гелю можна використовувати медичний спирт або горілку. Це досить безпечний варіант для нігтів, який до того ж допоможе відмінно позбутися покриття гель-лаком. Спосіб їх застосування наступний.

  • Спирт або горілку потрібно змішати з проточною водою у співвідношенні 1:1.
  • З допомогою вати рекомендовано нанести спирт на кожен ніготь.
  • Тримати спирт на нігтях доведеться як мінімум 15 хвилин. але для цієї процедури важливо, щоб нігті були в теплі, а сам спирт не випаровувався. Можна обернути кожен ніготь звичайною харчовою фольгою, як це роблять в салоні, а якщо фольги не виявилося під рукою, можна просто надіти щільні рукавички або пакети на руки.
  • Через 15 хвилин спробуйте видалити лак з допомогою апельсинової палички на одному з пальців. Якщо покриття легко відходить, можна переходити і до решти нігтям. Якщо ж позбутися від гелю не вдається, значить, вашим нігтям потрібно більше часу – можливо, шари гель-лаку були нанесені особливо щільно. Залиште спирт на нігтях ще на 5 хвилин.
  • Занадто довго чекати не рекомендується – 20 хвилин повинно цілком вистачити, щоб зняти будь-яке покриття. Методично зчищайте розм'якшений лак, рухаючись від підстави пластини. Рухи повинні бути вертикальними і плавними.

Ацетон

У багатьох рідинах для зняття до складу включений ацетон. Він відмінно розщеплює будь синтетичне покриття – зокрема, і гель-лак. Проте потрібно врахувати, що це вкрай агресивна речовина, яке шкідливо для структури нігтя: при неправильному використанні ніготь стане м'яким і ламким. Щоб цього не сталося, ацетон, як і спирт, потрібно розбавити водою 1: 1, а тримати його на нігтях варто якомога менше.

Спосіб застосування ацетону майже нічим не відрізняється від застосування спирту: потрібно рідину нанести на нігті і виключити можливості випаровування з допомогою фольги, рукавичок або пакетів. При цьому ацетон діє сильніше, тому вже через 10 хвилин можна акуратно починати зчищати покриття – зазвичай цього часу цілком достатньо. Після застосування ацетону не забудьте ретельно помити руки з милом, щоб виключити агресивний хімічний вплив на шкіру і нігті.

Пилка для нігтів

Якщо вам потрібно зняти гель в домашніх умовах, його можна просто спиляти. У салонах для цього використовується апарат з високою швидкістю обертання пилки, але вдома така процедура теж вдасться. Добре, якщо у вас є роликова електрична пилка, призначена для педикюру – з нею справа піде швидше. Якщо ж її немає, підійде і звичайна жорстка пилка.

Потрібно врахувати, що при використанні пилки ви практично неминуче пошкодите верхній шар нігтьової пластини. Втім, це не страшно, якщо у вас здорові нігті. Акуратне використання пилки дозволить мінімізувати пошкодження. Цей спосіб вибирають, тому що він є швидким і порівняно нескладним.

Потрібно просто взяти пилку, покласти її плазом і методично сточувати покриття з нігтя. Важливо робити рухи в одному напрямку. Коли ви знімаєте верхні шари покриття, рухи повинні бути енергійними і інтенсивними. По мірі наближення до самої нігтьової пластини варто працювати пилою дуже акуратно. Завершальні штрихи краще робити м'якою пилою: вона дозволить грамотно обробити поверхню нігтя, видалити залишки бази і залишити ніготь ідеально гладким.

Поширені помилки

Покриття гель-лаком щільно зчіплюється з нігтем – саме за рахунок цього лак має своєю феноменальною стійкістю. На жаль, дуже часто жінки псують власні нігті в спробах самостійно зняти покриття. У зв'язку з цим процедура видалення гель-лаку особливо популярна в салонах. Хоча зняття в домашніх умовах має всі шанси бути безпечним, якщо уникнути популярних помилок.

Помилка багатьох жінок полягає в тому, що вони починають знімати шматочки покриття вручну. Після довгого носіння лак може сам відвалюватися в окремих місцях, що створює враження, ніби його можна легко зняти одним рухом, але це дуже оманливе. Якщо в одному місці гель відходить від нігтя, в іншому він як і раніше може залишатися щільно зчепленим. Спробувавши відірвати шар гелю, ви відірвете і верхній шар нігтьової пластини. Це буде виглядати не дуже естетично, а також зробить ніготь ламким, що потребує тривалого періоду відновлення.

Багато практикують зняття гелю з допомогою спирту й ацетону, недооцінюючи при цьому необхідність накривати пальці після нанесення рідини. Між тим використання рукавичок, фольги або плівки є необхідною умовою для успіху всієї процедури. Справа в тому, що для розщеплення твердого покриття повинно пройти якийсь час, щоб відбулася хімічна реакція. Спирт і ацетон мають властивість дуже швидко випаровуватися з поверхні на відкритому повітрі, тому якщо нігті не накривати, то потрібного ефекту досягти неможливо.

Деякі вважають, що потрібно тримати спирт і ацетон максимально довго, для отримання ефекту, але це теж серйозна помилка. Дані рідини згубно впливають на стан нігтьової пластини, тому тримати їх на нігтях за півгодини категорично не рекомендується. Підберіть для себе ідеальне мінімальний час для успішного розчинення покриття, але не залишайте нігті з нанесеної рідиною занадто надовго.

Ще одна помилка часто відбувається в спробах видалити гель з допомогою пилки – декому здається, що це вдасться краще, якщо нігті розпарити. Робити це категорично не слід. Розпарювання корисно при знятті з допомогою прозорого лаку, коли покриття ви зіставляєте м'якою дерев'яною паличкою і немає ризику пошкодити ніготь. Коли ви працюєте пилкою, додатково розм'якшувати нігтьову пластину протипоказано – так ви легко зможете її пошкодити.

Деякі вважають, що при роботі пилою напрямок рухів не так важливо, тому можна спилювати лак в будь-яку сторону. Це не зовсім так. Вкрай важливо, щоб ви працювали пилою весь час в одному напрямі на одному нігті. Це дозволить мінімально травмувати нігтьову пластину і зберегти ніготь гладким. В іншому випадку, ви зіткнетеся з тріщинами і нерівностями на поверхні нігтя, які доведеться додатково спилювати, що истончит ніготь і підвищить ризик ламкості.

Догляд після зняття покриття

Важливо пам'ятати, що навіть при дбайливому зняття гель-лак істотно послаблює ніготь. По-перше, пластина стоншена, оскільки верхній шар майстер спилює перед нанесенням лаку. По-друге, покриття закупоривало ніготь, позбавляючи його живлення ззовні. Після зняття гель-лаку майстра настійно не рекомендують відразу ж наносити подібне покриття. Потрібно зробити перерву від однієї до двох тижнів, в залежності від стану ваших нігтів.

В період відновлення важлива особлива турбота. Робіть ванночки для нігтів з морською сіллю для зміцнення, втирайте в кутикулу спеціальне масло кілька разів на тиждень. Якщо ви відчуваєте, що пластина після зняття покриття особливо истончилась, підберіть безбарвний зміцнюючий лак, який буде протистояти ламкості.

Про те, як зняти гель-лак в домашніх умовах, дивіться у наступному відео.