Питання нареченому на викуп нареченої – смішні і прикольні варіанти

Викуп нареченої є одним з найвеселіших весільних обрядів і часто задає тон всьому заходу. Цвяхом програми на даному етапі свята є, звичайно ж, наречений, до якого прикута увага всіх присутніх. Тому від його гумору, вміння тримати себе, доброзичливості і винахідливості залежить відмінний настрій гостей і загальна атмосфера свята.

Традиція викупу

Звичай проводити викуп нареченої перед весіллям сягає своїм корінням в далеке минуле. В той час, віддаючи дочку заміж, сім'я позбавлялася додаткової робочої одиниці і вимагала за це компенсації. До наших днів ритуал дійшов у дещо зміненому вигляді. Так, якщо раніше викуп припускав підношення будь-яких матеріальних цінностей, як то: гроші, худобу, дорога тканина і предмети побуту, то в наші дні все зводиться до жартівливим випробуванням для нареченого, величезної кількості веселих конкурсів і каверзних питань.

Займаються підготовкою викупу зазвичай подружки нареченої. Вони як не можна краще знають молоду і тому намагаються поставити нареченому як можна більше питань. Таким чином, родичі можуть упевнитися, наскільки добре майбутній чоловік встиг дізнатися свою суджену і в надійні руки вони її віддають.

Питання обігруються в мініатюрних сценках і часто бувають представлені у вигляді веселої вікторини, яку супроводжують оригінальні конкурси й несподівані випробування.

Варіанти проведення вікторин

Питання нареченому повинні задаватися в ігровій, жартівливій формі, а сама процедура ні в якому разі не повинна нагадувати іспит. Для цього існує безліч цікавих варіантів, тісно переплітаються із малюванням, співом і пророблянням жартівливих трюків. Одним з найпоширеніших прикладів оформлення опитувальника є «Ромашка». Організатори малюють на великому ватмані квітка з безліччю пелюстків, на кожному з яких пишеться питання або прикольне завдання. І якщо з отрыванием пелюсток проблем у нареченого не виникне, то наступний варіант запитальника виглядає трохи каверзнее, і для отримання відповіді на запитання передбачає проявити винахідливість і кмітливість. Мова йде про повітряних кулях, всередину яких містяться записки із завданнями, і лопнути які пропонується без допомоги рук.

Наступним, не менш цікавим варіантом опитувальника є «Рулетка». Для цього з кольорового паперу і картону виготовляють рулетку і готують список питань. Нареченому пропонують зробити ставку грошима і розкрутити колесо. У разі правильної відповіді гроші залишаються на кону для наступного питання, а при невірній відповіді їх забирають в рахунок викупу нареченої. За кожну вірну відповідь наречений отримує жетон, і для того, щоб перейти до наступного конкурсу, йому потрібно набрати 5-7 таких фішок.

Які задати питання?

Зазвичай всі питання до нареченого стосуються його коханої, її батьків, а також взаємовідносин між молодими. Однак при складанні сценарію випробувань організаторам слід уникати неделикатных і надто особистих питань, а також таких, які можуть образити кого-небудь із присутніх. Крім того, питання не повинні бути вульгарними, торкатися особливостей зовнішності і зачіпати минулі стосунки молодих. Нижче представлені найбільш популярні питання, які можуть поєднуватися з жартівливими міні-завданнями або веселими випробуваннями.

 • Зовнішність нареченої. Складаючи запитання до цього блоку, організаторам слід зупинятися лише на деяких загальних моментах, не заглиблюючись у деталі. Якщо, наприклад, у нареченої кирпатий ніс і вона цим переймається, то питання або жарти на цю тему повинні перебувати під суворим забороною. Цікаво можна обіграти питання про колір очей коханої, де замість того, щоб описати колір, нареченому пропонують його намалювати. Причому потрібного відтінку серед запропонованих олівців бути не повинно. В даному випадку нареченому знадобиться проявити кмітливість та отримати потрібний колір змішуючи кілька інших. Усні питання про зовнішність можна замінити невеликими тестами. Наприклад, показати нареченому декілька взуттєвих устілок і запропонувати вибрати ту, яка належить його нареченій, або дати кілька стрічок різної довжини і нехай визначить, яка з них відповідає розміру талії нареченої.
 • Плани на спільне майбутнє. Цей блок питань направлений на те, щоб дізнатися, наскільки молоді підходять один одному і досить сходяться їх погляди щодо майбутньої сім'ї. У цьому тематичному розділі можна запитати нареченого про місце, яке мріє відвідати наречена, а також про те, скільки дітей вона хотіла б мати. Також можна дізнатися, як, на думку нареченого, наречена буде називати після весілля його батьків. Цікавим буде уточнити, чи знає наречений дитячу мрію майбутньої дружини і чи здатний він її здійснити.
 • Дати й Числа. Даний блок є дуже широким і включає в себе наступні питання:
 1. В який день познайомилися молоді?
 2. Скільки було часу в момент першої зустрічі?
 3. У скільки народилася наречена?
 4. Через скільки місяців після знайомства було зроблено пропозицію?
 5. Зимове взуття якого розміру носить наречена?
 6. Яку кількість вікон в будинку нареченої і скільки сходинок веде до її квартирі?
 7. Скільки хвилин в день проводить суджена біля дзеркала?
 8. Скільки міліметрів зростання в майбутній дружині?
 9. Назвати точну кількість подруг нареченої.
 • Переваги нареченої. У цьому блоці питань можна запитати про те, які квіти вона не любить, вона віддасть перевагу вечеря в ресторані шашлику на березі річки, які якості вона вважає найбільш цінними в людях і яку музику слухає в вільний час. Також можна дізнатися, чи знає наречений про те, за що його полюбила наречена, яке у неї хобі, як вона любить проводити відпустку і якими парфумами користується останнім часом. Правильні відповіді на ці питання повинні бути записані у організаторів. За кожен неправильний або неточний відповідь наречений віддає символічну суму або відкуповується цукерками. Якщо ж солодощі та гроші підійшли до кінця, то в якості компенсації за неправильний відповідь молодій людині пропонують заспівати, станцювати або виконати жартівливе завдання.
 • Питання з підступом. В даному блоці використовуються каверзні питання, що припускають два або декілька вірних варіанту, а іноді і розгорнуту відповідь. Так, у нареченого зазвичай запитують:
 1. Якими парфумами користується майбутня дружина в літній та зимовий період?
 2. Якого розміру нога у нареченої за європейськими мірками?
 3. Який був день тижня, коли молоді подали заяву в загс?
 4. Які іграшки любила наречена в дитинстві?
 5. Є у нареченої нагороди та грамоти?
 6. Скільки четвірок в шкільному атестаті нареченої і з яких предметів?

Варіантів складних питань може бути безліч, однак, при складанні опитувальника організатори повинні чергувати їх з більш простими і очевидними питаннями. Інакше у нареченого може скластися комплекс неповноцінності, а гості занудьгують.

 • Прикольні варіанти. Питання цього блоку не мають певної тематики і поширюються на всі сфери життя. Причому як сам питання та відповідь на нього повинні мати легке зміст, бути смішними і часом нагадувати каламбур. Наприклад, у нареченого можна запитати, чому він вирішив узяти в дружини саме нашу наречену, і, взагалі, перерахувати причини, для чого йому одружитися. Не завадить дізнатися, що молода дружина віддасть перевагу, щоб їй приносили в ліжко: пельмені або кави? Також нареченого просять припустити, чому майбутня дружина зрадіє більше: мішку картоплі або букету троянд, і вважатиме за краще вона прибирання будинку відпочинку на пляжі. Потім нареченого просять назвати десять способів, як заховати заначку в квартирі, ніж наречена схожа на літнє небо і перерахувати по іменах і прізвищах усіх можливих колег нареченої.
 • Теща і тесть. У цьому блоці нареченого зазвичай запитують, якими були перші слова тещі в момент її знайомства з майбутнім зятем, в який день тижня у цьому році вона буде святкувати день народження і скільки тестеві років. Можна запитати і про те, чому теща буде пригощати зятя на званій вечері і які танці вона не любить.

Інші форми випробувань

Крім постановки прямих запитань, жартівливу вікторину можна урізноманітнити розгадкою ребусів і кросвордів. Для цього організатори складають список запитань, що передбачають однозначні відповіді, і, спираючись на ці дані, малюють сітку кросворду. Оригінально виглядають по-дитячому оформлені ребуси з намальованими звірятами та іграшками, відгадкою на них буде дитяче захоплення або нинішнє хобі майбутньої дружини.

Викуп нареченої є одним з найбільш яскравих епізодів весільного торжества, тому потрібно постаратися перетворити його у захопливу та веселу гру, яка б надовго запам'яталась всім гостям свята.

Про те, які питання задавати нареченому при викупі нареченої, дивіться у наступному відео.