Незвичайні весільні традиції народів світу

В кожній країні є свої певні традиції, в тому числі і весільні. Для кого-то вони здаються дивними, а для кого-то вельми цікавими. Які незвичайні весільні традиції існують у країнах Азії та Європи? Все найцікавіше вже чекає вас в нашому матеріалі.

Звичаї Європи

У різних народів світу свої весільні традиції. Але об'єднує всіх одне – це бажання повеселитися від душі, і зробити все можливе для того, щоб самий важливий і урочистий день в житті молодих запам'ятався їм назавжди. Крім того, кожна традиція і звичай має свій особливий сенс. Завдяки давнім ритуалам молодому поколінню вдається зберігати свої національні корені, що дозволяє сім'ї відчути себе ще більш дружньою та згуртованою.

Російські весільні звичаї добре відомі багатьом, але все ж розповімо про найцікавіші з них.

Традиційно молодих подружжя хлібом і сіллю зустрічають рідні. Молодята обов'язково повинні відкусити від великого короваю, і у кого шматок буде більше, той і буде головою сім'ї. Звичайно ж, самою яскравою традицією є викуп нареченої. Як правило, організацією цього заходу займаються свідки. Вони заздалегідь готують цікаві і смішні завдання. У разі якщо наречений не справляється з завданням, то йому доведеться за це заплатити. Часто у викупі беруть участь і інші родичі з боку нареченого.

В Білорусії є не тільки весільні, але і передвесільні обряди, які намагаються дотримуватися й донині. Наприклад, свататися можна лише в понеділок, четвер або в суботу. Сватів обов'язково має бути п'ять-шість чоловік. Сватам рекомендується підготуватися, у них повинні бути в арсеналі не тільки частування, але і жарти. Якщо сватам вдається домовитися про весілля, то всіма присутніми розспівуєтсья пляшка з алкоголем. Як тільки пляшка спорожніє, у нього засипають зерно, що символізує сите і безбідне життя молодих. Крім того, існує прикмета, яка свідчить, що сукню наречена обов'язково повинна купувати у середу, а туфлі – в п'ятницю.

В Німеччині є досить цікава традиція, дотримуючись яку можна залучити щастя і благополуччя для молодят. Напередодні самого свята родичі збираються біля порога нареченої і, не шкодуючи, б'ють велику кількість посуду. Чим більше посуду буде розбито, тим більше буде щастя та кохання у молодій сім'ї. А ось вже на самому вечорі, після церемонії одруження, новоспечене подружжя повинні разом розпиляти колоду. Якщо їм вдасться зробити це швидко і легко, значить, спільне життя буде щасливим. Розпил колоди – це своєрідний ритуал, який говорить про те, що подружжя вже почали вести спільне господарство.

У Греції теж є безліч цікавих традицій. Звичайно ж, більшість з них пов'язано з танцями, так як греки дуже люблять танцювати. Спеціально для весільного торжества у цього народу є особливий танець – це танець грошей. Молодята танцюють удвох в центрі залу, а кожен з присутніх обов'язково повинен прикріпити до їх вбрання різні купюри. Чим більше буде купюр, тим обеспеченнее будуть жити молоді. А перед першою шлюбною ніччю, за грецькою традицією, на ліжку молодих обов'язково повинні пострибати і повеселитися діти.

Чим більше буде дітей і веселощів, тим більше щастя і благополуччя в житті молодого подружжя.

За угорським традицій під час весільного торжества наречена повинна поставити свої туфлі в центрі залу. Кожен з присутніх чоловіків, хто хоче запросити наречену на танець, повинен покласти в туфлі монети. Хто з чоловіків покладе більше монет, і пощастить першим запросити наречену на танець.

У Нідерландах наречена обов'язково перед весіллям повинна замовити велику кількість різних цукерок. Як правило, замовляють їх у різних і кращих кондитерів міста. Всі цукерки повинні бути різними за формою і смаком. Кому з гостей дістанеться дві однакові цукерки, тому незабаром крупно пощастить.

Весільні бенкети в Італії завжди проходять весело та гамірно. Кожна італійська пара перед весіллям обов'язково приїжджає до великого дерева, яке є в їх місті. За традицією, молодята повинні обійти навколо дерева рівно три рази. Це символізує свободу, щастя і любов. За звичаєм разом з молодими відправляються до дерева і найближчі родичі, і професійний фотограф, якому вдається зберегти самі незабутні моменти цього своєрідного обряду.

Крім того, італійці традиційно організовують викрадення нареченої. Звичайно, все заздалегідь обговорюється, і всі сторони згодні. Викрадення у підсумку виходить яскравим, немов заплановане театралізоване шоу, яке молоді запам'ятовують на все життя.

У Данії існує досить цікава традиція. Перед торжеством нареченому спеціально роблять дірку на одному з шкарпеток. Кажуть, що це вбереже молодого чоловіка від зрад, так як юні дівчата не будуть задивлятися на чоловіка в порваних шкарпетках.

А ось у Франції друзі і родичі молодят збираються галасливою компанією під вікнами будинку або готелю, де подружжя проводять першу шлюбну ніч, і всю ніч шумлять. Вони заздалегідь запасаються каструлями, кришками, ложками, та іншими предметами, за допомогою яких можна буде сильно шуміти. Якщо молодята хочуть провести ніч наодинці один з одним в тиші, то вони повинні заздалегідь підготувати напої і закуски для гостей. Тільки після доброго частування гості заспокояться і перестануть наводити заворушення.

У Швейцарії є одна давня традиція, якої дотримуються багато і в наш сучасний час. За звичаєм наречену обов'язково повинні облити брудом. Чим більше буде бруду, чим жахливіше буде її запах, тим краще. Обливати дівчину потрібно в буквальному сенсі з голови до ніг.

В сучасний час замість бруду використовують натуральні продукти, самостійно виготовляючи «ароматну» суміш.

Наприклад, змішують кетчуп, майонез, сирі яйця, кисломолочні продукти та залишки вже зниклої їжі. І ось цією рідиною обливають наречену. Після цього наречена в такому вигляді, в компанії друзів свого нареченого, повинна пройтися по громадських місць, вуличками міста. Робиться це не просто так. Справа в тому, що існує повір'я, згідно з яким дівчина, яка пережила таке публічне приниження, в шлюбі буде набагато спокійніше ставитися до різних розбіжностей і витівок свого молодого чоловіка.

Азіатські обряди

Азіатські країни також дивують різноманітністю своїх весільних традицій. Турецька, азербайджанська, осетинська, казахська, бурятська і індійська весілля – всі вони мають свої особливі традиції. Звичайно, мусульманська весілля однієї країни, наприклад, Казахстану, іноді буває досить схожою з традиціями, які існують в Киргизії або Таджикистані. Але все ж є звичаї, про які варто розповісти більш докладно.

Китайська традиційна весілля повинна проходити в червоному кольорі. Тобто, сукня нареченої, коробки з подарунками, конверти з грошима повинні бути червоного кольору. Чим більше яскравих фарб буде на торжество, тим краще. За традицією молоді п'ють з келихів, які пов'язані єдиною стрічкою червоного кольору. Це символізує їх взаємні почуття і єднання молодої сім'ї.

В Індії весільна церемонія – це справжнє яскраве шоу. Дуже часто молоді бачать один одного вперше лише на весіллі. За традицією на святі має бути величезна кількість живих і ароматних квітів. Існує повір'я, що аромати земних квітів дуже подобаються богам, і тому всі молитви і побажання, сказані в цей день, обов'язково будуть почуті.

У Казахстані весілля двох молодих – це свято, яке прийнято широко відзначати, і готуються до нього заздалегідь. Сватання у казахів проходить згідно древнім традиціям. Багато сучасні молоді люди шанують особливості предків, і дотримуються старовинних звичаїв донині. Сторона нареченого обов'язково дарує батькові нареченої традиційні подарунки: національний халат, кінь. Також сім'я нареченого обов'язково повинна виплатити «калим». Раніше наречена не була присутня на весіллі, вірніше, не виходила до гостей, а весь час проводила в окремій кімнаті з жінками, де її готували до першої шлюбної ночі.

У Пакистані є такий звичай, коли перед торжеством руки нареченої прикрашають традиційними візерунками із хни. Кожен малюнок має своє особливе значення.

Якщо вірити повір'ям, то цей обряд допомагає нареченій привернути щастя і благополуччя, і означає, що її шлюб буде вдалим.

Африканські традиції

У якихось країнах світу на весіллі обов'язково повинні бути присутніми хліб-сіль, де кожен із подружжя має вішати замки на дерево або міст, на знак вірності і любові. Традиції різних країн можуть дивувати, а можуть і зовсім шокувати. Звичайно, обов'язкові традиції і звичаї, які дотримуються на весіллі в африканських країнах, для європейців можуть здатися, м'яко кажучи, дивними.

У Нігерії наречена обов'язково повинна бути відібрана професійної свахою. Сваха підбирає дівчину для нареченого, враховуючи всі вимоги сім'ї. Потім сваха обов'язково особисто перевіряє дівчину на невинність, і тільки потім можна говорити про весілля. Вже після самого торжества родичі з боку нареченої і нареченого стають в дві шеренги, створюючи своєрідний коридор. Новоспечений молодий чоловік повинен швидко пробігти з цього «коридору», а родичі тим часом будуть бити його довгими палицями. Після дотримання цього звичаю прийнято вважати, що чоловік повністю готовий до самостійної подружнього життя.

Наречені в Ефіопії готуються задовго до урочистості. Ще до весільної церемонії дівчині видаляють два нижніх зуба, після проколюють нижню губу і вставляють туди традиційний диск, виконаний з глини. Чим більше буде диск, тим більше приданого у нареченої. Крім того, існує повір'я, що цей диск буде захищати наречену від злих духів, завдяки чому вона зможе щасливо жити у шлюбі.

У Руанді є плем'я Бахуту, у якого існують свої цікаві та незвичайні традиції. Наприклад, наречена відразу ж після обряду одруження відправляється в будинок свого молодого чоловіка і влаштовує там справжній погром. Більш того, молода дружина обов'язково повинна дряпати і бити свого новоспеченого чоловіка. Те ж саме повинен робити й він. Чим більше ненависті вони будуть висловлювати по відношенню один до одного в цей вечір, тим краще. Як правило, бійка і погром тривають до самого ранку. При цьому ні чоловік, ні дружина не повинні промовити жодного слова. Іноді цей ритуал затягується на кілька днів. Існує повір'я, що після такої бійки подружжя будуть жити все життя в мирі та злагоді.

У Кенії молодий чоловік після весілля повинен протягом цілого місяця ходити в жіночому вбранні. Це робиться для того, щоб новоспечений чоловік на собі відчув, що таке бути жінкою і господинею.

Кажуть, що після такого своєрідного ритуалу чоловіки з великим розумінням і повагою ставляться до своїх дружин.

Прикмети в Південній і Північній Америці

Сучасні весілля в Америці проводяться досить весело. Не обійдеться свято без традиційного дівич-вечора і похмілля. Організація таких заходів зазвичай лягає на плечі свідків. Будь-яка американська весілля може бути нетрадиційної. Тут немає якихось обмежень і особливих традицій. Молоді цілком можуть влаштувати торжество в будь-якому стилі.

Але є деякі традиції, яких багато намагаються дотримуватися й донині. Наприклад, є звичай, за яким наречена обов'язково в день весілля повинна надіти стару річ блакитного кольору. Річ повинна бути поношеного, так як це символізує її родинні зв'язки з родиною. А блакитний колір – це колір вірності, яка дуже необхідна в шлюбі.

Крім того, існує американська весільна традиція, якої дотримуються вже у багатьох країнах світу. Мова йде про киданні нареченою свого букета в кінці вечора. Хто з незаміжніх дівчат зловить цей щасливий букет, у тієї і буде весілля найближчим часом.

У деяких штатах Америки до цих пір є традиція, яка має доволі цікаву назву – «злива». Вперше вона з'явилася ще в кінці 1890-х років. За традицією всі подружки нареченої, які будуть присутні на торжестві, повинні заздалегідь заготовити безліч дрібних подарунків. Всі подарунки слід упакувати в невеликі коробочки, яскраві обгортки, а після помістити всередину масивного парасольки. В процесі урочистості подружки підходять до нареченої, розкривають над нею парасольку, і всі презенти «ллються» на щасливу винуватицю торжества. В сучасний час багато замінюють різноманітні подарунки звичайними цукерками.

Ще одна американська традиція пов'язана з весільним тортом. Звичайно, жодне подібне свято не обійдеться без величезного і смачного десерту. В кінці вечора молодята повинні розрізати торт рівно на стільки шматків, скільки людина присутня на їх святі. Торт, як правило, не їдять на вечорі, а забирають його з собою. Якщо незаміжня дівчина покладе шматочок весільного торта собі під подушку, то в цю ніч їй обов'язково присниться її майбутній чоловік.

Додатково про весільні традиції народів світу дивіться у наступному відео.