Сангвінік: характеристика темпераменту та відповідні професії

У повсякденному житті слово «сангвінік» вживається вкрай рідко. А між тим люди з сангвінічним типом темпераменту зустрічаються частіше, ніж з трьома іншими класичними типами.

Вперше цей термін з'явився задовго до нашого літочислення. Класифікація темпераментів людини була розроблена «батьком медицини» – давньогрецьким цілителем, вченим і філософом Гіппократом. Визначення «сангвінік» походить від латинського слова «сангвис», в перекладі означає «кров». Значення слова можна перевести і як «життєва сила».

XVIII століття в плані медичних досліджень відзначився тим, що розроблені Гіппократом типи людського темпераменту одягалися в дещо іншу форму – наукову. З цього часу і по наші дні в психології існує лінія вивчення темпераментів.

Вроджені властивості індивідуума у сфері психічної діяльності називають темпераментом.

Карл Густав Юнг ввів поняття екстраверсії та інтроверсії темпераментів, що визначають залежність поведінки людини. У першому випадку реакція базується на миттєвих вражень. Таких людей називають экстравертами. У другому «рушійна сила» відштовхується від психологічного стану самої людини. Назва цих людей – інтроверти. Майже всі сангвініки відносяться до екстравертам.

Хто це такий?

Сангвінічний темперамент людини наділяє його нервову систему активністю. Рухома психіка дозволяє швидко адаптуватися до будь-яких життєвих ситуацій. Така людина без особливих проблем справляється зі стресами, пристосовується до нововведень, приймає зміни правил і умов, йому дарма емоційні та психологічні навантаження.

Сангвініки найменш вразливі перед всілякими неприємностями. У психології вивчено основні риси характеру осіб, що володіють подібним темпераментом.

До них відносяться такі відмітні особливості:

 • комунікабельність;
 • соціальна адаптованість;
 • активність;
 • висока працездатність;
 • швидкість реакції;
 • стресостійкість;
 • оптимізм;
 • дружелюбність.

Визначення сангвінік включає в себе як вкрай позитивні якості, так і не фарбувальні людини. Так, чуйність і яскравість можуть сусідити з непостійністю і нетерплячістю. А це означає, що сангвініки бувають безвідповідальні.

Володар розглянутого темпераменту енергійна особистість, готова надати допомогу ближньому. Депресії, нудьга і неробство – це не про нього. Він не зациклюється на виникаючі проблеми, відрізняється оптимістичністю, веселою вдачею, хорошим почуттям гумору. Як правило, сангвініки – непогані оратори. Це означає, що поряд з ними не буває зневіри. Вони піднімають настрій сумним, проганяють невпевненість, поганий настрій. Їх повні оптимізму промови, промови, добре поставленим голосом, заряджають оточуючих бадьорістю, змушують відмовлятися від поганого настрою. Монологи часто до такого ступеня проникливі, що повертають до життя зневірених, переконують у можливості вирішення будь-яких проблем, виліковування від будь-яких хвороб душевних і фізичних. Публічні виступи – звична справа для сангвініків, де вони відчувають себе найбільш комфортно.

Людина з таким темпераментом здатний «засвітитися» вподобаної ідеєю. На жаль, настільки ж швидко він може втратити інтерес до неї, коли з'являється ще щось привабливе. Непостійність грає проти сангвініка, роблячи його ненадійним партнером у будь-яких справах і підприємствах.

Якщо хтось може похвалитися нестандартним мисленням, відсутністю стереотипів світогляду, то це саме сангвінік. Тільки він здатний побачити у звичних речах щось незвичайне, розкрити те, що ніхто ніколи не помітить. Своєрідні погляди роблять сангвініків цікавими для людей з іншими типами темпераменту.

  Допитливість до людей і подій, до речей і політичним процесам відрізняють особистості з сангвінічним темпераментом. Ці люди до підліткового віку пізнають більше однолітків за рахунок опробування різних занять: відвідування гуртків, спортивних секцій, факультативів, за рахунок подорожей, читання книг і просто побаченого і почутого.

  Визначитися з вибором чогось конкретного юним сангвінікам не під силу. Вони хочуть все і відразу, тому ніде довго не затримуються, їх приваблює все нове, невідоме, у тому числі роз'їзди і переїзди, зміна діяльності, нові знайомства і відчуття.

  Ряд професійних психологів вважає сангвінічний темперамент найбільш кращим для людини, оскільки він допомагає справлятися з життєвими негараздами, легко переносити стресові ситуації, яких у повсякденному житті так багато.

  Плюси і мінуси

  Будь-який з типів темпераменту неідеальний. У кожного є як позитивні, так і негативні особливості.

  Життя сангвініків протікає легко, без стресів, істерик і інших неприємностей. Вроджені оптимізм і товариськість дозволяють виходити «сухим з води», справлятися з будь-якими непередбаченими ситуаціями, легко зав'язувати знайомства з людьми. Вміння вести розмову робить сангвініків цікавими співрозмовниками. Навколо них завжди збираються компанії, лунають жарти і сміх.

  Темпераментні особистості здатні об'єднати колектив, націлити його на виконання поставленої мети. В колективі таких людей цінують. Захопившись певною ідеєю, сангвінік стає справжнім трудоголіком, намагається якомога швидше досягти успіху. Його азарт підхоплюють оточуючі. Якщо такій людині не трапиться щось більш привабливе, то він обов'язково отримає бажане. Ну а коли інтерес перемкнеться на інший об'єкт, залишок роботи виявиться на плечах соратників.

  У сангвініків маса друзів. Стосунки можуть тривати роками, а можуть швидко закінчуватися. Про розірваної дружбу сангвінік не шкодує.

  Сангвінічний характер відрізняється співпереживанням до проблем інших людей. Така людина не залишить в біді навіть незнайомця. Він з ентузіазмом прийме участь у вирішенні з'явилися проблем, допоможе словом і ділом.

  Безжурний, привітний і усміхнений сангвінік не стане замикатися, якщо чимось провиниться. Для нього не складе праці вибачитися, попросити вибачення. При цьому він щирий у каятті вчиненого. Повинится і тут же забуде про це. Сангвінік не стане переживати з приводу прийдешніх неприємностей, він живе тим, що є сьогодні.

  Величезним мінусом є непостійність сангвініків. Причому воно проявляється буквально у всіх сферах життєдіяльності. Від мінливості страждають, насамперед, близькі, друзі, родичі, ті, хто вважав, що став «другою половинкою».

  Сангвінік прагне до нових знань, нової обстановці, новим знайомствам. Він часто змінює місце роботи, а часто і рід діяльності. Разюче, що нові сфери діяльності освоюються досить швидко та майже без зусиль. Керівникам і партнерам така людина може доставити масу неприємностей, коли без істотних причин вирішить звільнитися або продати свою частку в бізнесі.

  Нерідко слова і вчинки сангвініка випереджають його розум. Тоді доводиться шкодувати про сказане або про абсолютно непотрібної речі, придбаної під настрій.

  Помічено, що сангвініки погано слідкують за часом. Запізнення для них майже норма, а виною тому служить надмірна допитливість, здатна відвернути в той час, як десь людини чекають, сподіваються на його появу і підтримку.

  Люди сангвінічного темпераменту схильні завищувати самооцінку, схильні до «зіркової» хвороби.

  Характеристика

  Невичерпна позитивна енергія робить жінку сангвініка чарівною особистістю. Успіх супроводжує їй на професійному терені. В її родині все чудово, у неї вірні друзі.

  Активність буквально б'є через край, не дозволяє сидіти на одному місці. Жінка завжди в справах. А коли їх немає, вона перебуває в пошуку і дуже швидко виявляє цікаві для себе заняття.

  Опис характеру дівчини сангвініка призводить до не надто приємним висновків. Пристрасна людина знає собі ціну, подобається протилежній статі, з нею цікаво, але... чоловікам не варто закохуватися. Дівчина керується не розумом, а почуттями, що призводить до частої зміни партнерів.

  Мрійлива жінка завжди намагається перетворити свої ідеї в реальність. Одного разу вирішивши завоювати чоловіче серце або піднятися вгору по кар'єрних сходах, вона починає активно діяти. Найчастіше їй супроводжує удача. Рідкісні промахи не завдають особливої шкоди. Така риса характеру, як оптимізм, притаманна, насамперед, саме сангвінікам. Вона вберігає свого носія від переживань і депресій.

  Без роботи дами сангвінічного темпераменту надовго не залишаються. Завжди знаходиться цікавий варіант. У жінок, що володіють величезним потенціалом, при необхідності відкриваються таланти. Нові професії їм по плечу, головне, щоб у них було творче зерно.

  Чоловіки з аналогічним темпераментом теж небайдужі протилежної статі. Жінок приваблює в них не зовнішня краса, а природне чарівність, внутрішня сила, неповторна харизма. Не дивно, що серед людей темпераментних чимало холостяків. Рідкісна жінка в змозі не помічати зради партнера, миритися з надмірною увагою, що надаються дамами її партнеру, з закличними поглядами красивих дівчат.

  Влюбливий сангвінік готовий завойовувати всіх привабливих дівчат. При досягненні мети він втрачає інтерес до коханої і переключається на нову «жертву». Вступити в шлюб такий чоловік може лише з тієї особливої, з якої не буде нудно. Дама серця повинна бути легкою на підйом, веселою, цікавою і загадковою. Правильний вибір забезпечить згода в родині, повна відсутність скандалів і сцен ревнощів.

  Чоловікові сангвініку властиві такі риси, як доброта, працьовитість, спрага новизни. Що стосується роботи, то вибір падає на ті сфери діяльності, які включають в себе часті роз'їзди, нові знайомства, вирішення неординарних проблем.

  Екстраверт відрізняється активністю, його поведінка великою мірою залежить від навколишнього світу, тобто від того, що йде ззовні. Переважна більшість сангвініків є экстравертами, що закономірно.

  Сангвініки інтроверти зустрічаються нечасто. Така особистість в діях і вчинках керується своїми внутрішніми поняттями й уподобаннями. Інтроверти звикли думати, і лише потім діяти, вони прекрасні слухачі, хоча можуть вимовляти і красиві промови. У сангвініків-интровертах життєрадісність переплітається з красою внутрішнього світу. Це дивовижні люди. Мати такого друга – велика удача.

  Відміну від інших типів темпераменту

  На відміну від сангвініка флегматик завжди урівноважений і навіть інертний. У осіб з подібним типом темпераменту нервові процеси протікають активно, але, незважаючи на це, вони ніколи сильно не порушуються. Гострі ситуації згладжуються за рахунок процесу гальмування.

  Флегматики не скоюють вчинки спонтанно. Кожна дія продумано, виважено аж до найдрібніших подробиць. Але не варто плутати спокій з повільністю. Неквапливість – позитивна риса характеру. Вона вберігає від поспіху, суттєво допомагає в роботі. Отримані завдання виконуються дуже ретельно і з ідеальною точністю.

  Внутрішній світ флегматика укритий від оточуючих. Він завжди спокійний, емоції не відображаються на обличчі, хоча всередині може вирує справжній ураган. Типовий флегматик скупий на вираження почуттів. З людьми такі індивідууми сходяться з працею, зате вони не схильні до бурхливих з'ясувань відносин і до скандалів в принципі. Флегматики, як і сангвініки легко пристосовуються до сформованих життєвих умов, однак на відміну від останніх не бажають змінювати, тобто вони консервативні.

  Зайва стриманість часто стає приводом для претензій з боку близьких, у тому числі подружжя, батьків і дітей, безпідставно вважають, що їх не люблять і не цінують. Флегматик є антиподом сангвініка.

  Холерики, як і сангвініки, відносяться до екстравертам. Даний тип темпераменту відрізняють такі риси, як пристрасність, поривчастість, неврівноваженість. Емоційні спалахи досить швидко виснажуються, нервові процеси позбавлені рівноваги. На відміну від сангвініка холеричні типи особистості, захопившись захопленням, незабаром відмовляються від нього. Вони володіють силою, але розтрачують її даремно, не націлені на результат.

  Холерики легко збуджуються. Для того щоб заспокоїти їх, доведеться потрудитися. Люди подібного типу непосидючі. Взявшись за роботу, вони часто не доводять її до кінця через відсутність витримки і терпіння. Те, що холерикові не подобається, він робить абияк результат виходить жалюгідний. Копітка праця, де потрібна увага і багато часу, взагалі протипоказаний холерикам. Вони в змозі керувати процесом, але не виконувати його самостійно.

  Але в одному холерики схожі з сангвініками, наприклад, обидва типи люблять бути в центрі уваги, обидва хочуть мати слухачів, обидва готові допомогти тому, хто потребує допомоги. Але у першого яскраво виражена потреба у визнанні, йому подобаються похвали і навіть лестощі. Другий бере участь в усуненні неприємностей близького тільки за покликом серця, без «задньої» думки про визнання заслуг. Холерики нерідко вдаються до скандалів, намагаючись подібним способом встановити свою перевагу.

  У холерика часто змінюється настрій, далеко не кожен в змозі до цього звикнути. Важко дружити з особливою холеричного типу, абсолютно не вміє слухати співрозмовника. Крім того, вона не здатна сприймати критику.

  Повною протилежністю холерика є меланхолік. Його характер слабкий і неврівноважений. Тривалі навантаження, як фізичні, так і емоційні, не для нього. Він завжди боїться обману, підступу, підозрілий до оточуючих і невпевнений у собі.

  Меланхолікам не вимагається визнання та спілкування. Їм комфортно, коли ніхто їх не чіпає, нічого від них не вимагає, не вчить і не змушує. У стресових ситуаціях меланхолік виглядає буквально паралізованим. Сам він ніколи не затіє не тільки сварки, але і звичайного спору. Якщо десь назріває ситуація, коли висловлюються різні думки, меланхолік постарається піти до того, як настане його черга озвучити власну позицію на аналізований предмет.

  Будь-які помилки така людина сприймає дуже гостро, довго переживає, здатний впасти в депресію. У стані страху він здатний робити дивні і не піддаються логіці вчинки.

  Меланхоліки не бувають керівниками. А от виконавці вони відмінні. І все через страх потрапити в немилість, почути негативні відгуки про себе та своєї роботи. Тому усі завдання виконуються гранично чітко з великою відповідальністю і самовіддачею.

  Які професії підходять?

  Трудова діяльність людини відіграє величезне значення в його житті, і не тільки в плані фінансів. Нелюбима робота обтяжує, не приносить задоволення. Професійна діяльність дозволяє працівнику самостверджуватися, рухатися по кар'єрних сходах, усвідомлювати власну значущість дає масу позитивних емоцій, благотворно впливає на його психічний і фізичний стан.

  Рекомендації вчених випливає, що при виборі професії слід керуватися характером людини і типом його темпераменту.

  Основні якості сангвініків:

  • стресостійкість;
  • здатність швидко переключатися з одного предмета діяльності на інший;
  • швидке виконання поставлених завдань;
  • лідерські якості;
  • непристосованість до рутинної роботи.

  З сангвініків не вийдуть працівники конвеєрного складання, ткачі, прядильщики, швачки. Невгамовний тип темпераменту не дозволить людині довго залишатися бухгалтером, архіваріусом або діловодом. Рутинна робота може бути лише тимчасовою.

  Найбільш придатними для сангвініків стають професії, засновані на творчості і в той же час пов'язані з постійним людським спілкуванням.

  Повністю потенціал сангвініка розкриється на керівних посадах, що вимагають орієнтації у різних сферах корпоративної діяльності. З них виходять відмінні адвокати, викладачі, вихователі дошкільних установ, фахівці з підбору кадрів.

  Кращі психологи саме сангвініки, володіють даром миттєвої адаптації до будь-яких ситуацій, готові вникнути в проблеми близького та знайти з них вихід.

   Швидкість реакції приносить успіх на журналістському терені, в ролі адміністраторів і менеджерів. Ораторські навички роблять сангвініків хорошими фахівцями в галузі торгівлі. Красномовство сприяє реалізації будь-яких товарів на найбільш вигідних умовах.

   На своєму місці сангвінік відчує себе в таких творчих професіях, як режисер, організатор урочистостей, майстер по пошиву одягу.

   У будь-якому випадку обрана професія повинна подобатися, інакше зміна діяльності неминуча.

   Як стати сангвініком?

   Можливо, хтось побажає стати сангвініком. Погодьтеся, здорово подобатися оточуючим, ніколи не сумувати, контролювати власні емоції, бути душею компанії. Але не всі якості сангвініків позитивні. Приміром, непостійність приносить багато неприємностей оточуючим. І все ж, якщо є бажання змінити себе з'явилося, потрібно уважно вивчити свій темперамент, визначити, що потребує розвитку, а від чого варто відмовитися назавжди.

   В природі не існує «чистих» сангвініків або меланхоліків, холериків або флегматиків. Найчастіше в характері людини присутній мікс чотирьох типів темпераменту. Просто якихось рис більше, а яких-менше.

   Якщо ви бажаєте придбати красномовство – вирушайте на курси риторики або ораторської майстерності. Мрієте розширити кругозір – більше читайте і подорожуйте. Хочете направити життя в нове русло – зверніться до досвідченого психолога.

   Нерідко можна зустріти твердження про те, що ми в змозі досягти будь-яких успіхів, головне, регулярно працювати над собою. Зазвичай після таких оголошень слід пропозиція навчання з чудовим безвідмовним випробуваним методиками. Не поспішайте з покупками і записом на семінари, не витрачайте гроші даремно.

   Слід пам'ятати, що темперамент являє собою тип психічної системи. Сама природа визначає: кому бути легкозбудливою, а кому стійким до будь-яких стресів. Змінити швидкість протікання психічних процесів неможливо.

   На базі вродженої психіки розвиваються певні риси характеру. Виховання і оточення здатні вплинути на появу тих чи інших характеристик. Проте, темперамент впливає на формування одних рис легко і швидко, а інших з працею протягом тривалого часу.

   Висновок: змінити характер можна, якщо потрудитися. Питання в тому, чи варто це робити. Адже у кожного типу темпераменту є свої позитивні сторони. Може бути, простіше буде розвивати ці хороші якості до ідеалу.

   Відомі особистості

   В когорту сангвініків входять знамениті люди, що займалися різними видами діяльності. До них, наприклад, відносяться великі композитори:

   • Антоніо Вівальді;
   • Джоаккіно Россіні;
   • Вольфганг Амадей Моцарт;
   • Сергій Прокоф'єв.

   Прикладом величезної працездатності стали всесвітньо відомі письменники:

   • П'єр Огюст Карон де Бомарше;
   • Марк Твен;
   • Оноре де Бальзак;
   • Михайло Лермонтов.

   Сангвініками були:

   • вождь світового пролетаріату в. І. Ленін;
   • перша в історії жінка, двічі стала лауреатом нобелівської премії – Марія Клодовская-Кюрі;
   • римський імператор Марк Аврелій;
   • 32-й президент США Франклін Рузвельт;
   • Наполеон Бонапарт.

   Нині живуть представники життєрадісного темпераменту 42-й президент США Білл Клінтон, а також зірка футболу аргентинець Ліонель Мессі.

   Характеристика характеру сангвініка смотрте у відео нижче.