Чому гель-лак морщиться в лампі?

Деякі початківці нейл-майстра стикаються з такою проблемою, що гель-лак морщиться в лампі. В результаті порушується гарний дизайн нагідок і доводиться заново приступати до роботи.

Добре, якщо з такої негативною ситуацією ви не зіткнулися, коли наносили гелеве покриття собі. Набагато гірше буде, якщо гель-лак зморщився, коли ви його наносили клієнтці. Адже в цьому випадку, у неї виникнуть питання і сумніви щодо вашої компетенції.

Щоб подібне не сталося, давайте розберемося в основних причини, які провокують зморщування покриття в лампі при сушінні.

Проблеми, пов'язані з лампою

Пристрій для сушки гелевого покриття може стати причиною того, що лак зморщується.

До основним проблемам, пов'язаним з лампою, відносяться наступні.

 • Недостатня потужність пристрою. Оптимальним варіантом вважається придбання LED-лампи, потужність якої складає 20 Ватт, або УФ-лампи з підвищеною потужністю 36 Вт. Прилад, що характеризується низьким порогом потужності, може призвести до того, що гелеве покриття недостатньо просохне і буде морщиниться. Навіть якщо ви збільшите час перебування нагідок під лампою, це не буде гарантувати того, що високопігментовані лаки (до них відноситься, наприклад, чорний відтінок) просохнуть в повній мірі.
 • Знос світильний елементів. Навіть якщо ваша лампа володіє прекрасною потужністю, з часом ви можете помітити, що покриття при сушінні зморщується. Причиною тому може служити знос светоэлементов, які необхідно замінювати на регулярній основі, якщо ви обслуговуєте велику кількість клієнтів, і пристрій працює практично в безперервному режимі.

По завершенні терміну експлуатації освітлювальних елементів, навіть якщо нігтики будуть тривалий час перебувати під лампою, виправити ситуацію це не зможе. Адже процесу полімеризації буде схильний тільки верхній шар. В середині гель-лак залишиться рідким або тягучим, в результаті чого декоративне покриття швидко зморщиться.

 • Недостатній час для просушування покриття. Певні гель-лаки повинні проходити сушку протягом тривалого періоду часу. До таких видів гелевого покриття належать високопігментовані лаки. Якщо нігтики, на які був нанесений чорний або інший темний відтінок вийняти з лампи раніше покладеного терміну, тоді ви зможете побачити, як декоративний шар поступово зморщується під впливом повітря.

Проблеми, пов'язані з гель-лаком

Навіть якщо з лампою все в порядку, і ви витримуєте вказане виробником час перебування гель-лаку в пристрої для сушіння, проблеми можуть бути пов'язані безпосередньо з самим лаком.

 • Нанесення дуже товстого шару є однією з найбільш часто зустрічаються проблем, чому гель-лак морщиться в лампі. Процес висихання починається з верхнього шару, поступово просуваючись вниз. Якщо ви нанесли дуже товстий шар гель-лаку, тоді навіть дуже потужна лампа не здатна впоратися з великою кількістю матеріалу і гарненько його просушити. В результаті ви зможете спостерігати, як верхній шар зморщується, а нижній залишається непросушенным. Це легко перевірити, якщо спробувати прибрати зморщений шар: ви помітите, що ватний диск забрудниться у фарбі.
 • Сильно пігментований відтінок гель-лаку є другою за поширеністю причиною того, що покриття зморщується. Присутній у великих кількостях пігмент сприяє уповільненню поглинання ультрафіолетового випромінювання, в результаті чого, покриття зморщується при сушінні. У великій кількості пігмент присутня в чорних і білих кольорах, а також відтінках, які характеризуються підвищеною яскравістю або, навпаки, є дуже темними.
 • Застосування гель-лаку з вичерпаним терміном придатності. Коли строк придатності подібного засобу закінчується, його консистенція стає більш щільною і густий, тому дуже складно нанести його в тонкий шар.
 • Гель-лак тривалий час не наносився. Якщо засіб для декорування нагідок варто тривалий час без використання, воно починає поступово розшаровуватися. Пигментирующее речовина осідає внизу, а зверху знаходиться рідкий шар, який відрізняється прозорістю.
 • Придбання неякісного гель-лаку. Виробництво такого засобу могло проходити з порушенням технології, або в його складі присутні компоненти поганої якості. Таке гелеве покриття буде постійно зморщуватися, які б ви не робили.

Крім цього, причиною, яка призводить до того, що гель-лак морщиться в лампі, може бути відмова від використання бази. На жаль, рівність і гладкість нігтьової пластини більшості представниць прекрасної статі залишає бажати кращого. Тому щоб забезпечити краще зчеплення декоративного шару, фахівці рекомендують наносити базу. Характеризуючись липким шаром, вона вбереже гель-лак від зморщування в процесі сушіння. Крім цього, база оберігає нігтьову пластину від пігментних частинок, які входять до складу декоративного кошти.

Як уникнути зморшкуватості лаку

Ось декілька простих рекомендацій, дотримання яких дозволить вам уникнути того, що гель-лак морщиться в лампі.

 • Наносьте 2 тоненьких шару декоративного покриття гелю, замість одного товстого. Таким чином ви зможете просушити гель-лак поступово, і з цим завданням може впоратися навіть не дуже потужний пристрій для сушіння.
 • Використовуючи чорний відтінок або інші сильно пигментированые тони гель-лаку, його необхідно наносити дуже тоненьким шаром, злегка провівши пензликом по нігтьовій пластині.
 • Слідкуйте за терміном придатності освітлювальних елементів, а також косметичних препаратів, які використовуються для декорування нігтів.

Здійснюйте регулярну заміну вийшли з ладу компонентів і продукції з вичерпаним терміном придатності.

 • При використанні гель-лаку, який тривалий час не наносився, його слід гарненько збовтати і перемішати, щоб такий засіб добре ставилося і не зморщилося при сушінні.
 • Перш ніж приступити до нанесення одного з засобів для манікюру, уважно вивчіть інструкцію та рекомендації від виробника. Це дозволить вам створити покриття високої якості.
 • Купуйте косметичні засоби для декорування нагідок від відомих торгових марок. Незважаючи на їх більш високу вартість, такі засоби відрізняються високою якістю.

Секрети правильного нанесення покриття гелю

 • Щоб забезпечити глянсовий блиск на покритті, стежте за тим, щоб гель-лак охолоджувався до кімнатної температури. У цьому випадку ви уникнете того, що він буде зморщуватися на базі.
 • Пензлик, яка використовується для розподілу декоративного кошти за ноготку, може не підходити для нанесення поблизу від кутикули. Рекомендується використовувати тоненький пензлик, характеризується високим ступенем еластичності.
 • Малюючи чіткий візерунок, не намагайтеся нанести його зверху дисперсійного шару бази. У цьому випадку ви будете спостерігати не тільки зсув малюнка, але і те, що всі покриття зморщується. Щоб отримати тонке зображення, зніміть липкий шар бази. Щоб не погіршити колір і відтінок, варто розподілити на базі топ і гарненько просушити кожен шар окремо.
 • Нанесіть базу в два шари, завдяки цьому ви зможете вирівняти нігтьову пластину. Щоб гелеве покриття не зморщилося при сушінні, потрібно перший шар нанести дуже тоненько і гарненько просушити в лампі. Наступний шар можна накласти кілька товщі, намагаючись рівномірно розподілити його.

Поверніть пальчик нігтиком вниз, так, щоб він виявився у паралельній площині з підлогою. Завдяки таким діям, ви отримаєте ідеальне покриття і мінімізуєте ризик зморшкуватості лаку.

 • Якщо все-таки з'явилися невеликі зморшки на ноготке, потрібно покрити його глянцевим топом. Топ слід наносити дуже швидко і відразу ж закріпити його під лампою протягом декількох секунд, по закінченні яких, потрібно дочекатися, коли поверхня повністю полімеризується.

   Однією з причин того, що гель-лак морщиться в лампі можуть служити недостатньо якісно відполіровані нігтики.

   Тому досвідчені нейл-майстри радять не поспішати зі шліфуванням нігтьової пластини, приділяючи цьому процесу досить часу.

   Щоб уникнути найбільш типових помилок при нанесенні гель-лаку, рекомендуємо переглянути наступне відео.