Пилосос для манікюру: що це таке, як вибрати і користуватися?

При слові «пилосос» у багатьох виникають асоціації, пов'язані з побутовим приладом для прибирання. Однак професіонали в області манікюру знають, що пилосос потрібен не тільки для прибирання квартири, але і для видалення пилу, який виникає під час нарощування нігтів. Манікюрний пилосос необхідний для підтримки чистоти робочого місця в салоні, так і для домашнього використання.

Що це таке?

Під час полірування або шліфування нігтів завжди залишаються залишки рогової тканини, спиляні частини нігтів, старий лак і фарба – все це перетворюється в пил, який потрібно усувати. Манікюрний пилосос – незамінний для цього прилад. Без своєчасного прибирання пилу частинки шкідливих елементів – розчинників і пігментів – можуть витати в повітрі, потрапляти в легені, все це здатне провокувати виникнення алергії, трахеїту і викликати інші недуги дихальних шляхів.

Потрапляючи в організм разом з повітрям, що вдихається шкідливі частинки нігтів здатні негативно впливати на шкіру і приводити до головних болів. Крім того, за що випадково потрапила в око пилу може виникнути серйозне запалення зорового органу. Чищення робочого столу потрібно проводити під час кожної процедури по нарощуванню нігтів. До того ж чисте робоче місце завжди справляє гарне враження на клієнтів, так і самому майстрові працювати в чистоті набагато приємніше. Якщо придбати якісний манікюрний пилосос, то це додасть салону респектабельний вигляд.

Принцип і особливості роботи

Пристрій являє собою пластиковий або металевий корпус. Електродвигун приводить в дію лопаті вентилятора, при цьому швидкість його обертання близько 2500-3000 оборотів в хвилину. Потрапляючи в прилад, шкідливі елементи відокремлюються і акумулюються в спеціальний мішок. У процесі експлуатації варто особливу увагу приділяти своєчасне очищення цього резервуара, крім того, можна використовувати одноразові пилозбірники.

По суті, механізм аналогічний побутової техніки, однак мобільний манікюрна пристрій має мініатюрні розміри і мала вага — не більше 3 кг. При цьому обладнання володіє низьким рівнем шуму (не більше 48 ДБ) і потужністю двигуна близько 20-40 Вт у портативних пристроїв і близько 200 Вт – у підлогових.

Якщо майстер володіє технічними навичками, то можна навіть самостійно спробувати зробити такий пилосос. Конструкція являє собою корпус із встановленим всередині вентилятором і мішком для збору пилу. Щоб виготовити пристрій самостійно, можна звернутися до допомоги інтернету. Тут представлено безліч роликів по збірці манікюрного пилососа. Основним елементом може бути, наприклад, комп'ютерний кулер. Такий варіант може значно заощадити кошти при облаштуванні робочого місця для виконання манікюру.

Різновиди

Настільний

Являє собою пристрій в вигляді підставки для рук. Дуже зручний варіант для тих, хто віддає перевагу виїжджати додому до клієнта. Настільне обладнання має легку вагу (до 1,5 кг) та невеликі габарити, на столі воно не займає багато місця. Зовні виглядає досить просто, коштує недорого, крім того, в спеціалізованих відділах та на інтернет-сайтах представлена велика різноманітність моделей.

Прилад працює шляхом підключення до мережі через шнур живлення. Тому, вибираючи місце для роботи вдома у клієнта, майстер повинен керуватися наявністю розетки. Механізм роботи полягає в дії вентилятора, який захищений металевою сіткою. Проводити процес нарощування і корекції нігтів можна прямо на пластиковому корпусі — вся пил буде автоматично затягуватися у витяжку.

Вбудовуваний

Цей варіант підходить тим, кому дуже дорого існуюче для роботи простір. Металева сіточка, за якої і розташована витяжка, встановлюється безпосередньо в сам робочий стіл. Тому цей різновид рекомендується монтувати майстрам, які вже точно визначилися з місцем роботи. Під час корекції нігтів витяжка розташована чітко під руками клієнта, що приносить комфорт і самої клієнтці, і майстрові. Крім того, даний варіант виглядає досить естетично.

Перевагами врізний різновиди вважаються висока потужність і можливість безперебійної роботи протягом декількох годин. До мінусів варто віднести неможливість роботи при виконанні педикюру. Високу оцінку професіоналів отримали італійські вбудовані моделі, вони мають великі гарантійні строки. Можна купити пилосос простіше, який виконаний з пластика з незначним додаванням металевих елементів.

Підлоговий

Цей варіант також має свої переваги і недоліки. До переваг слід віднести високу потужність: за мінімальний термін цей пилосос усуне велика кількість пилу. Сам пристрій являє собою підлогове обладнання з масивним корпусом, який включає електромотор, вентилятор і пилозбірник. Від конструкції йде витяжний шланг, який і засмоктує залишки спиляних нігтів. Умовно кажучи, вся пил втягується вгору.

По суті, такий пристрій зовсім не забирає простір робочого столу, і в цьому його плюс. Однак масивні габарити займають велику площу манікюрного кабінету, і в цьому його мінус. Також до недоліків відноситься і споживання підвищеної потужності. Зате з цим апаратом дуже зручно виконувати педикюр.

Який краще вибрати?

Щоб зробити правильний вибір і придбати саме той пилосос, який буде майстру найбільш зручний, потрібно уважно ознайомитися з інструкцією та технічними характеристиками моделі, що сподобалася. Скористайтеся кількома рекомендаціями при виборі обладнання.

  • Звертайте увагу на потужність. Зазначена споживана потужність ніяк не пов'язана із втягуванням пилу.
  • Найважливіший критерій – кількість обертів вентилятора. Вибирайте апарат з величиною 2600-2800 оборотів в хвилину. Якщо вентилятор буде виробляти більше обертів, то він здатний видавати більш гучний шум.
  • Ознайомтеся з такими даними, як кількість прогоняемых кубометрів повітря. Щоб пилосос працював з максимальною ефективністю, цей параметр повинен складати близько 300 кубометрів в годину.
  • Прочитайте інструкцію з експлуатації. Можливо, покриття приладу може руйнуватися при контакті з тими хімічними елементами, які майстер віддає перевагу використовувати в роботі.
  • Перевірте, щоб корпус легко мився. Краще вибирати варіанти, у яких решітку і лопаті вентилятора можна почистити при необхідності.
  • Перевірте, наскільки легко і зручно знімаються і встановлюються мішки для пилу.
  • Віддавайте перевагу апаратам з дрібною решіткою, тоді потрапили випадково предмети не призведуть до псування лопатей вентилятора.
  • Важливо ознайомитися з гарантією та інформацією про виробника. Нижче представлений список найбільш бажаних варіантів.

Рейтинг моделей

Max Ultimate

На думку фахівців, дуже потужний апарат. Вентилятор працює на потужності 65 Вт. Відноситься до портативних пристроїв. До однозначних переваг варто віднести низький рівень шуму (апарат чути тільки в приміщенні), високу потужність, невелику масу (всього близько 1,6 кг). Також майстри виділяють елегантність приладу. Він має округлі форми, а сама решітка прихована, за рахунок чого дизайн можна назвати ергономічним.

З мінусів варто відзначити відсутність додаткового мішка для збору пилу. Замість цього прилад оснащений багатошаровим пилозбірником, який треба витрушувати вже після 4-5 клієнтів. Крім того, деякі майстри відносять високу потужність до недоліків товару. Пояснюється це тим, що пилосос на повній потужності всмоктує пил, відповідно, один багаторазовий мішок, якщо він не новий, може пропускати частинки пилу через стінки на тій же потужності. Тому фахівці, що працюють з даною моделлю, воліють включати апарат на неповну потужність.

Також майстри дають наступний рада по роботі з цим обладнанням: пиляти нігті рекомендується безпосередньо над отвором і не перекривати його руками, так як від сильного потоку повітря пил відносить у бік від вентилятора. Також, на думку фахівців, незважаючи на запевнення виробника про можливості роботи без маски, цим правилом все ж не варто нехтувати при роботі з даними пилососом.

Emil

Ще один переносний варіант – Emil Х2. Апарат вітчизняного виробництва. Швидкість обертання лопатей вентилятора – 3100 оборотів в хвилину. Потужність приладу трохи нижче вищевказаної моделі – 60 Вт, а ось його вага значно вища – 3,2 кг. Серед плюсів апарату виділяють його респектабельний зовнішній вигляд, приємний на дотик білий корпус з пластику, зручність експлуатації. Під час роботи руки дуже зручно тримати на корпусі.

З мінусів — необхідність ставити обладнання в безпосередній близькості від джерела пилу, хоча на практиці цей недолік непомітний, так як під час корекції руки доводиться тримати над вентилятором.

Майстри, які обрали цю модель, рекомендують очищати пиловий мішок після кожної процедури, а також акуратно протирати захисну решітку мильним розчином так, щоб волога не потрапила всередину.

Ultratech

Самий підходящий варіант для початківців майстрів. По-перше, це дуже проста в експлуатації модель, а, по-друге, її вартість посильна майже кожному. Вага пристрою складає всього 1 кг, а потужність – 24 Вт. Корпус виготовляється зі спеціального пластику, який стійко переносить вплив хімічних компонентів. Мініатюрність – основний плюс цього варіанту. Початківці майстра часто не встигають рано обзавестися власним робочим місцем, а тому працюють на дому клієнта. Модель Ultratech дуже транспортабельна і за це цінується дилетантами. До плюсів варто віднести також наявність запасних мішків і симпатичний зовнішній вигляд. З виглядом апарат нагадує звичайну підставку для рук, гладку і приємну на дотик.

Головний мінус приладу – його гучна робота, тому під час проведення процедури розмова з клієнтом практично неможливий. Крім того, наголошується частковий викид пилу назовні, особливо ця проблема актуальна у випадках, коли пилозбірник переповнений. У зв'язку з цим очищати мішок слід вже після 3-4 клієнтів. Майстри радять вибирати цю модель не тільки початківцям маникюршам, але і тим, хто воліє самостійно нарощувати собі нігті. Також рекомендується працювати з апаратом на високих обертах, за рахунок цього рівень шуму значно знижується завдяки довгостроковим підшипників кочення.

Торнадо

Манікюрна витяжка «Торнадо» – ще один варіант російського виробництва. За запевненнями самого виробника, апарат очищає повітря на 90-95%. До переваг слід віднести знімні вугільний і пиловий фільтри, а також наявність яскравою світлодіодним лампи в витяжній трубі, яка значно спрощує процес роботи, а також усуває необхідність в додатковому освітленні. Потужність обладнання – 200 Вт, вентилятор здійснює 2600 обертів в хвилину.

З мінусів варто відзначити високий рівень шуму, проте якщо порівнювати з іншими підлоговими пилососами, то цілком допустимий рівень шуму – 42 ДБ. Відмінно підійде як для домашнього використання, так і для роботи в салоні. Ціна апарату досить демократична, крім того, він володіє широкою доступністю – модель пропонується в багатьох інтернет-магазинах.

Відгуки

Досліджуючи відгуки майстрів, можна зробити висновок, що найбільш оптимальний варіант при виборі манікюрного пилососа – це переносна модель. По-перше, вона дозволяє без проблем міняти робоче місце, а, по-друге, для її встановлення не потрібно проводити додаткові дії. При монтажі вбудованої витяжки слід здійснювати роботи по врізці пристрою, підлогове обладнання вимагає звільнення простору біля столу, а з портативним приладом таких проблем не виникає. Міняти такий пристрій у разі закінчення гарантійного терміну набагато простіше, ніж підлогові або вбудовані прилади.

Що стосується моделей, то тут однозначної думки немає. Одностайні майстри тільки в тому, що зарубіжні та вітчизняні варіанти практично не відрізняються. Вироби конкретних виробників отримують як позитивні, так і негативні відгуки. Наприклад, на думку споживачів, які скористалися пилососом Мах, краще купувати модель подорожче з дрібною решіткою, так як альтернативний варіант хоч і дешевше, але небезпечна. Йде в комплекті мішок досить щільний, що, безсумнівно, гідність моделі, але він всього один, що слід віднести до мінусів.

Про те, якою пилосос для манікюру вибрати, дивіться у наступному відео.