Пушер для манікюру: що це таке, як вибрати і користуватися?

У поточному ритмі життя практично не залишається часу, щоб витратити його на догляд за собою. Сучасні дівчата намагаються при мінімальних витратах часу і коштів створювати манікюр, оскільки руки повинні бути завжди доглянутими. Сьогодні представниці прекрасної статі в домашніх умовах виготовляють різні процедури по догляду за волоссям, обличчям, а також нігтиками. Манікюр відіграє велику роль, оскільки чим акуратніше він виконаний, тим витонченіше виглядають нігтики. Для створення красивого манікюру спочатку слід привести руки в порядок, а для цього необхідно придбати спеціальні інструменти. Окремої уваги заслуговує пушер для кутикули. Варто розглянути, що це таке, як його правильно обрати, і як його слід використовувати.

Що це таке?

Пушер – це спеціальний інструмент, який повинен бути у кожного професійного майстра манікюру, так і для використання в домашніх умовах. Цей інструмент призначений для роботи з кутикулою. З його допомогою можна надати нігтьовому ложу красиву симетричну напівкруглу форму. Головне завдання пушера – відсувати кутикулу, адже назва пішла від англійського слова push.

Сучасні моделі пушера мають в основному дві сторони, кожна з яких призначена для певних цілей.

 • Одна сторона представлена у вигляді лопатки. Вона може бути двох різновидів: рівною або скошеної. Цей інструмент дозволяє з легкістю відсунути кутикулу з нігтьової поверхні, при цьому не травмуючи її.
 • Інша сторона називається сокиркою. Вона має інше призначення – видалення кутикули і задирок, а також усунення бруду з-під нігтів. За допомогою цього інструмент часто проводиться підготовка нігтика до подальшого нарощування.

Варто звернути увагу, що деякі дівчата для роботи з кутикулою віддають перевагу апельсинової палички, але саме пушер є більш зручним і ефективним у використанні.

Головне – правильно підібрати цей інструмент, оскільки від цього повністю залежить результат його роботи.

Види

Сучасні виробники пропонують широкий асортимент пушеров, де кожен покупець зможе підібрати манікюрний інструмент в залежності від особистих цілей. Вони розрізняються не тільки за призначенням, але й розмірами, а також матеріалами, з яких виготовлені. Варто докладніше розглянути кілька різновидів сучасних пушеров.

 • Односторонній. Ця модель має на одному кінці лопаткою. Вона призначена саме для того, щоб відсувати кутикулу, з її допомогою не можна нічого відрізати.
 • Двосторонній. Цей інструмент вже має більше функцій, оскільки з одного боку є лопатка для відсунення кутикули, а з іншого – гострий наконечник, що дозволяє прибрати бруд з-під нігтьових пластин. Другий кінець двостороннього інструменту може бути оснащений тримером, що дозволяє здійснювати зрізання омертвілої шкіри.

Важливо: пушер для педикюру має лопатку більшого розміру, ніж для манікюру, що пов'язано з особливостями нігтів на ногах.

Варто взяти до уваги, що матеріал, з якого виготовлений пушер, може бути різним.

Наконечник з силікону ідеально підходить для тих людей, які близько розташовані капіляри, адже цей матеріал не може пошкодити шкірний покрив. Якщо розглядати екологічно чисті матеріали, то варто звернути увагу на дерев'яні моделі, крім того, вони є досить дешевими. І, звичайно, професійні інструменти виробляються з металу.

Форма пушера може бути різною – круглою, напівкруглою, загостреною і навіть квадратної. Кожен покупець сам вирішує, яка форма буде максимально зручною для досягнення тих цілей, для яких цей інструмент купується.

Чим відрізняється від шабера?

Сьогодні пушер і шабер стали практично ідентичними поняттями, оскільки сучасні моделі зазвичай об'єднують ці два інструменти, які використовуються для різних цілей, і в цьому полягає їх головна відмінність. Отже, слово «пушер» пішло від англійського push – штовхати, а слово «шабер» було утворено від німецького schaben, що перекладається, як «шкребти». З цього випливає, що пушер призначений для відсунення кутикули, а шабер – для відрізання усього зайвого. Ці два інструменти є незамінними для створення красивого манікюру, тому багато компаній створюють моделі, які з одного боку мають пушер, а з іншого – шабер. А як такий незвичайний інструмент називати, вже кожен вирішує самостійно.

Кутикула є дуже важливою для нігтиків, оскільки вона запобігає потраплянню бактерій. Але на жаль, застосування миючих засобів негативним чином впливає на неї, в результаті шкіра стає сухою, і з часом навіть лопається, з'являються маленькі ранки, які можуть стати вогнищем запалення і наривів. Тому обробка кутикули забезпечує гігієну рук. Звичайно, для обрізання кутикули варто застосовувати кусачки або ножиці, але спочатку слід провести її відсунення, і в цьому випадку пушер є незамінним.

У той час як шабер застосовують вже після роботи з пушер, адже він дозволяє очистити нігтик від тих частинок кутикули, що залишилися на пластині.

В цьому полягає різниця між цими двома інструментами для манікюру.

Варто підсумувати вищесказане, зазначивши, що пушер є лопаткою маленького розміру з заокругленим краєм для відсунення кутикули, в той час як шабер – це пристосування для зняття кутикули, прирослої до нігтьової пластини. Шабер може бути використаний для різних цілей, тому його виробляють у різних формах. За зовнішнім виглядом він також схожий на лопатку, але один край є скошеним і заточеним, що дозволяє зручне і швидко зіскоблювання.

Якщо в магазині вам пропонують купити замість пушера шабер, то це свідчить про те, що продавець, взагалі, не розбирається в приладах для манікюру.

Багато виробників роблять сьогодні так званий мікс, який є одночасно і пушер, і шабером. Такий двосторонній інструмент користується попитом, оскільки привертає увагу зручністю і практичністю. Саме такий гібрид вплинув на те, що ці два поняття стали взаємозамінними.

Як правильно вибрати?

Вибір інструменту для роботи з кутикулою є дуже важливим, оскільки тільки якісний пушер може гарантувати хороший результат, а також безпека. Варто звернути увагу на кілька рекомендацій при виборі такого інструменту від професіоналів.

 • Велику роль грає матеріал. Вони можуть бути виготовлені з дерева, пластику та металу. Краще віддати перевагу металевого інструменту. Саме нержавіюча медична сталь стане прекрасним рішенням як для професійних майстрів нейл-індустрії, так і для новачків. Якщо розглядати дерев'яні і пластикові пушера, то варто відзначити, що вони досить швидко ламаються, тому потрібно постійно купувати новий інструмент.
 • Пушери з дерева ідеально підійдуть для роботи з м'якою кутикулою, тому їх рекомендують купувати для дівчат. А ось чоловікам з жорсткою кутикулою фахівці рекомендують використовувати виключно металеві варіанти.
 • Якщо ви хочете придбати двосторонній інструмент для роботи з кутикулою, тоді обов'язково варто оцінити кожну сторону. Пушер повинен бути гладким і округлим, а шабер, навпаки, відмінно заточеним, оскільки саме з його допомогою можна зрізати ороговілу кутикулу.
 • Велике значення має ручка пушера. Вона повинна зручно утримуватися в руці. Якщо ручка буде вислизати, то таким інструментом неможливо працювати. Варто віддати перевагу тому приладу, який оснащений ребристою ручкою або має антиковзаючим покриттям.
 • Не варто забувати і про самій формі лопатки шабера. Так, загострений інструмент підійде для вузького нігтьового ложа, а ось круглий, напівкруглий або квадратний варіант – відмінний вибір для широких нігтьових пластин.
 • Варто оцінити саму роботу пушера. Варто взяти лопатку і провести нею по долоньці або, як варіант, просто промацати пальцями. Метал повинен бути гладким, без задирок, адже вони точно приведуть до ран на шкірі.
 • Якщо потрібно придбати пушер з кюреткой, яка використовується для усунення омертвілої шкіри, що накопичується зазвичай між кутикулою і нігтем, тоді варто звернути увагу на її спрямованість. При цьому вона не повинна бути дуже гострою, щоб уникнути пошкодження шкіри.

Рейтинг виробників

Варто розглянути рейтинг кращий виробників пушеров, щоб знати, які інструменти характеризуються відмінною якістю і користуються попитом серед споживачів.

 • Stark. Ця відома компанія, яка виробляє широкий асортимент інструментів і обладнання для нейл-індустрії. Для створення пушеров бренд застосовує медичну сталь відмінної якості. Ці моделі оснащені практичною і зручною ручкою, яка має антиковзаючим ефектом. Кожна модель характеризується функціональністю. Серед запропонованого асортименту великою популярністю користуються моделі, які з іншої сторони мають кюретку. Якщо ви обираєте якість, то варто придбати пушер від компанії Stark.
 • Yoko. Це ще один відомий бренд, який пропонує обладнання для манікюру і педикюру високої якості. Ця компанія пропонує на вибір пушери глянцеві і матові. А також вони можуть мати різну довжину та застосовуватися для різноманітних цілей. Довжина інструменту звичайно варіюється в межах від 12 до 14,8 див. Багато представниць прекрасної статі віддають перевагу саме цьому бренду завдяки доступній вартості. Так, односторонній пушер зазвичай коштує від 100 до 150 рублів, а двосторонній – від 250 до 300 рублів. Саме відмінна якість і прийнятна ціна зробили продукцію від компанії Yoko популярною як серед професіоналів, так і серед звичайних користувачів.
 • Zinger. Ця компанія відома багатьом завдяки різним пристосуванням для створення красивого і якісного манікюру і педикюру. До їх числа належать не тільки пушера, але і ножиці, тримери, шабери, пилочки і так далі. Багато моделей оснащені двома наконечниками, при цьому один з них представлений у вигляді лопаточки, а другий – характеризується тонкістю і гостротою, щоб з його допомогою виробляти чистку з боків нігтьової пластини. Можна підібрати пушер з різними розмірами і формами лопатки в залежності від особистих уподобань. Покупці можуть навіть придбати інструмент, який, крім пушера, включає і наконечник у вигляді пилочки. Такий прилад стане незамінним перед кожним манікюром, при цьому його вартість у середньому – 370 рублів.
 • Metzger. Ця компанія відома в багатьох країнах як якісний виробник обладнання і інструментів для проведення косметологічних процедур. У порівнянні з вищеописаними брендами продукція Metzger характеризується кращою якістю і високою вартістю. Такий інструмент зазвичай можна побачити в руках професіонала нейл-індустрії. Такий пушер коштує приблизно 550 рублів. На розгляд покупцям представлені як об'ємні, так і плоскі варіанти. Виробник використовує виключно для виробництва пушеров високоякісну нержавіючу сталь. Практичність і довговічність – це сильні сторони пушеров від бренду Metzger.
 • Essence. Цей бренд також користується попитом, особливо якщо потрібно придбати пушер. Компанія пропонує інструмент, який гарантує досить легке і акуратне усунення кутикули. Пушер оснащений спеціальним наконечником, виконаних з кераміки, з допомогою якого робота з кутикулою відбувається досить м'яко і безболісно. В асортименті продукції представлено пушери з гумовими наконечниками. Вони розроблені спеціально для чутливої і ніжної шкіри. Вся продукція Essence належить до професійної, а це найкращий гарант якості.
 • O. P. I. Багато салонів краси здійснюють закупівлю інструментів для манікюру саме цієї компанії. Для домашнього користування такі пристосування купуються досить рідко, адже вартість одного пушера становить приблизно 2000 рублів. Відмінна якість – це головне достоїнство продукції бренду. Інструменти тривалий час не потребують заточування. Широкий вибір моделей, різноманітність наконечників дозволяють вибрати варіант в залежності від особистих побажань.
 • Mertz. Багато майстрів нейл-індустрії працюють саме обладнанням і приладами даного бренду. Вони характеризуються відмінною якістю, тому гарантують безпечну роботу навіть при коригуванні кутикули. Всі наконечники є відмінно заточеними, тому можна з легкістю зрізати ороговілу шкіру, при цьому виключивши виникнення подряпин на пластині нігтика. Компанія пропонує своїм шанувальникам двосторонні пушера, які оснащені з одного боку гострої стрілочкою для усунення кутикули з боків, а з іншого – округленої лопаткою, щоб працювати у підстави нігтика. Користувачі продукції бренду залишають в основному позитивні відгуки. Досить часто пушер застосовується для зняття шелаку або гель-лаку після замочування в спеціальному засобі для зняття такого покриття. Компанія Mertz часто займає перші місця в рейтингу обладнання для манікюру і педикюру.

Як користуватися?

Отже, вище вже розглянуто, для чого потрібен пушер, а тепер варто більш детальніше розібрати, як ним правильно користуватися, щоб домогтися бажаного результату. Варто дотримуватися певної послідовності дій.

 • Спочатку варто підготувати нігтики для роботи з пушер – зняти базу, гель-лак і інші покриття, якщо вони присутні на нігтьовій пластині, інакше неможливо буде управляти інструментом під необхідним кутом.
 • Після цього варто продезінфікувати сам інструмент, а також обробити антисептиком руки. Для цих цілей можна застосовувати перекис, медичний спирт, горілку або хлоргексидин.
 • Слід надати нігтикам правильної форми – підкоригуйте вільний край нігтя, при цьому залиште необхідну довжину, зробіть корекцію форми, щоб на всіх нігтики вона була однаковою. Щоб запобігти розшаровуванню нігтів, варто працювати скляній пилкою.
 • Категорично забороняється відсувати кутикулу в сухому вигляді. Варто підготувати теплу ванну з травами або мильний розчин, занурити в нього кінчики пальців. Ця процедура дозволить уникнути розриву кутикули надалі.
 • Якщо на нігтьовій пластині знаходяться великі нарости кутикули, то варто скористатися спеціальним видалячем, який наноситься на проблемні зони і залишають на 10 хвилин для їх розм'якшення.
 • Далі необхідно сполоснути руки під водою, і пом'якшити кутикулу маслом, для цього варто виконувати масажні рухи, ніби втираючи його в околоногтевой валик. При цьому можна трошки відштовхувати кутикулу в правильному напрямку, щоб подальші маніпуляції проводилися простіше і швидше.
 • Всі надлишки масла варто усунути за допомогою ватного тампона.
 • Тепер час скористатися пушер – потрібно докласти широку частину лопатки до нігтьової пластини, а саме: до кутикули, яку слід відсунути, при цьому необхідно витримувати кут 40 або 45 градусів. Слід виробляти м'які дії, щоб просунути кутикулу ближче до основи нігтика, пластина повинна залишитися вільною.
 • Категорично забороняється працювати з пушер, коли він знаходиться під кутом 90 градусів, адже гострий край може призвести до розшарування і виникнення ран.
 • Далі варто рухатися пушер від середини до боків навколонігтьової валика.
 • Такий порядок дій варто виконати на кожному ноготке. Якщо після процедури на ноготке залишилися фрагменти кутикули, тоді варто скористатися шабером, що звичайно розташований з протилежного боку інструменту. Рухи повинні бути легкими.
 • Після процедури чищення варто помити руки, зробити обробку шкіри, а також продезінфікувати інструмент.
 • Для пом'якшення кутикули варто нанести на неї будь-яке масло, при цьому виконуючи легкий масаж.

Важливо: якщо процедура виконана правильно, то ніяких хворобливих відчуттів точно не виникне, тим більше кровотеч.

Поради

Щоб процес усунення кутикули за допомогою пушера відбувався легко і якісно, варто дотримуватися наступних порад фахівців:

 • нігтики краще поставити на тверду поверхню при обрізанні надлишок кутикули;
 • обрізання кутикули варто проводити обережно, не поспішаючи, щоб рука не зісковзувала, оскільки тоді можна пошкодити шкірний покрив;
 • щоб не обрізати надлишки кутикули, варто регулярно її відштовхувати;
 • кутикулу також варто регулярно зволожувати, тоді процес відштовхування буде відбуватися набагато легше;
 • якщо кутикула є дуже сухий, тоді варто зволожити її оливковою олією, при цьому виконуючи масажні руху;
 • відмінною заміною засобу для видалення кутикули є вазелін, оскільки він відмінно пом'якшує її;
 • при необхідності відрізання мертвою або ороговілої кутикули варто застосовувати тільки якісні інструменти;
 • обрізати надлишки кутикули варто максимально близько до основи нігтика, але при цьому шкіра повинна залишитися без ран.

Як заточити в домашніх умовах?

Багатьох дівчат цікавить, як можна заточити пушер в домашніх умовах, щоб процес видалення надлишок кутикули відбувався легко і швидко. Якщо правильно зробити заточку пушера, то не доведеться купувати новий. Професіонали стверджують, що якісний інструмент потребує заточування хоча б один раз у рік. Якщо пушер є неякісним, або ви їм користуєтеся досить часто, то точити його доведеться набагато частіше.

Для заточування пушера ідеально підійде спеціальний верстат. Для початку варто скористатися абразивним кругом, адже він відповідає за грубу заточку. Тільки після цього можна проводити поліровку пушера. Обов'язково кожен раз проводити сточування його країв, адже це впливає на те, як буде проводитися робота.

Щоб надати пушеру гладкості після заточування ідеальним рішенням стане застосування гнучкого гравера.

Коли робота з верстатом закінчена, слід затупити кінчик інструмента, щоб запобігти можливі порізи під час роботи з ним, адже він буде дуже гострим. Для цього ідеально підійде алмазний брусок. Після цього кінчик варто ще прошкуріть за допомогою спеціальних приладів.

Багато дівчат використовуються досить оригінальний спосіб для заточування пушера. Головним інструментом виступає наждачний папір. Вони наклеюють її на пилочку, використовуючи двосторонній скотч, і отримують відмінний прилад для додання пушеру первісної гостроти. Такий спосіб можна використовувати не тільки для пушера, але і для інших інструментів для манікюру.

Про те, як правильно користуватися пушер для кутикули, дивіться у наступному відео.