Який праска краще вибрати?

Кожна господиня замислювалася про виборі праски. У мам виникають питання у співвідношенні ціни та якості приладу, у маминих помічниць – про те, навіщо стільки режимів і кнопок, і всіма ними потрібно користуватися.

На ділі виходить, що домашній праска – це річ дуже потрібна практична і вкрай рідко змінюється, хіба що при поломці. Тобто при виході нової моделі сім'я не біжить за нею в магазин стрімголов. Таким чином, вибір праски – справа дуже відповідальна, адже він стане вашим помічником у підтримці затишку на довгі роки.

Рейтинг кращих бюджетних варіантів

Не завжди господиня готова віддати пару десятків тисяч лише за один праска. Тут на допомогу приходять бюджетні моделі, головне, щоб вони були якісні.

При виборі нового побутового приладу слід ґрунтуватися не на вивченому оповіданні продавця, а на реальних відгуках покупців і експертів, а також на характеристики бренду. Благо, для цього зараз є різні форуми і сайти.

Виробники Polaris і Vitek вже давно зарекомендували себе на ринку дрібної побутової техніки. Ми часто чуємо з екранів про їх чайники та мультиварки. Також вони випускають бюджетну лінійку прасок, вартість яких не перевищує 2 000 рублів. У кожної моделі є свої плюси.

Polaris PIR 2472 має функцію автоматичного очищення, а кульове кріплення шнура не дозволяє проводу перегинатися. Ще один Polaris – модель PIR 1004T – дорожній праска на всі випадки життя, єдиним мінусом якого є відсутність резервуара для води.

Vitek VT 1229, в свою чергу, має функцію автоматичного відключення після деякої кількості часу стояння у вертикальному положенні – те, що потрібно для забудькуватих хазяєчок.

До цієї ж цінової категорії можна віднести Scarlett. Модель SC-SI30K15 коштує менше 2 000 рублів і задовольняє найпростіші вимоги по прасування.

Наступна щабель у рейтингу – це фірми Redmond, Bosch та Zelmer. Першу всі знають по заполонили магазини мультиваркам, до фірми Bosch у багатьох давно лояльне ставлення, ще з часів того, як у батьків або чоловіків були цілі набори таких інструментів, а ось Zelmer починали просувати свою продукцію з велосипедів і дитячих колясок. Якщо не заглиблюватися в історію, яка фірма кому належить, а яка є дочірнім або яким-небудь іншим підприємством, можна сказати, що праски даної цінової категорії трохи практичніше своїх дешевих побратимів.

Redmond RI-C224 має керамічну підошву, що дещо завищує вартість цієї моделі, але в той же час праска оснащений датчиком запобігання накипу. Bosch TDA 2325 так само, як і модель фірми Vitek, автоматично відключається для запобігання перегріву. Zelmer ZIR 08800 славиться стійким до високих температур корпусом. Вартість цих моделей – 2000-3000 рублів.

На основі проведених досліджень було виявлено найпопулярніший праска – це модель виробника Philips. GC 4870 вважається одним з кращих в своєму ціновому сегменті – маючи функцію швидкого нагріву, він підходить для будь-яких типів тканини, але не має захисту від накипу. Ціна такої моделі – в районі 2500 рублів.

У Philips є і більш дорогі моделі. Наприклад, Philips GC 1029 розташувався трохи нижче – на третій сходинці популярності та якості, поступаючись тільки дорогому Rowenta та Tefal. Philips GC 1029 має вдосконалений носик, який пропрасувати навіть самі важкодоступні місця, а також порадує господаря функцією «Антикапля», яка запобігає витіканню води з резервуара. Ціна моделі – від 4500 рублів.

Бюджетні дорожні варіанти – це Marta MT 1146 і Vitek 1227. Легкі по вазі, невеликі за габаритами без будь-яких наворочених функцій прилади доступні за ціною 600-1200 рублів.

Сама ж бюджетна модель з можливих – Home-Element HE-IR212 Blue Aquamarine, його мінімальна вартість починається від 499 рублів. Модель має всі необхідні функції для прасування, володіє кулястим кріпленням шнура і може навіть відпарювати речі вертикально.

Таким чином, рейтинг самих бюджетних моделей прасок виглядає наступним чином:

 1. Home-Element HE-IR212 – 499 рублів;
 2. Marta MT 1146 – 600 рублів;
 3. Vitek 1227 – 1200 рублів;
 4. Vitek VT 1229 – 1390 рублів;
 5. Polaris PIR 2472 – 1 930 рублів;
 6. Zelmer ZIR 08800 – 2 020 рублів;
 7. Redmond RI-C224 – 2 440 рублів;
 8. Philips GC 4870 – 2 490 рублів;
 9. Bosch TDA 2325 – 2 590 рублів;
 10. Philips GC 1029 – 4 521 рубль.

Який би ні був марення, в першу чергу потрібно дивитися на зовнішні і внутрішні якості побутового приладу: якщо з вигляду він здається дуже слабким і кволим, не ведіться на ціну і придбайте більш дорогий варіант, до того ж вибір сьогодні великий.

ТОП-5 найбільш потужних приладів

Взагалі, прийнято ділити праски по потужності на три категорії:

 • для промислових цілей;
 • Для повсякденного прасування;
 • Для рідкісного використання.

Найбільш потужними будуть праски з потужністю від 2400 Вт, але для повсякденного використання вони не підходять, так як занадто важкі і енергоємні. Незважаючи на це, такі моделі також представлені на вітринах мас-маркетів.

Ми склали рейтинг найбільш потужних прасок для домашнього використання, який допоможе вам, якщо більшу частину свого вільного часу ви проводите біля прасувальної дошки.

Перше місце присуджується Rowenta DW 6020 9245F1. Агрегат має потужність 3100 Вт, вертикальне відпарювання, вбудований парогенератор і автоматичне відключення. Дана модель пропрасовує будь-які типи тканин, від блузок до щільних драповых пальто. Вартість – близько 13 000 рублів.

На другому влаштувався Philips GC 5036/20 «Azur Elite». Цей праска сам визначає тип тканини і підбирає режим. Його потужність становить 3000 Вт. Також має функцію автоматичного відключення і «Антикапля». Вартість – близько 12 000 рублів.

Philips GC 4879/00 «Azur Pro» має steamglide-підошву, потужність 2800 Вт і довгий шнур. Ціна моделі – від 7 000 рублів.

Четверте місце займає одна з найбільш затребуваних фірм – Braun. Компанія виробляє малу і велику побутову техніку, і праски – не виняток. Модель «TexStyle 770 TP» має відмінну особливість від своїх побратимів – це кращий варіант для делікатних тканин. Тому якщо у вашому гардеробі переважають вовняні або віскозні речі, багато шовку, органзи або мережива – це ідеальний варіант для вас.

Неприлипающая насадка і сапфірове напилення дозволяють праски справлятися з будь-якою тканиною.

П'яте місце займає ще один лідер ринку – Loewe Premium Power Station. Незважаючи на потужність нижче, ніж у попередніх марок, він має значно вищу ціну в 20 000 рублів. Вона виправдовується німецьким виробництвом та безліччю додаткових функцій. Тут і звичайний і сухий пар, «Антикапля», «Антінакіпь», двометровий кабель, котел для нагрівання води в резервуарі.

Огляд моделей з парогенератором

Ми вже розглядали модель Rowenta DW 6020 9245F1, але при розмові про парогенераторах про цю модель забути не можна. Завдяки своїй потужності вона розгладжує навіть найсильніші заломи.

Ще одна дорога модель Philips GC 8712 «Perfect Care Performer». За свою вартість у 14500 рублів цей агрегат має функцію захисту від накипу і автовідключення, а також об'ємний бак для води у 1800 мм.

На третьому місці по ціновій категорії знаходиться Bosch TDS 4020. Середня ємність для води і функція самоочищення доступні за 9800 рублів.

Праска Tefal FV9920E0 має вертикальне відпарювання, його перевага – у відсутності проводів і швидкому заряді батареї. Середня вартість коливається в районі 6780 рублів.

Основною перевагою Philips HI5912/30 є функція доліва води під час відпарювання. Середня ціна – 5 500 рублів.

Розглядаючи бюджетні варіанти, можна звернути увагу на Vitek VT-1224. Вартість її всього 4400 рублів. Прилад видає дуже гучний шум під час відпарювання.

Ще одним доступним варіантом буде Philips GC 2088 «Easyspeed plus». Модель також має вбудований парогенератор, що дозволяє відпарити штори, навіть не знімаючи їх. Вартість -трохи вище 4 500 рублів.

Крім класичних прасок з парогенератором, зручним агрегатом для відпарювання є парові праски для вертикальної прасування. Вони не мають підошви і діють виключно за рахунок пари.

Модель Mie Deluxe має три режими відпарювання, вартість не перевищує 14 000 рублів.

Philips GC 512/40 дозволяє регулювати подачу пари, вартість моделі – 6 500 рублів.

Kitfort KT-919 дуже легка і недорога модель, яка коштує близько 4 900 рублів.

Який взяти праска – з вбудованим парогенератором або окремий для вертикальної прасування, вирішувати тільки вам. В першу чергу це буде залежати від призначення – чим ви користуєтеся більше, то для вас буде великою перевагою. У будь-якому випадку ринок великий і на основі компетентних відгуків ви зможете підібрати щось підходяще для себе.

Поради щодо вибору техніки

Для правильного вибору цього виду домашньої техніки необхідно враховувати, навіщо вона вам потрібна: буде це тільки повсякденна прасування, відпарювання, об'єднані дії, або ж праска потрібен вам не на кожен день.

Існує кілька типів прасок: прості або з парогенератором. Зараз навіть найдешевші праски можуть мати функцію розбризкування і пара. Спеціальні праски з парогенератором також поділяються на два види: з вбудованим парогенератором або окремим.

Вибирайте їх за принципом, що ви будете робити частіше гладити або відпарювати.

Підошва також поділяється на декілька видів.

 • Алюмінієва підошва – самий бюджетний варіант. Швидко нагріваються і швидко остигають. Не підходять для тривалого використання і багаторічної експлуатації, тому що через деякий час починають псувати тонкі і м'які тканини.
 • Сталева підошва повільно нагрівається і також повільно остигає. Вона міцніше алюмінієвої, але дуже швидко накопичує пригар, у зв'язку з чим потребує регулярного чищення.
 • Керамічна підошва – непоганий довговічний варіант, з яким потрібно бути гранично акуратними: вона легко ламається, б'ється, дряпається і руйнується, але легко наноситься і швидко нагрівається.
 • Металокерамічна – той самий варіант, що і керамічна, але має більш ударостійкими властивостями і більшою надійністю.
 • Титанова підошва – кращий варіант сучасності. Вона поєднує в собі всі кращі якості, легко наноситься, не пригорає і не псує речі, але коштує дуже дорого.

Для поліпшення якості кожної з підошов виробники використовують тефлонове покриття, яке захищає її від будь-яких впливів. Але незважаючи на те, що завдяки тефлону технічні характеристики підошви поліпшуються, його легко пошкодити, після чого на ваших речах будуть залишатися сліди.

Зверніть увагу на форму підошви: звичайно, вона майже у всіх однакова, різна лише носик – він і буде основним критерієм вибору. Чим вже і зручніше носик, тим простіше пропрасовувати навіть самі важкодоступні місця.

Також варто звернути увагу на розподіл дірочок для пари на підошві, вони повинні бути рівномірно розташовані, а наявність жолобка для більш точного розподілу пари тільки вітається.

Перш ніж вибрати праску, звертайте увагу на його потужність – вище ми представили список найбільш потужних приладів, але купуйте їх тільки тоді, коли абсолютно впевнені в проводці у вашій квартирі або у вас велика сім'ї та великий об'єм речей для прасування.

Якщо ви вибираєте праска, в якому для вас важлива потужність подачі пари, враховуйте, що в класичному варіанті праски вона дорівнює приблизно 20-50 г/хв, а у парогенераторах може досягати 120 г/хв

Чим більше потужність подачі пари, тим швидше і простіше отпариваются великі обсяги речей.

Ємність для води у звичайному прасці зазвичай не дотягує до 300 мл, чого цілком достатньо для разової прасування. В парогенераторах об'єм резервуара досягає 2000 мл, що дуже зручно, адже при великій потужності подачі пари вода витрачається швидко, а великий резервуар дозволяє не переривати роботу.

Довжина кабелю не повинна бути менше 150 див. Більшість виробників зараз роблять стандартну довжину 250 см, так що турбуватися про цієї характеристики немає необхідності.

Також зверніть увагу на додаткові функції: «Антикапля», «Антінакіпь», самоочищення, автовимкнення та інші неабияк спростять вам життя і поводження з праскою.

Відгуки споживачів

Найчастіше слабкі по потужності моделі, такі як дорожні або компактні, купують пари або люди, які приділяють прасування пару днів в місяць. Моделі середньої потужності купують домогосподарки і сім'ї, в яких 4-5 чоловік, а потужні моделі з вбудованими парогенераторами або окремі установки вертикальної прасування беруть або для промислових цілей, або для заміських будинків і таунхаусів, в яких проживає більше 5 осіб.

Відгуки споживачів про найпотужнішому прасці рейтингу Rowenta DW 6020 9245F1 говорять тільки про одне мінусі – незручною горловини резервуара для води, зате модель має важіль подачі пари, що працює в обидві сторони, що підійде як для лівші, так і для правші.

Покупці добре оцінюють модель Philips GC 5036/20 «Azur Elite» завдяки незамінною функції «OptimalTemp» і датчику DynamiQ. Мінусами, виділеними покупцями, є велика вага агрегату, з-за чого складно працювати їм довгий час.

Споживачі моделі Philips GC 4879/00 «Azur Pro» відзначають витікання води при прасуванні, що неприпустимо при обробці білих тканин. У той же час праска справляється з будь-якими видами матеріалів і розгладжує самі неслухняні місця.

Braun 770 TP «TexStyle» призначений для делікатних тканин. Споживачі відзначають, що це дійсно так, але використовувана насадка часто злітає, що робить прасування довгого часу.

Парова станція німецького виробника «Loewe Premium Power Station» не користується такою великою популярністю з-за своєї високої ціни. Незважаючи на це, цей потужний агрегат очищає навіть взуття. За словами покупців, технологія сухого пара значно покращує якість відпарювання, не псує одяг і підходить для різних предметів гардеробу і не тільки, так що вартість моделі виправдана.

SI30K15 покупці готові рекомендувати для бюджетної покупки.

Моделі Redmond RI-C224, Bosch TDA 2325 і Zelmer ZIR 08800 також мають хороші відгуки від покупців. При придбанні таких моделей не чекаєш від них безлічі функцій і відсутність мінусів.

Бюджетні варіанти дуже популярні у покупців. Більшість із них виправдовують себе на їх думку за критерієм ціна-якість. Моделі Polaris PIR 2472, Vitek VT 1229, Scarlett SC-

    Модель Philips GC 1029 засмучує покупців відсутністю кнопки регулювання подачі пари, від цього з'являється велика витрата води і підвищена вологість. Головним достоїнством моделі називають підошвою, яка добре ковзає і не залишає слідів.

    Marta MT 1146, Vitek 1227 і Home-Element HE-IR212 Blue Aquamarine – праски самої дешевої цінової категорії. Покупці відзначають відсутність бажаних функцій, незручність ручки або кріплення кабелю, але за свої гроші це одні з кращих дорожніх варіантів.

    Поради щодо вибору прасок у відео нижче.