Який холодильник краще купити для дому: рада майстра

У даній статті ми поговоримо про те, як правильно вибрати холодильник для дому, щоб він прослужив довго і працював якісно.

Холодильник не можна купити просто глянувши на нього. Кожна побутова техніка потрібно ретельного вибору. Особливо це стосується дорогої техніки. Пошук і грамотний вибір холодильника дійсно того варто. Якщо ви виберете грамотно модель, то вона дозволить полегшити турботи на кухні і працюватиме багато років. Але як правильно вибирати холодильник? Давайте дізнаємося.

На що звернути увагу при виборі холодильника?

Холодильник для будинку

Про те, як вибрати підходящий холодильник, можна знайти купу інформації в інтернеті. Є навіть докладні огляди для багатьох моделей. Але, так як немає якоїсь певної структури легко загубитися і так і не розібратися в радах. Однак, загальний серед усього різноманіття виділити можна. Так, основними параметрами є:

 • Розміри та місткість
 • Розташування, місткість і кількість морозильних камер
 • Як здійснюється розморожування
 • Є чи немає додатковий функціонал

Нижче ми поговоримо більш докладно про цих характеристиках і ви зрозумієте, що вам підійде найкраще.

Чому так важливо вибирати холодильник правильно?

Чому важливо правильно вибирати холодильник?

Сучасні люди отримують вже готову їжу і її треба обов'язково десь зберігати. Ось таку ціну доводиться платити за зручність. Дуже важливо грамотно підходити до вибору холодильника, щоб продукти залишалися свіжими довше і він сам вміщував все необхідне.

Якщо у вас велика сім'я, то маленький холодильник не підійде. Тим більше, що всі продукти мають певні вимоги до температурі, а упаковок не можна лежати щільно, щоб повітря циркулювало без проблем. Краще, щоб корпус був компактним, а також виглядав привабливо, а от всередині було багато вільного місця. Вимог до холодильників дуже багато і кожне з них треба враховувати.

Якщо пристрій вибрати перше-ліпше і невідповідне за обсягом, то доведеться постійно урізати кількість продуктів, а це може бути дуже незручно. Якщо обсяг буде занадто багато, то це також погано, тому що камери часто будуть порожніми, але витрачати енергію будуть. Це також невигідно.

У деяких холодильниках є додаткові функції, але не завжди вони корисні. Приміром, міні-бар. Навіщо купувати таку модель, якщо вона вам не потрібна?

Якщо заощадити на якості, то це може призвести до розтрати нервів, а також витрат на ремонт. Не варто вибирати невідомих виробників, тому що в реальності все зазвичай йде інакше, ніж в рекламі. Якщо ви сумніваєтеся в тому, яку модель краще вибрати, то поради майстрів вам точно будуть до речі.

Як правильно вибрати холодильник для дому: поради майстрів

Отже, майстри рекомендують дивитися на багато характеристики холодильників, щоб зробити максимально правильний вибір під свої потреби і переваги.

Розміри та місткість

Розміри холодильників

Якщо ви вирішили придбати холодильник для дому, то вам варто взяти рулетку і попрацювати з нею перед покупкою. Вибирати місце для установки потрібно дуже ретельно, тому що холодильник повинен залишати вільним прохід, йому потрібна розетка, а дверцят теж потрібен простір. До речі, для деяких холодильників потрібно підключення до водопроводу. Так що якщо ви хочете купити саме такий, то виберіть місце поближче до води.

Фахівці рекомендують вибирати холодильники так, щоб ви враховували розмір кухні і вільний простір. Високі холодильники вибирати не завжди зручно, особливо якщо у вас низький зріст. Так що варто переконатися, щоб вам було зручно діставати до будь полиці. Як варіант, можна вибрати низьку, але при цьому широку модель. Як правило, стандартна висота становить 1,5-2 метри.

Місткість холодильника також відіграє важливу роль. Тут важливо врахувати, щоб продукти лежали не щільно один до одного, а на відстані. Ще ви повинні знати, що холодильники можуть мати одні габарити, але при цьому відрізнятися по місткості.

Для невеликої сім'ї цілком можна вибрати обсяг 180-250 літрів. А ось для сім'ї з 5 осіб цього буде дуже мало і треба звертати увагу на пристрої з місткістю до 350 літрів. А якщо й цього не вистачить, то тоді вже треба вибирати цілий вбудований шафа від 500 літрів.

Холодильні камери

Холодильники, як ми вже говорили, відрізняються за типами і кількістю камер. Давайте розглянемо кожен з них.

Однокамерні

Однокамерний холодильник

Як правило, однокамерний холодильник має лише одні двері. За нею може ховатися одна чи навіть дві камери, одна з яких буде морозилкою. Це хороший варіант для маленьких родин або офісних працівників. До речі, рекомендується вибирати саме такі моделі для дачі.

Морозильні камери теж бувають кількох типів:

 • Без маркування. У таких відділеннях можна зберігати продукти кілька днів
 • Одна зірка. Такі камери вже зберігають їжу протягом 2-х тижнів при температурі до -6 градусів
 • Дві зірки. В даному випадку строк збільшується до 3-х місяців. Температура при цьому складає до -12 градусів
 • Три зірки. Зберігання продуктів строком до одного року при температурі -18 градусів

Багатокамерні

Багатокамерний холодильник

Моделі з двома камерами вже мають окремої морозилкою. У холодильній камері стає більше місця під продукти, які можна розмістити на поличках. Якщо ви виберіть скляні полиці, то проблем з доглядом за ними не буде, зате решітки дають можливість вільно переміщатися повітрю. До речі, у деяких пристроїв допускається різне розміщення контейнерів і полиць, так що можна поімпровізувати.

Дуже часто морозильна камера поміщається над холодильною камерою, але у деяких вона знаходиться знизу. Важливо пам'ятати, що зазвичай нижні володіють більшою місткістю. Це буде зручно тим, хто зберігає багато заморозки.

Ще деякі холодильники дозволяють міняти сторону відкриття дверцят, а це може виявитися дуже корисним, якщо у вас нестандартна кухня або ж просто інакше його розмістити.

У трикамерних холодильників додається ще «зона збереження свіжості». Тут температура тримається в межах від нуля до плюс двох градусів. Тут зазвичай зберігається «скоропорт». Продукти тут довше залишаються свіжими.

Вбудовувані моделі холодильників більше підходять для великих сімей. У них морозильна камера знаходиться збоку.

Найпопулярнішим варіантом з усіх вважається двокамерна модель холодильника з морозилкою внизу і зоною свіжості.

Тип заморожування/розморожування

Типи розморожування холодильників

На сьогоднішній день пропонується два види розмороження — це No Frost, а також краплинна система. Остання вважається найбільш дешевою і не найефективнішою, так що краще від неї відмовитися. Такі морозилки часто залишають вологу на задніх стінках холодильника, а вона потім стікає в піддон і випаровується звідти.

Так що ми розглянемо систему No Frost, яка завдяки своїй зручності набуває все більше прихильників.

Зреді її основних переваг виділяється:

 • Вам не потрібно розморожувати холодильник, щоб прибрати зайвий лід
 • Повітря вільно переміщається всередині і це попереджає поява льоду і інею
 • Продукти зберігаються довго, тому що температура розподілена по камерах рівномірно
 • Конденсат осідає в ванночку, звідки досить зливати рідину пару раз в рік
 • На відміну від крапельної системи, для No Frost потрібно менше енергії

Як бачите, така система значно простіше і практичніше. Якщо врахувати сучасний темп життя, то не дивно, що виробники намагаються вбудовувати в свої пристрої такі технології, які дозволяють полегшити життя.

Ось тільки не варто брати першу-ліпшу модель з системою No Frost. Так, безумовно, така позначка — це дуже добре, але тільки тут може бути багато підводних каменів.

Приміром, є холодильник Hotpoint. У ньому виробники поліпшили представлену систему за рахунок зміни кута нахилу отворів вентиляції. Вони дають кращу циркуляцію і при цьому не впливають на самі продукти. Назва такій системі дали Total No Frost HD.

Ось тільки що ж такого в цьому холодильнику крім системи, яка вже є скрізь? А ось чим. Насамперед, тут є технологія Active Oxygen, що дозволяє усувати все не зовсім гарні запахи, а також попереджати появу бактерій. Таким чином, продукти довше залишаються свіжими. Ще є й інша функція — Super Freeze +. Якщо її активувати, то робота вентиляторів стане швидше, відповідно час заморожування продуктів скоротиться.

Як бачите, не все так просто і в залежності від виробника функції можуть бути різними. Тому вибираючи підходящий холодильник, не варто дивитися тільки на один параметр, враховуйте та інші.

Кількість компресорів

Кількість компресорів

Є й інші плюси, які дають два компресора:

 • Можна відключати камери по черзі. Тобто, щоб помити холодильник, не обов'язково відключати морозилку
 • Незалежна температура. Коли ви відкриваєте двері холодильника, то відновлення температури здійснюється тільки одним компресором

Важливо відзначити, що холодильник може бути з кривошипно-шатунним або лінійним компресором. Багато хто сумнівається, який краще, але тут відповідь однозначна — лінійний. Справа в тому, що він зберігає в продуктах більше корисних речовин.

Однак, є у двухкомпрессорной системи і недоліки, точніше він всього один, але для багатьох може бути істотною — це велике споживання енергії. Це обов'язково треба врахувати при виборі пристрою для дому.

Клас енергоспоживання і рівень шуму

Клас енергоспоживання

Максимальний рівень шуму від роботи холодильника не повинен перевищувати 40 ДБ. Це найбільш відповідний рівень для домашнього застосування.

Холодильника доводиться працювати цілодобово, а тому важливо, щоб він споживав не дуже багато енергії. Найбільш економічними з усіх є моделі класу А Далі вже рівні економічності вище і наступним буде, а за ним С. Є і ще вище, але їх краще не купувати. Такі пристрої будуть споживати дуже багато енергії.

Якщо порівняти класи енергоспоживання, А потрібно на 40% менше енергії, ніж С. Так що різниця очевидна.

Кліматичний клас

Відрізняються холодильники і кліматичних класів. Щоб підібрати його грамотно, потрібно визначити, в приміщенні з якою температурою планується його розмістити. Цей параметр не дуже важливий, але знати про нього варто. Оптимальним варіантом, як правило, є пристрої N-SN.

Важливо розуміти, що якщо ваш холодильник зламається з причини, що ви неправильно визначили кліматичний клас, то по гарантії ремонтувати його не будуть.

Клас морозильної камери

Класи морозильних камер позначаються у вигляді сніжинок і їх значення наступні:

Клас морозильних камер

Додатковий функціонал

Додаткові функції

Наявність додаткових функцій впливає на вартість, а тому обов'язково дивіться на них і вибирайте тільки ті, які вам потрібні.

 • Льодогенератор. Він буває двох типів — це диспенсер під воду або прості вічка під лід. Як правило, така функція є тільки у дуже дорогих пристроїв і їм потрібно водопровід для роботи. Можна віддати перевагу напівавтоматичному варіанту, щоб вручну наливати воду в резервуар. Нехай це не так зручно, але зате коштує менше.
 • Антибактеріальне покриття. Для нього застосовуються іони срібла, а вони, як відомо, попереджають утворення мікробів і бактерій.
 • Суперзаморозка. Цей режим чудово підходить, коли треба що-небудь швиденько заморозити, коли температура ненадовго знижується до -24 градусів. Холодильна камера має подібний режим, коли температура опускається до -2 градусів.
 • Індикатор відкриття дверей. Якщо двері відкриті або нещільно прилягають, то холодильник буде пищати.

Якщо вам потрібна модель на дачу, то намагайтеся вибирати таку, щоб в ній не було додаткових функцій. В такому випадку підійдуть найбільш прості варіанти, в яких функцій буде мало.

Дизайн

Дизайн холодильника

У плані дизайну, вже варто спиратися на свої уподобання. Тут підлаштовуйтеся під інтер'єр своєї кухні. Сьогодні виробники створюють багато різних кольорів, так що завжди можна знайти для себе підходящу.

Підводячи підсумок, слід виділити основні моменти при виборі холодильника:

 • Перш ніж відправлятися в магазин, вирішите, куди ви поставите холодильник. Вам повинно бути зручно ним користуватися
 • Скляні полички значно краще пластикових і доглядати за ними значно легше
 • Ще скло просвічує краще, ніж пластик, а тому шукати продукти в холодильнику простіше
 • Дивіться на якість ущільнювачів під час покупки, щоб вони добре розтягувалися і дверцята добре відкривалася
 • Найбільш оптимальними вважаються пристрої з системою No Frost. За ними простіше доглядати
 • Огляньте холодильник ще в магазині і попросіть консультанта включити його. Це дозволить відразу дізнатися, якісний пластик використовувався для виготовлення
 • Якщо передбачається використання пристрою великою родиною, то придивіться до моделей до 300 літрів
 • Однокамерні холодильники є ідеальним рішенням для дачі. Додому краще купити двох або трикамерний агрегат
 • Заощадити простір допоможе ручка, якщо вона не буде виступати з корпусу, а також вузькі моделі
 • Холодильник не повинен сильно шуміти при роботі. Оптимальний рівень — 40 ДБ
 • Найбільш практичними вважаються варіанти з коліщатками, так як їх можна переміщати

Відео: Як вибрати холодильник? Поради щодо вибору в Огляді від Comfy.ua