2 групи планет Сонячної системи. Чим різняться між собою групи планет Сонячної системи?

Класифікація планет Сонячної системи, подібності та відмінності груп.

Сонячна система є досить складною і складається з двох груп планет. У центрі системи знаходиться величезна яскрава зірка — Сонце, навколо якої відбувається обертання інших об'єктів. У цій статті ми розповімо про дві групи планет, і розглянемо їх основні відмінності.

Класифікація планет Сонячної системи

Групи:

  • Земна група. Справа в тому, що ближче всього до Сонця знаходяться планети земної групи, тому що вони володіють невеликою масою і розмірами, але досить високою щільністю. В основі цих планет кремнієві сполуки, а також залізо. В основному всі вони мають залізне ядро, і інші більш віддалені шари. В цілому, можна сказати, що їх поверхня тверда, а супутників у планет зовсім небагато, їх всього 4. А температура на цих планетах найвища, тому що спостерігається мінімальна віддаленість від Сонця. До цієї групи відносять Марс, Венеру, Землю і Меркурій.
  • Другу групу планет складають гіганти. Їх часто називають крижаними гігантами або газовими. Справа в тому, що їхня атмосфера істотно відрізняється від планет земної групи. При цьому розміри планет гігантів просто величезні. У них є 98 супутників, і більш сильне магнітне поле, ніж у планет земної групи. В основному складаються ці тіла з різноманітних газів, таких як метан, аміак, вуглекислий газ. Можна сказати що їх поверхня не є ні твердої ні рідкою. Бо газ має різну щільність, в залежності від віддаленості від центру. До цієї групи відносять Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун.

Такий поділ обумовлено різною віддаленістю від Сонця, фізичними властивостями і масою небесних тел. При цьому між планетами земної групи та гігантами є кільце з астероїдів і космічний пил, яка як би розділяє дві групи.

Схема

Чим різняться між собою дві групи планет Сонячної системи?

Утворилися планети гіганти завдяки взаємодії газових мас з космічним пилом. Найцікавіше, що як раз твердих включень, таких як силікати і залізо, на планетах гігантах практично немає. Їх міститься мала кількість. В основному гіганти представляють собою не що інше, як крижані кулі, утворилися з-за стиснення газів. Життя на таких планетах практично неможлива через структури і відсутність придатних для життя умов.

Справа в тому, що найбільш наближеними до Землі, є планетою земної групи. Тому вони мають тверду поверхню, а також складаються із з'єднань кремнію і заліза. При цьому атмосфера істотно відрізняються від земної.

Приблизна схема

До якої групи відноситься Плутон?

Однією з планет Сонячної системи, яка не відноситься ні до однієї групи, є Плутон. Тому як він не зовсім обертається навколо Сонця. У цієї планети є супутник Харон. Таким чином виходить якась взаємозв'язок між Плутоном і Хароном. Спочатку вважалося, що поруч з Плутоном немає ніяких небесних тел. Але в 1990 році, за допомогою потужного телескопа була виявлена невелика опуклість на поверхні Плутона.

З часом стали розглядати цей феномен і виявили, що Плутон і Харон — це абсолютно різні планети, які знаходяться на відносно невеликій відстані один від одного. При цьому вони рухаються відносно один одного, спостерігається взаємозв'язок цих двох планет. З тих пір Плутон став вважатися планетою земної групи, а карликовою планетою. Це стало можливим в 2006 році, коли проводилися масштабні дослідження планет Сонячної системи.

Плутон і Харон

При цьому було встановлено, що маса Харона не набагато менше маси Плутона. Центр ваги цієї бінарної системи знаходиться не в області якийсь з двох планет, а десь посередині, тобто між цими планетами. Дослідження, проведені в 2012 році доводять, що Плутон і Харон рухаються відносно один одного, в якомусь своєрідному танці. Таким чином це бінарна система, яка працює один для одного. У цьому симбіозі два тіла взаємопов'язані.

У 2006 році не прийняли поняття подвійної планети, тому називати так Плутон і Харон не варто. Таку назву можна вважати неофіційним, тому ця інформація не входить в перелік затвердженої класифікації. Якщо пізніше буде доведено взаємозв'язок цих систем, яка є унікальною і єдиною в Сонячній системі, то Плутон і Харон будуть вважати подвійною планетою. На поверхні Плутона міститься азот і водень, а також сполуки аміаку. При наближенні Плутона до Сонця, атмосфера стає газоподібної. При віддаленні вона замерзає, випадає своєрідний осад. Атмосфера на Плутоні не придатна для життя.

Харон

Як бачите, з винаходом нових технологій і вивченням в області астрології, знання стають ширшими. Тому класифікація планет Сонячної, а також іншої систем змінюється. Можливо через певну кількість часу наша планета теж буде вважатися якоюсь особливою, і не входити в Сонячну систему.

ВІДЕО: Групи Сонячної системи