Міксоматоз у кроликів: як виявляється, чим лікувати? Міксоматоз у кроликів: чи можна їсти м'ясо?

Можна їсти м'ясо кроликів, хворих міксоматозом?

Міксоматоз — це небезпечна недуга, що вражає кроликів. Найцікавіше, що ця вірусна хвороба дуже погано піддається лікуванню. Захворювання ділиться на дві форми: це набрякла і вузликова. Вузликову форму можна лікувати, набрякла дуже важко піддається лікуванню. Кролики практично приречені на смерть. У статті ми розповімо, чи можна вживати м'ясо хворих тварин.

Види міксоматозу у кроликів

Набрякла форма проявляється виникненням на тілі тварини шишок, всередині яких накопичується якась рідина. У тварини може бути протягом, виділення слизу з носа. Погіршується апетит. Приблизно протягом 10 днів тварина помирає. Варто відзначити, що як тільки ви зазначили подібні ознаки захворювання, хворих тварин варто відокремити, влаштувати карантин. Всім іншим тваринам зробити щеплення. Це буде перешкоджати поширенню вірусу.

Вузликова форма міксоматозу є менш небезпечною, і при правильному лікуванні її вдається повністю вилікувати. Приблизно половина кроликів, які страждають вузликової формою, виживають. Також характерним для захворювання нежить, хрипи, зниження апетиту. Приблизно півтора місяця триває протягом недуги. Необхідно робити кролику уколи, які сприяють розсмоктуванню вузликів. Приблизно протягом 11 днів розвиваються симптоми, тобто триває інкубаційний період. Після цих 11 днів кролик втрачає апетит, не п'є воду, нічого не їсть. Крім цього погано реагує на дотики, а також на шум. При гарній терапії кролик цілком може вижити. Після одужання не залишається ніяких ознак захворювання.

Міксоматоз

Як лікувати міксоматоз у кроликів?

Досвідчені ветеринари, для запобігання розвитку хвороби, радять людям, які вирощують кроликів, робити щеплення, тобто вакцинацію проти міксоматозу. Вона проводиться тоді, коли вага кролика досягає 0,5 кг. Повторна вакцинація проводиться через 2 місяці, потім через кожні 6-8 місяць. Варто зазначити, що ніхто не дасть 100% гарантії, що після вакцинації ваш кролик не захворіє.

Але все ж ризик розвитку міксоматозу у вакцинованих тварин у багато разів нижче. Основна проблема в тому, що міксоматоз перші кілька днів практично ніяк себе не проявляє. Він стає помітним після того, як кролик перестає їсти, у нього на тілі з'являються пухлини, рани, а також тече з носа. Але зазвичай в таких випадках лікування проводити вже досить пізно. Навіть досвідчені ветеринари не беруться за лікування таких тварин, тому що вони приречені на смерть. Тому будьте дуже уважні по відношенню до своїх тварин і контролюйте їх стан.

Міксоматоз

Як тільки ви помітите, що тварина відмовляється від води і їжі, бийте на сполох. Вилікувати міксоматоз можна за допомогою сильних антибіотиків, а також імуномодулюючих препаратів, які стимулюють поліпшення імунітету. Крім того, часто тваринам призначаються краплі в ніс, для того щоб полегшити носове дихання.

Хворих тварин переводять в карантинне приміщення, і навіть після лікування, ще протягом трьох місяців, витримують в умовах карантину. Якщо ви не долечите захворювання, то через кілька днів воно може повернутися. Існують варіанти, що кролик може померти навіть через 2-3 дні після появи перших симптомів. Найчастіше для лікування міксоматозу використовують уколи, такі як Байтрил, а також Рінгер.

Міксоматоз

Міксоматоз у кроликів: чи можна їсти м'ясо?

В основному, всіх людей, які тримають кролів, хвилює питання, чи можна вживати в їжу таких тварин? Справа в тому що міксоматоз для людини є абсолютно небезпечним, він не передається людям. Багато вважають, що м'ясо можна вживати, досить вимити його в холодній воді, а також замочити або замаринувати. Але існує й інша категорія людей, які вважають, що подібне м'ясо вживати в їжу категорично не можна. Тому що неясно, як вірус може повести себе в людському організмі, можливо він мутує, що стане причиною розвитку якогось нового, іншого захворювання.

Ще однією причиною, по якій не варто вживати таке м'ясо в їжу, є те, що самі тварини виглядають дуже непривабливо. Вони з пухлинами, тому навряд чи хтось захоче взагалі вживати в їжу таке м'ясо. Рекомендується тварин, які померли, спалювати і повністю проводити дезінфекцію в сараї, де водяться кролики. З усього вищеописаного можна сказати, що м'ясо хворих міксоматозом є дозволяється, тому що воно не є небезпечним для людини. Має значення гидливість, тому якщо ви належите до бридливим людям, які турбуються про власне здоров'я, не рекомендуємо вживати в їжу таке м'ясо.

Вакцинація

Як бачите, міксоматоз набагато простіше запобігти, ніж займатися його лікуванням. Тому що дуже складно в великих господарствах, де є велика кількість тварин, звернути увагу на те, що кролики себе якось неправильно ведуть або погано їдять. Відповідно рекомендуємо робити щеплення, це суттєво знизить ризик зараження міксоматозом, і тоді не доведеться думати, куди подіти це м'ясо.

ВІДЕО: Міксоматоз у кроликів