Можна возити дитину на передньому сидінні автомобіля? З якого віку можна їздити на передньому сидінні?

Багатьох автомобілістів з дітьми турбує питання з приводу установки дитячого автокрісла на передньому сидінні. Чи можна це робити і з якого віку? Давайте дізнаємося.

Часто водії, навіть з великим досвідом, не можуть точно відповісти на питання з приводу перевезення малечу на передньому сидінні. По суті, питання зовсім не складний і вирішити його просто. Досить заглянути в ПДР. Вони стверджують, що перевезення допускається на будь-якому сидінні. Однак, в залежності від віку є деякі особливості перевезення.

Зі скількох років можна возити дитину на передньому сидінні?

Дитина на передньому сидінні

До семи років діти в обов'язковому порядку перевозяться в автокріслі, незалежно від того, спереду він сидять або ззаду. Починаючи з 7 до 12 років також використовується крісло, але потрібно пристібатися вже простими ременями.

Чи варто встановлювати автокрісло на переднє сидіння?

Так, безперечно, правила допускають перевезення дітей на передньому сидінні, але варто відключити подушку безпеки, тому що при її активації дитина може отримати серйозні травми.

Незважаючи на дозвіл, водії дотримуються думки, що за сидінням водія найкраще місце. Ось тільки фахівці з цим не згодні і вважають, що найкращим місцем є центральна. А ось переднє зараховано до класу найбільш небезпечних, але в ПДР це не відображається.

Класифікація дитячих автокрісел

Дитяче автокрісло

Таким чином, сидіння відрізняються за видами. Як правило, поділ здійснюється за вагою та віком.

 • Діти до року, до 10 кг. У такій ситуації на сидіння встановлюється автолюлька, де дитина розташований горизонтально. Особливих обмежень по її установці не пропонується, але її конструкція не дозволить встановити спереду.
 • Діти до 1,5 років, до 13 кг. Для них використовується крісло-кокон. Його можна ставити на будь-яке сидіння, але відносно дороги, вона завжди повинна бути розташована задом.
 • Діти від 9 місяців до 4 років, до 9-18 кг. Для дітей постарше вже встановлюється автокрісло. Взагалі, рекомендується ставити його спиною до дороги, але на практиці батьки роблять навпаки. Хоча, це теж не вважається порушенням.
 • Діти 6-12 років, до 22-36 кг. Перевезення здійснюється в автокріслі, а пристібати дитину потрібно звичайним ременем безпеки. Коли дитина досягає 12 років, то йому вже можна їздити без автокрісла, хоча можна його залишити. Якщо крісло прибирається, значить повинна бути назад включена подушка безпеки.

Установка дитячого автокрісла на переднє сидіння: переваги

Крісло встановлено правильно
 • Хороший огляд. Спереду малюкам подобається сидіти більше і примх менше, тому що вони бачать усе, що відбувається навколо
 • Зручність для батьків. Якщо батькам доводиться їздити одному з дитиною, то йому простіше буде за ним спостерігати і реагувати на прохання
 • Додаткове місце. Якщо в сім'ї троє дітей, то одне крісло доводиться ставити спереду, тому що тому воно не вміститься
 • Менше заколисування. Спереду дітей менше заколисує і їхати комфортніше

Як встановити автокрісло на переднє сидіння: особливості

Перш ніж встановлювати автокрісло в автомобіль, потрібно врахувати деякі особливості.

 • Відключення подушки безпеки. Ця умова має дотримуватися обов'язково. Швидкість розкриття подушки — 300 км/год. Так, дорослому це тільки на благо і він може відбутися лише синцями, а от дитина може виявитися травмованим. До речі, бували навіть випадки летального результату. Так що не варто нехтувати цим правилом.
 • Перевірте огляд у бічному дзеркалі. Автокрісло не повинно обмежувати ваш огляд. Деякі моделі відрізняються високими спинками, так що обов'язково перевірте огляд перед тим, як їхати.
 • Переднє сидіння рухайте максимально назад. Це дозволить безпечно розташувати крісло і відкрити собі огляд.

Як відключити подушку безпеки?

Відключення подушки безпеки

Щоб зрозуміти, чи можна вимкнути у вашому автомобілі подушку безпеки, вивчіть інструкцію до автомобіля. Якщо таке не передбачено конструкції, то тоді і встановити крісло спереду не можна. І тут не посперечаєшся.

Як правило, відключення подушки доступно кількома способами:

 • Замок з перемикачем. Застосовується у багатьох автомобілях сучасного виробництва. Зазвичай на стороні пасажира є замок, куди можна вставити ключ. Коли подушка буде відключена, то про це буде сигналізувати спеціальна лампочка.
 • Ручне перемикання. Є в не такому вже й великому кількості машин. Як правило, розташовується в бардачку або на приладовій панелі.
 • Автоматичне відключення. Ця опція зустрічається нечасто і переважно у дорогих авто. При установці, крісло подає сигнал в систему автомобіля і подушка автоматично блокується. Відразу ж активується лампочка для контролю системи.
 • Бортовий комп'ютер. Подушка вимикається за допомогою меню і для цього є спеціальна опція на дисплеї. Поки що ця система рідкісна і зустрічається в новітніх автомобілях.
 • Відключення через автосервіс. Якщо у вас старе авто, то відключити подушку можна в автосервісі, коли інші варіанти не дозволяють цього зробити. Головний недолік в тому, що самому включити подушку не вийде, а це говорить про те, що дорослі на передньому сидінні будуть в зоні ризику.

Бічну подушку відключати не потрібно. Вона для дитини зовсім не небезпечна і навіть навпаки, захищає його. Головне, не дозволяйте малюкові спиратися ліктем на двері або вікно.

Яке місце в салоні найбезпечніше для установки дитячого автокрісла?

Як ми вже говорили, особливої ролі не грає, куди конкретно ви поставите автокрісло, так що можете робити це як вам зручно. Однак, врахуйте, що спереду місце вважається найнебезпечнішим з цим навіть не посперечаєшся. Ззаду малюк захищений хоча б кріслом водія, а от в центрі для нього місце найзручніше і найоптимальніше, тому що і огляд не закритий і висока безпека.

Відео: Як встановити автолюльку в машину?