ПОСЕРЕДИНІ або ПО СЕРЕДИНІ — як писати: правила правопису. ПОСЕРЕДИНІ — як пишеться разом чи окремо?

У даній статті ми з'ясуємо, як правильно писати ПОСЕРЕДИНІ або ПО СЕРЕДИНІ.

Люди часто задають питання з приводу того, як писати ті чи інші слова. Сьогодні ми поговоримо про написання слова «посередині».

Як пишеться ПОСЕРЕДИНІ або ПО СЕРЕДИНІ — разом чи окремо?

Посередині або По середині

Написання слова «посередині» можливо різними способами і тут багато що залежить від умов використання та контексту. Наприклад, написання допускається, коли до нього можна поставити питання — де і як. Якщо говорити простіше, то коли «посередині» виступає як прислівники.

— Він іде (де) посередині.

Ще воно може виступати в якості приводу і тоді питання задаватися не буде, але написання при цьому все одно залишиться злитим:

— Посередині аркуша намальована лілія.

— Посередині читання вимкнулося світло.

Окремо слово буде вживатися, якщо доречно поставити питання — «чому?». Тоді воно буде виступати в якості іменника з прийменником:

— Йти по середині лінії.

Ще в представленому варіанті між словом і прийменником допускається використання додаткового слова, тобто можна більш точно сказати — «по самій середині».

Для правильності написання важлива і смислове навантаження. Від неї багато в чому залежить, як саме буде вживатися слово. Якщо потрібно підкреслити саме слово «середина», то тоді вживання буде роздільним:

— Машина їде по середині дороги.

У першому прикладі слово виділяє саме середину.

Написання слова «посередині» завжди викликає питання, бо допускається різне його вживання. Однак, перевірити написання дуже легко — достатньо поставити до нього питання або спробувати вставити слово після прийменника.

Відео: Відеоурок по російській мові «Злите, роздільне і дефисное написання прислівників» (6 клас)