Возлюби ворога свого, як самого себе: значення заповіді. Страждання Ісуса Христа за наші гріхи, святі, що є явним взірцем любові і чесноти, «Камо грядеши». Чому нам так важко любити наших ворогів? Як простій людині навчитися прощати св

Питання про любов до ближнього актуальне здавна. У даній статті мова піде про любов до ворогів своїх.

Як можна любити людину, якого вважаєш ворогом? Ненавидіти і бажати йому всіх бід дуже просто, а от любити навпаки дуже складно. Але якщо заглянути в історію, то можна побачити не один приклад дотримання даної заповіді.

Возлюби ворога свого, як самого себе: значення заповіді

Син божий Ісус Христос, народжений на землі непорочною дівою Марією залишив нам багато заповідей. Дотримуючись їх, ми отримуємо можливість здобути милість божу і потрапити в його царство. Крім того, що Ісус заповідав нам, що великий гріх вбивати, красти, лжесвидетельствовать, змінювати чоловікові і дружині, існує одна дуже мудра, яку важко зрозуміти і прийняти.

Любов до ближнього

Христос навчав нас любити ворогів, тих хто проклинає благословляти тих, хто ненавидить робити добро, за тих хто нас ображає щиро і з вірою молитися. Тоді ми будемо синами Отця нашого Небесного, бо Він наказує сонцю Своєму сходити над злими і добрими і посилає дощ на праведних і не безгрішних. Сенс цієї заповіді глибокий і в той же час майже незрозумілий простій людині.

Страждання Ісуса Христа за наші гріхи

До наших днів збереглося святе письмо, Біблія. Складається книга з двох частин: старого і нового завіту. У старому завіті розповідається, як сам Господь являвся деяким мирянам у різних образах і давав настанови, посилаючи ознаки.

Ісус страждав за нас

У новому завіті представником Господа на землі є його син Ісус Христос, посланий на землю, щоб прийняти страждання заради спокути людських гріхів. Хтось вірить в сина божого і пішов за ним виконуючи настанови, але були і такі, які поглумилися над ним. Ісус був розіп'ятий на хресті, і прийняв страшні муки, але не прокляв своїх ворогів.

Історичний роман «Камо грядеши»

Польський письменник Генрік Сенкевич у своєму романі описує, як злий Хилон обумовлює християн у здійсненні підпалу і видає їх владі. Але замучений, спалюється на стовпі християнин пробачив Хилона. Після чого той, приголомшений висотою його духу, сам увірував в Ісуса і пішов заради нього на страждання.

Святі, що є явним взірцем любові і доброчесності

Святий Андрій, над яким насміхалися перехожі, штовхали його і обплювали побачили, що демони записують імена його кривдників. Юродивий почав старанно молитися, тим самим стер ці записи. Він сказав, що ублагав Господа не карати кривдників, тому що вони не розуміють, що творять.

Тетяна

Ще один приклад чесноти і поблажливість до ворогів явила свята мучениця Тетяна. У відповідь на свої муки вона молитвами впросила, щоб Господь не карати її истязателей, а дав їм пізнати правду. Після чого кривдники побачили Тетяну в оточенні чотирьох ангелів і усвідомили, як гидко надійшли. Вони попросили у Святий прощення і завдяки її щирій молитві стали християнами.

Що таїть у собі заповідь « Люби ворога свого, як самого себе»?

У чому ж таки полягає сенс цієї заповіді? Все дуже просто:

  • Якщо вас хтось образив не проклинайте цієї людини і не бажайте йому зла.
  • На зло спрямоване проти вас відповідайте добром, як би не було складно це зробити.
  • Моліться за своїх ворогів, щоб Господь простив їм їхні гріхи.
  • Пам'ятайте, що в житті все відбувається за принципом бумеранга. Камінь кинутий вами в чиюсь сторону до вас і повернеться.
  • Спрямовуючи свій гнів у бік образив вас людини ви піддаєте покарання понад не тільки його, але і себе. Не прощаючи своїх образ ви стаєте таким же злим людиною, як і ваш ворог.
  • Тільки щиро молячись Господу і просячи у нього пробачення за образив вас можна заслужити царство небесне.

Заповідь на перший погляд зрозуміла, але насправді важко здійсненне.

Чому нам так важко любити наших ворогів?

Людська душа багатогранна, ми можемо любити і ненавидіти, прощати і карати, бути добрими і жорстокими, показувати своє роздратування і злість. В силу різних обставин під впливом різного роду ситуацій ми висловлюємо свій душевний стан по-різному.

Якщо навколо світить сонце, співають пташки, то і на душі світло і спокійно. В такі хвилини хочеться радіти життю і дарувати добро всім оточуючим. Але якщо, щось не складається, неприємності на роботі і в сім'ї, то ми стаємо дратівливими і готові зірвати зло на першому зустрічному. А якщо в такі хвилини ще хтось накричить, штовхне або нахамили, то у відповідь ми ведемо себе точно також, відповідаючи грубістю на грубість.

Як простій людині навчитися прощати своїх ворогів?

Якщо вдуматися в сенс заповіді стає зрозуміло, що в будь-якій ситуації треба контролювати свої емоції. Якщо кожен з нас стане хоч трішки добрішими і терпиміше ми зможемо змінити світ в кращу сторону. Припиняться війни, де люди вбивають один одного, брат зраджує брата, син піднімає руку на батьків, які дали йому життя і виховали.

Відроджуйте любов

Якщо людина вам чимось неприємний краще уникайте спілкування з ним, але ні в якому разі не проклинайте його навіть в душі. Будь прокляття повернеться до вас бідою. Давайте любити та поважати один одного і самих себе. Нехай зло назавжди піде з нашого життя.

Відео: Як любити своїх ворогів?