Який орган в людському тілі найбільший? З чого складається найбільший орган, які функції виконує? Цікаві факти про самому великому органі людини

Чи знаєте ви, який найбільший орган у людини? Давайте дізнаємося разом.

Людське тіло – це єдиний механізм, що складається з різних деталей – органів. Кожен з них виконує певну роботу, завдяки чому і забезпечується безперебійне функціонування всього організму.

Який же з наших органів найбільший і найважливіший? Давайте уважно вивчимо це питання.

Який орган в людському тілі самий великий, з чого він складається?

Найбільший за площею і масою орган – це наша шкіра. Напевно, багато хто навіть не підозрюють про те, що шкіра – це теж орган (такий же, як, наприклад, легені, серце). Тим не менш, це саме орган (хоча і знаходиться зовні організму), до того ж – самий великий як по площі, так і по масі стосовно загальної ваги тіла. Адже якщо суто гіпотетично, відокремити шкірний покрив від тіла і розкласти його на плоскій поверхні, то він може зайняти близько 2 м2 площі, а його вага становить приблизно 1/5 від всієї людської маси.

Слід зазначити, що унікальність шкіри цими визначними параметрами не обмежується: кожна людина може похвалитися своїми індивідуальними шкірними особливостями – відтінком, рівнем вологості, щільністю і жирністю.

Шкіра

Усі хребетні покриті шкірою для захисту від несприятливих факторів зовнішнього середовища, а також для участі у всіляких функціях типу підтримання потрібної температури тіла, обмінних процесів, дихання тощо.

Складається шкіра з трьох шарів:

 • епідермісу — такий собі стоп-контроль для хвороботворних бактерій і грибків і страж пружності (містить ороговілі мертві клітини)
 • дерми — зверху покрита сполучною тканиною, знизу – розташовані колагенові волокна (містить кровоносні судини і нервові волокна, що відповідає за реакцію на механічний вплив, температуру, больові відчуття і так далі, забезпечує гнучкість, так і чутливість)
 • підшкірно-жирової клітковини – підшкірний жир (захищає залози – сальні і потові, а також коріння волосинок).
Будова

Які функції виконує найбільший орган людини?

Шкіра – це орган, який працює в режимі багатозадачності:

 • Є активним учасником водно-сольового обміну (забезпечує виведення продуктів обміну, шкідливих і непотрібних організму речовин).
 • Представляє один з органів чуття – дотик (за допомогою якого ми взаємодіємо з навколишнім світом).
 • Захищає людське тіло від безлічі небезпек (ультрафіолету, бактерій, вірусів, мікробів, хімічних елементів, а також механічних пошкоджень).
 • Іміджева складова (станом і зовнішнім виглядом шкіри судять про наше здоров'я і привабливості).
Функції
Функції

Цікаві факти про шкіру

 • 1 см2 шкіри містить 5 тис. сенсорних точок, 6 млн. клітин, 100 потових і 15 сальних залоз.
 • Різниця в товщині шкіри у однієї людини може досягати 4 мм (до 5 мм – на підошві та до 1 мм – на столітті).
 • Протягом життя людина в середньому втрачає близько 18 кг шкіри (стара – відмирає і відлущується, а нова наростає). Щохвилини ми втрачаємо в середньому 40 тисяч мертвих клітин шкіри.
 • Колір людської шкіри (а також очей і волосся) залежить від кількості меланіну, що виробляється організмом.
 • На шкірному покриві людини розташовується від трьох десятків до п'ятисот родимок (пігментних новоутворень, кількість яких залежить від довжини теломерів – частинок хромосоми).
 • Веснянки з віком бліднуть і практично повністю зникають до сорокарічного віку через зниження кількості вироблюваного меланіну.
 • Піт, який виступав на шкірі, оберігає наше тіло від критичного перегріву. Не потіють лише губи і частково – статеві органи. За добу людина може втратити у вигляді поту до 3 л рідини.
 • Протеїни відповідають за еластичність, молодість і вологість шкіри.

Відео: Найбільший орган людини