Який затоку на Байкалі найглибший?

Краса Байкалу тримає першість вже багато років. Давайте дізнаємося про найглибших його затоках.

Женевська конвенція сформулювала поняття «залив» — явно виражена западина біля берега, такої величини порівняно з розмірами гирла, щоб води бухти практично зі всіх боків обрамляла суша. Затока прикритий узбережжям від вітру з будь-якого боку.

Який затоку на Байкалі найглибший?

На Байкалі шість затонів значних розмірів.

Найбільший — Баргузинский, площею 725 км2.

Затока

Баргузинский затока також є найбільш глибоководним — його дно знаходиться на відстані 1 км 284 м від поверхні води. Це один з найбільш мальовничих заток на Байкалі — він «врізається» в материк майже на 30 км, ширина між крайньою південною точкою мису Нижнє Узголів'я і мисом Хрестовий, становить приблизно 20 км. Тут затон заглиблений приблизно на кілометр, далі рівень дна піднімається вище, і в районі гирла річки Баргузин, стає рівним 1 м.

Затока

За рівнем глибини найбільші байкальські бухти розташувалися в дещо іншому порядку. Після Баргузинського затоки за списком слід також Чивыркуйский, з глибиною до 10 м, за ним — Провал, найбільша глибина якого становить 6 м, потім Мухор – 4-5 м, Посольський (найглибше місце — 3,5 м) і завершує список мілководна затока Черкалов, чия глибина не перевищує 1 м.

Відео: Затока Баргузинский