Кип'ятіння білого і кольорового білизни для відбілювання, видалення плям і дезінфекції в домашніх умовах: способи, правила, поради, рецепти. Як і в чому кип'ятити дитячі речі в каструлі на плиті? Скільки хвилин кип'ятити білизну для відбілювання та дезінф

Різні способи кип'ятіння кольорових та білих речей.

Зміст

Кожна господиня знає, як би ретельно не стиралися речі, з часом вони неминуче втрачають свою білизну і яскравий колір. І справа тут не в тому, що людина виставляє не той режим прання або використовує поганий порошок. Як би прикро не було це визнавати, але після самої ретельної прання у волокнах тканин завжди залишається невелика кількість пилу і бруду.

Саме тому періодично всі свої улюблені речі треба піддавати кип'ятіння в спеціальних розчинах. Ця проста процедура допоможе позбавити одяг, постільна білизна та рушники від усього того, що накопичилося в волокнах тканини, поверне їм свіжість і що найголовніше, продезинфікує. Про те, як правильно кип'ятити білизну ви дізнаєтеся з нашої статті.

Кип'ятіння білого білизни для відбілювання та видалення плям: способи, правила, поради

Кип'ятіння білизни білого

Якщо ви любите носити білі речі, то напевно знаєте, як важко відпираються від них різні плями. Як правило, для того щоб річ знову стала чистою, її доводиться прати пару раз. Але все ж, якщо ви спробуєте прокип'ятити біле білизна, то побачите, що домогтися такого ж ефекту можна за менший термін.

Що стосується способів кип'ятіння подібних речей, то в цьому випадку краще всього використовувати готові відбілюючі засоби, або ж додавати у воду хлорку і звичайну соду.

Отже:

 • Кип'ятити білі речі можна тільки в емальованих або нержавіючих каструлях. Якщо ви будете використовувати для цих цілей, наприклад, алюмінієві ємності, то в процесі термічної обробки вони окислятся і у ваших речей з'явиться темний відтінок.
 • У разі якщо на білизні є яскраво виражені плями, то їх краще всього спочатку запрати, використовуючи господарське мило, і тільки після цього переходити безпосередньо до кип'ятіння.
 • Також пам'ятайте, що під час кип'ятіння в каструлі не повинно бути багато речей. Якщо ви закладете їх більше, ніж треба, то білизна вивариться нерівномірно і в результаті на білих речах залишаться жовті розводи. З цієї причини буде краще, якщо на 10 л води ви будете закладати максимум 1.5 кг білизни.

Кип'ятіння кольорової білизни для відбілювання, видалення плям: способи, правила, поради

Кип'ятіння кольорової білизни

Якщо говорити про кип'ятінні кольорової білизни, то в цьому випадку можна використовувати будь-які мильні і дезінфікуючі основи, звичайно ж, без відбілюючого ефекту. З цієї причини для виварювання подібних речей категорично не можна використовувати хлорку, білизну і готові відбілюючі склади.

Краще всього в цьому випадку буде найбільш простий спосіб кип'ятіння, при якому використовується мильний розчин. Також для дезінфекції та виведення плям з яскравого одягу можна використовувати сіль, пральний порошок, миючий засіб для посуду і соду.

Поради щодо кип'ятіння кольорової білизни:

 • Перед тим, як відправити речі на кип'ятіння, обов'язково їх розсортуйте. Взагалі, намагайтеся закладати в каструлю білизна однієї колірної гами. В цьому випадку навіть якщо якась річ і злиняє, це ніяк не відіб'ється на решті одязі.
 • Пам'ятайте, що в одному розчині можна виварювати тільки одну порцію білизни. Навіть якщо вам здається, що рідина в ємності не дуже сильно забруднена, злийте її і приготуйте нову порцію кошти. У випадку якщо ви закладете речі вже використану рідину, то не зможете позбавитися від зайвої бруду і точно не оновіть колір.
 • Також не забувайте, що кольорові речі в процесі кип'ятіння треба обов'язково перемішувати, використовуючи для цього дерев'яні щипці. Це потрібно робити для того, щоб у підсумку річ мала рівномірний колір.

Кип'ятіння білого і кольорового білизни для дезінфекції: способи, правила, поради

Кип'ятіння білого і кольорового білизни для дезінфекції

Відразу ж хочеться сказати, що кип'ятіння саме по собі є способом дезінфекції, тому якщо ви прокип'ятіть білизна в найпростішому мильному розчині, то зможете позбутися бактерій і пилових кліщів. Правда, ви повинні пам'ятати, що для того щоб речі продезинфицировались, вони повинні знаходиться в окропі не менше години. Цього часу буде достатньо, щоб висока температура вбила бактерії таких грізних хвороб, як туберкульоз, гепатит та абсолютно всіх дитячих захворювань.

Дезінфікувати речі ви можете наступними способами. Якщо це біле білизна, тоді використовуйте відбілювач або суміш соди і лимонного соку. У випадку якщо ви хочете привести в порядок кольорові речі, тоді віддавайте перевагу борної кислоти або все того ж господарського мила і соді.

Поради щодо дезінфекції білизни:

 • Перед тим, як відправити речі на дезінфекцію, обов'язково максимально добре струсіть. Видаливши всю зайву пил, ви прискорите процес очищення.
 • Пам'ятайте, що дезінфікувати кип'ятінням делікатні речі треба дуже обережно. Так як їх можна кип'ятити не більше 30 хвилин, то спочатку вам треба буде потримати таку білизну в холодному дезінфікуючому розчині, а потім вже виварювати.
 • Якщо ви використовували для дезінфекції відбілювач або хлор, тоді після термічної обробки обов'язково прополощіть річ не менше трьох разів. А ще краще закладіть її в машинку автомат і прополощіть її механічним способом.

З чим краще кип'ятити білизну для відбілювання та видалення плям і дезінфекції?

Засоби для кип'ятіння білизни

Хоча зараз у магазинах можна знайти величезну кількість відбілюючих засобів, використовувати їх для кип'ятіння не завжди можна. Наприклад, вони категорично не підходять для дезінфекції делікатних і тонких за структурою тканин. Річ вони, звичайно, освіжати і відбілять, але настільки сильно зашкодять волокна тканини, що після висихання на деформується.

Зважаючи на це, якщо ви не хочете ризикувати, тоді кип'ятіть білизна простими й зрозумілими засобами, якими користувалися наші мами і бабусі. Правда і в цьому випадку вам обов'язково треба враховувати білі або кольорові речі ви будете виварювати. Якщо ви плануєте привести в порядок білі речі, тоді можете сміливо додавати у воду ацетилсаліцилову кислоту, білизну, лимонний сік, харчову соду або перекис водню.

В разі якщо ви будете приводити в порядок кольорові речі, тоді можете використовувати абсолютно всі миючі засоби (господарське мило, пральний порошок, миючий засіб для посуду), гірчичний порошок, сіль, нашатирний спирт або борну кислоту.

Скільки хвилин кип'ятити білизну для відбілювання та дезінфекції?

Кип'ятити білизну треба не менше години

Існує думка, що чим довше кип'ятити білизну, тим кращий результат можна отримати. Насправді ж, така думка помилкова. Більш того, якщо ви передержите річ в окропі, то навіть сама щільна тканина почне деформуватися. Зважаючи на це, буде краще, якщо ви будете кип'ятити білизну з урахуванням його колірної гами і щільності матеріалу.

Отже, якщо ви будете очищати речі, які вже не раз піддавалися вывариванию, тоді можете кип'ятити їх 120 хвилин. В разі якщо ви будете вибілювати і дезінфікувати біле білизна, то тримати його на плиті треба буде не більше 60 хвилин. Що стосується одягу з делікатних матеріалів, то її треба кип'ятити не більше 30 хвилин.

На перший погляд, може здатися що цього часу буде мало для того, щоб річ знову стала ідеальною. Але не треба забувати, що після закінчення вищевказаного часу ви вимкніть плиту і залишите одяг в мильному розчині практично до повного охолодження. А поки вона буде перебувати в рідині, триватиме процес її очищення та дезінфекції.

Кип'ятіння білизни з рослинним маслом: рецепт

Кип'ятіння білизни з рослинним маслом

Як би дивно це не звучало, але рослинне масло дуже добре бореться з брудом і прибирає жовтизну і сірість білих речей. Якщо ви сплутаєте його з порошком або господарським милом, то отримаєте засіб для виварювання кольорової білизни. У разі якщо ж ви додасте до маслу соду і оцет, то зможете привести в порядок абсолютно всі білі речі.

Правда пам'ятайте, що в цьому випадку ви повинні суворо дотримуватися певних правил. По-перше, пам'ятайте, що додавати рослинне масло в воду можна тільки після того, як в ній будуть повністю розчинені інші компоненти. Якщо ж ви спочатку заллєте в каструлю з водою саме його, то в результаті на рідини з'явиться плівка, яка не дасть розчинитися порошку або соді, і як наслідок, засіб вийде малоефективним.

По-друге, пам'ятайте, що закладати речі в такий розчин треба повністю сухими. Як показує практика, зайва рідина сприяє тому що бруд відходить гірше і що найголовніше, погано освіжається колір.

Рецепт для кип'ятіння білих речей

 • Налийте в емальовану каструлю 10 л води
 • Закип'ятіть її, а потім всипте в неї 4 ст. л соди і влийте 100 мл оцту
 • Все ретельно перемішайте і дочекайтеся, коли сода загаситься
 • Додайте в отриманий засіб 3 ст. л рослинного масла і можете починати кип'ятіння

Рецепт для кип'ятіння кольорових речей

 • Нагрійте у великій ємності 10 л води і розчиніть в ній брусок господарського мила
 • Коли це станеться, додайте у мильний розчин 4 ст. л рослинного масла і ретельно все перемішайте
 • Як тільки рідина стане повністю однорідною, можете закладати в неї білизна

Кип'ятіння білизни з перекисом водню: рецепт

Кип'ятіння білизни з перекисом водню

Єдине, що ви повинні пам'ятати, що рідина, яку ви отримаєте після змішування, категорично не буде підходити для кип'ятіння кольорових речей. Так як перекис водню здатна висвітлювати, то таким засобом ви просто зіпсуєте одяг темних відтінків.

Рецепт кошти для кип'ятіння білизни з перекисом водню:

 • Наберіть у велику каструлю 8 л води і підігрійте її до 70 градусів
 • Додайте 100 г порошку і максимально ретельно його розчиніть
 • На наступному етапі додайте 6 ст. л перекису водню, і ще раз все перемішайте

Рецепт для кип'ятіння одягу з запраній одягу

 • Для приготування засобу вам знадобиться вода, сода і перекис водню
 • Отже, візьміть 8 л води і додайте в неї 100 г соди
 • Коли вона розчиниться, додайте в содовий розчин 5 ст. л перекису
 • Доведіть рідину до кипіння і можете закладати в неї речі

Кип'ятіння білизни з господарським милом і содою: рецепт

Кип'ятіння білизни з господарським милом і содою

Правда, ви повинні враховувати, що подібні речі вимагають попередньої підготовки. А це означає, що спочатку вам треба буде запрати всі плями, покласти речі на якийсь час у мильний розчин, і тільки після цього закладати їх в рідину для кип'ятіння.

Рецепт для кип'ятіння з милом і содою:

 • На першому етапі натріть брусок господарського мила на тертці, залийте 300 мл води і поставте на парову баню
 • Тримайте його там поки воно повністю не розійдеться
 • Отриману масу вилийте в каструлю, в яку попередньо залили 10 л води
 • Прогрійте все до 60 градусів і додайте 70 г соди
 • Дочекайтеся, коли вона розчиниться в мильному розчині і закладіть в отримане засіб 1 кг брудної білизни

Кип'ятіння білизни з порошком: рецепт

Кип'ятіння білизни з порошком

І наостанок хочемо познайомити вас з дуже простим, але від цього не менш ефективним способом кип'ятіння, при якому використовується пральний порошок. Цей засіб добре тим, що для його приготування вам потрібно буде використовувати всього два компоненти — пральний порошок і воду. Правда і в цьому випадку є одне але.

Додаючи порошок в каструлю для виварювання, ви повинні враховувати, то які речі надалі в нього будуть закладені. Якщо це буде кольорове білизна, тоді вам треба використовувати порошок для кольорових тканин. В разі якщо ви будете кип'ятити біле білизна, тоді використовуйте засіб, у складі якого є відбілюючі добавки.

Рецепт засоби:

 • Закип'ятіть воду (10 л) і додайте в неї 100 г порошку
 • Приберіть вогонь на мінімум, дочекайтеся коли він розчиниться
 • Після появи піни засіб буде готовий до використання

Як і в чому кип'ятити дитячі речі в каструлі на плиті?

Кип'ятіння дитячих речей

Відразу ж хочеться сказати, що проводити кип'ятіння дитячого одягу можна виключно в емальованій каструлі, на дно якої покладена попередньо випрана і продезинфицированная ганчірочка. Також враховуйте те, що одяг дітей треба кип'ятити окремо від своїх речей.

Ну і, звичайно ж, не забувайте, що і в цьому випадку треба дотримуватися правила закладання в каструлю або білого або кольорового білизни. Що стосується того, в чому можна кип'ятити дитячі речі, то в цьому випадку категорично заборонено використовувати хлорвмісні засоби. Подібні відбілювачі здатні дратувати дихальні шляхи дитини і на цьому тлі у малюка може з'явитися кашель і розвинутися алергія.

Саме тому для кип'ятіння дитячого одягу треба використовувати максимально щадні засоби. Це може бути дитячий порошок, дитяче пральне мило, сода, господарське мило або нашатирний спирт.

Як і в чому кип'ятити білі шкарпетки в каструлі: рецепт

Кип'ятіння шкарпеток

Мабуть, шкарпетки запираються швидше будь-якого іншого одягу. А якщо у вашій родині носять виключно білі шкарпетки, то приведення їх у порядок стає справжньою проблемою. Але все ж якщо ви спробуєте прокип'ятити їх у мильному розчині з додаванням соди й нашатирного спирту, то отриманий результат вас дуже сильно здивує.

Отже:

 • Натріть мило на тертці і розтопіть його на паровій бані
 • В отриману масу додайте соду і нашатирний спирт, і ретельно все перемішайте
 • Закип'ятіть воду і вилийте туди мильну основу
 • Дочекайтесь її повного розчинення і закладайте шкарпетки на кип'ятіння

Можна кип'ятити білизну з білизною?

Кип'ятіння білизною

З приводу кип'ятіння білизни з білизною існує абсолютно два різні думки. Одні домогосподарки стверджують, що небажано використовувати її так, як під час кип'ятіння вона дуже сильно пошкоджує волокна тканини, і це призводить до того, що згодом річ дуже швидко рветься. Інші ж, навпаки, стверджують, що білизна просто незамінна при вываривании білих речей. І як показує практика, остання категорія жінок все ж таки права.

Просто при приготуванні розчину для кип'ятіння ви повинні строго стежити за тим, щоб в ньому було потрібну кількість білизни. Звичайно, якщо ви будете використовувати її дуже багато, то речі неодмінно зіпсуються. У разі ж якщо ви додасте буквально 100 мл білизни на 10 л води, то ваша білизна буде просто ідеальним після самого тривалого кип'ятіння.

Можна кип'ятити лляні чорні, кольорові речі?

Кип'ятіння чорних речей

Як ви вже, напевно, зрозуміли кольорові речі можна спокійно кип'ятити головне, використовувати для цього засоби, що не містять хлор і інші відбілюючі речовини. Що стосується лляного одягу, то робити це можна тільки в тому випадку, якщо ви точно знаєте, що купили якісну річ. Зазвичай такий одяг шиють з матеріалу, який попередньо перуть у максимально гарячій воді.

Під час цього процесу тканина дає усадку, завдяки чому згодом її можна буде цілком спокійно кип'ятити. А ось з чорними речами все набагато складніше. Як показує практика, в гарячій воді подібні речі починають линяти і як наслідок, стають більш бляклими. Отже, якщо ви готові носити річ, яка злегка втратить свій початковий колір, тоді може піддавати її кип'ятіння. Якщо ж подібний результат для вас неприйнятний, тоді приводьте чорні речі в належний вигляд стандартної пранням.

Відео: Як відбілити постільна білизна? Бабусин метод