Чи можна пити воду перед здачею загального аналізу крові з вени, на цукор, гормони, біохімію? Чи можна пити воду перед УЗД черевної порожнини, нирок, печінки, ФГДС, ФГС, ЕГДС шлунка, колоноскопією вранці?

Підготовка до здачі аналізів.

Не кожна людина, коли збирається робити обстеження, замислюється про те, чи дозволяється вживати воду перед самим обстеженням. Давайте разом розберемося в цьому важливому питанні.

Чи можна пити воду перед здачею загального аналізу крові з вени, на цукор, гормони, біохімію?

Існує кілька різновидів аналізу крові. Найпростіші вважаються два аналізу – загальний і біохімічний. Голодний шлунок – це вимога вважається не єдиним перед здачею крові на аналіз. До біохімічного обстеження лікарі висувають свої особливі вимоги.

Багато пацієнтів, перед тим, як здати кров на аналіз, задаються питанням – чи можна вживати воду перед подібним обстеженням? Перед здачею крові, звичайно ж, лікарі не забороняють пити воду, але і не зобов'язує цього робити. Рідину можна вживати так, як зазвичай, але лише за 30 хв. до самого обстеження.

Діткам лікарі радять пити рідину за 2 або 3 години до здачі аналізу крові в кількості 2 склянок. Це вимога дозволяється в тому випадку, якщо має одноразовий забір крові для декількох аналізів.

Чи можна пити воду перед здачею аналізів

Внаслідок цього кров стає не такий вузький, отже, отримати потрібну кількість крові для обстеження вийде набагато легше. Якщо говорити про інших рідинах, таких, як чай, кофе, морс, сік, то вони дозволені лише після проведеної процедури, адже вони можуть вплинути на хімічні складові самої крові.

Крім цього, перед обстеженням не рекомендується відвідувати сауну з лазнею, так як ці процедури дуже сильно впливають на організм і його стан, а також на кров. Бажано перед здачею крові намагатися уникати тих факторів, які можуть чинити фізичний і психологічний стрес: купання в ополонці, що гартують процедури, контрастний душ.

Окремо варто згадати про вживання спиртних напоїв. Вони, звичайно ж, протипоказані. Спиртні напої заборонено пити мінімум за три доби до проведення процедури. Адже саме за цей термін з організму виводиться алкогольний продукт.

Крім цього, вживання спиртних напоїв робить дуже сильний вплив на біохімічні складові крові, а ще на число лейкоцитів. Отже, якщо пацієнт перед здачею крові випив певну дозу алкоголю, його результат вийде неправильний. Алкоголь, як правило:

 • Підвищує концентрацію лактату
 • Збільшує присутність триацилглицеринов
 • Знижує кількість цукру, що міститься в крові

На кінцевий результат крові ще можуть впливати лікарські препарати, які пацієнт вживає, особливо гормональні препарати й антибіотики. Багато з цих лікарських препаратів викликають лейкопенію та анемію. Крім цього, антибіотики іноді впливають на згортання крові, кількість тромбоцитів і біохімічний склад крові. Тим пацієнтам, які планують проходити лікування за допомогою антибіотиків, краще здати кров для аналізу перед курсом або через 7 днів після лікування.

Випита рідина впливає на результат аналізів

Якщо пацієнт п'є лікарські препарати, які необхідно пити на голодний шлунок, тоді йому бажано здати аналіз до вживання таблеток. Якщо не бажано відкладати вживання таблеток, тоді краще цього не робити. Але необхідно обов'язково попередити про це лікаря, коли той буде інтерпретувати отримані результати.

Тепер розглянемо рекомендації, які потрібно дотримуватися перед здачею крові на біохімію.

 • Забороняється перед обстеженням робити якісь фізичні навантаження
 • Краще відмовитися від будь-якого виду їжі за 12 годин до здачі крові
 • Не можна пити спиртні напої, палити, приймати лікарські препарати, особливо антибіотики
 • Виключити вживання будь-якого виду рідини

Чому лікарі не радять пити воду перед здачею на біохімію? Справа в тому, що сама рідина ніяким чином не впливає на сам аналіз крові. Але ті люди, у яких є гіпертонія, вживаючи на голодний шлунок дуже багато води, можуть тим самим собі збільшити тиск і погіршити загальне самопочуття. Це, без сумніву, матиме великий вплив на результат та його достовірність.

Чи впливає випита вода на результати аналізів

Однозначної й остаточної відповіді на питання, як саме рідина впливає на склад крові, ні один лікар не може сказати. Якщо Вас торкнулася ця проблема і Ви не знаєте, як Вам бути, просто заздалегідь проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем, який і буде брати у Вас кров на обстеження.

Чи можна пити воду перед УЗД черевної порожнини, нирок, печінки, ФГДС, ФГС, ЕГДС шлунка?

Підготовчі процеси до поведінки УЗД черевної порожнини, ФГДС, ФГС, ЕГДС шлунка – це досить відповідальні процеси. Щоб вони були зроблені правильно, потрібно знати про те, чи можна перед подібними обстеженнями вживати чисту воду та інші рідини. Адже одного разу в житті майже кожна людина проходить хоч одне з цих обстежень.

Чи можна пити воду перед УЗД?

Для початку розглянемо те, як необхідно готуватися до УЗД. Сам підготовчий процес повинен починатися приблизно за 4 доби до початку обстеження. Звичайно, на такий тривалий час неможливо повністю виключити рідина з власного раціону, проте слід виконувати деякі легкі правила.

Очищену воду потрібно пити протягом дня невеликими ковтками і в маленькій кількості. Обсяг рекомендованої води до вживання повинен становити мінімум 1.5 л на добу. Вода повинна надходити в організм або до прийому їжі, або через 30 хв. після її вживання.

Пиття рідини перед УЗД

Перед обстеженням лікарі настійно радять хоч за 1 годину постаратися утриматися від вживання рідини будь-якого виду. Таким чином, робимо висновки, як саме дозволено пити воду до початку обстеження:

 • Під час підготовчої дієти перед проведенням УЗД можна пити 1.5 л води в день, але не менше
 • Не бажано пити воду відразу після їжі
 • Рідини можна пити потроху, але часто
 • Перед обстеженням за 1.5 години бажано взагалі не пити рідини

Якщо правильно дотримувати дані поради, сам результат від проведеного обстеження УЗД вийде максимально достовірним. Якщо ж порушувати ці правила, тоді обстеження принесе невірний результат.

Але з якої ж причини небажано перед УЗД пити воду? Відповідь проста. Велике вживання рідини та їжі зі спиртними напоями, може спровокувати утворення газів у внутрішній частині черевної порожнини. А адже цей фактор може бути перешкодою під час обстеження.

Перед початком проведення УЗД кишечник пацієнта повинен бути абсолютно порожній. Причин цьому дуже багато. Ми ж розглянемо найпоширеніші з них:

 • З-за води може виникнути підвищене утворення газів.
 • Через рідини можуть виникнути спазми.
 • Травна система людини може сприймати випиту рідина в якості їжі і почне з-за неї активно функціонувати. Це може перешкодити проведенню правильного обстеження.

У тому випадку, якщо стоїть на вулиці сильна спека, бажано теж не пити воду хоча б протягом години. Краще замінити питво зволоженою серветкою і прикласти її до шкіри.

Після проведення УЗД також відразу краще не пити будь-яку рідину. Воду необхідно почати вживати поступово і невеликими ковточками.

Як було сказано вище, перед проведенням УЗД необхідно ретельно підготувати організм. Під час даного процесу пацієнт повинен вживати достатню кількість води в день.

Вода перед УЗД

Певна кількість води можна замінити звичайним чаєм. Однак слід пам'ятати, що перед УЗД чай можна пити тільки легкий.

Підіб'ємо підсумки того, як правильно пити чай перед обстеженням:

 • Чай повинен бути легким, міцний пити заборонено
 • Чай під час вживання повинен бути добре остившім
 • У напій можна додати цукровий пісок і натуральний мед
 • Не рекомендується пити перед УЗД сильно багато чаю
 • Чай краще не вживати після прийому їжі

Чи можна пити воду перед ФГДС і ФГС шлунка?

Багатьох пацієнтів дуже сильно хвилює це питання. Перед самим обстеженням бажано взагалі не пити якісь напої, навіть чисту воду. Пити чисту воду дозволяється не пізніше 2-ух годин до початку обстеження, і заварний слабенький чай не пізніше 4-ох годин.

Не бажано пити молоко, оскільки воно в даному випадку прирівнюється до їжі. Найкращий варіант – повна відмова від рідини протягом останніх 4-ох годин до процедури.

Пити воду перед обстеженням

Дітки дуже важко справляються з почуттям спраги. Отже, якщо дитині захочеться випити перед самим обстеженням, то необхідно, щоб він пополоскал ротову порожнину холодною водичкою, але при цьому ні в якому разі не ковтав рідина.

Чи можна пити воду перед ЕГДС шлунка?

Лікарі категорично забороняють вживати перед обстеженням такі напої, як кава, чорний чай та інші подібний напої. При дуже сильній спразі можна випити 100 мл лише очищеної негазованої води за 3 год. до обстеження. Спиртні напої, навіть слабоалкогольні, приміром, пиво, пити категорично заборонено.

Чи можна пити воду перед колоноскопією вранці?

Завдяки даному методу доктора можуть усунути поліпи, розмір яких становить не більше 1 мм. Також колоноскопія дозволяє зробити експрес-обстеження, яке дає можливість дізнатися – чи є новобразование передракових або ні.

Незважаючи на те, що пацієнт під час обстеження відчуває дискомфорт, ця методика вважається абсолютно безпечною і високоточної.

Щоб обстеження показало найточніші результати, пацієнту необхідна ретельна підготовка і виконання деяких правил. Лише дотримуючись рекомендацій лікаря і дотримуючись спеціальних правил можна отримати максимально достовірний діагноз, і прописати вірне лікування.

Як же проводиться підготовка до проведення колоноскопії? Вона полягає в наступному – кишечник треба ретельно очистити для отримання точної та результативною візуалізації. Отже, рекомендовано використовувати безшлаковую дієту перед обстеженням, приймати проносні лікарські препарати і проводити очисні клізми.

Підготовка до колоноскопії

Деяких пацієнтів хвилює ще ось яке питання: «чи Можна пити воду перед колоноскопією вранці?». Тут є деякі вимоги, наприклад, рідина повинна бути обов'язково прозора, так як фарбування слизової товстої кишки може стати перешкодою для лікаря, щоб виявити патологічні зміни. Отже, перед обстеженням дозволяється пити воду або слабенький чай в невеликій кількості.

Перед проведенням колоноскопії доктор може призначити пацієнту спеціальну дієту. У неї повинна входити вода, нежирні бульйони і чаї. Вживати рідини допускається під час підготовчого процесу скільки завгодно, але все-таки бажати дотримуватися наступні пропорції:

 • Пити відфільтровану, чисту воду – 2 л на добу
 • Пити чай – від 4 до 5 чашок
 • Пити бульйон (м'ясний, рибний, овочевий) – не більше 500 мл у день.
 • Пити сік (можна виноградний та сливовий), компот (тільки той, який не має гущу), кисіль.

Останній прийом їжі повинен бути в 2 години дня напередодні обстеження. Після того, як пройде цей термін, рекомендується пити трохи підсолоджений чай (краще зелений), мінеральну воду, сік, негазований напій). В 3 години дня потрібно випити 3 ст. л касторки.

Відео: Як підготуватися до здачі аналізів?