Де і як правильно здати кров на онкомаркери? Які бувають онкомаркери крові для чоловіків і жінок: види. На які онкомаркери здати кров для профілактики? Аналіз крові на онкомаркери: що показує? Як підготуватися до здачі крові на онкомаркери?

Дослідження зразків крові на онкомаркери .

Зміст

На превеликий жаль, у більшості людей онкологія асоціюється з болем і мученьями. І, напевно, саме тому в разі виникнення подібних проблем, люди відразу ж опускають руки і навіть не намагаються боротися за своє життя. Насправді ж, сучасна медицина вже не настільки безсила, і при правильному підході досить успішно справляється з найскладнішими видами раку.

Правда для того щоб у підсумку лікарі змогли повністю відновити здоров'я, людина заздалегідь повинен про це подбати. Допомогти зробити це може спеціальний аналіз на онкомаркери, який здатний помітити патологічні зміни в організмі на самих ранніх стадіях. У нашій статті ми спробуємо більш детально розібратися з тим, які бувають онкомаркери і як правильно їх використовувати для отримання максимально достовірного результату.

Для чого і коли призначають здавати кров на онкомаркери і звідки беруть кров, натщесерце чи ні?

Забір крові на онкомаркер проводиться з відня

Як ви вже, напевно, зрозуміли онкомаркер є самим простим і швидким методом визначення наявності злоякісних новоутворень в організмі. Зважаючи на це, при бажанні ви можете періодично робити подібне дослідження в профілактичних цілях, тим самим виключаючи появу онкології у себе. Тим більше, що робиться воно зовсім просто.

Вам доведеться звернутися в спеціалізовану клинку і здати кров з вени. Здавати її треба в ранкові години і на голодний шлунок. Запам'ятайте, до здачі крові ви не можете їсти навіть фрукти й овочі. Навіть така безневинна їжа змінить склад вашої крові і це призведе до того, що в результаті ви отримаєте не зовсім достовірний результат.

Здача крові на онкомаркер проводиться для того, щоб:

 • Підтвердити або спростувати наявність онкології
 • Розібратися злоякісна або доброякісна пухлина розвивається всередині людини
 • Зрозуміти, чи є вже у тілі метастази і наскільки сильний шкоди вони завдали організму
 • Оцінити наскільки добре організм реагує на лікувальну терапію
 • Перевірити чи знаходиться хвороба в стані ремісії або знову почала прогресувати і вражати внутрішні органи
 • Спрогнозувати найближче майбутнє
 • Оцінити буде хворому достатньо проведення хіміотерапії або знадобиться ще і хірургічне втручання

Підготовка до біохімічному аналізу крові на онкомаркери: правила здачі крові на онкомаркери

Підготовка до біохімічному аналізу крові на онкомаркери

Відразу ж хочеться уточнити, що аналіз крові на онкомаркери вимагає максимально ретельної підготовки. У разі якщо людина не буде дотримуватися загальноприйнятих правил, то результат може виявитися не зовсім правильним і йому доведеться робити його повторно. Зважаючи на це, якщо ви не хочете потрапити в подібну ситуацію, тоді дотримуйтеся наступних рекомендацій.

Отже:

 • За тиждень до проведення аналізу виключіть зі свого раціону всю шкідливу їжу. Відмовтеся від сухариків, чіпсів, солодкої газованої води, покупних соків, а також ковбасних виробів та копченої риби. Всі ці продукти містять у своєму складі барвники, штучні підсилювачі смаку та стабілізатори, які при великій концентрації в крові можуть дуже сильно вплинути на кінцевий результат.
 • Крім цього, до проведення даного дослідження треба привести в норму свій психоемоційний стан. В разі якщо ви будете багато нервувати, то в організмі у великих кількостях присутній гормон стресу, який теж може впливати на кінцевий результат аналізу. Тому постарайтеся перед самою процедурою забору крові гарно відпочити та отримати позитивні емоції.
 • Ще одним табу перед здачею крові на онкомаркер є сигарети і алкоголь. Їх теж треба повністю виключити хоча б за 3 дні до проведення процедури.
 • Також в обов'язковому порядку і жінки, і чоловіки за 3 дні до процедури повинні повністю припинити прийом абсолютно всіх лікарських препаратів, у тому числі і трав'яних відварів, настоянок і чаїв.
 • Здавати аналіз треба в період з 8 до 12 і обов'язково на голодний шлунок. Єдине, що ви можете собі дозволити в цей період, склянка води без газу, цукру і смакових добавок.

Які бувають онкомаркери крові для жінок?

Онкомаркери крові для жінок

Для виявлення жіночих захворювань використовуються специфічні онкомаркери, які допомагають виявляти онкологію жіночого характеру. Правда, ви повинні пам'ятати, що всі вони дуже чутливі до запального процесу.

Тому якщо в організмі буде хоча б один осередок інфекції, то цілком ймовірно вони покажуть наявність злоякісних клітин. Зважаючи на це, якщо ви хочете уникнути помилкових результатів, тоді для початку пройдіть стандартне обстеження і переконайтеся, що у вас немає хронічних захворювань, і тільки після цього здавайте кров.

Онкомаркери крові для жінок:

 • СА-125. Використовується для виявлення раку яєчників. Правда, ви повинні враховувати, що він може фіксувати повішення рівня глікопротеїну і при наявності доброякісних новоутворень і при вагітності.
 • СА-15-3 та МСА. Даний маркер використовується для визначення злоякісних утворень в грудях. Крім цього, з його допомогою визначають наявність або відсутність метастаз.
 • СА-72-4. Цей вид використовується в двох випадках, якщо треба визначити наявність раку яєчників і упевнитися, що лікування підібрано правильно і злоякісні клітини поступово руйнуються.
 • ХГЛ — онкомаркери. Допомагають виявити рак матки. Помітити патологічні зміни можуть на самій ранній стадії. Крім цього, їх використовують для повторного діагностування після проведення хірургічної операції на тканинах матки.

Які бувають онкомаркери крові для чоловіків?

Онкомаркери крові для чоловіків

Всі згадані нижче онкомаркери, за умови правильного використання, допоможуть вам виявити наявність злоякісних клітин в організмі ще за 1-2 місяці до того, як їх зможуть визначити більш звичні людині способи діагностики.

Тому при наявності якихось неприємних симптомів, відразу ж звертайтеся до лікаря і проводите дослідження. Якщо ви зробите це на ранній стадії, то з великою ймовірністю можна сказати, що онкологічне захворювання вдасться придушити ще до того, як воно завдасть серйозної шкоди організму.

Онкомаркери крові для чоловіків:

 • АФП. Допоможе визначити наявність патологічних процесів у чоловічих яєчках. Крім цього, даний маркер здатний помічати циррозные і гепатитные процеси, навіть якщо вони протікають дуже приховано і поки ніяк не впливають на роботу печінки.
 • ПСА. Чоловічий онкомаркер, який використовується для виявлення раку передміхурової залози. Також він досить добре визначає наявність хронічного запального процесу в цій галузі, що дозволяє провести лікування ще до того, як патологія стане онкологічної.
 • сПСА. Підходить для визначення раку простати, а також для проведення дослідження в профілактичних цілях. Також його дуже часто використовують для визначення рівня антигену простати. У разі якщо ці показники помітно підвищуються, це може свідчити про розвиток онкології.

Який здавати аналіз крові на онкомаркери, на рак щитовидної, підшлункової, залози, шлунка, кишечника, печінки, нирок, наднирників, сечового міхура, легенів, горла, шкіри, кісток?

Онкомаркери на рак щитовидної

Отже:

 • Тиреоглобулін і Кальцитонін. Допоможуть вам виявити онкологічні зміни в щитовидній залозі. Аналіз крові на ці онкомаркери треба буде здати повторно через 8 тижнів після закінчення променевої терапії і проведення хірургічного втручання. Робиться це для того, щоб перевірити не почалися знову патологічні процеси в тканинах щитовидної залози.
 • СА 15-3. Сприятиме виявленню онкології підшлункової залози, шлунка і кишечника. Як правило, його призначають всім людям, у яких є хронічна виразка, коліт або панкреатит. А люди, яким вже виповнилося 50 років повинні робити його кожні півроку.
 • АФП. Цей аналіз крові здатний помітити онкологію за 3 місяці до того, як вона почне руйнувати печінку. У разі якщо у фахівця будуть якісь сумніви з приводу діагнозу він може попросити людину здати додатково аналіз крові на СА 15-3, СА 19-9.
 • Tu M2-PK. Ефективно визначає рак нирок. У деяких випадках може реагувати на патологічні зміни в області ШЛУНКОВО-кишкового тракту і молочних залоз.
 • ДЕА-с. Потрібен для виявлення онкології надниркових залоз. В якості додаткового дослідження може бути призначений розгорнутий аналіз сечі, при якому теж визначається рівень специфічних гормонів.
 • NMP22. Цей онкомаркер використовується для виявлення злоякісних клітин у тканинах мочевіка. Як правило, в цьому випадку вони проявляють себе підвищенням специфічного білка, який з-за надлишку потрапить у кров.
 • NSE. Потрібен для виявлення раку легенів. Якщо ви здасте аналіз крові на цей онкомаркер, то він зможе виявити лейкоз або нейробластом.
 • CYFRA 21-1 та SCC. Використовуються для визначення раку горла. Один з них є специфічним білком, а інший антигеном.
 • s100. Виявляє рак шкіри. Здатний досить ефективно відстежувати всі клітинні та позаклітинні процеси в організмі.
 • TRAP 5b. Допомагає виявити злоякісні зміни в кістковій тканині. Є ферментом, який в різних кількостях завжди присутній в організмі і жінок, і чоловіків.

На які онкомаркери здати кров для профілактики, на загальні?

Онкомаркери для профілактики

Як ви вже, напевно, зрозуміли кожне злоякісне захворювання виділяє специфічний білок, на який накопичується в організмі. Тому якщо періодично здавати кров на аналіз, то смертельну патологія можна буде виявити дуже рано.

Зробити це можна за допомогою наступних онкомаркерів:

 • АФП (рак печінки, жовчного, прямої кишки, яєчників)
 • Бета-2 мікроглобуліну (лейкемія, лімфома, мієлома)
 • РЕА (рак простати, легенів, шлунка, грудей, кишечника)
 • СА 19-9 (рак підшлункової залози, шлунка, кишечника та печінки)
 • НЕ4 (рак яєчників, горла, легенів)

Де можна здати аналіз крові на онкомаркери?

Здавати кров на онкомаркер краще всього в спеціалізованих клініках

Якщо ви вирішили здати аналіз крові на онкомаркери, тоді постарайтеся знайти клинку, в якій є потрібне обладнання і кваліфікований фахівець, що вміє розшифровувати отримані результати. Звичайно ж, в ідеалі проводити таке дослідження краще всього в спеціалізованих онкоклиниках, де є вузькі фахівці, які розбираються у всіх тонкощах і нюансах цього аналізу.

В цьому випадку, вам напевно зможуть з першого разу поставити вірний діагноз і вам не доведеться витрачати час на додаткові дослідження. Більш того, більшість людей після здачі аналізу крові на онкомаркери в муніципальних поліклініках, в підсумку, все одно приходять в спеціалізовані. Тому не витрачайте дорогоцінний час і відразу ж звертайтеся туди.

Аналіз крові на онкомаркери: що показує, що показує онкомаркер СА, NSE, S100?

Онкомаркер NSE
 • Онкомаркер СА є дуже чутливим, тому з легкістю може визначити велику кількість різних злоякісних клітин. Так, наприклад, з його допомогою можна визначити рак грудей, яєчників, ШЛУНКОВО-кишкового тракту, сечового міхура і печінки.
 • Онкомаркер NSE в невеликих кількостях міститься в багатьох тканинах організму. Завдяки йому досить легко можна виявити рак підшлункової і щитовидної залози, рак легенів, нейробластом і ретинобластому.
 • Онкомаркер S100 найчастіше використовується для визначення і лікування меланоми. Крім цього, він може визначити рівень пошкодження нервової системи та кори головного мозку в посттравматичний період.

Скільки робиться аналіз, дослідження крові на онкомаркери по часу?

Робиться дослідження крові на онкомаркери не менше доби

Як правило, маленькі поліклініки не роблять такі аналізи на місці, а відправляють їх в спеціалізовані клініки. І саме це стає причиною того, що аналіз робиться так довго. Але все ж якщо ви проживаєте в досить великому місті, то отримати результат такого дослідження зможете протягом 2-5 днів.

Як часто потрібно здавати кров на онкомаркери?

Здавати кров на онкомаркери бажано раз в 1-2 роки

Якщо говорити про те, як часто треба здавати кров на онкомаркери, то робити це потрібно з урахуванням віку і стану здоров'я.

Отже:

 • При наявності хворих родичів, проходити обстеження треба 1-2 рази в рік
 • Якщо ви повністю здорові, то робити це можна 1 раз на 2 роки
 • Жінкам і чоловікам після 50 років здавати аналіз треба щороку
 • Людям, який вилікувався від раку в перший рік здавати аналіз треба кожні 2-3 місяці, а наступні 5 років, кожні півроку

Чи можна здавати кров на онкомаркери під час місячних?

Здавати кров на онкомаркери під час місячних не можна

Вище ми вже розповідали вам про фактори, які можуть вплинути на результат дослідження, але при цьому не згадували про таке фізіологічному явищі, як місячні. Запам'ятайте, під час менструації ні в якому разі не можна здавати кров на аналіз так, як це може сильно спотворити результат.

По-перше, під час місячних у жінки запалюються тканини матки а з-за цього можуть підвищитися показники деяких специфічних онкомаркерів. По-друге, в цей період дуже сильно коливається гормональний фон, що теж може спровокувати подібну проблему. Зважаючи на це, буде краще, якщо ви здасте кров на аналіз через 2-4 дні після того, як повністю зникнуть кров'янисті виділення.

Скільки коштує здати кров на онкомаркери: ціна

Вартість онкомаркерів

В принципі, якщо ви будете здавати кров на онкомаркери в муніципальній поліклініці, то цілком ймовірно вартість цього дослідження буде оплачена державою, за умови, звичайно, що у вас є поліс.

У випадку якщо ви виберете приватну клинку, то тут все буде залежати від вартості реактивів, які будуть використані для визначення стану вашого здоров'я. Як показує практика, в таких установах вартість дослідження стартує від 500 рублів.

Відео: Онкомаркери. Що таке онкомаркер і як лікувати онкологичекие захворювання?