Фанера ФК і ФСФ: в чому різниця? Для чого використовується і чим відрізняється фанера ФСФ і ФК?

Відмінності та загальні риси фанери ФК і ФСФ.

В ході будівельних робіт, часто використовуються різноманітні оздоблювальні матеріали. Серед них різні деревні плити, використовувані для виготовлення конструкцій, покрівлі даху, оздоблення внутрішніх стін. У цій статті ми розповімо, чим відрізняється фанера ФК від ФСФ.

Фанера ФК і ФСФ: відмінності й подібності матеріалів

Варто відзначити, що зовнішні дані матеріали досить схожі, відрізнити на око неспеціаліст не зможе. Але є відмінності в процесі виготовлення даних матеріалів, а також у складі клеючих речовин. В основному фанера ФК використовується для внутрішніх оздоблювальних робіт. Вона досить слабка, і легко піддається на злам.

Тобто її досить просто зламати. Однак завдяки зовнішнім характеристикам, це відмінний варіант для обробки дач, різноманітних вагончиків, і павільйонів. Завдяки своєму симпатичного зовнішнього вигляду, цей матеріал набув широкого поширення в ході ремонтних робіт в заміських будинках.

Склад фанери

Варто відзначити, що фанера ФК не використовується в умовах підвищеної вологості. Вона не використовується для нежитлових приміщень, при зовнішній обробці. В ході обробки фанери ФК проводиться її ламінування і шліфування.

Фанера

Особливості застосування фанери ФК і ФСФ

Фанера ФСФ істотно відрізняється за своєю якістю, від фанери ФК.

Відмінності:

 • Відмінності не тільки в складі деревних порід, але і на відміну клейової основи. В основному дана фанера виготовляється з суміші листяних і хвойних порід дерев. Серед них можна виділити модрину, сосну, а також березу.
 • Крім того, склеюються подібні пласти дерев за допомогою фенолформальдегідного клею. Завдяки наявності в складі фенолу, така фанера є вологостійкими, відповідно легко може використовуватися при зовнішніх роботах, і для обробки стін, які контактують з опадами.
 • Подібний склад можна також використовувати при обробці сараю, та при утепленні альтанок, будинків. Як зазначалося вище, в складі даної фанери є фенол, що негативно позначається на стані здоров'я людей.
 • Відповідно подібного роду фанеру небажано використовувати для внутрішньої обробки житлових приміщень. В теплих умовах, незважаючи на вологостійкість, подібна фанера може виділяти шкідливий для здоров'я фенол.
 • Ця фанера є безпечною для зовнішніх робіт, а також для обробки нежитлових приміщень. Зовні дещо відрізняється від фанери ФК трохи темнішими прошарками. Це зумовлено наявністю у складі клеїть засоби фенолу. Саме він і забарвлює прошарку в червонуватий колір. У фанері ФК прошарку відповідає кольору дерева, є світлими.
Різновиди фанери

Фанера ФК і ФСФ: що краще?

Знаючи всі вищеописані тонкощі, досить просто зробити свій вибір.

Особливості застосування:

 • Якщо потрібно фанера для зовнішньої обробки, і матеріал буде контактувати з вологою, а також несприятливими погодними умовами, в цьому випадку краще всього вибрати фанеру ФСФ.
 • Якщо ж це внутрішні роботи, при виготовленні якийсь меблів, перегородок, з метою зонування приміщення, або для внутрішньої обробки кімнати, краще всього вибрати фанеру ФК. Крім того подібні види будівельних матеріалів відрізняється вартістю. Фанера ФК трохи дешевше, ніж її сестра ФСФ. Це зумовлено особливостями виробництва, а також вологостійкістю останнього виду фанери.
 • Варто зауважити, що на фанеру ФСФ немає ніякої заборони для внутрішньої обробки приміщень. Ні в одному регламентує документі не зазначено, що подібного роду будматеріал є шкідливим, або токсичним для організму людини.
 • Але ми в свою чергу не рекомендуємо застосовувати цей матеріал для внутрішньої обробки. Краще всього використовувати її для зовнішніх робіт, а також при обробці льоху, або неопалюваних приміщень.
 • Ця фанера також ідеально підходить для літньої кухні, так як в таких приміщеннях дуже часто досить висока вологість, в процесі приготування їжі виділяються пари води, які осідають на стінах і вікнах. У результаті вологість на кухні набагато вище, ніж в будь-якому іншому приміщенні в будинку.
 • Фанеру ФК найкраще використовувати для внутрішньої обробки спалень або якихось інших сухих приміщень, які добре опалюються. Це ідеальний варіант для обробки дитячих кімнат, так як подібного роду фанера абсолютно безпечна для здоров'я дітей.
Фанера

Незважаючи на всі подібні риси, фанера ФК і ФСФ істотно відрізняються. Головна відмінність у призначенні та особливості експлуатації.

ВІДЕО: Відмінності фанери ФК і ФСФ