Ім'я Варя і Варвара: походження імен, це різні імена чи ні? Чим відрізняється ім'я Варя від Варвара? Варя і Варвара: як правильно називати, як написати в паспорті повне ім'я?

Походження і значення імені Варвара.

Одним з найбільш старовинних російських імен є Варвара. Зараз дівчаток досить часто так називають. Це обумовлено відновленням інтересу до всього старовинному і забутого. Насправді, на певний відрізок часу ім'я було забуте, але в середині 20 століття знову набуло популярності.

Ім'я Варя і Варвара: це різні імена чи ні їх схожість і відмінність?

Варя і Варвара — це одне ім'я. Варто відзначити, що Варя — скорочена версія від імені Варвара. Утворилося в результаті народної втоми і твердості вимови імені. Адже в ньому велику кількість твердих труднопроизносимых звуків.

Ім'я Варя і Варвара: це різні імена чи ні їх схожість і відмінність?

З цим ім'ям все зовсім неоднозначно. Справа в тому, що кілька варіантів і досі не ясно, який з них достовірний.

Варіанти походження:

  • Спочатку в Рим приїжджали вихідці з колоній і чужинці, які часто вимовляли незрозумілі римлян звуки вар-вар. В Римі їх стали називати варварусами. Тобто — чужинцями. На Русі теж це ім'я означало — чужинець.
  • Якщо взяти індоєвропейське походження, то корінь Вар означає захищати. В результаті повне ім'я означає подвійний захист або захищена.
  • Можливо ім'я походить від слова «варити». Тобто вбивати мікроби або знезаражувати.
  • Згідно з іранським міфам, слово «вару» означає притулок, пристанище або захист.
Ім'я Варя і Варвара: походження імен

Варя і Варвара: як правильно називати, як написати в паспорті повне ім'я?

Взагалі повним варіантом маєтку є Варвара. Вже скорочені Варя або Варенька, утворилися через досить великого віку імені. Тому у всіх юридичних документах варто писати Варвара. Ім'я Варенька або Варя використовується виключно як скорочений варіант.

Варя і Варвара: як правильно називати, як написати в паспорті повне ім'я?

Повний варіант імені Варвара. Варя — скорочений варіант. Варто відзначити, що таким ім'ям на Русі називали досить часто. Але пізніше, воно було забуте. Тільки у 80-х роках 20 століття ім'я знову набуло популярності. Це сталося по причині популярності серіалу Санта Барбара та актриси Барбари Брильської. Взагалі ім'я Барбара — іноземний варіант всім звичного в нашій країні Варвара. Зараз у багатьох країнах використовується такий варіант імені. Хоча історики вважають, що християнське ім'я і російське. Але незважаючи на це, в країнах Європи та Америки ім'я Барбара зустрічається досить часто.

Можна Варвару називати Варею і навпаки?

Варенька або Варя — звучить досить м'яко і ніжно. Саме з цієї причини варіант Варвара менш популярний. Але якщо враховувати повний варіант і походження, то Варю можна називати Варварою і навпаки. Варя — скорочений і народний варіант.

Як бачите, ім'я Варвара — досить популярне зараз. Багато батьки нерідко так і називають своїх донечок. Це пов'язано з відродженням історії та культури.

ВІДЕО: Варвара