Що таке дружба і кого називають друзями? Якими якостями повинен володіти справжній друг? Чому так важливо мати друга, як знайти справжнього шкільного друга, зберегти дружбу?

Як важливо знайти і зберегти хороші дружні відносини. Про це і поговоримо докладніше.

«Не милий і світло, коли друга» — з цієї прислів'ям погодиться кожна людина. Якщо у вашому житті є справжні друзі, то вам ніколи не загрожує самотність і безпорадність. Мати можливість розповісти про найпотаємніше, поділитися веселими і сумними новинами — це велике людське щастя. Однак друзі потрібні не тільки для спілкування і взаємодопомоги. Спробуємо розібратися — що таке дружба і кого можна назвати справжніми друзями?

Що таке дружба і кого називають друзями?

Згідно з визначенням під словом дружба розуміються довірчі відносини, які підкріплені відданістю, взаємною довірою, чистосердечностью, спільними поглядами та інтересами. З точки зору психологів процес дружби супроводжується почуттям любові, яку відчувають один до одного брати і сестри. У відносинах справжніх друзів першорядне значення має особистість кожного з них. У дружбі немає місця користі і матеріальну вигоду.

Друзі

Завести велику кількість справжніх друзів практично неможливо. Лише деяким людям з вашого кола спілкування можна по-справжньому довіритися і полюбити. Навіть якщо вам хочеться мати якомога більше друзів, ви не зможете одночасно розділяти їх інтереси і захоплення. Для того, щоб підтримувати якісні дружні відносини досить 2-3 друзів. З рештою оточенням досить підтримувати приятельські відносини.

Якими якостями повинен володіти справжній друг?

У творчості письменника А. Де Сент-Екзюпері є чудовий знамените оповідання «Маленький принц». Один з головних персонажів оповідання Лис розповідає принцу якою має бути справжня дружба: «Ми станемо потрібні один одному. Ти будеш для мене єдиний у цілому світі. І я буду для тебе один в цілому світі...».

Для того, щоб до кінця розібратися хто для вас просто приятель, а хто справжній друг, спробуємо порівняти приятельські відносини і дружні.

 • Приятельські стосунки розташовують до обговорення цікавих новин і пліток. Свої внутрішні переживання, таємниці і секрети ви готові обговорювати тільки з одним.
 • Приятель володіє загальною інформацією про ваше життя. Ваш друг знає всі ваші уподобання, занепокоєння і побоювання.
 • Приятель не завжди готовий підлаштовуватися під ваші часові рамки. Один готовий допомогти і підтримати в будь-який час доби. Як сказано в одній крилатій фразі: «Друг – це не той, хто спілкується з тобою у вільний час, а той, хто звільняє час, щоб поспілкуватися з тобою».
 • Приятельская допомога ніколи не виходить за рамки слів підтримки. Друг завжди допомагає не тільки на словах, але й на ділі.
 • Доручаючи приятелеві відповідальний захід, вас завжди долають сумніви. Взаємодія з одним викликає повну довіру.
 • Приятельські стосунки часто закінчуються через розбіжності в думках. Інша точка зору вашого друга викликає у вас повагу – ви приймаєте його таким, який він є.
Бережіть друзів

Якщо людина з твого кола спілкування відповідає перерахованим якостям, то ти знайшов справжнього друга. А знайшов, бережи і скрепляй ваші взаємини. Для підтримки дружби необхідно докласти зусилля з кожної сторони. Інакше навіть міцні стосунки можуть перерости у дружні стосунки.

Чому так важливо мати одного?

Кожна людина хоче знайти справжніх друзів, і прагне підтримувати дружні стосунки. Чому ж так важливо мати справжнього друга.

 • Разом з другом можна пронести найкращі події шкільного, юнацького та дорослого періоду через усе своє життя. Дуже часто дружба триває зі шкільної лави. Спільні почуття і емоції, пережиті разом в юні роки, дуже цінуються у дорослому житті.
 • З одним можна у будь-якій ситуації залишатися самим собою. Суспільні події та заходи, що відбуваються в нашому житті змушують дотримуватися певних правил та норм поведінки. З справжнім другом, незалежно від обставин і оточення, можна завжди бути самим собою. Друг завжди зможе зрозуміти вашу поведінку.
Важливо мати друзів
 • Справжній друг стане вам надійною опорою на все життя. Справжній друг ніколи не залишить вас наодинці з невирішеними проблемами. Друзі завжди підтримують один одного в біді і виручають в потрібний момент. Таку дружбу ми бачимо у творі Дж. К. Роулінг «Гаррі Поттер». Взаємна підтримка головних героїв допомагає подолати їм і горе, і радість. Тільки разом вони змогли протистояти життєвим труднощам.
 • З одним ваше життя стане яскравішим і цікавішим. Справжній друг завжди готовий поділитися з вами своїм досвідом і знаннями. Завдяки подіям, що відбуваються в житті вашого друга, ви маєте можливість урізноманітнити своє дозвілля.
 • Маючи друга, ви не будете відчувати брак спілкування і позитивних емоцій. Між друзями складаються довірчі відносини. Якщо у вашому житті немає близької людини, якій можна довіритися, то один вам просто життєво необхідний. У деяких ситуаціях один заповнює недолік спілкування в сім'ї.

Як знайти справжнього шкільного друга?

Оточуючі люди сприймають людину через його настрій і ставлення до життя. Для того, щоб розташувати до себе співрозмовника, потрібно бути впевненим у своїх силах, бути комунікабельним і випромінювати позитивну енергію.

Новий друг завжди вносить у наше життя нові враження і переживання. Можливо ти не помічаєш, що друг поруч і тебе вже знайшов. Бережи те, що вже маєш. Якщо тобі все-таки не вистачає нового друга, і ти поставив перед собою мету якомога швидше його знайти, то можна скористатися кількома порадами.

Зі школи
 • Двох людей може об'єднати спільне захоплення або цікаве заняття. Для пошуку одного можна записатися в новий гурток чи секцію. Обзавестися новим хобі і почати спілкуватися з людиною, який розділить ваше захоплення. Шкільного друга можна запросити на спільний перегляд фільму або відвідування цікавого місця. Яскраві емоції, пережиті разом, допоможуть зміцнити ваші відносини.
 • Знайомство в соціальній мережі. Якщо вам складно почати спілкуватися з однокласниками під час навчального процесу, то можна відшукати його в соціальній мережі і спробувати зав'язати дружбу спочатку через інтернет.
 • Запропонуйте свою допомогу в навчальному процесі. Можливо один з предметів дається вам легше, ніж іншим однокласникам. Або ж ви володієте цікавою інформацією на задану тему. Будьте завжди готові запропонувати свою допомогу і поділитися своїми знаннями. Такий спосіб спілкування може перерости в дружбу.
 • Активну участь в позакласному житті. Спробуйте проявити ініціативу в організації змагань, концертів, пікніків. Частина однокласників обов'язково підтримає ваші старання і зацікавиться спілкуванням з вами.
 • Запрошення до себе в гості. Запросіть однокласників до себе в гості після школи. Підключіть до цього процесу своїх батьків. Вони допоможуть вам організувати цікаве проведення часу і приготують для вас всякі смакоту. Така обстановка просуне ваше спілкування на новий рівень.

Як зберегти дружбу?

Завести гарне знайомство нескладно. А ось для того, щоб зберегти дружбу, необхідно обопільне бажання і терпіння: «Нема друга – шукай, а знайшов — бережи». Якщо ви навчитеся цінувати один одного, то вам завжди буде комфортно спілкуватися.

У літературних творів ми бачимо яскраві аргументи, що міцна дружба можлива між людьми з абсолютно протилежними характерами. У творі Толстого «Війна і мир» головні герої Безухов і Болконський, всупереч абсолютно різними життєвими позиціями і інтересам, змогли пронести міцну дружбу через все своє життя. Безухов – доблесний воїн, сміливий і наполегливий. Болконський дуже далекий від військової справи, добродушний і веселий.

У романі «Обломів» Гончарів представляє читачеві двох друзів, не дуже схожих один на одного. Обломов веде замкнутий і прихований спосіб життя. Воліє діяти і завжди уникає зайвої суєти. Штольц ж навпаки – веселий і товариський. Йому цікаво все нове. Він із задоволенням береться за будь-яку роботу. Два протилежних характеру об'єднує міцна дружба. Можливо тому, що вони доповнюють один одного. Тому їм цікаво разом.

Зберігаємо дружбу

Для того, щоб ваша дружба міцнішала, дотримуйте кілька корисних порад:

 • Допомога друга завжди приймайте з вдячністю. Він вам нічого не винен, тому цінуйте його старання.
 • Ставтеся до вибору одного з повагою. Навіть якщо вам незрозумілі переваги вашого друга, навчитеся приймати його таким.
 • Залишайтеся вірним до кінця в будь-якій ситуації. У дружбі немає місця зраді. Кажуть, що друг пізнається в біді». У романі «Вершник без голови» головного героя Моріса Джеральда звинувачують у злочині, якого він не скоював. Ослаблене здоров'я значно посилює його ситуацію. Але на щастя, у нього був справжній друг Моріс Джеральд. Він доклав максимум зусиль, щоб відшукати справжнього винуватця. Йому вдалося зняти звинувачення з свого друга.
 • У разі сварки завжди шукайте спосіб для примирення. Не бійтеся зробити крок назустріч першим.
 • Частіше знаходите час для спільного дозвілля. У вас буде більше спільних тем для обговорення. У повісті Едуарда Успенського «Крокодил Гена і його друзі» ми бачимо, як спільна справа допомогло зміцнити взаємини. Крокодил Гена, Чебурашка і Галя разом будували «Будинок Дружби». Згодом вони стали хорошими друзями.
Друзі

Безкорисливі і чесні друзі – це велика цінність у житті кожної людини. Якщо ти вже знайшов справжнього друга, бережи вашу дружбу і зберігай вірність йому.

Відео: Психологія відносин