Правила дружби для дошкільнят, першокласників та школярів початкової школи: веселка дружби і 25 правил дружби і товариства. Які правила дружби бувають? Композиція на тему – «Три правила дружби»: опис, фото

Правила дружби повинні дотримуватися і діти і дорослі, якщо вони хочуть мати справжніх і вірних приятелів.

Коли чоловік добрий — він гарний, коли він добрий і красивий — його люблять, коли його люблять — він щасливий. Якщо людина добра, то і поруч з ним завжди багато добрих, красивих і люблячих людей або друзів. Це відома всім закономірність, і життєвий досвід багатьох з нас показує, що таке твердження є точним на сто відсотків.

 • Навчайте своїх дітей дружити і бути добрими. Так їм буде легше жити.
 • Читайте в цій статті, які правила дружби повинні знати діти.
 • Розкажіть дитині про цих правилах.
 • Нехай він знає, що тільки доброта і взаємодопомога — це головні складові хороших відносин між людьми.

Правила дружби для дошкільнят, першокласників та школярів початкової школи: веселка дружби – 7 основних правил

Правила дружби для дошкільнят, першокласників та школярів початкової школи простіше запам'ятати, якщо намалювати веселку дружби і повісити цей плакат на стіну. Ось так виглядають 7 основних райдужних правил дружби:

Сім секретів дружніх відносин, піднесені за допомогою кольорів веселки
 • Умій прощати. Якщо приятель вчинив погано по відношенню до тебе, не тримай образу на нього і прости. Поясни йому в чому його помилка.
 • Будь привітний. Якщо у тебе є унікальні ігри, поділіться ними з товаришами, у яких їх немає. Не бери собі кращі ігри, віддай це краще одному.
 • Допомагай іншим. Якщо вмієш щось робити, допоможи другу, навчи його цьому. Якщо друг у біді, терміново поспішає йому на допомогу.
 • Будь веселим. Не будь похмурим і плаксивою і тоді все навколо теж будуть веселими і привітними.
 • Люби не тільки себе. Стався до одного шанобливо. Умій прийняти допомогу, якщо вона тобі дійсно потрібна.
 • Цінуй дружбу. Не ссорься з товаришами, не веди суперечки, не задирай носа», не заздри. Якщо зробив щось погане по відношенню до приятеля, визнай це і вибачся перед товаришем.
 • Частіше усміхайся. Посмішка робить світлим все навколо: людей, природу, наше життя.

Щоб було багато друзів:

 • не грубіянь
 • не обзывайся
 • не забувай вітатися
 • якщо друг попросить якусь річ, не відмовляй йому і не будь жадібною
 • якщо ти взяв що-то в одного, звертайся з цією річчю акуратно

Важливо: Батьки! Розкажіть про цих правилах своїм дітям. Покажіть на своєму прикладі, як потрібно дружити і дотримувати правила дружби. Завдяки цьому у нас вийде виростити нове покоління людей — добрий і привітний.

Крім цього існує 5 законів, яких повинен дотримуватися кожен чоловік. Завдяки цьому відносини між маленькими дітьми і дорослими людьми завжди будуть доброзичливими, а люди стануть привітними і человеколюбивыми.

П'ять законів хорошої дружби та стосунків між людьми

Кілька правил, щоб у колективі людям було легше жити:

Правила відносин в колективі

Які правила дружби бувають: 25 правил дружби і товариства

Троє маленьких друзів

Нас часто відвідують думки про те, а чи все ми правильно робимо щодо друга або подруги. Будь-яка людина може помилятися, але важливо бачити свою помилку і своєчасно її виправити. Побачити свої неправильні вчинки допоможуть правила дружби. Їх потрібно дотримуватися, і тоді один буде завжди поруч, роблячи життя простої, щасливою та радісною. Основні 25 правил дружби і товариства:

 1. Частіше усміхайся. Навчитеся змінювати похмуре вираз обличчя на посмішку, адже нікому не сподобається бачити поряд з собою завжди незадоволеного приятеля.
 2. Умій вислухати. Уважно вислуховуйте приятеля. Дізнавайтеся під час розмови про деталі, використовувати міміку обличчя і дивіться в очі співрозмовнику.
 3. Навести приятеля, якщо він хворіє. Друзі потребують один в одному не тільки під час веселощів, але і в біді.
 4. Дай пораду, але не влазь в особисте. Можна дати кілька порад, але не потрібно втручатися протягом життя одного. Нехай він самостійно прийде до того або іншого рішення.
 5. Бережи секрети. Не розповідайте іншим людям довірені приятелем таємниці, адже один повинен поділитися своїми секретами з ким-небудь, і це повинен бути саме близький приятель.
 6. Не зустрічайтеся з колишніми партнерами своїх друзів. Якщо колишній хлопець або подруга вашого приятеля зверне на вас уваги, то краще відмовитися від такого спілкування. Інакше це погано вплине на дружбу. Але, якщо це любов, тоді заради неї люди можуть пожертвувати дружбою.
 7. Говори одному, коли він робить помилку. Краще дізнатися про промаху від одного, ніж від іншої людини. Поясніть, чому товариш не прав.
 8. Щиро радіти перемозі одного. Завдяки цьому товариш зрозуміє наскільки він дорогий вам.
 9. Довіряй одному. Довіра — це одне з найголовніших якостей хорошої дружби.
 10. Допомагай одному, коли йому це необхідно. Якщо товариш в біді, необхідно допомогти йому вибратися з неприємної ситуації.
 11. Хвали одного і роби компліменти. Визнання важливо для кожної людини. Завжди потрібно, щоб хтось хвалив за успіхи.
 12. Не стався до одного ревно. Один має право, щоб у нього були і інші друзі, крім вас.
 13. Не будь образливим. Людина може бути не правий. Умійте прощати і не тримаєте образу.
 14. Не будь нав'язливим. Краще зустрічатися один раз в місяць, але щоб це було обопільне бажання обох друзів. Адже один із друзів може бути занадто зайнятим і не зможе бачитися з вами кожен день.
 15. Стримуй свої обіцянки. Це зміцнює довіру, а значить, і дружбу.
 16. Не міняй поведінку по відношенню до одному в присутності інших людей. Люди можуть спілкуватися добре разом, але в компанії один з них кардинально змінюється, щоб справити враження. Друзі так не роблять.
 17. Будь щирим. Не вдавайте, залишайтеся собою.
 18. Не відмовляй у проханні. Якщо друг попросив щось зробити, то треба по можливості це виконати. Товариш обов'язково це оцінить.
 19. Проводите разом стільки часу, скільки це потрібно обом. Робити щось разом — це завжди цікаво. Наприклад, сходити на сеанс кіно або в кафе.
 20. Не зрадь одного. Це найгірше, що може зробити людина по відношенню до іншого, навіть якщо він про це не знає.
 21. Підстав своє плече, щоб один выплакался. Якщо у нього неприємності, нехай він розповість, а ви підтримаєте його в цю скрутну хвилину. Адже для будь-якої людини важливо виговоритися.
 22. Поміняй свої плани, якщо одному потрібна допомога, адже дружба насамперед.
 23. Якщо одному погано, запропонуй йому свою допомогу, навіть якщо він про це не просив.
 24. Поважай свободу одного. Внутрішній світ людини важливий для нього і про це потрібно пам'ятати.
 25. Захищай одного, якщо його обговорюють, а його немає поруч. Друг завжди повинен залишатися одним і важливо захищати товариша, навіть якщо в цей момент немає в компанії.

У молодому віці більше друзів, ніж у більш старшому, так як друзі перевіряються часом. Тільки самі вірні, доброзичливі та щирі люди завжди поруч з нами на довгі роки.

Композиція на тему – «Три правила дружби»: опис, фото

Більш добре зрозуміти правила дружби вийде, якщо подивитися на них наочно. Допоможуть це зробити композиції. Три основних правила дружби — композиції на фото з описом:

Довіра — це одне з основних правил друзів. Якщо не можеш довірити людині свої таємниці, то і дружбою ваші відносини не можна назвати. Оленятко в обійми вовка — ця композиція показує почуття довіри найкраще.

Композиція на тему «Довіра між друзями»
<>Допомагай одному. Справжній друг — це той чоловік, який завжди буде поруч і прийде на допомогу. Це добре показує картина «Два друга з собакою». Один хлопчик збирає яблука з дерева, а інший підставляє кошик. Навіть собака готова допомогу, а ці тварини вважаються найкращими друзями людини.
Композиція на тему «Допомога другу»

Композиція на тему «Умій слухати». Справжній друг завжди буде слухати свого приятеля, адже це для нього важливо.

Композиція на тему «Умій слухати одного»

Надійний фундамент дружби — взаємодопомога. Це почуття зародилося ще у стародавніх людей, коли вона їм потрібна була, щоб вижити і подолати голод, холод і хвороби.

Відео: найсильніші історії дружби в світі!