Чому і як з'являється веселка? Яке явище природи лежить в основі веселки? Чому різнобарвна веселка? Буває веселка взимку?

Якщо ви не знаєте з чого з'являється веселка, то читайте статтю. Тут ви дізнаєтеся подробиці про це природне явище.

Майже кожен хоч раз у житті, але бачив прекрасне явище між небом і землею — веселку. В цьому явищі є щось таке, що пробуджує відчуття захоплення. Побачивши веселку, ніхто не може відвести від неї очей. Люди намагаються показати дане видовище своїм знайомим, що знаходяться в цю хвилини поруч з ними. У старовину стародавні слов'яни вважали таке явище Божим знаком, який віщує добрі вести і удачу в справах. І не дивно, адже веселка, як з'являється з нізвідки, так і зникає в нікуди.

Що таке веселка, як вона виглядає?

Які кольори у веселки?

Чому і як з'являється веселка, яке явище природи лежить в основі веселки?

Веселка з'являється внаслідок дисперсії — заломлення сонячних променів під різними кутами, що дає різний тон кольору цим променям. Існує ще інше явище — зимовий ореол сонця. З наукової точки зору таке явище природи іменується гало. Зазвичай воно проявляється, коли на вулиці підвищена вологість, великий мороз, сонце. Це зустрічається не дуже часто. А ось ореол навколо яскравого зимового сонця видно набагато частіше, ніж веселку.

Підвищена вологість в атмосфері взимку провокує утворення невеликих кристаликів льоду, сонячні промені, висвітлюючи їх, переломлюються. Завдяки процесу з'являється орел з червонуватим відтінком. Якщо пощастить, то ви зможете спостерігати взимку світіння з усіх відтінків і кольорів веселки. Шкода, що таке явище зустрічається не дуже часто.

Причини появи веселки

Гало відрізняється від веселки тим, що:

  • Його можна побачити навколо сонця, а веселку видно в просторі між небом і землею.
  • Колірні відтінки веселки, як правило, складаються з семи кольорів, а гало має червонуватий відтінок і помаранчевий колір.
  • Веселка — це дуга, а гало — окружність.

Веселка і дощ: взаємозв'язок

Без підвищеної вологості не буде веселки. Тому дощ є передвісником явища дисперсії в повітрі. Ну і як говорилося раніше, обов'язково необхідний джерело світла.

Цікаво, що веселка утворюється поряд з водоспадами або у сонячну погоду поряд з озерами, річками та іншими водоймами.

Вона має різну ширину, яскравість. Багато що залежить від величини крапель, через які проходить промінь сонця. Чим більше краплі, тим більше виражена веселка на небі, а ширина її менше. Відповідно широка і менш яскрава веселка утворюється з допомогою дисперсії дрібних крапельок.

Подвійна веселка

ВАЖЛИВО: Завдяки освітлення сонячними променями мільярдів крапель в повітрі, людина може побачити різнокольорову веселку або навіть дві дуги, що грають різними відтінками тонів.

Чому різнобарвна веселка?

Які бувають кольори веселки: назви і послідовність кольорів в правильному порядку

Як з'являється веселка вже з'ясовано. З курсу фізики ви знаєте, що веселка складається з безлічі відтінків кольорів. Заломлені промені не мають чітких меж, вони поступово переходять від одного кольору до іншого, утворюючи проміжні тони. Ось тільки людському оку не дано розрізнити всю різноманітну гаму кольорів.

Самі короткі промені людині відображаються в червоному, помаранчевому кольорі, а довгі промені — мають синій, фіолетовий колір.

Веселка (подвійна) ввечері

Незважаючи на безліч відтінків у веселці, людина може помітити тільки сім з них. Щоб легше їх запам'ятати, придумали веселий вірш, де кожному кольору відповідає початкова буква слова.

  • Дорасный — допаждый
  • Проранжевый — прохотник
  • Желтый — желает
  • Зчорний — знать
  • Ролубой — рде
  • Зіній — зидит
  • Фиолетовый — фазан.

ВАЖЛИВО: Яка б не була веселка, кольору завжди формуються в порядку, що описаний вище.

Як дивитися на веселку, щоб побачити веселку виразно?

Мабуть, кожен помічав, що одна людина бачить веселку, а інший ні. Багато залежить від того, де він знаходиться по відношенню до різнобарвною дузі. Індивідуум повинен стояти спиною до сонця, і найяскравішу дугу можна побачити, якщо стояти під відповідним кутом до заломленим променями веселки. Оптимальний кут — 42 градуси.

В який час дня можна побачити веселку?

Явище заломлення променів сонця через краплі рідини в природі можна побачити в будь-який час доби, крім ночі. А коли на вулиці темрява проявляється інше світіння і називається воно по-іншому — гало. Виглядає у вигляді ореолу навколо місяця.

Веселка вранці

ВАЖЛИВО: На заході веселка особливо яскрава з червонуватим відтінком. Таке видовище як заворожує, так і трохи лякає людей.

Буває веселка взимку?

Веселка взимку висвічується в блідих тонах. Її можна зауважити лише, коли на небі є сонце, тобто вранці, вдень і у вечірній час до заходу світила. Проявляється веселка в морози вкрай рідко. Саме тому багато хто стверджують, що взимку її не існує. Незважаючи на такі висловлювання — вона все ж буває і в морози.

Відео: Що являє собою веселка?