Значення кольору в малюнках дітей дошкільного віку: психологія. Дитина вибирає для малюнка червоний, оранжевий, фіолетовий, синій, жовтий, зелений, чорний колір: значення в психології

Чи потрібно боятися, якщо малюк вибирає для малюнків один колір? Спробуємо дати відповідь на це питання.

Зміст

Жовтий колір в малюнках дитини дошкільника: значення в психології

Жовтий колір в малюнках малюків символізує колір сонця. Не випадково сонце на картинках дітей зазвичай посміхається. Мама і сонце однаково важливі для дітей. Такі картинки можуть говорити про те, що дітям дуже важлива любов і турбота мами.

Дитячий малюнок про маму і сонце
Малюнки дітей, які відчувають позитивні емоції

Малюючи цю картинку, малюк використовував всі кольори веселки, окрім чорного. Різнобарвна гусениця посміхається, світить сонце, цвітуть квіти. Так може мислити здоровий малюк, в житті якого немає причин засмучуватися.

Червоний колір в малюнках дитини дошкільника: значення в психології

Червоний колір частий гість дитячих малюнків, він помітний, яскравий і миттєво привертає увагу.

Червона машина на дитячому малюнку

Однаково сприймають червоний колір діти та дорослі? Для дорослих цей колір асоціюється з агресією і пафосом. Можливо, це вплив християнської моралі, закликає до лагідності і неяскравим одязі або втома від яскравої інформаційної реклами, нападає на нас з екранів телевізорів і рекламних щитів. Червоний колір попереджає про небезпеку з дорожніх знаків.

Як сприймають червоний колір дорослі
Червоний дракон на дитячому малюнку

Помаранчевий колір в малюнках дитини дошкільника: значення в психології

Діти рідко вибирають для своїх малюнків один колір. Практично кожен дитячий малюнок намальований різнокольоровими олівцями, а якщо ви помітили, що ваша дитина вибирає для малювання лише один олівець, може бути, не варто панікувати і перечитувати гори матеріалів з психології, з'ясовуючи, що це означає?

Може бути хвилювання марні?

Придивіться до олівців, якими малює ваш малюк. Можливо, один з олівців заточений краще за інших і їм малювати легше? А буває ще й так, що в одній коробці лежать м'які і тверді олівці, якими малювати важче. Твердий олівець потрібно сильніше натискувати, а значить, дитина вибере м'який.

Зручно вашому маляті малювати?

Помаранчевий колір по яскравості не поступається червоному. Це колір сонця. Він кидається в очі, якщо це їм забарвлені квіти або іграшки. Вибираючи цей колір для своїх малюнків, малюк прагне до лідерства. Це проявляється і в малюванні. Якщо малюнок вашої дитини більш яскравий, ніж малюнки інших дітей, значить, ваш малюк володіє здібностями і бажанням бути краще своїх товаришів.

Літаючі тварини на дитячому малюнку

Фіолетовий колір в малюнках дитини дошкільника: значення в психології

Психологи вважають, що фіолетовий колір здатен навіяти смуток і печаль. Його рідко вибирають для оформлення інтер'єру, одягу і меблів. Варто засмучуватися, якщо ви помітили, що малюк постійно малює фіолетовим олівцем? Фіолетовий колір має безліч відтінків і деякі його відтінки такі ж яскраві, як червоний або жовтий.

Всі відтінки фіолетового

Без фіолетового кольору не обійтися, якщо потрібно намалювати осіннє небо або штормове море. Деякі квіти мають фіолетові пелюстки, і якщо ваша дитина використовує фіолетові олівці для таких малюнків, нічого страшного з ним не відбувається.

Весняний пейзаж. Ліс намальований фіолетовими фарбами

Синій колір в малюнках дитини дошкільника: значення в психології

Синій колір — колір зими і снігу на дитячих малюнках. Ще це колір моря і неба. Якщо малюк малює синім олівцем зимову картинку або небо, нічого дивного або страшного в цьому немає.

Діти малюють зиму синіми фарбами
Синій кіт намальований акварельними фарбами

Зелений колір в малюнках дитини дошкільника: значення в психології

Зелений колір — це колір трави і дерев. Діти люблять малювати квіти, листки і траву. Але, якщо ви помітили, що малюк часто малює такі картинки, то, можливо, він відчуває брак любові з вашого боку. Занурюючись в казковий світ рослин, він заповнює вакуум тепла та батьківської турботи.

Дитячий малюнок про літо

Діти, які малюють рослини, чутливі до несправедливості по відношенню до них. Вони, як барометр реагують на несприятливий мікроклімат у родині. Вони вразливі і соромливі.

Що означає зелений колір в дитячих малюнках

Чорний колір в малюнках дитини дошкільника: значення в психології (дати посилання на статтю)

Чорний колір найсумніший з усіх можливих кольорів. Потрібно панікувати, якщо малюнки ваших дітей чорно-білі? Іноді діти обирають такий стиль малювання лише тому, що так легше і простіше передати форму мальованих предметів, тварин і людей. Насторожити повинні лише ті малюнки, в яких спостерігається виражена агресія або образа до навколишнього світу. Психологи вважають, що цей колір може бути обраний дитиною в пригніченому емоційному стані.

Сумний дитячий малюнок

В таких випадках батькам потрібно спробувати зрозуміти причини пригніченого настрою дітей. Іноді, своїми малюнками діти самі дають підказки своїм батькам.

Малюнок із закликом про допомогу

Якщо діти малюють страшні, з точки зору батьків картинки чорним олівцем, у батьків виникає питання: чи все в порядку зі здоров'ям малюка? Перш, ніж звертатися за допомогою до психотерапевтів, визначте, чи бачить дитина ваш переляк і розгубленість, коли ви розглядаєте ці картинки? Справа в тому, що діти вміють читати по виразу вашого обличчя ваші внутрішні переживання. І якщо ваш переляк сподобався малюкові, він може свідомо продовжувати малювати такі картинки з метою налякати своїх батьків.

Чорно-білі дитячі малюнки

Зазвичай до допомоги психотерапевтів батьки звертаються тоді, коли самі вони відчувають безпорадність у вирішенні проблем з вихованням малюка. Таким чином, свою роботу по вихованню дітей вони перекладають на плечі інших людей.

ВІДЕО: Робота психолога в дитячому саду

Як в домашніх умовах визначити емоційний настрій дитини?

Попросіть малюка намалювати слона. Якщо дитина намалює його чорним і сірим олівцем — значить сьогодні його настрій сумний.

Сірий слон

Якщо слон вийде різнобарвним — малюк веселий і може в своїй уяві сірі будні зробити святковими.

Білий слон

Але, навіть у дошкільному віці діти здатні логічно мислити і вибудовувати логічні ланцюжки. І вони можуть бути такими:

  1. Слон на картинці і в зоопарку сірий.
  2. Якщо намалювати слона іншим кольором — це буде вже не слон.
  3. Значить слона потрібно малювати чорним і сірим олівцем.

У підсумку слон на картинці буде сірим незалежно від настрою дитини. Картинки, намальовані малюком, відображають його внутрішній світ. Якщо ваш малюк любить малювати яскраві, цікаві пейзажі, натюрморти або портрети — це говорить про його багатому внутрішньому світі. І неважливо, які фарби або олівці він вибрав для цієї мети. Більше про значення чорного кольору на малюнках малюків можна прочитати в цій статті.

ВІДЕО: Мультфільм для дітей про кольори веселки