Для чого кішки лягають спати з господарями? Чому кішки сплять в ногах, на голові людини? Чому не можна спати з кішкою в одному ліжку дорослим, дітям, вагітним? Як відучити кішку спати на ліжку?

Чому кішки сплять поруч з людиною? Це питання цікавить багатьох власників цих домашніх улюбленців. Відповідь ви знайдете в статті.

Людина не може пояснити поведінкові особливості своїх домашніх вихованців. Незрозуміло й те, чому кішка спить у ліжку, адже у неї є своє місце з подушечкою на м'якому лежаку? Але вона все одно лізе в ліжко, лягає зверху або вкладається в ногах.

 • Таку поведінку можна пояснити з точки зору науки і народних прикмет.
 • Варіантів цього пояснення безліч. Але тільки чуйний господар зможе для себе визначити і зрозуміти причину, якщо буде знати хоча б трохи корисної інформації.
 • Читайте у статті, чому кішки люблять спати з людьми, чому вони лягають на голову і яка енергетика в тому місці, де спить кішка. Також тут ви знайдете відповідь на питання, як відучити кішку лізти в ліжко.

Чому кішки лізуть в ліжко до людини, сплять з людьми?

Чому кішки лізуть в ліжко до людини, сплять з людьми?

Не всі власники люблять, коли їхні вихованці прагнуть залізти до них в ліжко. Багато люди пояснюють той факт, чому кішки лізуть в ліжко до людини і сплять з людьми тим, що тварини люблять постіль, але це не так. Кішці все одно, з якого матеріалу зроблено постільна білизна. Така поведінка пояснюється декількома причинами:

 • Температура тіла кішки вище людської, а прагнення отримати ще більше тепла пояснюється високою чутливістю температурних рецепторів. Навіть якщо кішці буде комфортно, вона все одно буде прагнути отримати ще одну порцію тепла, а найтепліше місце в будинку людини — це його ліжко.
 • Асоціація у дорослої тварини з комфортом і теплом кішки-матері. Кіт може пам'ятати на рівні рецепторів тіла, як йому було тепло з матір'ю, коли він був маленьким.
 • Ліжко для кішки є найкращим місцем у будинку. Кіт — егоїстичне і розумна тварина. Він упевнений, що господар поганого для себе не вибере і готовий, якщо не відвоювати це місце у власника, то хоча б потихеньку пробратися в ліжко, поки господар спить і нічого не чує.
 • Кішка почуває себе спокійно вночі тільки поруч з господарем. Людина вночі спить, а кішці потрібно відчуття безпеки, тому вона перебирається в ліжко і спокійно дрімає разом з людьми.

Варто відзначити, що не завжди кішка буде спати в ліжку, десь з краю або в стороні. Вона обов'язково ляже в ногах або забереться зверху на людину.

Чому кішки сплять в ногах людини?

Чому кішки сплять в ногах людини?

Людина заводить кошеня, облаштовує йому спальне місце, робить лежак біля батареї або в іншому теплому місці будинку, але такі надмірності коту зовсім не потрібні, так як він лізе в ліжко і спить в ногах. Чому кішки сплять в ногах людини? Є кілька варіантів відповідей на це питання:

 • Тварина відчуває хворе місце на тілі свого господаря. Та частина тіла чи орган у людини, яка болить або схильний до захворювань, має більш високу температуру, ніж здорові частини тіла. Ми цього не відчуваємо, але кішка відчуває на біологічному рівні і лягає, щоб допомогти своєму господареві і вилікувати його.
 • Тяга до тепла. Кішка не тільки сама любить тепло, але і обожнює зігрівати своїм теплом всіх навколо. Вночі вона лягає в ліжко до власника. Навіть є приклади з сільського життя, коли кота не пустили на ніч додому, і він ліг спати у хліві, поряд з коровами і козами.
 • Материнська безпека. Кішка в дитинстві любила спати біля матері. Людини вона сприймає, як свою маму, а відчуває себе маленьким кошеням. Тому коти лізуть в ліжко і сплять в обнімку з нашими ногами тому, що вони шукають притулок і материнську безпека біля людини.

У кішки багато мотивів спати з людиною — прагнення до тепла і додаткові психологічні фактори. Тому майже неможливо відучити кішку лізти в ліжко. Це у неї закладено природою.

Чому коти і кішки люблять спати на людину, на голові людини?

Чому коти і кішки люблять спати на людину, на голові людини?

Всі дії кішки мають свій загадковий сенс для людини, але важливий для тварини. Власник уважно спостерігає за поведінкою свого вихованця, і часто господарі кішок задаються питанням: чому коти і кішки люблять спати на людину, на голові людини? Кілька пояснень:

 • Переважання над людиною, прагнення показати відданість і покірність. Не вірте тим, хто каже, що якщо кішка спить на голові людини, то нічого хорошого в цьому немає. Кішці буде прикро, якщо на її ласку, власник не відповість тим же, а прожене тварина. Навіть якщо кіт заважає під час сну, потрібно міняти місце його відпочинку з обережністю і дуже дбайливо.
 • Енергетичний фактор. Всім відомо, що кішки відмінно відчувають те, що неможливо побачити очима. Якщо тварина влаштувалося на голові під час сну людини, то потрібно прислухатися до себе. Можливо, потрібно гарненько відпочити, адже кіт відчуває, коли людина втомлюється, і допомагає йому набратися бадьорості і позбутися від головного болю.
 • З точки зору науки, в якій не відведено місце енергетиці і інших подібних речей, питання, чому кішка спить біля людини або на ньому, є просте пояснення. Вся справа в тому теплі, яке любить кішка. Велике значення має температурний режим. Якщо біля батареї гаряче, то на людському тілі ідеальна температура для кота.

Як говорилося вище, нездоровий орган має підвищену температуру, і тому кіт легко знаходить. Якщо людина повністю здоровий, то кішка влаштовується там, де їй зручно.

Чому кішки сплять на місці або на речі господаря?

Чому кішки сплять на місці або на речі господаря?

 

Кішки — єдині в своєму роді унікальні і неповторні. Вони непрості і не такі добродушні, як інші домашні вихованці. Тому кожен вчинок кота можна пояснити. Чому кішки сплять на місці або на речі господаря?

 • Наша одяг зберігає запах тіла. Кіт хоче привласнити його собі, щоб бути ближче до власника і складатися в тісних стосунках з ним. Кішка швидко освоює нову територію, потім вона вважає її своєю. Також їй потрібно зробити своїми речі господаря. Цим вона показує, що довіряє своєму власникові і розділяє з ним свою котячу життя.
 • Наша одяг зберігає запах. Кішка підіймається на речі, щоб відчувати себе в безпеці. Їй здається, що вона неначе сидить на колінах у власника.
 • З точки зору езотерики цей факт можна пояснити тим, що кішка любить збирати погану енергетику. Тварина лежить на одязі, збирає негативні енергетичні хвилі, які накопичилися на речах протягом робочого дня від стресу або поганих думок.

Порада: Якщо кішка лежить на ваших речах, не проганяйте її різко. Дайте їй час, і якщо одяг потрібна, виженете кота, який таким чином демонструє свою любов до вас.

Чому не можна спати з кішкою в одному ліжку дорослим, дітям, вагітним?

Чому не можна спати з кішкою в одному ліжку дорослим, дітям, вагітним?

Якщо ви не збираєтеся ділити ложе зі своїм вихованцем, то його треба з дитинства привчати спати окремо. З точки зору науки, у тварин повинна бути своя ліжко. Чому не можна спати з кішкою в одному ліжку дорослим, дітям, вагітним?

 • Як і всі тварини, кішки є переносниками різних захворювань і глистів.
 • Найстрашніша хвороба — це токсоплазмоз. Якщо вагітна жінка на пізніх термінах заразитися цим захворюванням, то у плода може спостерігатися недорозвиненість головного мозку і важкі патології внутрішніх органів.
 • При прогресуванні цього захворювання у вагітної жінки може статися викидень або передчасні пологи.
 • Небезпечно це захворювання і для маленьких дітей.
 • Дорослі рідше заражаються токсоплазмозом, але від кішок людині можуть передаватися глисти і інші неприємні хвороби. Тому вважається, що кішка повинна спати окремо.

Важливо: не Можна з твариною цілуватися, а після спілкування, необхідно вимити руки з милом.

Можна коту спати між подружжям?

Можна коту спати між подружжям?

Здавна кішка є берегинею домашнього вогнища. Її не можна лякати, смикати за хвіст і ображати. Кішки завжди знаходяться поряд з нами. Але можна коту спати між подружжям? Кілька відповідей, які прийшли в наш час з далекого минулого:

 • Спляча кішка між подружжям заважає їх возлиянию на енергетичному рівні. Якщо чоловік і дружина сплять разом, вони підживлюються енергетикою один одного, і це допомагає їм завжди бути разом і відчувати один одного навіть на відстані. Кішка забирає частину енергетики, а у чоловіка і дружини в цьому плані пробіл.
 • Кішка здатна посварити людей. Якщо її не любить чоловік, то вона буде мстити і зробить все, щоб він не заважав їй жити в цьому будинку.
 • Кішка може мітити територію своєї смердючої секрецією, особливо, якщо вона відчуває ревнощі по відношенню до одного з подружжя.

Порада: Скільки людей, стільки й думок. Одні стародавні повір'я стверджують, що кішка може розлучати, а по іншим — кіт між подружжям зміцнює союз. Тому вірити або не вірити вирішувати тільки кожній людині окремо.

Де сплять кішки: енергетика

Де сплять кішки: енергетика

Кішки вважаються одним з найбільш сильних біоенергетичних джерел. Відомо, що взаємодія різних енергій під одним дахом, може бути як хорошим фактором, так і поганим. Власників домашніх вихованців цікавить питання: яка енергетика в тому місці, де сплять кішки?

 • Біополе кішки благотворно впливає на людину. Ці тварини прибирають негативні хвилі, імпульси, відчуття. Тому в тому місці, де кішка спить переважає негативна енергетика.
 • Кіт намагається її нейтралізувати і лягає саме в потрібне місце.
 • Коти відчувають точки перетинання магнітних полів, які можуть негативно впливати на здоров'я людини.
 • Тварина лягає в це місце і стабілізує потоки енергетики, перетворюючи їх у спокійні і мирні хвилі.

Важливо: Не змушуйте кота насильно спати в тому чи іншому місці в будинку. Це не вийде зробити, і кішка знає краще, де їй спати, щоб допомогти господареві. Крім цього джерела негативної енергетики можуть переміщатися, кішки це відчувають, і теж переміщуються у напрямку цього руху.

Як відучити кішку спати на ліжку?

Як відучити кішку спати на ліжку?

Якщо кішка звикла спати на ліжку власника, то її вже важко від цього відучити. Багато господарі карають, лають, але все марно. Як відучити кішку спати на ліжку? Кілька порад:

 • Найкращий засіб — це не дозволяти їй спати в ліжку з самого раннього віку. В цей час кішку можна карати, пояснюючи, що так робити не можна.
 • Зробіть кішці нове спальне місце. Можливо, вона лягає в ліжко, так як у неї немає свого місця для сну. Купіть спеціальний кошик, м'яку подушку і постіль.
 • Попрыскайте на тварину водою з пульверизатора.
 • Приклейте на ліжко двосторонній скотч. Кішка запрыгнет і її лапи будуть прилипати до скотчу — так вона отвадится це робити.
 • Лайте кішку ще до того, як вона хоче застрибнути на ліжко. Але, а якщо тварина все-таки виявилося на вашому ложі, продовжуйте лаятися на нього, поки не піде. Так кішка звикне, що їй не можна встрибувати в це місце.

Існує багато різних думок з приводу звичок «вусатих екстрасенсів». Хтось стверджує, що кішка лягає тільки з негативною енергетикою, а інші впевнені, що кіт не ляже в погане місце. Навіть існує повір'я, що де кіт найчастіше сидить у хаті, там і потрібно ставити ліжко. Кожна людина сам для себе вибирає, у що йому вірити, а в що ні. Але точно можна сказати, що без пухнастих і вусатих улюбленців наш будинок буде порожнім і незатишним.

Відео: Чому кішки сплять на людину?