Як називається найбільша планета у Всесвіті, космосі? Саме велике небесне тіло, зірка у Всесвіті? ТОП-10 найбільш великих космічних об'єктів і явищ

Огляд самих величезних космічних об'єктів і явищ.

Ми зі шкільних років знаємо, що найбільшою планетою є Юпітер. Саме він — лідер за розміром планет Сонячної системи. У цій статті ми розповімо, яка найбільша планета і космічний об'єкт існують у Всесвіті.

Як називається найбільша планета у Всесвіті?

TrES-4 — є газовим гігантом і найбільшою планетою у Всесвіті. Як не дивно, цей об'єкт виявили лише у 2006 році. Це величезна планета, яка в багато разів перевищує розмір Юпітера. Вона обертається навколо зірки, точно так само, як Земля навколо Сонця. Планета пофарбована в оранжево-коричневий колір, адже температура на її поверхні становить більше 1200 градусів. Тому на ній немає твердої поверхні, в основному це кипляча маса, що складається в основному з гелію і водню.

Завдяки постійному походженням хімічних реакцій, планета є дуже гарячою, випромінює тепло. Найдивніше — це щільність планети, вона дуже висока для такої маси. Тому вчені не впевнені, що вона складається тільки з газу.

TrES-4

Як називається найбільша планета в Сонячній системі?

Однією з найбільш великих планет у Всесвіті є Юпітер. Це одна з гігантських планет, які є переважно газовими. Склад також дуже схожий на Сонце, в основному складається з водню. Швидкість обертання планети дуже висока. З-за цього навколо неї утворюються сильні вітри, які провокують виникнення кольорових хмар. Завдяки величезним розмірам планети і швидкості її руху, вона відрізняється сильним магнітним полем, яке притягує безліч небесних тел.

Цим обумовлена велика кількість супутників планети. Одним з найбільших є Ганімед. Незважаючи на це, останнім часом вчені дуже зацікавилися супутником Юпітера — Європою. Вони вважають, що планета, яка покрита кіркою льоду, всередині має океан, з можливою найпростішої життям. Що дає можливість припускати існування живих істот.

Юпітер

Найбільші зірки у Всесвіті

Список:

 • VY. До недавнього часу вважалася величезною зіркою, її відкрили ще в 1800 році. Розмір приблизно в 1420 разів більше радіуса Сонця. Але при цьому маса всього в 40 разів більше. Це обумовлено низькою щільністю зірки. Найцікавіше, що останні кілька століть зірка активно втрачає свій розмір і масу. Це пов'язано з проходженням термоядерних реакцій на її поверхні. Таким чином в результаті можливий швидкий вибух даної зірки з утворенням чорної діри або нейтронної зірки.
 • Але в 2010 році Шаттл НАСА виявив ще одну величезну зірку, яка знаходиться за межами Сонячної системи. Їй дали назву R136a1. Ця зірка в 250 разів більше Сонця і світить набагато яскравіше. Якщо порівнювати наскільки яскраво світить Сонце, то світіння зірки було схоже на сяйво Сонця і Місяця. Тільки в даному випадку Сонце буде світити набагато менше, і швидше схоже на Місяць, ніж величезний гігантський космічний об'єкт. Це підтверджує, що практично всі зірки старіють і втрачають свою яскравість. Це обумовлено наявністю на поверхні величезної кількості активних газів, які постійно вступають у хімічні реакції, розпадаються. З часів відкриття зірка втратила чверть своєї маси, як раз завдяки хімічним реакціям.

Всесвіт вивчена недостатньо добре. Це обумовлено тим, що прибути на планети, які знаходяться на відстані величезної кількості світлових років, просто неможливо фізично. Тому вчені займаються вивченням цих планет за допомогою сучасного обладнання, телескопів.

VY Великого пса

Топ-10 найбільш великих космічних об'єктів і явищ

Існує величезна кількість космічних тіл та об'єктів, які дивують своїми розмірами. Нижче представлений ТОП-10 найбільших об'єктів і явищ, що знаходяться в космосі.

Список:

 1. Юпітер — найбільша планета Сонячної системи. Її обсяг становить 70% від усього обсягу самої системи. При цьому більше 20% припадає на Сонці, а 10% розподілені між іншими планетами і об'єктами. Найцікавіше, що навколо цього небесного тіла безліч супутників. <>
  Юпітер
 2. Сонце. Ми вважаємо, що Сонце — це величезна зірка. Насправді, це не що інше, як жовта карликова зірка. А наша планета — лише невелика частина того, що обертається навколо цієї зірки. Сонце постійно зменшується. Це відбувається завдяки тому, що водень синтезуються в гелій при мікро-вибухи. Зірка пофарбована в яскравий колір, і обігріває нашу планету завдяки екзотермічної реакції з виділенням тепла.

  Сонце
 3. Наша Сонячна система. Її розмір становить 15 x 10 12 мірою кілометрів. Складається з 1 зірки і 9 планет, які рухаються навколо цього яскравого об'єкта по певних траєкторіях, які називаються орбіти.

  Сонячна система
 4. VY — це зірка, яка знаходиться в сузір'ї Великого Пса. Являє собою червоний супергігант, його розмір самий величезний у Всесвіті. Якщо порівнювати, то він приблизно в 2000 разів більше в діаметрі, ніж наше Сонце і вся система. Інтенсивність світіння вище.

  VY
 5. Величезні запаси води. Це не що інше, як гігантська хмара, всередині якого знаходиться величезна кількість водяних парів. Їх кількість приблизно в 143 рази більше, ніж обсяг земного океану. Вчені прозвали об'єкт «Гігантський космічний океан».

  Гігантський космічний океан
 6. Величезна чорна діра NGC 4889. Ця діра знаходиться на величезній відстані від нашої Землі. Представляє собою не що інше, як воронкоподібну прірву, навколо якої знаходяться зірки, а також планети. Це явище знаходиться в сузір'ї Волосся Вероніки, її розмір в 12 разів більше, ніж вся наша Сонячна система.

  Чорна діра
 7. Чумацький шлях. Ето не що інше, як спіральна Галактика, що складається з безлічі кількості зірок, навколо яких можуть обертатися планети, супутники. Відповідно у Чумацькому шляху може міститися величезна кількість планет, на яких можливе життя. Бо на них є ймовірність того, що існують умови, сприятливі для зародження життя.

  Чумацький шлях
 8. Ель Гордо. Це величезне скупчення галактик, які відрізняються яскравим світінням. Це обумовлено тим, що подібне скупчення всього на 1% складається з зірок. Інша частина припадає на гарячий газ. Завдяки цьому відбувається світіння. Саме з цього яскравого світла вчені виявили дане скупчення. Дослідники припускають, що цей об'єкт з'явився в результаті злиття двох галактик. На фото видно світіння цього злиття. <>
  Ель Гордо
 9. Суперблоб. Це щось схоже на величезний космічний міхур, який заповнений всередині зірками, пилом і планетами. Являє собою скупчення галактик. Існує гіпотеза про те, що саме з цього газу і утворюються нові галактики.

  Супер міхур
 10. Космічна павутина. Це щось дивне, схоже на лабіринт. Саме це — скупчення всіх галактик. Вчені вважають, що вона утворюється не випадково, а за певною схемою.

  Космічна павутина

Всесвіт вивчена дуже мало, тому з часом можливо з'являться нові рекордсмени і будуть називатися самими величезними об'єктами.

ВІДЕО: Найбільші об'єкти і явища у Всесвіті