Чому дитина, син постійно чіпає статеві органи, геніталії? Як відучити дитину чіпати геніталії? Дитячий онанізм — синдром нав'язливих рухів або вікова норма?

Способи відучити дитину чіпати статеві органи.

У віці 2-4 років багато батьків помічають за своїми дітками те, що вони зачіпають статеві органи. Зазвичай це трапляється з хлопчиками. У цій статті ми розповімо, чому дитина чіпає свої геніталії.

Чому син постійно чіпає свої статеві органи, геніталії?

Варто відзначити, що у віці, починаючи з 1 року, у дітей відбувається пізнання себе. Тобто у віці 3 місяців діти тягнуть в рот пальці рук. В 6 місяців вони можуть розглядати свої руки і розрізняти пальці, ворушачи ними, перевіряючи, що це таке.

Пізніше в рот тягнуть практично все, що потрапляє під руку. Це цілком нормальний фізіологічний процес. Ближче до одного року у дитини може перемикатися увагу і на статеві органи. Зазвичай це трапляється з хлопчиками. Адже у дівчаток немає ніяких виступаючих частин.

Малятко
 • Ситуація вважається абсолютно нормальним, тому що таким чином малюк вивчає себе, в тому числі і статеві органи. Ні в якому разі не варто загострювати на цьому увагу, і говорити, що це погано, тим більше лаяти або відривати руки дитини, бити, коли вони тягнуться в труси.
 • Адже ви не б'єте дитину, коли він зачіпає свої вуха, очі або живіт. Це сприймається цілком нормально. Справа в тому, що багато дорослі дуже часто плутають дитячий онанізм з сексуальністю. Насправді нічого спільного немає.
 • Діти у віці 2-4 років починають усвідомлювати всі свої органи, у них виникає цікавість, яке не прагнуть задовольнити. При цьому досить часто виникає не дуже хороша звичка чіпати свої статеві органи час від часу.
 • Особливо варто приділити увагу і поставитися з обережністю у тому випадку, якщо дитина таким чином заспокоюється. Може розвинутися умовний рефлекс і шкідлива звичка. У такому випадку дитина буде чіпати свої статеві органи при людях.
 • В глибині душі практично всі діти розуміють, що чіпати свої статеві органи не потрібно на очах у всіх, тому дуже часто ховаються під ковдрою, коли батьки цього не бачать.
 • Це відбувається в тому випадку, якщо дітям нема чого робити. Вихователь в дитячому саду звертає увагу на те, що деякі хлопчики під час денного сну чіпають свої статеві органи.
 • Це вважається абсолютна нормою, але відбувається так з однієї простої причини, діти не хочуть спати, при цьому грати їм не дозволяють, тому вони змушені розважати себе самостійно. Вони знаходять розраду в своїх статевих органах.
Малюк образився

Дитина чіпає статеві органи — чого робити не варто?

Давайте розберемося, чого робити не варто.

Заборонено:

 • Бити дитину по руках, кричати на нього, і забороняти чіпати статеві органи
 • Загрожувати дитині і розповідати про те, що ви відріжете його геніталії, або що на них поселиться зараза, якісь бактерії
 • Не треба загострювати на цьому увагу, але і хвалити теж не потрібно

Тобто говорити про те, що це добре чи погано немає необхідності. Найбільш правильним способом є ігнорування даної ситуації, а також спостереження за дитиною. Вам необхідно відстежити, в яких випадках руки дитину тягнутися в труси. Якщо це відбувається від нудьги, в денний час, то вам необхідно максимально зайняти дозвілля дитини. Необхідно щоб його руки були постійно зайняті. Тобто він повинен малювати, грати, збирати конструктор, і всіляко активно проводити своє дозвілля. Коли дитині нудно, йому нічим зайнятися, природно руки автоматично тягнуться в труси.

Сварка з малюком

Як відучити дитину чіпати статеві органи?

Якщо це відбувається під час засипання, постарайтеся розповідати дитині цікаву казку, причому бажано, щоб в творі він брав участь. Всі думки дитини будуть переведені на твір нової казки і придумування продовження. Думати про статевих органах буде ніколи.  

Поради:

 • Що робити з дитячим садом? Багато фахівці, психологи і педіатри рекомендують у цей період надходити кількома способами. Необхідно скоротити тривалість нічного сну. Укладати дитини пізніше на одну годину. Таким чином, з наближенням сонного години, дитина буде виснажений, і з легкістю засне. Тобто часу на те, щоб чіпати свій статевий орган у нього просто не буде.
 • Якщо такої можливості немає, то можете взяти відпустку, і забирати дитину в обід, тобто до сонного години. Таким чином, дитина не спить в обід, і буде постійно перебувати під вашим наглядом. Все досить складно для батьків тому, що це вимагає від них зайвої уваги і виділення часу своїй дитині. На жаль, не у всіх є така можливість, більшість батьків перебувають на роботі, тому не в силах контролювати, що відбувається з їх дитиною кожну хвилину часу.
 • Якщо вихователь у дитячому садку говорить про це, вважає чимось ненормальним, необхідно зібрати батьківські збори, запросити дитячого психолога, який пояснить, як чинити. Незважаючи на те, що в саду повинні працювати вихователі та педагоги, це, на жаль, трапляється не завжди так. Були неодноразові випадки, коли няньки, вихователі ганьбили хлопчиків за те, що вони під час засипання чіпали статеві органи.
 • Це неправильний підхід, якщо дитина не хоче спати, немає потреби змушувати його це робити. Нехай дозволять дитині сидіти, і тихо збирати конструктор. Таким чином, це не перешкодить іншим дітям спокійно спати, ваш син буде зайнятий справою, а не промацуванням своїх статевих органів. 
Допитливий дитина

У віці 3-4 років необхідно спробувати донести дитині, що це некультурно робити в громадських місцях, на людях. Вам необхідно розповісти, що в гостях, на вулиці, або в магазинах чіпати геніталії не можна, тому що це непристойно і негарно. Ви повинні розповісти дитині, як поводитися в суспільстві та про основні правила поведінки.

Не потрібно кричати, забороняти дитині це робити, необхідно донести, що так робити некрасиво, та культурні діти так не роблять. Адже дійсно у багатьох дорослих в громадських місцях можуть виникати цілком логічні запитання, чому дитина чіпає статеві органи.

Дитина чіпає статеві органи, геніталії: невроз, синдром нав'язливих рухів

Коли варто бити на сполох? Дійсно в деяких випадках, постійне тисканье своїх геніталій у дитини може свідчити про деякі порушення в роботі нервової системи. Варто поспостерігати, коли дитина про щось говорить, розповідає вам щось та зачіпає статеві органи.

Це говорить про хвилювання дитини, і про спосіб заспокоїтися. Необхідно звертатися до дитячого невролога або психолога. Малюка щось турбує, або він дуже хвилюється, коли розповідає вам історію, можливо, згадує події. Це називається синдром нав'язливих рухів і відноситься до одного з видів неврозу.

Малюки

Невроз або звичка:

 • Таке часто буває у дітей разом з обгрызанием нігтів, кусанням губ і щік. В такому випадку допомога надасть дитячий невролог. Адже дійсно досить часто дитячий онанізм спостерігається у дітей з органічними ураженнями мозку.
 • Таким чином, дитині зроблять енцефалограму мозку, а також пропишуть лікарські препарати. Найчастіше призначають препарати, що покращують кровообіг в головному мозку, вони разом з цим поліпшують пам'ять, і зменшують тривожність дитини.
 • Можуть також призначити седативні препарати. Це не є серйозним порушенням, але при зверненні батьків піддається легкої корекції. Багато скажуть, навіщо напихати дитину ліками? Справа в тому, що всі ці синдроми нав'язливих рухів, і неврози в майбутньому можуть перерости в серйозні проблеми.
 • Адже все це наростає в один великий сніжний ком, який потім важко зруйнувати. Якщо ви хочете здоров'я своїй дитині, звертайте увагу навіть на дрібниці.
Активна дитина

Якщо дійсно в дитячому віці мало місце виявлення внутрішньочерепного тиску, або якихось органічних уражень головного мозку, тобто необхідність зайвий раз сходити до дитячого невролога.

ВІДЕО: Дитина чіпає геніталії