Несумісність партнерів при зачатті дитини: причини, ознаки, симптоми, наслідки, лікування. Як визначити несумісність подружжя для зачаття генетичну, не біологічну, імунологічну, з групою і резусом крові, мікрофлорі?

Стаття розповість вам про те, що таке несумісність партнерів при зачатті.

Зміст

Що таке несумісність партнерів і подружжя при зачатті дитини: причини, ознаки, симптоми

У таких випадках чоловікові і жінці варто зайнятися медичним обстеженням, щоб виключити наявність деяких захворювань запального і інфекційного характеру. Не зайвим буде зробити огляд у лікаря на предмет аномалій анатомічної будови внутрішніх статевих органів.

Що може вплинути на несумісність партнерів:

 • Генетична несумісність
 • Імунологічна несумісність
 • Біологічна несумісність
 • Імунна несумісність
 • Несумісність по мікрофлорі
 • Несумісність по групі крові
Причини безпліддя

Що таке генетична несумісність партнерів, подружжя при зачатті дитини?

Причиною безпліддя пари може бути генетична несумісність партнерів. Цей резонанс трапляється досить часто і явний, характерний і головна ознака цієї проблеми – відторгнення плоду, тобто зачаття відбувається, але вагітність зривається.

Генетична несумісність і її причина знаходиться в крові, адже для того, щоб плід успішно прижився, у чоловіка і жінки повинен бути однаковий резус фактор (+ чи -). Зачаття, виношування і народження дитини у пар з різними резус факторами може статися, але такі діти часто мають серйозні проблеми зі здоров'ям.

Як завагітніти, якщо з чоловіком генетична несумісність?

Як вже говорилося, зачати дитини при наявності генетичної несумісності пара може, але для того, щоб пройшло успішно і можна було уникнути проблем зі здоров'ям, жінка і чоловік повинні знаходиться під пильною увагою лікарів.

При виявленні генетичного «резус-конфлікт» (у матері і дитини), лікарі вводять жінці спеціальна речовина – імуноглобулін. Ще один спосіб допомогти жінці виносити плід – робити періодичні переливання крові. Пам'ятайте, що цю проблему лікарі давно навчились долати, парі важливо лише дотримуватися чіткі рекомендації.

Генетична схильність до благополучного зачаття
Генетичний «конфлікт» у виношуванні плоду

Що таке імунологічна (біологічна) несумісність подружжя при зачатті дитини, як лікується?

Причинами безпліддя у здорової матері і батька можуть бути імунологічні особливості організму. Пояснити цю особливість детально не зможе ні один лікар, адже жіноче тіло з якимось своїм особливим причин починає виробляти антитіла, які згубно впливають на чоловіче сім'я (сперматозоїди), вбиваючи їх.

ЦІКАВО: З іншого боку, бувають випадки, коли чоловічий організм самостійно починає виробляти антитіла до своїх статевих клітин.

В обох випадках сперматозоїд просто не здатний запліднити жіночу клітку і спровокувати зачаття. Існують рідкісні випадки, коли вагітність починалася, але імунні клітини жінки призводили до загибелі зародка на ранніх етапах його розвитку.

Що відбувається при біологічної несумісності:

 • Жінка переживає сильний токсикоз
 • Вагітність може мимовільно зірватися
 • Зародок відстає в розвитку (або зовсім завмирає)

ВАЖЛИВО: Перед тим, як почати планувати дитину, сучасні репродуктивні клініки радять парам пройти тестування на наявність антиспермальних тел (ті самі антитіла).

Біологічна несумісність — проблема на шляху до зачаття

Як завагітніти, якщо з чоловіком імунна несумісність?

На даний момент проблема імунної несумісності не вивчені повністю по сьогоднішній день. Відомо лише те, що негативна реакція організму жінки на чоловічі клітини виникає при першому контакті і статися це може з абсолютно будь-якою парою.

ЦІКАВО: В деяких випадках таке відторгнення чоловічих клітин відбувається на грунті психологічного стресу (боязнь вагітності або дітей, наприклад).

Рідше імунна несумісність спровокована гормональними порушеннями в організмі жінки, як періодичними, так і хронічними. Для того, щоб уникнути проблем з плануванням вагітності та патологіями розвитку плода, слід проходити спеціальні тести і додаткові дослідження перед зачаттям.

Сумісність чоловіка та жінки в плануванні дитини

Що таке несумісність подружжя при зачатті дитини по мікрофлорі, як вона лікується?

У кожної людини є своя мікрофлора в статевій системі (баланс корисних бактерій). Крім бактерій там так само можуть бути і патогенні мікроорганізми (мікроби), які можуть перешкоджати сприятливого зачаття. Кількість даних мікроорганізмів регулює імунна система і тому якщо у жінки вона слабка, то зачати їй буде складно.

ВАЖЛИВО: Якщо у пари буде несумісність микрофлор, це буде явна загроза зачаття, адже поки вона існує, імунна система буде всіляко протестувати зачаття.

Помітити симптоми патогенної мікрофлори ви зможете відразу після статевого контакту:

 • Печіння в паху
 • Сверблячка в паху
 • Неприємний кислий запах з зовнішніх статевих органів.
 • Дивні слизові виділення, які можуть бути рясними.
 • Часті молочниці у жінки
Безпліддя на ґрунті несумісності мікрофлори статевих органів

Як завагітніти, якщо з чоловіком несумісність по мікрофлорі?

Порушена і патогенна флора дуже рідко стає причиною безплідності, але якщо така проблема існує, її слід негайно вирішувати. При виявленні симптомів, зверніться до лікаря за консультацією і лікуванням, зробіть тест на сумісність з партнером в поліклініці або приватній клініці (посів).

З допомогою аналізу лабораторія виявить збудників і визначити його чутливість до медичних препаратів, призначених для боротьби з ними. «Вбити» патогенну мікрофлору можна тільки шляхом прийому антибіотиків. Важливо, щоб лікування проходили обидва партнера, тільки тоді воно буде ефективним. Після повного курсу чоловік і жінка складають повторні аналізи.

Що таке несумісність подружжя при зачатті дитини за групою і резусом крові: наслідки та лікування

Несумісність резус факторів крові – часта проблема на шляху до благополучного зачаття дитини. Резус фактор – це показник білкових сполук у крові кожної людини. Так, наприклад, люди володіють «антигенами» завжди володіють позитивним резус фактором (документально він позначається як Rh+). Але, якщо він відсутній, то резус фактор негативний (позначається як Rh-).

Ідеальне співвідношення резус факторів чоловіки і жінки для благополучного зачаття – однакові у обох партнерів. Однак, людина вибирає собі партнера не по групі крові, а «за покликом серця» і тому подібний «резус конфлікт» не зустрічається рідко (у матері крові «негативна», а у плода «позитивна»).

ЦІКАВО: Статистика підрахувала і виявила, що 80% жінок у всьому світі мають Rh+ і вони, отже, не небезпеці такої проблеми, як безпліддя на ґрунті «резус конфлікту».

Але не поспішайте засмучуватися, адже ця проблема цілком вирішувана сучасною медициною. Стан жінки регулюється спеціальною терапією, фахівці ретельно проводять аналізи крові і роблять тести для пари, яка планує вагітність. Крім того, на даний момент існує спеціальний препарат, який регулює блокування антитіл імунітетом жінки і тому благополучне виношування цілком реально.

Резус-конфлікт в плануванні вагітності

Перевірка на сумісність партнерів для зачаття: як робити?

На даний момент сучасна медицина «далеко зробила крок вперед» і має масу способів визначити сумісність партнерів і знайти засіб вирішення проблеми безпліддя. Якщо ви не можете завагітніти протягом 1 року ,вам слід звернутися до лікаря за обстеженням і він призначить вам серію важливих тестів:

 • Аналіз крові
 • Аналіз гормонального фону
 • Аналіз роботи імунної системи
 • УЗД

ВАЖЛИВО: Не бійтеся даних оглядів та лабораторних тестів, адже вони можуть не тільки вивчити ваш рівень здоров'я, але і визначити можливі захворювання, які здатний перенести ваш плід.

Чи можна робити ЕКО при несумісності подружжя?

Про несумісність партнерів можна судити тільки тоді, коли перед фахівцем або лікарем буде повна карта обстежень і аналізів чоловіки і жінки (посіви, кров, УЗД, мікрофлора, анатомічні особливості, гормональний фон).

Залежно від присутньої проблеми лікар призначає або лікування, або штучне запліднення клітини (ЕКО). Щоб витратна процедура ЕКО не була марною, лікар уважно вивчить можливості вашого організму і скаже можна вам її робити чи ні.

Відео: «Топ 6 основних причин безпліддя. Як завагітніти?»