Що буде, якщо постійно пити антибіотики: наслідки. Як часто можна вживати антибіотики без шкоди для здоров'я?

Максимальний період прийому антибіотиків.

Вперше антибіотик був винайдений в 1928 році. Це був пеніцилін, в 1943 вже почалося його масове виробництво і лікування поранених у воєнний час. Причому тоді цей антибіотик був максимально ефективним. У цій статті ми розповімо, що ж буде, якщо часто приймати антибіотики в різних дозах.

Що буде, якщо постійно приймати антибіотики: наслідки

Антибіотики — це чарівні речовини, які здатні впоратися практично з будь-якою інфекцією. Тому багато хто з нас запам'ятали, як в дитинстві бронхіт, а також пневмонію лікували антибіотиками. При першому чих починаємо напихати себе або дітей цими препаратами. Насправді так робити не можна, адже в більшості випадків ГРВІ викликані саме вірусними збудниками, які стійкі до дії антибіотиків.

Прийом антибіотиків

Наслідки:

  • Прийом цих ліків буде абсолютно марним, від вірусу ви не позбудетеся, а тільки нашкодите корисної мікрофлори у вашому організмі. Також багато хто з нас при болю в горлі або проносі починають приймати антибіотики. При зникненні симптомів скасовують їх. Так робити теж не можна. Є певні курси, якими приймають ці препарати. У більшості випадків це 5-10 днів.
  • Іноді курс може становити 3 дні, у разі якщо це Азитроміцин, або до 2-3 тижні, якщо якась важка інфекція. Продовжувати прийом ліків може виключно лікар. Тому що, якщо після припинення симптомів ви перестанете вживати антибіотики, заробите резистентний вигляд, який буде абсолютно стійкий до такого роду препаратів. І наступного разу, при прийомі цього ж ліки, не зможете вилікуватися з-за того, що самі виростили стійкий до антибіотика штам.
  • Тому намагайтеся закінчувати курс, який призначив лікар, навіть якщо симптоми давно зникли. Відповідно при болю в животі або в горлі не варто відразу бігти і приймати антибіотики. Інколи навіть якщо в організмі є інфекція, він може впоратися з нею самостійно. Таке часто буває при синуситах або ларингітах, коли достатньо всього лише полоскати горло, приймати вітамін С, без прийому антибіотиків. Такого роду недуги при сильному імунітеті проходять самостійно.
  • Безконтрольний прийом антибіотиків сприяє розвитку дисбактеріозу, появи молочниці і дерматитів. Нерідкі випадки атопічного дерматиту і шкірних захворювань. Адже такі ліки вбивають не тільки шкідливі мікроорганізми, але і корисні.
Прийом антибіотиків

Коли варто приймати антибіотики?

Зверніть увагу, що серйозні інфекції необхідно лікувати в умовах стаціонару. Найбільш небезпечними є лікарняні інфекції, тобто ті, які виведені в умовах лікарні. Справа в тому, що саме там при постійному лікуванні пацієнтів, утворюються інфекції, які стійкі практично до всіх видів антибіотиків і вилікувати їх практично неможливо. Намагайтеся не вирощувати в собі подібні інфекції і не займайтеся самолікуванням.

Поради:

  • Багато матусі, діти яких ходять у садочок, цікавляться, як часто необхідно приймати антибіотики. Дійсно, діти починають ходити в дитячий садок, дуже часто хворіють. Це пов'язано з виробленням імунітету, який встановлюється приблизно до 6 років. До цього часу дитина часто хворіє. Тому не варто, як тільки малюк прийшов додому з соплями або кашлем, напихати його антибіотиками.
  • У такому випадку оптимальним варіантом будуть вельми доступні, прості методи. Це промивання носа сольовим розчином, а також використання амінокапронової кислоти для здійснення інгаляцій. Це антисептики, які не всмоктуються в кишечнику.
  • З їх допомогою вдається обробити дихальні шляхи, для того щоб вбити перші ознаки захворювання. При чому АКК та Декасан ефективні як по відношенню до бактерій, так і до вірусів грипу. Чого не можна сказати про антибіотики, антибактеріальні препарати не вбивають віруси і гриби.
Приймаємо ліки

Як часто можна приймати антибіотики без шкоди для здоров'я?

Дійсно, багато антибіотики допомагають через 2-3 дні після початку терапії. Це говорить про те, що дійсно вибраний препарат є ефективним. Але через цей час в організмі ще залишається трохи бактерій, які можуть розвинутися і знову стати причиною поновлення хвороби.

Строки прийому:

  • Тому, ні в якому разі не варто переривати терапію, а обов'язково треба приймати весь курс лікування, який призначив лікар. Дуже часто люди пропускають прийом антибіотиків і питають, що ж робити в такому випадку? Якщо ви пропустили всього один прийом, то як тільки згадайте, необхідно прийняти ліки. Якщо ж пройшло досить багато часу і наближається другий прийом, то подвійну дозу немає необхідності приймати.
  • Просто продовжуйте пити ліки так, як було призначено лікарем. Якщо часто спостерігається відновлення інфекції, то один і той же антибіотик можна пити не раніше ніж через 1 місяць після закінчення попереднього прийому. Якщо препарат неефективний, немає сенсу повторно його приймати.
  • Для того щоб лікувати лікарняні інфекції, заборонено використовувати антибіотики одного і того ж виду велику кількість часу. Тому що штами, які вироблені в умовах лікарні, є максимально стійкими, з-за постійного контакту з антибіотиками.
Антибіотики і алкоголь

Намагайтеся приймати антибіотики не частіше одного курсу на 3 місяці. Якщо часто поновлюється одна і та ж інфекція, обов'язково зверніться до лікаря для вибору більш ефективного ліки, з метою повного купірування недуги.

ВІДЕО: Як часто приймати антибіотики — Комаровський