Трійця і Духів день в 2019 році: якого числа, через скільки днів після Великодня? Трійця — прикмети і звичаї: що можна і не можна робити? Чи можна на Трійцю ходити на цвинтар?

Стаття розповість вам про те, що таке Трійця, як торжествують цей православний свято і які існують прикмети.

Зміст

Трійця і Духів день в 2019 році: якого числа, через скільки днів після Великодня?

У ЦЬОМУ 2019 РОЦІ ТРІЙЦЯ — 16 ЧЕРВНЯ.
ДУХІВ ДЕНЬ — 17 ЧЕРВНЯ.

Трійця – важливий православний свято, що займає особливе місце для всіх віруючих у церковному календарі. Трійця – це, простіше кажучи, «день народження» православної церкви і хрещення всіх парафіян. В цей день своє хрещення прийняли вірні супутники Христа – апостоли.

Трійцю прийнято святкувати рівно через 50 днів після Великодня (якщо бути точніше, 40 днів доводиться після воскресіння Христа і 10 після вознесіння). У 2019 році Трійця припадає на 16 ЧЕРВНЯ. (це рівно через 50 днів від святкування Пасхи). Трійця так само має ще одну назву «П'ятидесятниця» (саме із-за кількості днів). Це свято завжди випадає на Неділю.

Свята Трійця: скільки днів святкується?

Світлого свята «Трійця» передує ще один день Преполовення.

Сам же свято Трійцю прийнято відзначати один день, однак наступний день після свята, у понеділок, слід торжествувати день Святого Духа. Саме він і є «винуватцем» усіх благ, що зійшли на людину. У понеділок прийняти читати сім особливих молитов, вони читаються раз в рік.

ЦІКАВО: Важливо відзначити, що після Пасхи до Трійці, ніхто не може приклонять своїх колін церкви і всі молитви читаються стоячи. А от на Трійцю потрібно, насамперед, впасти на коліна і попросити за тих, хто вже помер, щоб живим було спокійно.

Ікона Трійці

Чи можна на Трійцю ходити на цвинтар?

Трійця – важливий православний свято «всіх живих». Саме тому символом для церкви в цей день є гілочка берези, тільки що распустившаяся. Саме такими гілочками прийнято прикрашати всю церкву, багато віруючих так само прикрашають свої будинки.

Саме тому, що Трійця – «свято життя», ходити в цей день на кладовищі не варто. Для цього є спеціальний «Батьківський день», в який потрібно відвідати могили усіх покійних родичів і навести там порядок. В Трійцю поминати померлих потрібно в церкві, в цей день замість кладовища, відвідайте храм.

Перед Трійцею ходять на кладовище?

Поминати покійних – добра традиція, яка вчить дітей мати хороші звички, а дорослих не забувати важливих людей. Поминання полягає в ряді простих звичаїв, таких як: навести порядок на могилці (прибрати бур'яни, сміття, вирівняти землю, вимити пам'ятник, залишити квіти та символічні частування).

Для відвідування кладовища церква має спеціальні дні як, приміром, Радониця7 ТРАВНЯ 2019 року (Батьківський день). Він настає у другий вівторок після Великодня (запам'ятати не складно). Вважається, що в цей день всі мертві разом живими щиро радіють воскресінню Христа.

ЦІКАВО: В Трійцю ходити на цвинтар не бажано, а от у суботу перед Трійцею 15 ЧЕРВНЯ 2019 року – можна. День так і називається «Троїцька субота».

Поминання покійних

Батьківська субота перед Трійцею 2019 року, коли?

Троїцька Батьківська Субота – важливий поминальний день для всіх віруючих православних людей.

У 2019 році він приходить 15 червня, так як сама Трійця святкується 16 червня. Цей Батьківський день завжди повинен відбуватися через 48 днів після Пасхи.

Кого поминають на Трійцю?

У цей день поминати православних хрещених покійних і співати поминальну молитву, за тим, хто вів праведне поминальну життя. Вважається, що в цей день Господь по-особливому сприймає молитви за всі душі, навіть за ті, які перебувають у пеклі. Так само, православні вірять, що всі, хто попросить прощення у цей день, обов'язково його отримає.

Чи можна на Трійцю поминати самоубиенных?

Самогубство – страшний гріх, але в житті часто трапляються такі ситуації, що в пориві глибокого розчарування або образи, людина здійснює цей вчинок. І тоді рідні задаються питанням: як вшанувати померлого, якщо церква заперечує самогубство і не відспівує таких небіжчиків?

За таких людей не можна читати звичайну церковну молитву і панахиди за таким людям не правляться.

Саме для цього існує особливий день – Семик 13 червня 2019 року (якраз 7 четвер після Великодня, що передує Трійці). Це народний день поминання таких людей, так як цей день церква не визнає.

Церква вітає, якщо рідні згадують і моляться за таких людей вдома.

Тим не менш, слід знати, що в цей день слід читати спільну молитву за всіх померлих, а не конкретних самоубиенных. Тому мученикам від цього не стане набагато легше, але рідні зможуть віддати данину поваги і трохи заспокоїти себе.

В цей день родичі самогубців моляться з особливою ретельністю і приховувати те, що сталося насправді ніяк не можна, так як це теж гріх. Якщо ж той, хто молиться, буде приховувати причину смерті свого родича або молитися неправильно, Господь може не прийняти ці молитви. У Радоницу (другий вівторок після Великодня) можна пом'янути всіх померлих, в тому числі і самоубиенных, тільки вдома.

ВАЖЛИВО: Самоубиенных не можна згадувати в загальних церковних молитвах. Для них слід читати особливі молитви в спеціальні дні пам'яті, віддаючи собі звіт, що це зовсім не панахида. Це всього лише втіха родичам і тому читати молитву слід вдома, а не у похованого тіла. Так само добре поставити свічку за упокій душі, але де саме – потрібно запитати у священнослужителя, так як це робити перед загальними іконами теж не можна.

Кого поминають на Трійцю?

Чи можна хрестити на Трійцю?

Особливих заборон на хрещення малюка в Трійцю немає, але не кожна церква погодитися, тому що це велике свято і займає багато сил і часу на підготовку. Тим не менше, маленькі церкви можуть погодитися на хрещення в цей день.

Якщо батюшка дав згоду вас хрестити, ви повинні розуміти, що вам дуже пощастило. Вам не слід перечити обрядів у цей день, сперечатися і не слухатися священнослужителя. Хрещення повинно пройти спокійно і за всіма правилами. Не можна спізнюватися, не можна одягатися вульгарно, не можна лихословити і неналежно себе вести.

ВАЖЛИВО: Якщо ви хочете хрестити дитину в день, що передує Трійці, вам слід знати, що краще цього не робити. Радониця – поминальний день, в цю дату треба шанувати померлих.

Можна працювати на Трійцю?

Здавна православні люди шанували традиції церкви і поважали всі церковні свята. В Трійцю вважалося поганою прикметою виходити працювати в полі і як-небудь працювати. Важка праця міг якось нашкодити людині, адже замість того, щоб радіти Господа, люди відволікаються роботою.

ВАЖЛИВО: Навіть той факт, що кожен робочий день цінувався дуже дорого для простого селянина, не міг дозволити йому виходити працювати в полі. Адже така праця в Трійцю міг накликати неврожай, що ще страшніше.

Прикрашений храм на Трійцю

Чи можна купатися на Трійцю в річці, морі, бані?

Існує одна цікава прикмета на Трійцю, яку слід шанувати, і якої слід дотримуватися.

Вважається, що на Трійцю не можна купатися, але йдеться тут про природних водоймах. Християнство розглядає таку прикмету, як язичницьке марновірство.

Якщо говорити конкретно, то тиждень перед Трійцею вважається дуже небезпечною, так як води річок, морів і озер наповнюються душами і нечистю. Ці душі постають в образі русалок. Саме вони можуть схопити людини і потягти в «інший світ». Вірити в прикмети чи ні – справа кожного. Що стосується ванни або лазні – це абсолютно безпечно.

На Трійцю можна забиратися?

Будь-яка праця у неділю на зелені свята вважається гріхом. Справа в тому, що замість того, щоб працювати слід шанувати Господа і читати молитви. Особливо застереження стосується тяжкої праці: робота на землі (город, сад), прання, шиття і прибирання.
Все це слід робити до того, як настане сам свято. Деякі домашні справи можуть постежити винятком, такі як дрібна прибирання (наприклад, якщо ви випадково щось розсипали) і приготування їжі, миття посуду.

Можна стригтися на Трійцю?

В православній вірі особливих застережень по догляду за собою, зокрема стрижки волосся, вусів, бороди і нігтів не є. Всі забобони православна церква заперечує і тому стригтися на Трійцю – абсолютно безпечно.

Можна рибалити на Трійцю?

Особливих застережень щодо риболовлі в Трійцю церква не має. Рибалка – це не робота, яка заборонена в свято, а відпочинок і спосіб приємно провести час. Православ'я дозволяє відпочивати на природі, влаштовувати пікнік і рибалити, а так само шанувати Господа. З іншого боку, народні вірування застерігають людину від рибальства в Трійцю, так як води наповнюються мертвими душами і русалками, які можуть зіграти з ним злий жарт».

Прикмети на Трійцю

Можна косити траву в Трійцю?

Косити траву в Трійцю не можна, так само як і робити будь-яку роботу в саду і на городі. Така праця може нашкодити людині і принести йому багато нещасть: проблеми зі здоров'ям, неврожай, хвороба худоби.

Чи можна займатися спортом в Трійцю?

Спорт – це не праця, а заняття для душі і тіла, вправи, які приносять здоров'я. Саме тому церква ніяк не забороняє православним людям займатися спортом в Трійцю і робити це можна добровільно з доброю і спокійною душею.

Можна вишивати на Трійцю?

Будь-яка праця в Трійцю вважається гріхом і тому таке заняття, як шиття і навіть вишивання теж вважається. Відкладіть його на інший день і в Трійцю постарайтеся не «дратувати» Панове, порушуючи його заповіти. Навіть якщо ви вишиваєте ікони нитками або бісером, вам слід не займатися подібним рукоділлям в Трійцю. Попразднуйте Трійцю разом з народом, помоліться Господу Богу!

Чи можна ставити свічки на Трійцю?

Трійця – свято, на який не тільки можна, але і навіть потрібно ставити свічки. Робиться це, як за здравіє, так і за упокій. Якщо ж ви хочете тільки пом'янути близької людини, то краще всього поставити йому свічку в попередній день, в суботу.

  • В Трійцю поставте свічку за здравіє перед тією іконою, у якій ви шукайте захист.

ВАЖЛИВО: Звичайно ж, таке свято не слід залишити без уваги і вшанувати ікону святої Трійці. За звичаєм люди навіть ставлять їй три свічки відразу. Приділіть так само увагу іконі Богородиці і Покровителю.

Чи можна робити поминки на Трійцю?

Священнослужителі переконані в тому, що Трійця – торжество життя і всього живого. Саме тому поминки в цей день дуже небажані, адже для вшанування померлих є спеціальні дні. Однак якщо випадок змусив вас ховати близької людини в цей день чи святкувати річницю його смерті, робити це можна, але бажано – не відвідувати кладовище.

Що готують на Трійцю, які страви?

Людини, що вшановує традиції і звичаї православної церкви, так само цікавить питання підготовки до Трійці, зокрема, що потрібно готувати і подавати на стіл своїм близьким. На зелені свята прийнято відвідувати своїх друзів і родичів після церковної служби, ходить в гості і святкувати.

Так як свято найчастіше припадає на перші літні дні, стіл прикрашає безліч «свіжих» страв: салати, молода картопля, овочеві страви. Люди так звикли подавати на перше окрошку, пісну або м'ясну.

Святкування Трійці

Якщо дитина народилася на Трійцю: прикмета

Трійця – великий і світлий свято для всіх віруючих. Бо все хороше, що траплялося з людей в цей день, повинно було приносити йому тільки добро.

Народження дитини на Трійцю – хороша прикмета, яка принесе малюку щастя, здоров'я та Божого благословення.

Якщо весілля на Трійцю: прикмета

Здавна всі добрі справи, що здійснювалися в Трійцю, шанувалися і вважалося, що вони зможуть принести віруючому тільки добро. Весілля в неділю (Трійця завжди випадає на недільний день) рідкість, але у великих містах цілком має право на існування, адже Рагси працюю кожен день.

ВАЖЛИВО: Одружитися в Трійцю – хороша прикмета, як і свататися. Вважалося, що така подія обов'язково принесе молодим щастя в житті, здорових дітей.

Пост після Трійці: як дотримуватися, які правила?

Після Трійці слід дотримуватися посту, називається він «Петров пост». Початок свій пост бере з понеділка Дня Святих – 24 червня 2019 року по 11 липня. Весь тиждень після Трійці в 2019 році (з 16 червня по 23 червня), люди можуть святкувати і їсти м'ясо, але після дотримуватися 18 денного посту.

Цей пост повинен очистити людини перед торжеством іншого важливого православного свята – днем Петра і Павла. Триває Петрів піст до 12 липня. 11 липня останній день посту.

Цікаво те, що Петров пост може змінювати свою кількість днів кожен рік, в залежності від того, як рано чи Пізно почалася Великдень. Найдовший зафіксований піст тривав 42 дні (це рівно 6 тижнів), а самий короткий – усього 8 днів.

Що робити з гілками берези після Трійці?

Як вже говорилося, храми і будинки православних людей на Трійцю прийнято прикрашати молодими гілками берези та інших дерев (теж можна). Після урочистості гілки не викидалися. Їх прийнято було складати під даху і зберігати там, як оберіг, до перших купальських огнищ, де їх спалювали.

Відео: «День Святої Трійці»