Корисно чи шкідливо пити дуже багато кави в день? Що буде відбуватися в організмі, якщо пити багато міцної кави щодня?

У даній статті ми розглянемо, який вплив робить на організм частий прийом міцної кави. А також дізнаємося симптоми кавовій передозування при систематичному вживанні міцної кави і після одиничного випадку.

Ароматний і підбадьорливий кави тільки своїм виглядом і запахом допомагає відігнати втому. Хоча, можливо, це заслуга самонавіювання. В період інтенсивної роботи або великої завантаженості ми збільшуємо дозу кофеїну до максимальних показників. Давайте ж розглянемо, як відіб'ється на організмі прийом міцної кави у великій кількості, та ще й при систематичному вживанні.

Корисно чи шкідливо пити багато міцної кави щодня?

Кава буває різного приготування. Від цього прямо залежить його вплив на організм. Також враховуйте ще й виробника, оскільки склад кава відіграє важливу роль. Якщо говорити про користь даного продукту, то варто виключити порошкоподібні розчинні напої.

У них не тільки нижчий показник кофеїну, але і корисні властивості значно опускаються. Назвати розчинну каву абсолютно марним або шкідливим також не можна, але належного ефекту він не зробить. Адже вагома частка у її складі відводиться синтетичними добавками.

Нижче мова піде про натуральному кави.

Корисні властивості кави

 • Це чудовий засіб для підняття тиску, тому гіпотонікам він необхідний.
 • Кава містить у своєму складі антиоксиданти, які значно покращують імунітет, уповільнюють старіння (!) і підвищують загальну працездатність організму.
 • Також цей елемент знижує стрес в організмі при регулярному прийомі. Правда, питання трохи спірне. Є теорія, що для цього потрібно випити не менше 5 чашок підряд, а це вже відіграється на нервовій і серцевої системі, не в кращу сторону.
 • Не варто забувати про мінерали, вітаміни і протеїнах, які вчені виявили у складі такого ароматного напою.
 • У ньому є кафеоль, що чистить судини і покращує прохідність, а також усуває холестерин.
 • Працездатність мозку підвищується, а пам'ять поліпшується при постійному прийомі такого пиття. Оскільки в ньому є такі необхідні полісахариди. До речі, коричневий колір зерен також їх заслуга.
 • Спортсменам і тим, хто просто займається фізичними навантаженнями, він допоможе усунути м'язові болі.
 • А щоб підбадьоритися перед серйозною тренуванням, рекомендовано випивати по дві чашки міцної кави.
 • Це сечогінний напій. Також він запобігає відкладенню жирів в організмі. Тому кава допомагає боротися із зайвою вагою.
 • А це тягне за собою ще профілактику від набряків і каменів у нирках.

Важливо: Для чоловіків щоденний прийом кави в розумних кількостях корисний для потенції. Відзначено, що у любителів кави з нею навіть у віці рідко бувають проблеми.

Ароматна кава добре допомагає підбадьоритися вранці
 • До речі, для здорових людей кофеїн виступає профілактикою захворювань серцево-судинної системи.
 • Не забуваємо, що це найсильніший природний стимулятор, що допомагає зарядитися енергією. Тим самим, прокинутися і підвищити працездатність.
 • Якщо пити каву щодня по одній чашці, то ви отримуєте цілковиту захист від можливих в майбутньому захворювань Паркінсона і Альцгеймера.
 • А також йому відводиться перше місце у профілактиці діабету 2 типу.
 • Якщо думаєте, що кофеїн негативно впливає на ваші зуби, тоді слід заспокоїти вас. Цей напій, навпаки, знижує активність шкідливих мікроорганізмів. Тим самим, захищає від карієсу. Тільки не забувайте пити його без цукру.
 • Більше того, кава перешкоджає утворенню раку в ротовій порожнині та горлі.
 • Якщо страждаєте від алергії, то кава допоможе знизити її симптоми, точніше спалаху прояви. Кофеїн знижує вироблення гістаміну, що і провокує алергічні реакції.
 • Кофеїн на цілих 20% бореться з цирозом печінки. Парадоксально, але кава показаний тим, хто захоплюється алкоголем.
 • А ще курцям, особливо завзятим, оскільки цей напій усуває негативні наслідки нікотину на організм.
 • Кава підвищує вибірку шлункового соку, що показано людям зі зниженою кислотністю шлунка.

Важливо: Кава перешкоджає утворенню раку. Причому пропорції залежать безпосередньо від кількості випитої кави в день. Вчені встановили, що завзяті любительки кави (тобто, выпивавшие мінімум 5 кухлів день), більше ніж на 50% менш схильні до раку грудей!

Як видно, є позитивні моменти і користь від такого напою. Але мова йде про натуральному кави і за оптимальну дозу. Тобто, не більше 2 чашок в день. До речі, різні добавки позначаються на його користь. Але тепер торкнемося важливого аспекту, які ж негативні наслідки несе нам кави при постійному вживанні у великій кількості.

Натуральна кава не тільки смачний, але і корисний

Негативні, шкідливі сторони напою кави

 • Кава визнано наркотичною речовиною, що займає почесне місце за масштабами викликання залежності. Причому у людей дійсно можуть спостерігатися такі симптоми, які свідчать про брак потрібного речовини. Це і запаморочення, розширення судин, дратівливість, апатія і слабкість, і навіть підвищення температури. Не всі ознаки відразу буде видно, але можливе їх прояв в деякій мірі.
 • Але це не єдина схожість з наркотичною речовиною – кофеїн створює ілюзію. Дивіться, ви випиваєте першу чашку і отримуєте прилив енергії. Але після виведення кофеїну, організм не просто повертається в попередній стан, а навіть опускається на нижній рівень. Тому, щоб нормально себе почувати, потрібно пити часто і багато кави.
 • Найгостріша проблема, яку створює кави – це зневоднення організму. Повторимося, що кава симулює роботу сечової системи, підвищуючи її активність в кілька разів. Але від цього з організму виходить і необхідна волога. Тому варто подбати про додаткове надходження рідини в організм.
 • Особливо ситуація загострюється при вживанні великих доз. Відбувається зворотний ефект і рідина починає накопичуватися, провокуючи набряклості.
 • Кава вимиває кальцій! Більш того, він не дає йому навіть засвоїтися. Тому, кава протипоказаний тим, хто страждає кістковими недугами і має проблеми з судинною системою. Справа в тому, що нестача кальцію руйнує не тільки зубну емаль і кісткову тканину, але і витягає з судин, їх еластичність.
 • Не забувайте ще й про важливих елементах цинку, калію і фосфору. Останнім речовина також грає важливу роль у здоров'ї зубів і кісток. А ось калій необхідний нашій нервовій системі і водно-сольовим балансом, щоб нормально функціонував весь організм. Цинк також піклується про стан наших зубів, волосся, шкіри і кісток.
Міцна кава вимиває кальцій з організму
 • До речі, зуби страждають ще й зовнішніми характеристиками. Адже кава змінює їх колір, забарвлюючи в жовтий і навіть коричневий відтінок. Тобто, про білосніжну усмішку можете забути. Навіть регулярне чищення зубів не завжди може впоратися з такою проблемою.

Важливо: Вагітним такий напій категорично заборонений! Справа в тому, що він сприяє тонусу матки і підвищує можливість викидня більш ніж в 2 рази.

 • Кава прискорює обмін речовин та вироблення шлункового соку. Саме з цієї причини його слід з обережністю пити при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Випивати чашку кави натщесерце протипоказано! Адже відбувається величезне навантаження на кишечник, що стане причиною розвитку гастриту і навіть виразки.
 • Кофеїн здатний погасити печію, візуально знявши симптоми. Але ось знову перебуває в ньому схожість з наркотичною речовиною, оскільки цю ж печію і породжує надмірний прийом кави. Особливо, ситуація посилюється при прийомі напою вранці на голодний шлунок.
 • Також кава заспокоює нервову систему, розширює судини головного мозку. Але це добре виглядає тільки при дотриманні належної кількості в день. Якщо ви надмірно захоплюєтеся кави, тоді раптові і сильні мігрені почнуть вас переслідувати.
 • А якщо ви поглинаєте такий напій ще й після обіду, не контролюючи час і дозу його прийому, то ще й хронічну безсоння можете заробити.
 • Кожен неодноразово чув, що кофеїн заборонений при захворюваннях серця. Це вірно і незаперечно, адже кава частішає пульс і серцебиття, а також підвищує тиск на кілька одиниць. Це все дає додаткове навантаження на серце. А вироблення адреналіну може навіть спровокувати інфаркт або інсульт.
Привчіть себе пити каву тільки з сніданком, щоб усунути негативний вплив на шлунок
 • Велике навантаження лягає на нирки, що під впливом кофеїну у великих дозах виробляють і велика кількість кортизолу. А він викликає збої в роботі щитовидної залози. І ось вона вже може спровокувати гормональні збої в організмі, що чреваті ожирінням, а не просто зайвою вагою. Але це стосується тільки частого і великого вживання кави.

Важливо: Щитовидна залоза висловлює своє невдоволення від кави через ламкі нігті, жирну або надмірно суху шкіру, а також через випадання волосся.

 • Великі дози кави, та ще й у поєднанні з алкоголем тільки створюють величезну навантаження на печінку. Адже їй доводиться безперервно працювати, щоб нейтралізувати і вивести всі отрути з організму.
 • Також відзначено, що кофеїн знижує чутливість і вироблення тестостерону. А це зменшує лібідо і відчуття від статевої близькості. До речі, на якості процесу це також відображається.
 • Кава викликає галюцинації, як зорові, так і слухові.
 • Поруч з ними йде ще тремтіння в руках і часте запаморочення. Це трапляється і при постійному прийомі великої кількості кави, і під час відсутності кофеїну деякий час. Тобто, організм починає протестувати.
 • Страждає психічна сторона – спостерігається постійна втома і апатія, а також дратівливість і навіть озлобленість. Це загострюється, коли організм не отримав необхідну «дозу» кофеїну.
Кава у великих дозах і при систематичному вживанні викликає залежність

Що буде відбуватися в організмі, якщо пити багато міцної кави щодня?

Повторимося, що допустима добова норма – не більше 3 чашок. В межах норми з міцним здоров'ям можна випити до 5-6 чашок. Але краще зі своїм здоров'ям так не ризикувати. Грає роль ще і час прийому кави. До сну його потрібно пити мінімум за 6 годин. А в ідеалі – і зовсім за 12 годин. Озброїтеся правилом – не пити багато міцної кави після обіду!

 • Ні в якому разі не пийте каву натщесерце! Так, він виробляє шлункову кислоту у великих кількостях. Якщо ви пропускаєте прийоми їжі або починаєте ранок з кави без сніданку, тоді печія, гастрит та інші комплектуючі будуть додаватися.
 • Шлунковий сік роз'їдає в прямому сенсі слова стінки кишечника, роблячи його вразливим перед різними мікробами і бактеріями. Тому систематичний прийом великої кількості кави викличе часті болі в області шлунка.
 • Печінка також висловить своє обурення через регулярні кольки в правому боці. Адже на неї лягає додаткове навантаження у нейтралізації токсинів.
 • Підвищений тиск від великих і частих доз кави погіршить прохідність судин і надмірно посилить роботу серця. А це стане для нього додатковим навантаженням.
 • Назріє хронічна нестача кальцію та інших важливих елементів.
 • Кофеїн блокує рецептори, що розпізнають втому. Але з-за цього організм повноцінно не відпочиває, тому відбувається накопичення енергетичного виснаження.
 • Починають страждати нирки, оскільки підвищується ризик нетримання сечі. Причому статистика говорить про невтішні показники – приблизно 70% любителів кави мають такі наслідки.
Щоб не було проблем зі здоров'ям, пийте каву в помірних дозах
 • Жінки, які звикли пити багато міцної кави, більше схильні до частих болючих і неприємних симптомів під час критичних днів або менопаузи.
 • А пара, що намагається зачати дитину, має значно нижчі показники для цього, а ось шанси викидня збільшуються в 2 рази.
 • У жінок також підвищується ризик виникнення фіброзно-кістозній хворобі молочної залози.
 • Можливо хронічне підвищення артеріального тиску і прояв цілого ряду захворювання в області серцево-судинної системи.
 • Постійні головні болі, від яких навіть не допомагають пігулки, вказують на велике скупчення кофеїну в організмі.
 • А якщо ви захочете від нього відмовитися, тоді проявиться кавова залежність у всій красі і з усіма симптомами. Особливо посилиться бажання випити кави, а ви себе будете почувати розбитим і млявим.

Кофеїн в організмі починає «працювати» через 15-20 хвилин після прийому, а апогею його діяльності настає через годину. Але потім йде виведення кофеїну з організму і його вплив йде на спад. В середньому це займає 4-6 годин. Тому, другу чашку кави пити потрібно не раніше, ніж через 4 години!

Міцну каву щодня призводить до скупчення втоми і нервового виснаження організму

Важливо: Отруєння організму кави можливо в тому випадку, якщо ви за один раз вип'єте приблизно 20 чашок еспресо. Але приймати більше 2-3 чашок в день або, тим більше, за один прийом категорично не можна. Саме це часто стає причиною передозування, яку багато перекладають на поганий сон, недосип або просто невдалий день.

Що буде, якщо перевищити допустиму дозу кави?

Якщо один разів перевищена допустима дозування кави:

 • Серцебиття дуже сильно частішає і людина починає відчувати загальне нездужання.
 • Як додатковий симптом, виникає сильний головний біль. Але це також може позначатися при постійному вживанні великої кількості кави.
 • Разом з цим, також спостерігається нервозність і висока дратівливість.
 • З'являється тремор, тобто, починають тремтіти руки.

Якщо пити багато міцної кави:

 • При різкому і великому надходженні кофеїну організм відразу ж починає показувати невдоволення через слабкість, запаморочення і переднепритомний стан. Все це заслуга різкого спазму судин головного мозку.
 • Також спостерігається нудота, а в сильних випадках (або у зв'язку з індивідуальними показниками) можлива навіть блювота.
 • Може початися діарея. До речі, іноді організм подібним чином повідомляє про великому прийомі кави тривалий час. Тоді можливі часті і затяжні напади діареї без причини.
 • Підвищується потовиділення. Причому не тільки в літній час, людину просто «кидає в піт».
 • З-за різкої нестачі вологи відчувається сухість у роті.
 • У людини уповільнюються всі відчуття і мислення.
Часті і сильні головні болі говорять про великому скупченні кофеїну в організмі

Регулярне і часте споживання міцного кави:

 • Головним чином страждає нервова система, яка працює у перевантаженому режимі. Відбувається систематичне виснаження організму, що виражається сильної дратівливістю і запальністю.
 • Починає сильно проявлятися кавова залежність. Адже людина прагне почувати себе бадьоро і весело, выпевая чергову чашку кави. Але ж він просто повертається в нормальний стан. Тобто, так би він себе відчував, якби не випив попередню чашку кавового напою.
 • Погіршується апетит, що тягне за собою посилення можливих захворювань із шлунком. Якщо вони ще не з'явилися, тоді пропуски їжі і підвищений виробок шлункового соку однозначно призведуть до гастриту або навіть виразки.
 • Це потягне за собою зниження імунітету. Тому можливі часті і тривалі захворювання або навіть загострення їх хронічних форм.
 • Порушується сон, з'являється безсоння. До речі, можливі часті кошмарні сни і нічні прокидання без причини.
 • Іноді вони виникають із-за частого сечовипускання.
 • Мозок перестає працювати нормально, тому не може навіть після дозування повноцінно мислити.

Але це стосується тільки щоденних прийомів великої кількості міцної кави. Іноді побалувати себе чашкою кави не тільки можна, але і потрібно. Просто запам'ятайте – у всьому потрібно дотримуватися золотої середини.

Відео: Що буде, якщо пити багато кави щодня?