Смоленська ікона Божої Матері Одигітрія: значення, де знаходиться, ніж допомагає, коли святкується? Смоленська ікона Божої Матері — про що моляться: тексти молитов. Акафіст Смоленської ікони Божої Матері Одигитрії: текст молитви

У цій статті розповідається про Смоленської ікони Божої Матері Одигитрії. Читайте Акафіст і молитви до цього лику.

Чудодійна ікона Пресвятої Богородиці «Одигітрія Смоленська» відома православним віруючим з давньої Русі. Лик цієї Богородиці з немовлям на руках можна зустріти майже в кожному храмі і навіть у будинках у православних християн. Де знаходиться першообраз і в чому допомагає це Святе зображення, читайте в цій статті.

Коли свято Смоленської ікони Божої Матері: дати

Смоленська ікона Божої Матері Одигітрія

Православні християни, які волають про допомогу до цієї святині, виходять благодать. Зафіксовано безліч чудес, які відбулися від цієї ікони.

 • Одне з найбільших — позбавлення від нападу ворога під Смоленськом в 1239 році.
 • Жителі міста стали молитися Богоматері, коли побачили ворожі полчища у гродських воріт і зрозуміли, що їх чекає неминуча смерть.
 • До Богородиці дійшов їх поклик і вона подарувала спасіння всім людям через вірного воїна Меркурія, який переміг військо Батия.

Після такої перемоги і визволення людей від ворожої сили з'явився свято вшанування Смоленської ікони Божої Матері — 10 серпня. Також цей Святий образ Богородиці вшановується 18 листопада і 7 грудня.

Смоленська ікона Божої Матері Одигітрія: значення

«Одигітрія» — це слово вперше з'явилося у греків і означало «Дороговказниця». Ікона була названа саме так, тому що багато важливі події на Русі закінчилися добре саме завдяки тому, що люди читали молитовні слова перед цим образом. Смоленська ікона Божої Матері Одигітрія з давніх пір захищає православних віруючих від серйозних вікових захворювань, страшних битв між народами і землі від завойовників.

Смоленська ікона Божої Матері Одигітрія: де знаходиться?

Список Смоленської ікони Божої Матері Одигитрії в храмі

Історія ікони з ликом Богородиці Одигитрії дуже цікава.

 • Вона багато разів пропадала з церкви у Смоленській губернії, але завжди поверталася.
 • Відомості про місцезнаходження первообраза обриваються в 1943 році, коли в Смоленську область прийшли німецькі окупанти. Лик пропав, та досі невідомо де він знаходиться.
 • На тому місці, де вона раніше перебувала — в Смоленському Соборі, розташований список зі знаменитої ікони середини 16 століття. За кількістю чудес він не поступається первообразу.
 • В цей храм постійно йдуть люди, щоб прикластися до списку.

Жителі Смоленська вірять, що обов'язково настане той момент, коли прототип явить себе з якого-небудь приватного схованки і повернеться на своє попереднє місце.

Смоленська ікона Божої Матері Одигітрія: в чому допомагає?

Смоленська ікона Божої Матері Одигітрія

Богоматір Одигітрія шанується, як захисниця світу і здоров'я. На її лик моляться в таких потребах:

 • Захист від війни
 • Здоров'я тих, хто воює
 • Заощадження від серйозних захворювань
 • Збереження сім'ї, адже сімейні узи — це теж окрема маленька держава, яким необхідний покровитель
 • Про мандрівників, що виїхали у відрядження або працювати

Цей образ Пресвятої Богородиці захищає будинок від злих людей. Якщо в оселі є така ікона, то неждані гості не зайдуть, а вороги будуть обходити стороною.

Смоленська ікона Божої Матері — про що моляться: тексти молитов

Молитися Смоленської ікони треба вранці і ввечері, особливо, якщо ви просите когось із близьких людей. Про що треба просити? Ось тексти правильних молитовних слів:

Молитва Смоленської ікони Божої Матері

Якщо ви хочете відправитися в інше місто, за кордон як турист або бізнес-справах, і ви хочете просити Богородицю про захист, скажіть такі слова:

Молитва Смоленської ікони Божої Матері

Акафіст Смоленської ікони Божої Матері Одигитрії: текст молитви

Акафіст Смоленської ікони — це сильні молитовні слова, які допомагають вилікуватися, уберегтися від нападу ворогів і отримати благодать в подорожі. Ось текст хвалебного пісні:

Кондак 1 Ікос 1
Кондак 2 Ікос 2
Кондак 3 Ікос 3
Кондак 4 Ікос 4
Кондак 5 Ікос 5
Кондак 6 Ікос 6
Кондак 7 Ікос 7
Кондак 8 Ікос 8
Кондак 9 Ікос 9
Кондак 10 Ікос 10
Кондак 11 Ікос 11
Кондак 12 Ікос 12
Кондак 13

Моліться лику Смоленської ікони Пресвятої Богородиці, коли вам потрібно, щоб захистити себе і свою сім'ю в поїздці, вдома або в чужому місті. Молитви допомагають, і чудеса трапляються! Господь завжди з Вами!

Відео: Акафіст Божої Матері Одигітрія Дороговказниця Смоленська.