Бондер, праймер, дегидратор, база: що це і навіщо потрібно, відмінності, як наносити? Буде триматися гель-лак без праймера? Потрібно сушити бондер в лампі? Як наносити бондер, праймер, базу: послідовність

Як використовувати бондер, праймер, дегидратор базу?

Зараз багато дівчат, з-за того, що вартість покриття гель-лаком досить висока, виконують роботу в домашніх умовах. Існує маса засобів, які допомагають це зробити, причому досить швидко.

Але не кожна дівчина, яка робить гель-лак сама собі знає, як правильно наносити його і навіщо потрібно величезна різноманітність цих коштів перед використанням гель-лаку. У цій статті спробуємо розібратися для чого потрібен праймер, бондер, дегидратор та їх відмінності.

Бондер, праймер, дегидратор: що це таке і навіщо потрібно?

Багато дівчат думають, що нема чого купувати відразу кілька готують рідин, і купують щось одне, наприклад, праймер. Насправді це неправильно, якщо виключіть з підготовки нігтів якусь сходинку, ви ризикуєте понизити носкість ваших нігтів. Можливо в перший день нічого не відколеться, але все ж носкість покриття істотно скоротиться. В ідеалі покриття гель-лаком повинно триматися 3-5 тижнів.

Праймер

Це нормальний період шкарпетки, за який ніготь не дуже сильно відростає. Щоб покриття протрималося настільки довго, необхідно правильно виконати усі щаблі підготовки. Для цього існують спеціальні засоби. Недостатньо ретельної прибрати птеригий, зрізати кутикулу і очистити пазухи бічних валиків. Необхідно прибрати з нігтя мікроорганізми, пил, жир, вологу, а також підняти лусочки. Для того, щоб вони відмінно скрепились з штучним матеріалом. Для цього потрібні праймер, бондер, а також dehydrator.

Дегидратор в перекладі означає «удалітель рідини». Тобто це засіб, що підсушує нігтьову пластину. Адже зайва волога сприяє відшарування матеріалу. Найчастіше майстри манікюру, на нігтях, які не є проблемними, можуть не використовувати dehydrator. Спочатку оцінюється блиск нігтьової пластини, її жорсткість. Якщо нігті вологі, блищать самі по собі, то виключати з ланцюжка цей засіб не можна. Його необхідно наносити в області нігтя.

Багато заощаджують і не використовують дегидратор, а звичайний антисептик, спирт. Але його дія не таке глибоке, як у дегідратору. Дійсно, спирт видаляє пил, бруд, якісь залишки мікроорганізмів, але не настільки добре підсушує нігтьову пластину. Тому на вологих нігтях можуть початися проблеми з міцністю матеріалу. У такому разі необхідно обов'язково користуватися dehydrator.

Дегидратор

У магазинах для майстрів можна знайти праймер. Він буває кислотних і бескислотным. Цей засіб допомагає протравити поверхню нігтя. Воно піднімає лусочки вгору і повністю вбиває бактерії, гриби. У складі цієї речовини, якщо воно кислотне, знаходиться кислота, яка відмінно справляється з жиром, залишками пилу і зайвою вологою. Кислота шкодить нігтям, при покриття гель-лаком без нарощування можна використовувати безкислотний праймер. Але якщо ви наносите акрил, проводите зміцнення акриловою пудрою, полигелем, то використання цієї речовини є просто обов'язковим.

кислотний праймер

Це пов'язано з тим, що акрил не м'який, а жорсткий матеріал, і при істотних навантаженнях він може просто відірватися від натурального нігтя. Такі додаткові навантаження часто провокують виникнення кишень і повітряних областей, в яких немає матеріалу, що сприяє появі відшарування. Саме для цих цілей необхідний кислотний праймер, щоб поліпшити зчеплення, підняти лусочки нігтя і прибрати всі мікроорганізми. Праймер сприяє, щоб нічого під нігтем не заводилася і не спровокувати виникнення грибкових хвороб, а також видалення нігтя від нігтьового ложа.

Бондер — це засіб є першим шаром гелеобразного речовини, що наноситься перед нарощуванням або гель-лаком. Представляє собою не що інше, як двосторонній скотч. Це своєрідний клей, який зв'язує нігтьову пластину і штучний матеріал, що сприяє кращому зчепленню нігтя, і вимагає сушіння в лампі, на відміну від праймера і дегідратору, які сушити в лампі не потрібно. Найчастіше бондер використовується під час нарощування гелем або покриття гель-лаком на примхливих, тонких нігтях.

Бондер

Праймер і база для нігтів: відмінності

Багато дівчат думають, що праймер і база — це одне і те ж, і їх можна замінити один одним. Насправді — це абсолютно різні речовини, і завдання у них різні.

Відмінності:

 • Вони не є взаємозамінними, тому як спочатку наноситься мастика, для того щоб підсушити нігтьову пластину, прибрати патогенні мікроорганізми. Тільки потім наноситься база, її основне завдання — вирівняти нігтик, якщо він має неоднорідну структуру, форму.
 • Часто використовується густа каучукова rubber база, для того щоб приховати перехід у так званих трамплінах, що ростуть вгору нігтики. Саме за допомогою густих баз вдається прибрати дефекти нігтьових пластин, правильно побудувати апекс, архітектуру нігтя.
 • База — це те, за допомогою чого поліпшується зчеплення натурального нігтя і гель-лаку. Якщо ви нанести гель лак без бази на ніготь, він через кілька днів просто сколется. База надає певну пластичність покриттю і перешкоджає утворенню тріщин.
 • Крім того, вирівнює ніготь, вона не замінює праймер. Перед нанесенням бази обов'язково потрібно промащувати нігті праймером.
Ремонт нігтя базою

Буде триматися гель-лак без праймера?

Особливості використання праймера:

 • Якщо вони жорсткі, товсті, та сухі, то немає необхідності наносити праймер, достатньо буде нанести dehydrator, добре знежирити ніготь і нанести bonder, який є своєрідним клеєм. Але передбачити чи спрогнозувати, як поведе себе гель-лак виключно на ваших нігтях не можна.
 • Навіть фахівці цього не зроблять, тому бажано не виключати з цього ланцюжка праймер. Якщо нігті не дуже вологі, ви не хочете їх сильно пошкоджувати, придбайте безкислотний праймер або своєрідні об'єднані речовини.
 • Зараз у продажу є 2 в 1, dehydrator і праймер. Такі кошти виключає придбання дегідратору окремо. Наноситься всі одним шаром, достатньо однієї обробки таким комбінованими засобом, після якої можна наносити базу.
 • Якщо мова йде про нарощування або зміцнення, особливо акрилом, то в такому випадку праймер нічим не замінюється. Зазвичай використовується кислотний, бо як товстий шар акрилу, жорсткий і міцний, під ним можуть заводитися гриби, а також мікроорганізми.
Покриття базою

Бондер і праймер: різниця

Різниця:

 • Яку описувалося вище, bonder не можна замінити праймером, тому що склад цих речовин різний. Бондер являє собою вже безпосередньо гелеву суміш, яка входить у поверхню нігтя. Він наноситься не так як база, а плоскою кистю, попередньо віджатою, втирающими рухами.
 • Це робиться для того, щоб засіб проникало між усіма лусочками, отслойками, нерівностями, і залило їх монолітним шаром. Щоб потім ці мікротріщини або лусочки не стали причиною відшарування. Мастика наноситься безпосередньо перед бондером.
 • У його складі в основному знаходиться кислота і органічні розчинники, які прибирають вологу, жир, а також залишки мікробів на нігтях. Тобто, відразу нігтик покривається знежирювачем, потім праймером, і тільки після цього наноситься бондер, на який наноситься шар бази та гель-лаку.
Праймер

Потрібно сушити бондер в лампі?

Так, бондер необхідно сушити в лампі, тому що ця речовина виготовлено на основі гелю. Воно склеює лусочки з нігтем, відшарування, які є нерівності і покращує зі штучним матеріалом зчеплення. Це речовина наноситься втирающими рухами, сушиться в лампі 30 секунд, після цього наноситься база.

УФ бондер

Як наносити бондер, праймер, базу: послідовність

Існує певна послідовність, якої варто дотримуватися для того, щоб отримати максимально стійкий манікюр і тривалий покриття. Для цього не можна виключати ні один з етапів підготовки нігтя, використовувати всі засоби з ланцюжка.

Інструкція:

 • Знімається старе покриття за допомогою пилки або фрези. Знімати базу, якщо ви перед цим покривали нігті гель-лаком, немає необхідності. Цей шар повинен залишатися на нігтях після зняття гель-лаку.
 • Далі, використовуються матеріали, для того щоб видалити птеригий на нігтях. Це тонка плівка, яка наростає під кутикулою і є однією з різновидів кутикули.
 • Якщо нанести гель-лак на птеригий, ви отримаєте відшарування, кишені і повітряні бульбашки. Щоб цього не сталося, птеригий можна видалити кількома способами. Нігті витримуються в мильній воді, після цього кутикула відсувається пушер або апельсиновою паличкою. Ретельно, гострою стороною палички, зіскоблюється тонка плівка, яка знаходиться на нігті у кутикули. Це і є птеригий.
 • Якщо ви залишите невеликі шматочки, вони стануть причиною виникнення відшарування. Тому рекомендуємо використовувати для цього не класичний манікюр і апельсинові палички. Апаратний манікюр є більш кращим перед нанесенням гель-лаку. Це ідеальний варіант для видалення птеригия.
 • Для підняття кутикули використовується фреза полум'я або куля. Це загострені фрези, які допомагають повністю прибрати птеригий не тільки на нігтях, але і під ними, в глибині кутикули.
 • Крім цього, дана насадка піднімає кутикулу вгору, її можна легко зрізати ножицями, шматочками або далі проводити обробку фрезою куля, для видалення сухого кутикули, не торкаючись нігтів.
 • Після того як ви видалите птеригий, необхідно почистити область бічних валиків. У цій області найкраще впорається фреза голка, полум'я. Вони виглядають як тонкі трубочки невеликого діаметра, приблизно 1-2 мм, дозволяють легко добратись в область між бічними валиками і натуральним нігтем, прибрати вміст, який там знаходиться.
 • Після цього проводиться шліфування натурального нігтя пилою невисокою абразивності. Не потрібно повністю спилювати натуральний ніготь, вам необхідно просто зняти блиск. Для цього підійде пилка з крупністю 120-180 грит.
 • Після цього наноситься dehydrator, для того щоб прибрати зайву вологу з нігтя, не забувши перед цим видалити залишки пилу щіточкою.
 • Після цього наноситься праймер в один або два слова. Перед тим як наносити бондер, необхідно дочекатися повного висихання праймера. Після цього поверхню стане білястої, з стирчать лусочками.
 • На цьому етапі не можна чіпати нігті пальцями, торкатися ними волосся або губ. Ви цими торканнями додаєте на нігтьову пластину жир, який буде сприяти виникненню відшарування і зниження носкості штучного матеріалу.
 • Після того як висохне праймер, плоскою кистю промащують втирающими рухами бондер. Він повинен бути максимально тонким. Це не вирівнювання, тому не потрібно домагатися ідеально рівній поверхні. Ви отримаєте неоднорідну поверхню, так і повинно бути. Його необхідно просушити в лампі протягом 30 секунд. Липкий шар з бондера знімати не потрібно, завдання бондера — збільшити за допомогою клейкості зчеплення матеріалів.
 • Після просушування бондера наноситься база вирівнюючим шаром. Тут необхідно проводити вирівнювання. Вона створена для того, щоб зробити ніготь ідеально рівним, приховати похибки і дефекти в структурі. Сушиться 1 хвилину. Далі, проводиться нанесення гель-лаку і топа.

Для того щоб покриття трималося на нігтях без сколів, відшарування і тріщин, необхідно правильно готувати ніготь і використовувати дегидратор, праймер, бондер і базу.

Нарощування нігтів

ВІДЕО: Нанесення гель-лаку поетапно