Що робити, якщо у відносинах все погано? Як повернути колишні почуття і чи варто це робити? Чому псуються стосунки в родині?

В сім'ї не завжди все буває гладко, а часом і зовсім погано. Що ж робити з цим? Як налагодити стосунки? Давайте дізнаємося.

Відносини являють собою складний процес і в нашому сучасному світі поодинці жити навіть простіше, ніж удвох, а потім утрьох або навіть вчотирьох. Навіщо потрібні ці складності? Навіщо, щоб все спочатку було добре, а потім раптом стало погано?

Якщо говорити простіше, то у відносинах кожен чекає доброго. Це може бути фінансова вигода, моральна чи навіть фізична. І незважаючи на те, що поруч може бути людина, яка є цілим «світом» — це може напружувати, призводити до помилок і навіть краху. Так що ж робити, якщо раптом все стало дуже погано?

Чому зіпсувалися стосунки в сім'ї: причини

Як налагодити стосунки з чоловіком?

До таких належать:

 • Егоїзм партнера. Він не готовий нічого давати відносин і вкладати в них. Він звик отримувати
 • Відсутність особистого простору у партнерів. Один не вміє його давати, або не вміє отримувати
 • Відсутність навичок або бажання домовлятися один з одним
 • Бажання робити не так як батьки або навпаки. Тобто, стосунки будуються на основі деяких стереотипів одного з партнерів
 • Відкритість пари, коли у відносини може втрутитися кожен третій
 • Особливості характеру. Виховання відіграє потужну роль або якісь дитячі травми. Вони можуть заважати вибудовувати відносини

Як бачите, причин багато, і з кожної потрібно працювати. Пам'ятайте, що у відносинах не завжди буває солодко і тому важливо правильно себе вести. До того ж будуються відносини дуже довго, а от зруйнуватися можуть вмить, ви навіть не помітите самі.

Що призводить до погіршення відносин: як не можна себе вести?

Що погіршує відносини?
 • Постійні скандали

Якщо пара постійно лається, то це призводить до того, що пропадають всі ніжні і добрі почуття. Не варто постійно сперечатися і наполягати на своєму. Вчіться поступатися один одному, навіть якщо ви не зовсім праві. Часто це буває корисно. Можливо, ви дійсно будете не праві, а якщо навпаки, то друга половина швидко усвідомлює свої помилки.

 • Хто провокатор?

Ініціатива завжди передбачає не тільки задоволення, але і певну частку відповідальності. І дуже добре, якщо у відносинах все ділиться навпіл. Ось тільки часто тільки один виступає ініціатором, а другий йому не суперечить. Придумувати все поодинці складно і людина швидко втомлюється, а другий часто ховає свої бажання та думка, бо його все одно не слухають.

 • У такій ситуації варто було б розділити сфери впливу і дати покерувати іншого тим, що для вас звично
 • Зробіть список, де розкажіть, хто і куди хотів би поїхати
 • Дайте подумати «повільного» партнеру або навпаки намагайтеся швидко відгукнутися на «швидкого», щоб він не встиг перегоріти
 • Будь-яка пара має певні ресурси, влада і зв'язку. У результаті комусь потрібно менше прав, а комусь більше. Він хоче розпоряджатися грошима, будувати плани і щоб все було так, як він хоче

Приміром, чоловік пропонує поїхати до батьків на вихідні. І ось тут дружина розуміє, що їй доведеться збирати речі на всіх дітей, готувати, прибирати і в городі працювати, а чоловік піде з друзями на риболовлю. Погодьтеся, відразу ж усі бажання відпадає.

Універсального рішення подібних проблем не існує. В такому разі потрібна довга робота з психологом, який допоможе вибудувати особистий простір. У кожного повинна бути своя територія» і за кожним бажанням повинна бути ще і можливість забезпечити взаємовигідні умови.

 • Змінився склад сім'ї
Проблеми в сім'ї

Нерідко проблеми виникають, коли склад сім'ї змінюється. Це може бути народження дитини, переїзд одного з членів або смерть. Однак, в даному випадку передбачається якісна зміна. Приміром, мама більше не може сидіти з онуками. Чоловік захворів і перестав допомагати по дому. Сім'я ж намагається ці зміни переварити. Хтось повинен взяти на себе обов'язки, які іншій тепер не виконати.

Доведеться перебудовуватися під новий лад, а поки у вас будуть виникати деякі проблеми. В даному випадку потрібно просто трохи потерпіти. Зробіть все можливе, щоб ваші стосунки налагодилися і увійшли в звичне русло.

 • Втрачена довіра

Довіра в сім'ї може бути порушений з різних причин. Це може бути зрада, зрада, а також інші фактори. Вони є чудовим приводом для порушення довіри в парі. Пам'ятайте, що довіра можна з часом повернути. От тільки працювати над цим повинні обоє. Один повинен навчитися довіряти заново, а другий — йому в цьому допомогти.

Довіра відновлюється не одразу. Спочатку спробуйте довірити щось маленьке, а далі вже можна більше. На самому початку відносин ми завжди хочемо довіряти людині повністю, але якщо друга половина не виправдовує відносини, то, можливо, що ви занадто багато чекали. Не вимагайте більше, ніж людина може дати, та й всі ми люди і схильні до помилок.

 • Зруйновані надії
Розчарування

Спільні плани, мрії рожеві окуляри — це все тримає людей разом. Дуже красиво звучать слова про купівлю нової квартири, переїзді, щасливої сім'ї. І як погано буває, коли всі надії не виправдовуються. Зазвичай це обумовлено декількома факторами:

 • Ви вважаєте, що у відносинах ви один за одного, але насправді кожен відповідає за себе
 • Ми разом назавжди, а може і відносини себе вичерпали
 • У нас одні цінності, але насправді у кожного свої пріоритети
 • У нас все вийде, але з чого така впевненість? Просто так від великої любові?

Іншими словами, відносини ніколи не можуть бути ідеальними і не все відбувається так, як повинно бути. Це все випробування на все життя. Якщо вам дуже погано, якщо все розвалюється, то не бійтеся сходити на терапію. Краще відпустити це все і не затримуватися на поганому.

Як почати налагоджувати стосунки?

Як налагодити стосунки?
У цьому допоможуть три простих питання:
 • Чого ви чекаєте? Романтики або того, що серйозніше? Якщо другого, то слід домовитися про якісь спільні дії. Ви ж дорослі люди і вміння говорити, так і разом ви вже давно, так що дійте.
 • Якщо у вас вдома дуже добре, то поступово це і стане загальним порятунком і вирішенням всіх проблем. Робіть так, щоб вдома завжди було добре. Кожен день і по чуть-чуть.
 • Ви готові давати і брати? Якщо що-то хочеться в більшій мірі, то це недобре і в майбутньому призведе до великих проблем.

Незалежно від обставин будь-які відносини можна відновити, але тільки ціна буде різною.

Наприклад, чоловік-алкоголік і не збирається виправлятися, а дружина, щоб зберегти відносини працює за двох, намагається зробити все, щоб не залежати від нього, та ще й благовірного забезпечити, а ще жертвує собою. Щоб витягнути з різних ситуацій коханого.

У підсумку вона стане розуміти, що жертви занадто великі і того не варті. Тим більше, що чоловік цього всього не помічає, та й взагалі за особистість її не приймає.

Ось від цього і виникають всі проблеми, тому що відносини вмирають і стають чимось на зразок консервної банки. В такому випадку краще визнати свої втрати і постаратися піти, щоб не втратити ще більше. Якщо все не так погано, то можна спробувати врятувати відносини, але пам'ятайте, що робити це повинні обидва, а не хтось один.

Як налагодити стосунки в сім'ї, якщо все погано?

Як повернути колишні почуття?

Це нормально, коли у відносинах настає криза і коли ви його подолаєте, то будете сильніше любити один одного. Або про зовсім віддалитеся. Тут все залежить від вас самих.

Як стверджують психологи, до криз варто ставитися спокійніше. Це дозволяє зміцнити відносини і переконатися, що вибір зроблено правильно. Кожен з вас, коли захоче новенького, повинен розуміти, що він втратить.

Щоб налагодити стосунки з коханим під час кризи, скористайтеся простими правилами.

 • Живіть для себе

Не намагайтеся в цей час присвячувати всю себе чоловікові. Зверніть увагу на себе. Подумайте, що вам хочеться від життя, займіться кар'єрою і задумайтеся про своє щастя.

Так ви зможете поглянути на свої відносини з боку. І відразу стане зрозуміло, чого саме від них хочеться отримати, а що варто було б виправити. Пам'ятайте, криза є найкращим часом, щоб подумати про себе.

 • Не з'ясовуйте відносини
З'ясування відносин

Під час кризи краще не з'ясовувати стосунки. Звичайно, вас все дратує і дратує, але ж і його теж. Якщо піддаватися на провокації, то будуть виникати сварки на порожньому місці, які нічого доброго для відносин не принесуть.

Якщо ви хочете обговорити, що вам не подобається одне в одному, то обов'язково зробіть це, але тільки без зайвих емоцій. Не забувайте, що у нього теж до вас накопичилися претензії.

 • Пам'ятайте, що ви різні

Кожен по-різному сприймає стресові ситуації. Чоловіки часто закриваються в собі, а жінки навпаки. В погані часи краще виговоритися подрузі чи мамі, а йому краще дати час все переварити. Краще в такий період відпочити один від одного і відправитися, наприклад, у відпустку.

Домовтеся, що ви з'ясуйте всі, але коли будете до цього готові.

 • Дай йому право вибору

Не варто тиснути на чоловіка і дозволяти робити це самі з собою. Кожен з вас повинен добровільно погодитися рятувати відносини, або відмовитися від цього. Ось тільки після цього можна про щось говорити.

Будь-який тиск нічого доброго не дасть, так що краще почекати.

Відео: Як налагодити стосунки з чоловіком? Психологія відносин | Емоційний контакт