Оніхолізисом нігтів: що це таке і як це лікувати? Правила протезування нігтів на онихолизисе. Огляд засобів для протезування нігтів при травматичном онихолизисе. Оніхолізисом — це грибок?

Причини появи і способи лікування онихолизиса.

Оніхолізисом — це відшарування нігтьової пластини від ложа. Найчастіше спровокований травматизацією, інфекцією, грибами, а також захворюваннями внутрішніх органів. У цій статті ми розповімо про види онихолизиса, а також способи його лікування.

Причини, симптоми, види онихолизиса

Найчастіше з онихолизисом стикаються люди, які працюють в хімічній галузі, і регулярно контактують з реагентами.

Особливості:

 • Це працівники лабораторій, майстри манікюру, а також люди, які працюють на виробництвах хімічної промисловості. Це пов'язано з тим, що при впливі агресивних засобів на пальці рук або ніг, ніготь починає відходити від нігтьового ложа, утворюючи пустоти.
 • У зв'язку з цим оніхолізисом найчастіше бувають травматичним, а також викликаних алергією. Досить часто алергічного онихолизису передує набрякання бічних валиків пальців, а також тріщини та свербіж.
 • Нерідко з'являються пухирці, наповнені рідиною. Після того як бульбашки лопаються, досить часто виникає відшарування нігтя від ложа.
 • Але крім цих причин досить часто оніхолізисом спровоковане внутрішніми захворюваннями, серед яких цукровий діабет, деякі види злоякісних та доброякісних пухлин.
 • Крім того, оніхолізисом нерідко виникає при прийомі деяких видів антибіотиків, серед яких пеніциліни. Ця побічна реакція вказана в інструкції до препарату.
Оніхолізисом після гель лаку

Оніхолізисом нігтів: протезування

Що ж робити при онихолизисе нігтів? Спочатку необхідно дізнатися, що ж спровокувало відставання від ложа нігтя. Для цього необхідно записатися до дерматолога. Він візьме кілька мазків з поверхні під нігтем, і в ході аналізу визначить, що стало джерелом виникнення онихолизиса.

Навіщо проводиться протезування:

 • Дуже часто, після проведення декількох випробувань, також досліджень, під нігтем не знаходять ніякої інфекції, грибків. Досить часто людина може не помітити, як ударився або отримав травму нігтя. Що в кінцевому підсумку спровокувало оніхолізисом. У таких випадках для усунення косметичного дефекту рекомендують використовувати протезування нігтів. Найчастіше для цього використовують різноманітні види гелів, а також акрилів.
 • Варто відзначити, що не рекомендується в ході протезування використовувати стандартні акрилатики, поигель, а також акрили, які розм'якшуються при впливі мономерів. Це пов'язано з тим, що всі вказані засоби є досить сильними алергенами, і можуть погіршити ситуацію, і спровокувати подальше видалення нігтьової пластини від ложа. В даному випадку рекомендується використовувати спеціальні системи, створені для протезування. Вони виготовлені з гіпоалергенних матеріалів, які не викликають алергічної реакції, а також опіку.
 • Зверніть увагу, що проводити протезування нігтів можна лише в тому випадку, якщо не було виявлено ніякої інфекції, вірусів і грибків під нігтем. В іншому випадку необхідно вилікувати недугу, тільки потім займатися протезуванням.
 • Справа в тому, що тепле і вологе середовище під нігтем є відмінним домом для різного роду бактерій. У той же час при травматичному онихолизисе, рекомендують застосовувати протезування, так як шар твердого матеріалу закриває ніготь, і перешкоджає виникненню під ним грибків, а також бактеріального зараження.
 • Адже відкритий ніготь і голе нігтьове ложе досить часто стають відмінним місцем для приєднання інфекції. Це вразливі місця, які при використанні спеціальних засобів для протезування вдається закрити, і мінімізувати подальшу травматизацію.
Оніхолізисом

Як проводиться протезування нігтів при онихолизисе?

Інструкція:

 • Для проведення маніпуляції необхідно обробити поверхню дезинфікуючим засобом, після чого зрізається ніготь, який відійшов від нігтьового ложа. Всю цю порожнечу шкіри, тобто гипонихий, необхідно обробити антисептиками. Серед них можна виділити Хлоргексидин, спирт, а також Мірамістин. Хлоргексидин і Мірамістин використовуються в тому випадку, якщо разом з онихолизосом є і травматизація, тобто рана.
 • Після проведення дезінфекції, часто наносяться профілактичні протигрибкові засоби. Серед них можна виділити масло чайного дерева, а також спеціальні аптечні препарати, які містять Кетоконазол, а також Клотримазол. Для нігтів засоби продаються у вигляді крапель, які дуже зручно наносити.
 • Після проведення таких маніпуляцій, необхідно спиляти частину нігтя для того, щоб прибрати глянець. Після цього наноситься dehydrator, для того щоб усунути надмірну вологість. Намагайтеся, щоб усі хімічні засоби не потрапляли на шкіру, а контактували тільки з нігтем.
 • Зверніть увагу, що після цього наносяться безпосередньо зчіплюють засоби, найчастіше при протезування акрилом або гелем — це базові засоби. Після просушування в лампі, наноситься речовина для протезування, яке допустимо накладати на шкіру.
 • Саме тому не рекомендується використовувати стандартні матеріали для нарощування, так як вони можуть викликати сильну алергію при зіткненні з травмованою шкірою, і викликати погіршення ситуації. Після нарощування проводиться опил нігтя, і перекриття прозорим топом або ж нанесення дизайну.
Протезування при онихолизисе

Як часто необхідно знімати штучний матеріал при онихолизисе?

Фахівці рекомендують приблизно раз в місяць проводити корекцію з повним зняттям матеріалу з травмованого нігтя. Варто враховувати, що полигель або гель, акрил необхідно знімати за допомогою спилювання, тобто фрезерують або пилкою. Ні в якому разі не можна використовувати рідини для розмочування, тому що вони є потенційними алергенами.

Точно також в ході корекції знімається повністю штучний матеріал, і проводиться моніторинг стану шкіри під нігтем. При виконанні правильної роботи, ви побачите, що ніготь поступово приростає до шкіри. В ході корекція необхідно точно так само проводити антисептичну обробку, з застосуванням антисептиків, спиртовмісних коштів, протигрибковими препаратами. Тільки після проведення цих маніпуляцій, допускається повторно закладати оніхолізисом штучним матеріалом.

Оніхолізисом

Огляд засобів для протезування нігтя при онихолизисе

Список коштів:

 • Геволь — це спеціальний засіб, який нагадує по своїй текстурі гель. Відповідно він наноситься безпосередньо на ніготь, або на основу, після цього матеріал полімеризується в лампі. Тобто саме по собі даний засіб не твердне, для цього необхідно вплив ультрафіолетових променів. Цей засіб містить в собі спеціальні добавки, такі як Клотримазол та інші протигрибкові засоби. Відповідно буде логічно використовувати даний засіб при протезуванні при грибкових ураженнях, з-за яких дуже часто нігтьове ложе відстає від нігтя. Засобом необхідно працювати швидко, через те що воно може текти.

  Геволь
 • Унгизан. Це акрилова система, яка складається з акрилового порошку, а також мономеру. Всі ці кошти перевірені на відкритих ділянках тіла, тобто на шкірі, і не викликають алергічних реакцій. Цим засобом необхідно працювати швидко з-за того, що воно твердне на повітрі. Тобто немає необхідності використовувати лампу, бо цей полімер не застигає при впливі ультрафіолету.

  Унгизан
 • Останнім часом практично кожен виробник продукції для моделювання нігтів, став випускати подібні засоби, для протезування. Серед них можна виділити Рестор гель від биотеч Скул. Це також спеціальна речовина, яке замішується в спеціальну пасту і накладається на уражене місце. Можна скористатися і засобами виробництва Леді Кігтик. Це акрилова система, що складається з мономеру, а також пудри. При поєднанні цих двох компонентів утворюється щільний полімер, який заповнює всі порожнечі в нігтях.
Гель для протезування

Основне завдання — це усунути інфекцію або грибок, який є, а також спровокувати притиснення нігтя до ложа. Це можна зробити за допомогою твердих матеріалів, перелік яких наведено вище. Досить часто ці засоби використовуються подологами для того, щоб стимулювати ріст нігтів, також перешкоджають проникненню вторинної інфекції в область гипонихия.

Чому ніготь при онихолизисе не приростає до нігтьовому ложу?

Багато майстрів манікюру та подології відзначають, що ймовірність повного лікування онихолизиса становлять близько 40-50 відсотків. Такий невисокий показник пов'язаний з тим, що дуже часто люди приходять до майстрам тільки через тривалий період часу. Якщо ви прийдете до майстра приблизно через рік, то шанси зрощення нігтьової пластини є мінімальними. Справа в тому, що шкіра в цій області стає дуже твердою, і вже нездатна прирости до нігтя.

Крім того, дуже часто оніхолізисом не зростається з нігтем по тій простій причині, що не вдалося позбутися від грибка, вірусу, або бактеріальної інфекції. Тобто під нігтем продовжують розвиватися і розмножуватися бактерії, а також спори грибів, що перешкоджає прирастанию нігтя до ложа. Відповідно, якщо ви побачили під штучним матеріалом простір зеленого, синього, коричневого або яскраво-жовтого кольору, необхідно обов'язково його знімати. Умовте клієнта, щоб він залишив це місце без покриття, щодня обробляв антисептиками, а також протигрибковими препаратами. В іншому випадку може статися так, що клієнт втратить повністю весь ніготь.

Оніхолізисом

Оніхолізисом — це грибок?

Дуже часто клієнти запитують, оніхолізисом це грибок? Насправді причин відставання нігтів величезна кількість, і необов'язково це грибкове ураження. Про грибку можна говорити лише в тому випадку, коли є підтверджені результати аналізів, які можна здати у дерматолога.

На грибок вказують і особливі ознаки:

 • Придбання нігтем жовтого, коричневого або зеленого кольору
 • Ущільнення та потовщення нігтя
 • Посилений кератоз в області поразки. Тобто шкіра в цій області починає сильніше розростатися, тому утворюється дуже щільна плівка з лусочок, яка за своєю структурою нагадує кутикулу
 • Неприємний запах
 • Свербіж
 • Тріщини на пальцях

Зверніть увагу, що не обов'язково всі симптоми будуть присутні одночасно. Досить часто грибок протікає дуже спокійно, в латентній формі, без виникнення тріщин і свербіння. Тобто спостерігається тільки зміна кольору нігтя, а також потовщення його структури.

Протезування

Якщо ви є майстром манікюру, і прийшов такий клієнт, не приймайте його, надсилайте до дерматолога і подолога. Якщо ж ніяких симптомів грибка, вірусних і бактеріальних уражень немає, можна приступати до протезування, з дотриманням всіх правил, інструкцій по знезараженню даній області.

ВІДЕО: Протезування при онихолизисе