Як зв'язати чалму, тюрбан своїми руками: ідеї, схеми з описом, фото

В даній темі ми розглянемо, як зв'язати чалму.

Чалма останнім часом все більше знаходить прихильниць серед представниць жіночої статі. Адже саме в цьому головному уборі завжди можна залишатися жінкою, яка шикарно виглядає. Класичний її варіант передбачає закручування з довгого полотна, але наші вправні умільці відтворили її і для зимових холодів. Тому ми хочемо подарувати вам натхнення з поясненням, щоб зв'язати чалму своїми руками.

Як зв'язати чалму: простий спосіб з полотна

В основу в'язки покладено простий шарф. Схему ви можете взяти будь-яку, але гумка (будь-яка) більш вдало буде виглядати. Тим більше, вона буде щільно формувати саму форму виробу. Пропонуємо вам простий варіант формування чалми з в'язаного полотна.

 • Візерунок, повторимося, ви можете вибрати будь-який. Наприклад, дуже ефектно будуть виглядати об'ємні гумки. Як варіант, можна використовувати для в'язання полотна наведені нижче схеми.
Схеми візерунків
 • Далі вам потрібно розрахувати ширину полотна, відштовхуючись від рапорту та обсягу вашої голови. Але в середньому, як і в нашому прикладі, вам необхідна буде 21 петля. Тобто, це 4 петлі візерунка по 4 рази = 16, плюс 3 петлі для симетрії, і 2 кромочні.
 • Коли ви набрали потрібну кількість, тоді провязываете першу петлю лицьовою! Щоб крайній ряд був рівний і акуратний. Адже, якщо її знімати, то петля буде йти на дві петлі, тому може зіпсуватися весь вигляд. Потім 2 осіб. для симетрії і після вже прямуєте рапортом: 1 ізн., 3 осіб. Завершуєте також осіб. і останній виворітного!
Можна використовувати і просту гумку при товстої пряжі
 • Після розвороту робите першу петлю і провязываете 1 осіб. і прямуєте точно такого ж рапортом. Одна середня петля повинна завжди збігатися з візерунком. Тобто, бути з одного боку лицьової, а з іншого — тільки виворітного. Інші ж петлі чергуються. Завершує ряд 2 осіб. і 1 ізн. Врахуйте, що якщо ви в'яжете з виворітного петлі, тоді робити петлю потрібно за передню стінку, а за лицьовою за задню.
 • В'яжете необхідної довжини смугу — приблизно 90 див. Але орієнтуйтеся на свій об'єм голови. Тепер потрібно закривати петлі. Для цього точно також закриваєте їх за передню стінку при виворітного петлі, а за задню — при лицьового. І намагайтеся сильно не затягувати петлі.
 • Завертаєте, як показано на схемі і пришиваете смужки. Спочатку зробіть шви на потилиці, а після вже скріпіть бічні отвори. Шити потрібно по лицьовій стороні, стягуючи візерунки протяжкою.
В'язана чалма

Відео: В'яжемо тюрбан з полотна

Як швидко зв'язатися чалму круговими спицями?

Це один з найбільш простих і швидких варіантів, коли створити подібну красу зможе навіть новачок. Але слід насамперед обумовити вибір нитки.

Валики утворюються за рахунок чергування рядів
 • Вчитися краще на більш товстої пряжі. Також відштовхуйтеся від свого регіону. Наприклад, для сильних морозів добре використовувати кавказьку або мериносовую пряжу. До речі, товста нитка добре буде тримати валики. Якщо ви заходите зробити убір з вовни або альпака, то будьте готові створити ще й додаткову підкладку. Для весняно-осіннього періоду її можна буде виключити.
 • Тепер визначаємо число петель. Якщо у вас тонка нитка, тоді буде потрібно 100 петель, для більш товстої пряжі — 80. Але щоб не гадати, провяжите квадрат 20 на 20. І вже з цієї кількості на 1 см і ви зможете прорахувати потрібний набір.
 • Починаєте роботу виворітними рядами! Тоді перший валик буде мати правильний заворот. Провязываете 5 рядів, але не з'єднуєте в кільце. Тобто, ряд в'яжіть виворітними, перевертаєте виріб і проходите лицьовими петлями по візерунку.
 • І тепер смыкаете в кільце. Зручніше працювати на невеликих спицях. В іншому випадку, потрібно буде протягувати кожен раз волосінь. Лицьовий ряд починаєте за дальню стінку, другий ряд — за передню.
Колір і прикраси задають настрій
 • Загалом у вас повинно вийти за 7 валиків з 5 виворітних і особових рядів. І от за рахунок цієї зміни і будуть утворюватися виступи. Тепер в самому останньому ряду особового відрізка починаєте робити закриття петель. В такому випадку їх не буде видно, оскільки виворітний ряд приховає своїм виступом.
 • Закриваєте через 4 петлі. Якщо у вас тонка нитка, тоді через 5. Провязываете ще 5 виворітних рядів. І ось тепер проводите повне закриття петель. Варто підключити третю спицю і проводити зняття відразу з двох сторін.
 • Для цього виріб складаєте навпіл і знімаєте ближню, потім дальню петлю. Тепер цю петлю знову повертаєте на ближню спицю. Продеваете дві петлі на цій та 1 на дальній спиці. І так повторюйте до закриття.
 • Тепер цю нитку не скибочку, а нею скріплює складки попереду чалми. Можна зробити це з допомогою голки, просто пошивши їх небагато, а можна просто кілька разів протягнути з допомогою гачка. І залишилося зашити той відрізок, коли робота ще не була по колу.
 • На завершення потрібно лише прикрасити красивою брошкою і чалма готова!
 • До речі, можна перші ряди виконати гумкою 1 на 1 або 2 на 2. Убір від цього не втратить свою вишуканість.
Можна виконати з гумкою

Відео: В'яжемо чалму по колу

Як зв'язати чалму спицями?

Пропонуємо вашій увазі ще один варіант в'язання чалми спицями. Вона може мати кілька трохи видозмінених інтерпретацій. Наприклад, ви можете регулювати густоту і кількість джгутів. Але базова в'язання від цього не змінюється.

 • Ми пропонуємо розглянути варіант з 10 смугами. Для цього необхідно зробити гумку 4-5 см, шириною 10-12 див. Оскільки рапорт передбачає повтор 6 петель і 2 кромочні. Тож у підсумку маємо 30 петель.
 • Перший ряд провязываете за схемою 1 виворітна і 2 лицьові, при цьому саму першу петлю робите лицьовий, останню — виворітного.
 • Прямуєте схемою по малюнку. 3 ряд починаєте також з лицьової для красивого краю і повторюєте рапорт: 1 ізн., палітурка з 2 осіб. за задню стінку. Тобто, знімаєте петлю, залишаючи за роботою, провязываете наступну лицьову петлю і повертаєтеся до знятою.
Початок роботи
 • Починаєте додаток по 9 петель в кожному ряду. При цьому зверніть увагу, що це потрібно робити в особовому ряду. Щоб виходило рівномірне збільшення, робіть наброс спочатку перед лицьовій петлею, а в наступному рядку — після. Але щоб мінімізувати отримані отвори, то краще робити накид перед виворітною петлею. Щоправда, в такому разі розширення буде мати нахил.
Додаток
 • Продовжуєте це до тих пір, поки не збільшите кількість виворітних петель до 11, а на крайніх секторах — по 6 петель. І тільки через 5-6 см починайте здійснювати подібну маніпуляцію з зменшенням.
Зменшення
 • В результаті у вас повинно вийти також по 1 ізн. петлі в крайніх полотнах і по 2 ізн. в середині.
 • Поділяєте відрізок по 5 смуг. І продовжуєте в'язати ще 27-29 див. Але дивіться, скільки вам буде потрібно для обсягу. Перекладаєте їх навхрест, як показано нижче.
Викладання конструкції
 • Сшиваете ці хвостики-смужки, точніше їх кінці, з потиличним відрізком в самому початку. Виводите і викладаєте уздовж основної конструкції.
 • Врахуйте, що потрібно зшивати з лицьового боку, оскільки зворотний шов може дати занадто явний загин. Але ниткою необхідно просто стягувати частині полотна.
Результат
 • До речі, можна виконати гумку ширше. Але в цьому випадку тоді варто робити і початковий відрізок довший. Хоча ми пропонуємо виключити його зовсім. Тобто, почати з 8-10 петель з різким збільшенням по 2-3 петлі в кожній лицьовій петлі у наступних рядах.
 • Для цього варто лицьову петлю пров'язати тричі: скрещенную лицьову, за передню стінку, знову за задню. На виворітній стороні вывязываете по малюнку. Так робите 4 ряди. А після прямуєте малюнку.
З широкою гумкою

Відео: В'язана чалма своїми руками