Що значить бути сміливим у повсякденному житті: аргументи для твору, есе. Сміливість і боягузтво в повсякденному житті: порівняння

Як проявляється сміливість у повсякденному житті? Чим відрізняється справжня сміливість і позерства і хвастощів? Про це в нашій статті.

Що значить бути сміливою людиною? Коли мова йде про сміливості на війні чи порятунок життя в екстреній ситуації може здатися, що в повсякденній обстановці немає місця хоробрості і подвигів. Якщо немає певного противника, а життя йде своєю чергою, то як же проявляється сміливість?

Що таке сміливість: визначення, аргументи

Насправді сміливість у звичайному житті – це самостійний вибір кожного з нас в користь рішучості в діях, умінні боротися за правду, перемоги над власними страхами.

  • Хоробрість, сміливість – це якість характеру, але не всім воно дано з народження. Здатність не зупинятися перед труднощами, вставати на бік слабких необхідно виховувати з самого раннього віку.
  • Страх і боягузтво – не одне і те ж. Страх – абсолютно нормальний стан людини, закладену самою природою, – кожен з нас боїться чого-небудь.

Сміливість – це не відсутність страху, а необхідність щоденної боротьби з ними, протистояння з самим собою, несправедливістю, підлістю.

  • Завжди простіше промовчати, залишитися в тіні, сказати, що ти не можеш щось зробити, ніж подолати себе. Ось це і називається боягузтвом. Боягузливий людина зі своїм мовчанням і невтручанням, залишається в стороні, але іноді це і є справжнісіньке зрада.

Не варто плутати сміливість і порожню браваду. Коли людина свідомо ризикує, щоб покрасуватися перед іншими, довести свою перевагу — це не можна назвати справжньою хоробрістю, сміливістю.

Справжня сміливість проявляється в ситуаціях, коли доводиться долаючи набагато більш серйозні перешкоди, залишатися порядною людиною, ніколи не зраджуючи своїм принципам.

Справжня сміливість — подолання власного страху заради іншого

Тема сміливості і боягузтва в літературних творах: огляд, аргументи

Тема сміливості і боягузтва розкривається в багатьох літературних творах. Суть людської натури, її моральної складової полягає в умінні відрізнити погане від хорошого, порядність від безпринципності, правду від брехні. Ще важливіше вміти відстояти цю правду, незважаючи на наслідки.

«Один з найголовніших людських вад – це боягузтво»

Так говориться у творі М. Булгакова «Майстер і Маргарита».

  • В описі біблійних часів розповідається про Понтія Пілата, який не зміг проявити сміливість і виправдати Ієшуа. Прокуратор побоювався погубити кар'єру, тому пішов проти своєї совісті. За це він був жорстоко покараний – більше 2 тисяч років його мучать наслідки провини.
  • Перекликаючись в загальній темі з подіями 30-х років, однією з основних думок твору є: «Боягузтво – головна причина підлостей на землі». З таким твердженням автора не можна не погодитися. Саме боягузтво, малодушність, пристосуванство стають причинами трагедій людських життів у всі часи.
Наша совість може спрямовувати дії

Виховувати в собі мужність і стійкість кожен повинен самостійно. Як тільки дитина потрапляє в колектив, йому постійно доводиться стикатися з проявами як хороших, так і поганих якостей однолітків.

У повісті Ст. Железнякова «Опудало» гостро піднімається питання дитячої сміливості, підлості і жорстокості.

  • Коли соціум диктує свої правила, головний страх ще незміцнілого характеру – відрізнятися, бути не таким, як всі, піти проти колективу. Саме так чинить героїня повісті Олена Бессольцева, коли бере на себе чужу провину. Це дійсно сміливий вчинок – захистити іншого. Але, вступивши благородно, дівчинка навіть не припускає, через що їй доведеться пройти – зрада, бойкот однокласників, переслідування, моральне знищення.
  • Сомів, той самий хлопчик, чию провину вона взяла на себе, лідер класу, через боягузтво йде на підлий вчинок – боїться захистити подругу, стати ізгоєм, втратити своє положення в колективі.
  • По суті – це перша в житті дітей перевірка на якості характеру і душі. Саме боягузтво приводить героя до першої підлості в житті, можливості переступити через людські принципи.

Твір Железнякова допомагає кожному читачеві поглянути на себе зі сторони – чи робимо ми це чесно, які людські якості виховуємо в собі, не призводить наше невтручання до трагедії.

Кадр з фільму «Опудало»

Світ навколо нас стає все більш байдужим. Переживання, і труднощі оточуючих нас людей розчиняються перед власними потребами – бажанням популярності, успіху, матеріального благополуччя.

Питання сміливості в звичайному житті – щоденний вибір кожної людини. За те, що чоловік промовчав, пройшов повз, закрив очі на несправедливість, судити його буде тільки власна совість.

Відео: Підсумкове твір. Сміливість і боягузтво. Аргументи.