Чим замінити соду? Що робити, якщо немає соди для млинців? Чим замінити соду у випічці, в медовике, млинці, оладки? Можна замінити соду дріжджами?

Способи замінити соду в млинцях, медовике, оладки.

Сода часто використовується в кулінарії, а також у домашньому господарстві. З її допомогою можна очистити керамічні поверхні від жирових відкладень, а також сприяти пишною випічці. Крім соди дуже часто в практиці кондитерів використовується пекарський порошок. Що робити, якщо в господарстві не виявилося соди, але необхідно терміново спекти кекс або пиріг? У цій статті ми розповімо, чим замінити соду під час випічки кондитерських виробів.

Чим замінити соду?

Найцікавіше, що пекарський порошок також складається з соди. Однак крім неї в складі є також крохмаль та лимонна кислота. Таким чином, при попаданні рідких інгредієнтів, кислота стає рідкою, взаємодіє з содою і тим самим виникають бульбашки вуглекислого газу, завдяки якому випічка піднімається і стає пишною. Однак дуже часто трапляється, що соди в домашньому господарстві не виявилося, також немає і пекарського порошку. У цьому випадку вам допоможуть доступні продукти, які є в арсеналі кожної господині.

Варіанти заміни:

 • Якщо ви печете печиво на кефірі або молоці, при цьому необхідно додати разрыхляющий інгредієнт, але соди при цьому не виявилося, що можете ввести в випічку дві столові ложки вершкового масла. Краще всього, якщо воно буде не топленим, а м'яким.
 • Тобто воно повинно постояти на повітрі, трохи підтанути і придбати кремоподібну текстуру. Далі, необхідно ретельно перемішати все і розкласти на деко, дати трошки постояти, тільки після цього занурювати в духовку для випікання.
 • Бульбашки будуть менш помітними, але їх буде більша кількість завдяки прошарку, яку створить масло в печиво в процесі випікання.
Випічка

Чим замінити соду в млинці, оладки: що робити, якщо немає соди для млинців?

Якщо ви печете пиріжки на кислому молоці або ж хрустики, для цього вам необхідна сода, але її немає, не турбуйтеся. Дуже часто досвідчені господині проводять заміну за допомогою простих алкогольних продуктів. Необхідно додати в випічку дві столові ложки наливки або одну столову ложку коньяку.

Також підійде горілка або звичайний медичний спирт. Як не дивно, настільки невелика кількість продуктів сприяє піднесенню і розпушення тіста. При цьому бульбашки виходять не овальними, а округлими і досить щільними. При цьому тісто з застосуванням алкогольних продуктів не осідає, на відміну від випічки з застосуванням соди. Крім того, вона позбавлена неприємного присмаку і запаху соди.

Випічка

Варіанти:

 • У цих продуктах можна легко замінити соду за допомогою вищевказаного алкоголю. Однак це не єдиний продукт, за допомогою якого можна замінити соду. Дуже часто в оладки і млинці сода замінюється за допомогою своєрідної суміші кефіру і мінеральної води.
 • Необхідно використовувати кефір в суміші з мінеральною водою у співвідношенні один до одного. Справа в тому, що ці продукти містять пухирці, що стане причиною підняття випічки.
 • Цей метод особливо гарний у тому випадку, якщо ви готуєте пиріжки або ж оладки на сковороді. Багато хто вважає, що соду можна замінити розпушувачем. Однак насправді це не завжди можливо. Нічого страшного не трапиться, якщо в звичайному пирозі або пиріжках на сковороді, ви заміните соду розпушувачем для тесту. Але цей метод може не спрацювати у випадку з медовиком, а також з пирогами до чаю, з варенням у складі тесту.
 • Справа в тому, що розпушувач часто складається не з соди з лимонною кислотою, а з окису амонію. Ця сіль не вимагає погашення оцтом або якимись кислотами. Бульбашки утворюються в процесі нагрівання даного реактиву і виводяться з пирога з появою пухирців. Тобто випічка виходить пишною.
Приготування випічки

Можна замінити соду в медовике?

Тут справи йдуть трохи складніше, справа в тому, що мед дуже тягучий, а в з'єднанні з борошном стає дуже щільним.

Особливості:

 • Тісто дуже круте і піднімається досить погано. Багато господинь помічали, що таке тісто може бути кілька примхливим, і піднімається набагато гірше, ніж пироги на кефірі або ж звичайний бісквіт без додавання меду. Так дійсно, мед робить тісто більш густим, в'язким, що перешкоджає нормальному підйому маси.
 • Дійсно, сода використовується в медовиках досить часто із-за того, що здатна дати велику кількість бульбашок. При взаємодії з медом кількість бульбашок збільшується, і тісто піднімається.
 • Найцікавіше, що сода є незамінною у тих випадках, якщо тісто готується з використанням меду, шоколаду, варення. Ці продукти дуже тягучі з високою в'язкістю, що істотно знижує ефективність будь-якого розпушувача. Тобто в таких ситуаціях алкоголь не спрацює.
 • Метод з розпушувачем не працює у випадку з медовиком, а також пирогами, до складу яких входить натуральний шоколад або варення. У таких пирогах сода нічим не замінюється. В іншому випадку ви отримаєте тонкий коржик, яка зовсім не підніметься.
Медовик

Можна замінити соду у випічці дріжджами?

Багато господинь вважають, що соду можна цілком замінити дріжджами. Однак насправді це не завжди так, тому що дріжджі дуже часто недоречні в оладушках, а також пироги з участю кисломолочних продуктів. Справа в тому, що для приготування здобної випічки зазвичай опара готується окремо. Це необхідно для того, щоб дріжджі добре розмножилися і розрослися, і тільки потім вони змішуються з тестом, солодкими інгредієнтами, і яйцями. Якщо відразу помістити дріжджі в суміш з яйцями і великим вмістом цукру, вони будуть дуже довго розмножуватись.

Таким чином ви не отримаєте пишного вироби і зіпсуєте випічку. Дійсно, можна готувати млинці і оладки з дріжджами всередині, але смак буде абсолютно не такий, як з участю соди, а також розпушувача. При цьому не можна відразу ж наливати на сковороду тісто після додавання дріжджів. Необхідно дати їм час, для того щоб вони розрослися, і отримати величезну кількість бульбашок, які і будуть сприяти підняттю тесту.

Оладки

Зверніть увагу, що виріб, який готується із застосуванням соди, не можна залишати тривалий час стояти. Це пов'язано з тим, що відразу при додаванні рідких інгредієнтів і кислоти сода реагує, і утворюються пухирці. Якщо тісто довго вимішувати або воно буде стояти, то всі бульбашки виявляться вгорі, і в процесі випічки тісто погано підніметься. Тобто дріжджове тісто краще ставити на расстойку, для того щоб воно піднялося, але тісто з содою або розпушувачем, необхідно готувати відразу ж після приготування.

ВІДЕО: Чим замінити соду у випічці?