Ялинка гачком: схема в'язання пухнастої ялинки, інструкція з в'язання простий ялинки гачком для початківців

У цій статті є докладна інструкція про те, як зв'язати ялинки з пряжі гачком своїми руками. Також дивіться відео з в'язання лісової красуні.

Багато умільці завжди по-особливому готуються до Нового року. Причому підготовчі роботи ведуться заздалегідь. Вони ретельно продумують, як прикрасити кімнати, придумують цікаві штучки, які зроблять веселим інтер'єр будинку. Жінки, які захоплюються в'язанням, купують нитки і вигадують нові схеми для в'язання гачком усіляких виробів. І це не тільки подарунки своїм рідним у вигляді шкарпеток, рукавичок, шарфів, а ще це сніговики, милі звірятка і ялинки. Далі вивчимо в подробицях, як зв'язати ялинку гачком своїми руками.

Ялинка гачком — схема в'язання пухнастої ялинки

Докладний майстер-клас допоможе вам з легкістю зв'язати будь-яку новорічну красуню. І якщо ви передадитесь справи з усією душею, то результат вас порадує в будь-якому випадку.

Зв'язати гачком готову ялинку можна різними варіантами. Далі розглянемо, як створити ялинку гачком з пишними гілками і яскравими іграшками.

Виріб своїми руками. Ялинка

Для процесу підготуйте:

 • Пухнасті нитки — два-три мотка, вагою 50 грамів.
 • Гачок — розмір вибирайте такий, який вказаний на пряжу.
 • Наповнювач для виробу — синтепон.
 • Звичайний диск — підстави для ялинки.
 • Стрічки, інші аксесуари для створення іграшок для ялинки.

Процес в'язання ялинки гачком:

Щоб зв'язати основну частину ялинки, зробіть наступне:

 1. У першому ряду провяжите ковзну петельку, після через неї ж наберіть три В. П., 9ССН., а після з'єднувальний стовпчик.
 2. З другого рядка провязывайте стовпчики з накидами. Причому в'яжіть їх за задню поверхню петлі, так у вас вийдуть смужки на виробі.
 3. У другому рядку провязывайте три В. П., СВН., 2 сполучних ССН в петлю, що провязывали 3В.П. Вийде 16ССН.
 4. У третьому ряду в'яжіть 3В.П., 2ССН., провязывайте їх в наступний стовпчик, потім СВН., СВН., ССН. в ту петельку, де 3В.П. у вас вийде 21 петля.
 5. У четвертому ряду в'яжіть 3В.П., ССН до самого кінця рядка, з'єднайте.
 6. У п'ятому ряду: 3В.П., СВН., СВН., 2ССН. в наступну петельку. ССН провяжите в ту ж петельку, що і 3В.П., з'єднайте, вийде 28 стовпчиків.
 7. У шостому ряду провяжите 3В.П., ССН до самого кінця рядка.
 8. У сьомому рядку в'яжіть 3В.П., СВН., СВН., СВН., 2ССН. в одну петельку, ССН в ту ж петельку, що 3В.П., з'єднайте, вийде 35 ССН.
 9. У восьмому ряду провязывайте 3В.П. і ССН до самого кінця.
 10. У дев'ятому — 3В.П., СВН., СВН., СВН., СВН., 2ССН. в одну петельку, ССН провязывайте в той же стовпчик, що і 3В.П., з'єднайте, отримаєте сорок дві п.
 11. В десятому ряду в'яжіть 3В.П., ССН, поки не закінчиться рядок.
 12. В одинадцятому — 3В.П., СВН., СВН., СВН., СВН., СВН., 2ССН. в одну петельку, що і 3В.П., з'єднайте, на виході вийде сорок дев'ять петельок.
 13. У дванадцятому ряду провязывайте 3В.П., ССН до кінця.
 14. У тринадцятому в'яжіть 3В.П., ССН, СВН., СВН., СВН., СВН., СВН., 2ССН. в одну петлю, ССН провязывайте в той же стовпчик, що і 3В.П., з'єднайте, вийде 56.
 15. ССН до самого кінця рядка.
 16. В п'ятнадцятому ряду 3В.П., СВН., СВН., СВН., СВН., СВН., СВН., СВН., 2ССН в одну петельку, в кінці рядка ССН в ту саму петельку, сто і 3В.П., з'єднайте, повинно вийти 63ССН.
 17. У шістнадцятому ряду 3В.П., ССН до кінця рядка.
 18. У 17-му провяжите, як у 16-му, але додайте ССН, щоб вийшло 70ССН.
 19. У 18-му 3В.П., ССН до кінця.
 20. У 19-му в'яжіть, як вище, тільки на виході повинно вийти 77ССН.
 21. У 20-му і 21-му ССН весь ряд.
 22. У двадцять другому провязывайте, як у 19-му, але додавати СВН., щоб на виході вийшло 84 петельки.
 23. У двадцять третьому в'яжіть всі ССН.

У вас повинна вийти основа, як на зображенні нижче.

Ялинка гачком

ВАЖЛИВО: Якщо ви не звернули увагу, то в схемі вже з п'ятого рядка через один додається сім ССН. Кількість стовпчиків завжди кратна семи. Висоту ялинки можете коригувати на свій розсуд.

Як зв'язати гілочки?

Їх в'яжуть з двох рядків. Причому прив'язують їх на основу, на другий ряд, п'ятий, восьмий і т. д. Через кожні три ряди рівномірно. У першому ряду гілок провязывайте 2ССН, щоб гілки перекрили основну частину і були витягнутими.

В'яжемо гілочки
 1. У першому ряду провязывайте за передню поверхню петлі. Починайте в'язати з другого рядка основної частини виробу. Приєднайте нитка СС, після в'яжіть # 3В.П., 2ССН., 3В.П., два ст. з СВН., # потім провязывайте в той же ст. 1В.П. Пропустіть 2 стовпчика, провяжите # два ст. з 2Н., 3В.П., знову 2 ст. з 2Н., 1В.П.# після робіть до кінця через 2 ст. у третій. Потім можете з'єднати С. С. з верхівкою в'язання трьома В. П. В кінці вийде 6 гілок.
 2. У другому ряду з'єднувач С. С. з аркою, провяжите #3ССН., три піко х, 3ССН., 1В.П.#, з наступного арки вывяжите раппорт від ##. Так провязывайте до кінця рядка, після обріжте нитку.
 3. Пропустіть два рядки на третьому знову почніть в'язання. #провязывайте через два ст. в третій СВН., знову через два на третій, а потім через три 4-ї#. Так чергуйте до кінця ряду.

Коли зв'яжіть таким чином ялинку, приступайте до в'язання круглого дна виробу.

В'язання дна ялинки

Для в'язання днища вам знадобиться вміння в'язати гачком гурток. Наберіть 6СБН., а потім в'яжіть плоску окружність поступово збільшуючи число стовпчиків до 86-ти. В кінці зробіть ще два кола СБН. Вийшла окружність повинна бути трохи більше диска.

Заповніть виріб всередині синтепоном, пришийте диск з в'язаної деталлю до основи, а ще краще прив'яжіть С. С.

Ялинка вийде така ж, як на зображенні вище. Виглядає лісова красуня дуже красиво, але якщо її ще і прикрасити, то вона вийде по-справжньому святковою. Прикраси можете придумувати на свій смак. Починаючи від серпантину, закінчуючи намистом, бантиками і т. п.

Ялинка гачком — як зв'язати ялинку початківцям рукодільниця?

Якщо у вас ще немає досвіду у в'язанні, то почніть процес навчання з цього майстер-класу. У вас вийде надзвичайно яскраві, симпатичні вироби, які справді стануть прекрасним доповненням до декору кімнати. І вам знадобляться всього лише нитки, гачок, намистини або гудзики.

Зв'яжіть з пряжі яскравого кольору смугу певної довжини, в залежності від передбачуваного розміру ялинки. У нашому випадку 50 сантиметрів. Після зв'яжіть кульки або зробіть помпони, застосуйте гудзики, намистини.

Щоб зв'язати смужку знадобиться:

 1. Наберіть В. П., щоб вийшла ланцюжок з них довжиною 50 сантиметрів. Застосовуйте нитки зеленого кольору можна і будь-якого іншого, який вам сподобається.
 2. Потім в'яжіть ажурні ряди, для цього чергуйте 2ССН., 3В.П. Провязывайте таким методом всі ст. до кінця рядка.
 3. Далі провяжите три рядка за схемою, що є нижче.
 4. Останній рядок провяжите ниткою іншого кольору.
 5. Оформіть акуратно все залишки ниток, а кінці відріжте.

Смужка готова, тепер залишається лише підготувати прикраси для ялинки, а для цього потрібна фантазія.

Схема в'язання смужки

Готову смужку складіть, як на зображенні нижче. Точніше сформуйте змійку, закріпіть результат мотузкою. Між шарами ялинки розмістіть симпатичні кулі. Всі закріпіть і ялинку можна вішати на стінку або на велику ялинку. Завдяки такому новорічному дереву в домі запанує атмосфера свята, тепла, затишку.

Новорічний атрибут — своїми руками

Приклади робіт майстринь — ялинка гачком

Відео: Ялинка гачком — майстер-клас