Собачка гачком: схема і опис в'язання песика Рекса, мініатюрної собачки з великими вушками, цуценя з бантиками

У статті йдеться про те, як самостійно можна зв'язати різні іграшки у вигляді собачок гачком. Читайте докладну інструкцію процесу.

Рукодільниць, які люблять своїми руками створювати різні красиві вироби за допомогою в'язання на спицях або гачком, мільйони, і не тільки в нашій країні. Вони з задоволенням в'яжуть різні аксесуари, одяг і цікаві іграшки. Маленькі подаруночки у вигляді милих іграшок-звіряток в них виходять, як не можна краще. Ще б, адже мультяшних тварин вони створюють для дітей і вкладають в процес свою душу.

Саме тому звірятка виходять, незрівнянними. Далі розглянемо, як можна пов'язати симпатичних собачок гачком, які будуть об'ємними і нагадають вам найкращі хвилини дитинства. Чарівні тварини прикрасять ваш інтер'єр або стануть улюбленою іграшкою вашого малюка.

Собачка гачком: опис в'язання песика Рекса

Пес Рекс — герой польського мультика відомий людям старшого віку, ще в 80-хх роках цей мультфільм підкорив серця дітей всіх країн соціалістичних республік. Зараз теж іноді показують цей мультфільм, симпатичний герой просто не може не сподобатися дітям. Далі ви дізнаєтеся, як можна пов'язати цього енергійного героя мультяшок гачком.

Для процесу знадобиться:

 • Нитки білого і світло-коричневого кольору, гачок, відповідного розміру
 • Голка, ножиці, ватин або синтепон
 • Чорна пряжа, гудзики або намистинки для очей.
Собачка гачком

Умовні позначення:

СБН — стовпчик без накиду, ПП — повітряна петля, ССН — стовпчик з накидом.

Процес в'язання собачки гачком:

 1. Зв'яжіть гачком тулуб — наберіть кільце амігурумі) з шести стовпчиків. Щоб воно вийшло, зробіть наступне — провяжите три ВП і в 2-ій П виконайте 6 СБН.
 2. Другий ряд: потрібно збільшити вихідне кількість петель вдвічі — до 12-ти штук. Тому всі петельки провязывайте з надбавкою.
 3. У наступному — третьому, вже додавайте через одну петельку, а потім у наступному робіть збільшення петель через дві на третю.
 4. Наступні три рядки провязывайте петельки без накидов. В'яжіть двадцять чотири стовпчики гачком три ряди.
 5. Щоб оформити черевце, зменшуйте через одну петельку отримані 24 П з цього ряду і наповніть тулуб Рекса ватином.
 6. Після провязывайте стовпчики без додатків і убавленій — і так три рази підряд.
 7. Знову провяжите ряд із зменшенням через одну петельку. Наступний рядок в'яжіть з зменшенням в кожну петельку. Робіть так до кінця, щоб тулуб закрилося, і не забудьте перед цим щільно набити його ватином.
 8. Тепер переходите до в'язання чотирьох лапок, за кроєм вони будуть абсолютно однаковими. Для початку наберіть кільце з шести петель. І продовжуйте в'язати стовпчики шість рядків однаково.
 9. В'яжемо голову. Для цього: наберіть кільце амігурумі) з шести стовпчиків. Щоб воно вийшло, зробіть наступне — провяжите три ВП і в 2-ій П виконайте 6 СБН.
 10. Другий ряд: збільште вихідна кількість петель вдвічі — до 12-ти штук. Тому всі петельки провязывайте з надбавкою.
 11. В наступному додайте через одну петельку, а потім у наступному робіть збільшення петель через дві на третю.
 12. Наступні три рядки провязывайте петельки без накидов. В'яжіть двадцять чотири стовпчики гачком три рядка.
 13. Щоб оформити голову цуценя зменшуйте через одну петельку отримані 24 П з цього ряду і наповніть її ватином.
 14. Провязывайте стовпчики без додатків і убавленій — і так три рази підряд.
 15. Провяжите ряд із зменшенням через одну петельку. Наступний рядок в'яжіть з зменшенням в кожну петельку. Робіть так до кінця, щоб закрити деталь, і не забудьте перед цим щільно набити синтепоном її.
 16. Плямочка на голову зв'яжіть окремо. Провяжите кільце з шести петельок, на наступному ряді додайте ще стільки ж петель, далі в ряду додавайте через одну. Готове плямочка пришийте на голову, ще нитками вишийте носик, ротик, бровки і пришити очі.
 17. Вушка зв'язати дуже просто, тільки одне слід пов'язати коричневого кольору, а інша білого. Обидва вироби будуть мати одну і ту ж викрійку. Зробіть колечко з десяти петельок, після кожну третю петельку робіть у вигляді ССН. Наступний ряд виконайте у вигляді петель СБН. Не забувайте робити сполучні стовпчики гачком.

Тепер всі деталі крою готові, залишилося набити ніжки собачки ватином, пришити до тулуба і потім пришити на однаковій відстані вушка Рекса.

Собачка гачком: опис в'язання мініатюрної собачки

Якщо у вашої дитини буде така ж собачка, напевно він зрадіє. Звірятко виглядає дуже мило завдяки стирчить вушках. Далі дізнайтеся, як зв'язати гачком таку тварину.

Собачка гачком

Підготуйте наступні інструменти і матеріали:

 • Пряжу трьох кольорів: темно-коричневого, чорного, оранжевого, гачок відповідного розміру.
 • Ватин, ножиці, голку, фетр бажано рожевого кольору, гудзички на очі, клей.

Процес в'язання собачки гачком:

 1. В першу чергу почніть в'язати голову собачки, після плавно переходите на тулубі. Провяжите дві петельки перші, після СБН.
 2. У наступному ряду в'яжіть у всі петельки два СБН. Вийде 12.
 3. Далі провяжите ряд, додаючи через одну петельку СБН.
 4. В третьому ряді здійснюйте додавання через дві петлі, у результаті вийде двадцять чотири петельки.
 5. У четвертому ряду в'яжіть ССН через кожні три петельки
 6. У п'ятому-сьомому ряди повинні складатися з петель без яких-небудь надбавок. Потім зменшуйте петлі.
 7. У восьмому зменшуйте через три петельки, у дев'ятому через дві, в десятому зменшуйте через одну, після цього набийте голову цуценяти ватином і почніть робити додавання, для в'язання тулуба.
 8. В одинадцятому ряду зробіть надбавки через одну петельку, в дванадцятому — через дві.
 9. Після з тринадцятого по шістнадцятий провязывайте петельки без надбавки і убавки.
 10. В наступному сімнадцятому рядку зробіть зменшення через кожні дві.
 11. Потім зменшуйте через одну петельку, а тепер необхідно набити тулуб собачки ватином і стягнути отриману фігуру.
 12. Почніть в'язати мордочку тварини. Наберіть шість СБН. У другому ряді зробіть додавання, щоб вийшло 12 петельок. Ще провяжите два ряди і готову мордочку пришийте до голови.
 13. Зв'яжіть задні лапки за однаковою схемою. Зробіть дві петлі, у першому рядку провяжите дев'ять СБН, після ще провяжите ряд.
 14. Тепер в'яжіть передні лапки. Зробіть кільце з шести петельок, потім в'яжіть лапки без накидов і убавленій до потрібної довжини. Набийте їх ватином і закрийте. Пришийте до основної частини тулуба.
 15. Вушка вже в'яжіть з пряжі персикового кольору. Перший рядок повинен складатися з шести СБН, другий — також із 6 СБН.
 16. У третьому зробіть додавання через одну петельку, в четвертому здійсните додавання через дві петлі, у п'ятому — через одну.

Залишається пришити готові вушка, вічка. З фетру виріжте язичок, передню частину вушок, приклейте до собачки клеєм, а носик вишийте чорними нитками.

Собачка гачком: опис в'язання цуценя з бантиками

Амиругами придумані в Японії — вони являють собою невеликі забавні іграшки, які відображають певних звіряток, іграшок і предмети. Ці перераховані вироби зустрічаються в японських аніме, вони наділені людськими рисами характеру. Саме японські умільці придумали, як можна створювати таких маленьких тварин і т. п. Далі, дізнаємося, як зв'язати веселого песика з милими жовтими бантиками з допомогою цієї техніки.

 • Зв'яжіть кільце з шести стовпчиків. Цікаво, що цього цуценя можна пов'язати стовпчиками без накидов. Голову зв'яжіть у вигляді круглого кулі. У другому рядку розширте в'язання, провязывайте по дві петлі в одну петельку. У третьому, четвертому рядах також здійсните додаток стовпчиків через дві петлі. Після провяжите чотири рядка стовпчиками БН.
 • Після починайте робити збавляння, в одному ряду робіть зменшення через 2 петельки, в іншому — через 1. Залишається закінчити в'язання голови, але перед цим наповнити її ватином.
Щеня з бантиками
 • Зв'яжіть тепер по дві петлі в одну і почніть в'язати тулуб собачки. Далі в'яжіть одну петельку в попередню петлю. Зв'яжіть так чотири рядка. І приступайте до зменшення через одну петлю, коли тулуб почне зменшуватися, набийте його щільно ватином. В останньому рядку провяжите дві петлі разом одній, затягніть тулуб ниткою.
 • Чотири лапки тварини в'яжуться, знову-таки, однаково. Зробіть кільце з шести стовпчиків, у другому ряді і всіх наступних в'яжіть однакову кількість стовпчиків. Для цієї собачки достатньо 4 рядків.
 • Мордочку виконайте з шести кільцевих петельок. У другому ряді провяжите вже 12 стовпчиків, в третьому — 18, після зв'яжіть завершальний рядок і пришийте мордочку до голови.
 • Вушка робляться наступним чином — беруть нитки намотують на два пальці. Для цього потрібно зробити вісім намоток, можна і десять, після їх необхідно закріпити на голові. В кінці, коли все пришьете всі деталі і зробите носик, очі, прикрасьте вушка тваринного бантами.

Собачка гачком: схеми

Приклади інших собачок гачком:

Собачка гачком
Собачка гачком
Собачка гачком

Відео: Як пов'язати собачку гачком?